Galatasaray

ve spor...
Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

'Kavgaya girmem'
Suskunluğunu Milliyet'e bozan Adnan Polat, polemiklerden uzak kalmaya çalıştığını söyledi, "Herkes konuşuyor ama ben sadece işimi yapacağım. Başkan'la da hiçbir sorunum yok" dedi

HALİL ÖZER

Galatasaray'da uzun zamandır yaşanan polemiklerin tam ortasında duran ancak iki haftadır tek bir açıklama bile yapmayan Başkan Yardımcısı Adnan Polat suskunluğunu Milliyet'e bozdu.
Polat, Galatasaray'da polemiklerden uzak kalmak istediğini belirtti ve "kavganın içine girmem" dedi.
Hiç kimse ile problemi olmadığını belirten Adnan Polat, "Bu kulübün dünya kadar işleri var. Dünya kadar sorunları var. Ben gecemi gündüzümü bu işler için harcıyorum. Polemiklere ayıracak zamanım yok. Herkes bir şey konuşuyor ama ben bu konularda yorum yapmayacağım. Sadece işime konsantreyim" ifadesini kullandı.

Zamanı gelince
Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın ile herhangi bir problemi olmadığını söyleyen Polat açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Ben şu anda yönetim kurulunda bana verilen işleri yapıyorum. Uzun zamandır da hiçbir konuda konuşmuyorum. Neden konuşayım? Bir şey yapmadan ne konuşayım? Bir şeyler yapıp, bir şeyleri ortaya koyup ondan sonra konuşma hakkımız olabilir. Ben de o zaman konuşacağım. Ama şu anda değil."
Adnan Polat, Galatasaray Kulübü'nün içinde bulunduğu sıkıntıları çözmek için herkesin çalışması ve en önemlisi de birlik ve beraberlik içinde çaba harcanması gerektiğini savundu. Polat, "Biz şu anda çok önemli bir köprüden geçiyoruz. Bu köprüden geçmek zorundayız. Bu yüzden birlik içinde olmalıyız. Ben tam konsantre olarak sorunları çözmek için uğraşıyorum. Ama herkes bir şeyleri körüklüyor. Bu kavgaların içine girmiyorum. Yönetim kurulunun diğer üyelerinin de aynı şekilde davranması gerekir. Diğer işleri bırakıp sadece mali, idari, dağ gibi bizi bekleyen sorunlarla uğraşmalılar" dedi.

'Florya kenetlendi'
Florya'da tam bir kenetlenme olduğunu vurgulayan Adnan Polat, "Onlar da aynı benim gibi tüm polemiklere gözlerini kapayıp sadece şampiyonluk için konsantre oldu. Nasıl kenetlendiklerini zaten zaman içinde göreceğiz. Her futbolcu için bir spekülasyon çıkıyor. Ama ben neler olup bittiğini çok iyi biliyorum. Ve hiçbir futbolcum bu spekülasyonlara aldırmıyor. Sadece işlerini yapıyorlar. Bir takım sorunlarımızı ise aile içinde çözmeye çalışıyoruz. Zaten hiçbirimizin şampiyonluk dışında başka bir hedefi yok. Ve tekrar söylüyorum. Herkes konuşuyor ama ben sadece işimi yapıyorum. Bu böyle de devam edecek" diye konuştu.

Aslan tam gaz!

Cim-Bom, Konyaspor ile yarın akşam oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarını dün tek idmanla sürdürdü. Florya Metin Oktay Tesisleri'nde, Teknik Direktör Eric Gerets yönetiminde basına kapalı olarak çalışan sarı-kırmızılı takımın taktik ağırlıklı antrenman yaptığı açıklandı.
Sakatlığı nedeniyle Trabzonspor maçında oynayamayan Mondragon'un, kaleci antrenörü Nezih Ali Boloğlu eşliğinde takımdan ayrı çalıştığı, sarı kart cezalısı Inamoto'nun ise kondisyoner Cevat Güler ile birlikte özel bir program uyguladağı bildirildi. Galatasaray, bugün yapacağı antrenman sonrasında Konyaspor karşılaşması için Konya'ya hareket edecek.

'Fener'le şansımız eşit'
Bu arada yönetici Fatih Gökşen, ligin bitimine 10 hafta kala, en az Fenerbahçe kadar şampiyonluğun adayı olduklarını söyledi.
Gökşen, sezonun bitimine daha çok maçın bulunduğunu belirterek, "Sezon sonuna kadar her şey olabilir. Geçmişte bunun örnekleri yaşandı" dedi. Gökşen, deplasmandaki şanssızlıklarını da Konyaspor karşısında kıracaklarını ileri sürdü.

