Apocalypto

Sinema filmleri, yönetmenler, oyuncular...
Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Apocalypto

Mesaj gönderen trabrock »

mel gibsonun 600 yıl önceki maya imparatorluğunun çöküşüne denk gelen zamanı anlattığı film
eğlenceli bi girişin ardından dram macera aksiyon birbirini takip ediyo filmde
filmdeki kişiler ve kıyafetlerin gerçekçiliği oldukça iyiydi
ve başroldeki elemanın ronaldinhoya benzemesi :010

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

çok süper ve fantastik bir film.harika.dün izledim.mutlaka izleyin.
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
kitten
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kitten »

bnde filme hayran kaldım.ilk başlarda saçma bişey gibi geldi ama izledikten sonra tekrar izledim :)

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Çok beğendim filmi.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

tek kelimeyle mükemmel bir film ... izlenmeli !..
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

filme dün baktim ve pek güzel oldugunu söyleyemem.

eger mayalara karsi besledigim bir sempati olsaydi,ya da siddet sahnelerinden zevk alan bir sadist olsaydim filmi begenebilirdim ama ne mayalara karsi bir sempatim var nede sadistim

film senaryo olarak oldukca sig kalmis.tabi bu malzemeden cokda iyi bir senaryo cikarilamayabilirdi ama bu kadar kötü bir senaryoda cikarilmamaliydi bence.ayrica filmi izlerken kafanizda soru isaretleride olusabiliyor.filmde yapilan bazi seyler hakkinda en ufak bi aciklama getirilmiyor.
belkide mayalarin konusmalarindan izleyicinin birtakim seyleri kendisi cikarmasi istenmis ama mayalarda öyle bi konusuyorki anlamak icin ayrica bir tercüman gerekli.ya da altyazilar kötü cevrilmistiki ingilizce altyazida vardi ve kötü cevrildigini düsünmüyorum.filmde gecen muhabbetler biraz fazla felsefi ya da mayalarin halkina özgü ve bir izleyici olarak anlamakta zorlandigim noktalar oldu.

filmin kurgusuda ne yazikki kötü.öyleki filmin sadece son 15 dakikasina baksaniz bile herseyi anlayabilirsiniz.yada basindan 5 dakika ortasindan 10 dakika ve sonundan 5 dakika izleseniz anlayabilirsiniz.kaciracaginiz tek sey siddet dolu sahneler olur.

yönetmenlige gelince ne yazikki oda vasat.mel gibson birkac sahnede farkli gözükmek icin olsa gerek yakin cekim yapmis.özellikle kovalama sahnelerinde kacan karakterin suratina yakin cekimler yapmasi pek hos olmamis.bir dizi yada belgesel olsaydi normal karsilardim bu derece iddiali bir filmde böyle bir teknige basvurmasi hos olmamis bence.

sonuc olarak vasat bir film olarak degerlendiriyorum.ayrica filmdeki siddet sahneleride oldukca ileri düzeyde midesi cabuk bulananlar izlemesin :)
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

güzel bi film,filmin sonunu çok iyi bağlamışlar..
hayatın gizini vereceğim sana!!!

benle derdin varsa bana gel!!

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

Güzel bir film olmuş.. çok beğendim. ama şunu söyleyebilirm . mayalar her ne kadar gorkemlı pıramıtler ınsa etseler ve gorkemlı bır uygarlık oldugu soylensede inanmıyorum.sadist ve cahil olduklarını da kabul etmek lazım.
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...