Ribery'de dava günü

Galatasaray Kulübü ile Frank Ribery arasındaki dava, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nde (CAS) bugün görüşülecek. Başkan Özhan Canaydın davanın ilk görüşmesinde yer almak için dün İsviçre'ye gitti.
Sarı - kırmızılılardan bedelsiz olarak ayrılan ve Fransa'nın Marsilya Kulübü'ne transfer olan oyuncuyla davalık olan Galatasaray'ın savunmasını bizzat Başkan Özhan Canaydın ve Avukat Ethem Postacıoğlu yapacak. Davaya, Alman hakim Ulrich Haas başkanlık edecek.
Haas'ın son derece başarılı ve tarafsız bir hukukçu olduğu ifade edildi. Sarı - kırmızılılar hakem olarak İspanyol avukat Pinto'yu seçerken, Ribery cephesi ise Fransız Bertrand'ın davaya katılmasını istedi. Bugün yapılacak olan görüşmede taraflar ellerindeki delillerle dinlenecek. Ancak kararın hemen çıkması beklenmiyor
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Hasan Şaş ve Necati kadro dışı!
Galatasaray'da teknik direktör Eric Gerets'in operasyonları hız kesmiyor. Beşiktaş maçından beri bazı yıldız oyuncularını oynatmayan Eric Gerets, Konyaspor ile deplasmanda oynayacakları maçın kadrosuna bu kez Hasan Şaş ve Necati'yi almadı.

Son oynanan Trabzonspor maçında Necati ilk onbirde yer alırken, Hasan Şaş ise 18 kişilik maç kadrosunda yer almıştı. Ancak bir hafta sonra Gerets iki yıldız ismi maç kadrosuna bile almayarak, bu iki oyuncu ile problemi olduğu açıkca belli etti. Eric Gerets, Konya'ya giderken basın mensuplarının bu konuyla iglili sorularını yanıtlamayıp, sinirli bir şekilde "Neden sadece bu oyuncuları soruyorsunuz" tepkisini verdi.

Futbolculardan Necati ise neden kadroya alınmadığını bilmediğini belirterek,"Hocanın takdiri neden kadroda olmadığımı inanın bilmiyorum" yorumunu yaptı.

Galatasaray'ın Konya maçı kadrosunda Necati ve Hasan Şaş dışında sakatlıkları süren kaleci Mondragon, Orhan Ak, Aydın ve sarı kart cezalısı olan İnamato'da yer almadılar. Sakatlığı düzelen Mondragon ise riske edilmemek için maç kadrosuna alınmazken, Kolombiyalı kaleci ülkesine giderek, Kolombiya Milli Takımı'nın doktoruna sağlık kontrolü yaptırdığı açıklandı.

GÖKŞEN: KONYA'DAN GALİBİYETLE DÖNEREK DEPLASMAN ŞANSIZLIĞIMIZI KIRMAK İSTİYORUZ

Kafilede yer alan yönetici Fatih Gökşen Atatürk Havailamını'nda basın mensuplarına açıklamalarda bulunurken, Konyaspor maçından üç puanla ayrılmak istediklerini belirtti. Gökşen, "Zorlu bir deplasmana gidiyoruz. Konya'dan galibiyetle dönerek deplasman şansızlığımızı kırmak istiyoruz. Şampiyonluk yolunda iddiamızı sürdürmek istiyorsak mutlaka üç puanla dönmemiz gerekiyor. Bundan sonraki tüm maçları kazanmamız gerekiyor" diye konuştu.

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

inşallah akşam maç güzel geçer :) bu sene türkiye kupası beşiktaşın li gibizm :D
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Hakan Şükür dünya karmasında
Galatasaray'ın golcü futbolcusu Hakan Şükür, dünya karmasında forma giyecek.

16.03.2007 11:27
Hakan, 19 Mart'ta Fransa'nın Marsilya kentinde yoksul çocuklar yararına, Ronaldo ve Zidane'ın takımlarının karşılaşacağı maçta Türkiye'yi temsil edecek.
Birçok kez dünya karmasına çağrılan milli futbolcu, Ronaldinho, Eto'o, Totti, Del Pierro, Buffon ve Beckham gibi yıldız isimlerle birlikte forma giyecek

www.haberturk.com

Kullanıcı avatarı
Müdavim Üye
Müdavim Üye

masterloves, florya metin oktay tesislerinden bildiriyor :)

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

eee naparsın gazateci gibi oldum vallah:) bir GS'li olarak gelişmeleri taraftarımıza aktarmak görevimiz:)

Kullanıcı avatarı
Müdavim Üye
Müdavim Üye

evet teşşekürler abijim :)

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

issirganotununissirmiyani yazdı:evet teşşekürler abijim :)
rica ederim kardeşim.senin gibi dostlar saolsun.herşeyi yanlış anlayıp kızan arkadaşlarada bir lafımız yok artık.keskin sirke küpüne zarar. :006

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

bugün berabere kaldılar, gslstasarayın ikinci golüne takıldım, ne şanslı adam bu hasan kabze, kendisiyle balığa çıkmak isterim.

neyse.. gs şampiyonluk yarışından iyice koptu gibi, tabi bjk ve fb'nin oynayacağı maçlar var daha. tabi alttan gelen kayserisporu da unutmamak lazım.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

galatasarayle fener arasındaki puan farkı 9 oldu hakkaten urum sakat oldu umarım yarın biz kazanırız
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

HASAN ŞAŞ
"G.Saray’a 9 yıldır büyük hizmetler verdim. Benim hiç mi 2-3 hafta kötü oynamaya hakkım yok. Alın işte Alex. 10 haftadır dökülüyordu. Ama Fenerbahçe Başkanı ve taraftarı ona sahip çıktı. Ama ben iki maç kötü oynasam küfür yiyorum."

GALATASARAY’da, Beşiktaş derbisi öncesi yapılan sürpriz operasyonda kadro dışı kalan oyunculardan biri de Hasan Şaş’tı. Erik Gerets geldikten sonra takımın banko isimlerinden biri olan tecrübeli futbolcu, son 4 maçta kadroya bile alınmadı. 9 yıldır sarı kırmızılı formayı terleten Hasan’ın bu şekilde dışlanması doğal olarak dedikoduları beraberinde getirdi. Kimileri Beşiktaş maçından önce antrenör Erdal Keser’le kavga ettiği için cezalandırıldığını öne sürerken, kimileri gençlere yol açmak amacıyla böyle bir operasyonun yapıldığını savundu. Bu sezon Hasan’ın başına gelenler bununla da kalmadı, Galatasaray taraftarı onu birçok maçta yuhaladı, protesto etti. Tecrübeli futbolcu, yaşadığı bu üzücü olaylarla ilgili düşünceleri Hürriyet’e anlattı,

Öncelikle Erdal Keser ile kavga ettiği söylentilerine değinen Hasan, böyle bir olayın kesinlikle yaşanmadığını söyledi. "Galatasaray’da sanki huzuru bozan adam benmişim gibi gösterilmek ağırıma gidiyor" diyerek sözlerine başlayan tecrübeli futbolcu, "Benim ne Gerets’le, ne Erdal Keser’le, ne de Stumpf’la hiçbir sorunum yok. Galatasaray’da bugüne dek bir kişiye dahi terbiyesizliğim olmadı. Benim için kimse ’huzuru bozuyor’ diyemez" şeklinde dert yandı.

Alex, Avrupa maçlarında hiç yok

Galatasaray taraftarlarının son maçlarda kendisine tepki göstermesine çok üzüldüğünü de belirten Hasan, "Dokuz yıldır buradayım. Bu takıma büyük hizmetler verdim. Benim hiç mi 2-3 hafta kötü oynamaya hakkım yok. Taraftarımızın tepkisine anlam veremiyorum. Alın işte Alex.. 10 haftadır dökülüyordu. Hiçbir Avrupa maçında katkısı yoktu. Ama Fenerbahçe Kulübü Başkanı ve taraftarı ona sahip çıktı. Ama ben iki maç kötü oynasam küfür yiyorum. Biraz anlayış lütfen" diye konuştu.

Sarı kırmızılı takımdan gönderileceği söylentilerine de değinen Hasan, şunları söyledi:

En iyi G.Saraylıdan daha iyi G.Saraylıyım

"Benim, Galatasaray’la herhangi bir sorunum yok. Ama şu aralar zor günler geçirdiğim doğru, sıkıntılıyım. Ben Galatasaray’da sadece profesyonel olarak değil aynı zamanda amatör ruhla oynuyorum. Çünkü ben en iyi Galatasaraylı olduğunu söyleyenden bile daha iyi Galatasaraylıyım. Bana git denmedikten sonra bu kulüpten asla gitmem. Gerets yönetime rapor verir, ’Hasan ile çalışmak istemiyorum’ derse, bana da gitmek düşer. Ancak bu durumda bile Gerets ve hocalarıma olan saygımdan bir santim bile azalma olmaz. Cezam neyse, haketmişsem çekerim."

Kaybedince deliye dönüyorum

Hasan Şaş, başını sık sık derde sokan ’hırçınlığı’ konusunda ise, "Ben sadece kaybetmeyi sevmiyorum. Galatasaray’ın yara alması beni deli ediyor. Bu yüzden sahada deliye dönüyorum" dedi. Şampiyonluk şanslarını da değerlendiren tecrübeli oyuncu, "Biz kendi işimizi kendimiz zora soktuk. Ama yarıştan koptuk diye düşünmüyoruz. Artık sadece 27 puan alalım gerisi Allah kerim diye düşünüyoruz" ifadesini kullandı.

Dayısının kanser olduğunu gizledik

Hasan Şaş’ın yakın dostu ve menajeri Mehmet Soykök ise bakın neler söylüyor: "Hasan zor günler yaşıyor. Daha 3 ay önce çok sevdiği, babası gibi gördüğü dayısını kaybetti. Ama tüm ailesi sırf Hasan’ın başarılı olması ve Galatasaray şampiyonluk mücadelesi verdiği için 2 yıl boyunca dayısının kanser olduğunu ondan sakladı. Bunlar kolay şeyler değil."

Soykök ayrıca, Hasan’ın sezon başında Rusya’nın Spartak Moskova takımından 9 milyon dolarlık teklif aldığını da belirtip, "Ruslar Hasan’a olağanüstü bir teklif yaptı ama o Adnan Polat’a söz verdiği için gitmedi, Galatasaray’a imza attı. Daha önce Fenerbahçe ve Beşiktaş’tan teklifler geldi, bu kulüplerle görüşmeye dahi gitmedi" dedi
kaynak: HÜRRİYET

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

bu hasan şaş 2002'deki dünya kupasından sonra avrupaya gitseydi büyük yıldız olurdu.

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

G.Saray'a menajer akını

Menajerler G.Saray'a hoca bulabilmek için kıyasıya yarışıyor. Yönetimin Gerets'le sözleşme uzatmasına rağmen, menajerlerin Florya'yı faks yağmuruna tuttuğu ve hayli kabarık bir liste sunarak "Siz seçin, biz getirelim" şeklinde teklifler getirdikleri öğrenildi. Sarı-kırmızılı yönetimin, Belçikalı çalıştırıcıyla mukavele uzatmasını ciddiye almayan menajerlerin listesinde G.Saray'ın başına geçmeye hazır dünyaca ünlü birçok teknik adamın bulunduğu bildirildi. Porto'da başarılı işlere imza atan Co Adrianse'yle birlikte Sven-Goran Eriksson, Hector Cuper ve Claudio Ranieri gibi isimlerin ön planda olduğu ifade edildi

MAKSİMUM

Kullanıcı avatarı
mordasov
Üye
Üye

Mesaj gönderen mordasov »

ölüm varmýþ, korku varmýþ.bu dünyanýn sonu varmýþ.bizim için yoktur tasa,kalbimde sen yaþadýkça.baþarýlar gelir geçer,ASALETÝN bize yeter.deplasmanda,alisamiyende ULTRASLAN seninle!
(Ankaragücü bekle bizleri :)

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

kindmonster yazdı:G.Saray'a menajer akını

Menajerler G.Saray'a hoca bulabilmek için kıyasıya yarışıyor. Yönetimin Gerets'le sözleşme uzatmasına rağmen, menajerlerin Florya'yı faks yağmuruna tuttuğu ve hayli kabarık bir liste sunarak "Siz seçin, biz getirelim" şeklinde teklifler getirdikleri öğrenildi. Sarı-kırmızılı yönetimin, Belçikalı çalıştırıcıyla mukavele uzatmasını ciddiye almayan menajerlerin listesinde G.Saray'ın başına geçmeye hazır dünyaca ünlü birçok teknik adamın bulunduğu bildirildi. Porto'da başarılı işlere imza atan Co Adrianse'yle birlikte Sven-Goran Eriksson, Hector Cuper ve Claudio Ranieri gibi isimlerin ön planda olduğu ifade edildi

MAKSİMUM
e yuha!! bunlara verecek para bizde nerdeee...
betterman.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Galatasaraya yerli teknik adam şart.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

213 yazdı:Galatasaraya yerli teknik adam şart.
ersun yanal olmaması şartıyla bence de şart
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

theHeLL yazdı:
213 yazdı:Galatasaraya yerli teknik adam şart.
ersun yanal olmaması şartıyla bence de şart
sadece ersun galatasaray için değil tüm büyükler için başarısızlık demek olmuyor onun kurduğpu takımlar
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Galatasaray'da darbe!
Gerets gidiyor mu? Galatasaray Mustafa Denizli'yle mi anlaşacak?
04 Nisan 2007 Çarşamba
Lig TV'de program çıkışı Bilgin (Gökberk)'le ayaküstü laflıyoruz.... Fenerbahçeli eski yönetici dostumuz Emre Can'ın iltifatlarını kabul etmekle meşgul Bilgin... TRT'nin ne yayıncılığa, ne de devlet kurumuna yakıştırabildiğim anlamsız uygulamasıyla Stadyum'un dışında kalmasına rağmen neşesinden bir şey kaybetmemiş Bilgin... Olaylar karşısındaki güleryüzlü farklı pencereden bakan, işi biraz da eğlenceye ve gırgıra vuran duruşunu hiç değiştirmiyor... Ama bu mesleği bazen gereğinden fazla ciddiye alan ben rahatsız oluyorum... Bilgin'i programa çağırırken söyledikleri ve vaat ettikleri ile haftalardan beri yaptıkları çok farklı şeyler... Bu çelişki beni üzüyor... Hele ki "takımdaşlık duygusu" ile ilgili düşüncelerimi, galiba hayatın gerçekleri karşısında yeniden gözden geçirmem gerekiyor.
Her neyse... Bilgin'in suskun ve sakin kaldığı bir sorunda ben gürültü çıkarıp rol çalmak istemiyorum. TRT'ye ve oradaki dostlarıma zihin sağlığı diliyorum.
Ayaküstü sohbete, spor dünyasından tanınmış bir dostumuz da katılıyor.
Meraklıyız ya... Soruyoruz bu arada "N'olacak bu Galatasaray'ın hali ?"
Öyle şeyler anlatıyor ki, şaşırıyoruz... Dostumuz gülerek konuşuyor... Söylediklerine biraz "eğlence" katarak anlatıyor...
Bazı şeyleri gereğinden fazla ciddiye aldığım için ben gülemiyorum... Aksine tüylerim ürperiyor.
Hadi o ayaküstü söyleşiden sizin de tüylerinizi ürpertecek satır başlarını aktarayım:

Galatasaray - Gerets nikahı, sezon sonunda bir şekilde çözülecek. Başkan Canaydın'ın stratejik kararı, yönetim içinde yapacağı manevra ve organizasyonlarla gerçekleşecek...
Takımın yeni patronu, eski ve bildik bir isim olacak : Mustafa Denizli... Denizli'nin sezon sonunda İran'la sözleşmesini bitirmesi bekleniyor. Sonraki adımlar hızla atılacak.
Kadroda büyük bir revizyon yapılacak. Song'la yollar kesinlikle ayrılacak... Çünkü takımın en pahalı futbolcusu o. İliç de aynı nedenle gözden çıkarılacak. Yerine Arjantin'den gerçek bir 10 numara bulundu... Üstelik fiyatı da ucuz... Tomas'ın pahalı sözleşmeyi değiştirerek fiyat kırması istenecek. Takımda kalması bekleniyor.
Kaptan Hakan Şükür'e çok özel bir jübile programı sunulacak... Futbolculuk kariyeri, en azından Galatasaray'da sonlandırılacak. Kabul etmediği takdirde, yollar ayrılacak. ( Kaptan belki de Katar'a uğurlanacak).

MİLLİYET

Kullanıcı avatarı
rocker_uA
Üye
Üye

Mesaj gönderen rocker_uA »

ultraslan-h e r y e r d e y i z..!

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

valla galatasarayda işler kötü gtmeye başladı bu akşma bir de kayseri erciyese yenildiler kupada da yenememiş elenmişlerdi bu takıma işler acayip karışabilir

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

aslında sezon sonunda galatasarayın ligi hangi sırada tamamlayacagını bu mac belirledi...UEFA!!

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

kaldı beşiktaş..=)
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Attık havluyu
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
destinyofrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen destinyofrock »

nasılki bu milletin tacıdır yıldızla ay,yüksel taa arşa şanlı galatasaray...!
~~£v£n ang£ls n££d lov£...pur£ £v£l~~