Beşiktaş

ve spor...
ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

bu sen ebekliyorum artık beşiktaşımdan bir şampiyonluk yaww =)
http://ysseulb.deviantart.com/
http://ballroomdancer.azbuz.com

WhAt iF YoU SLepT? aNd WhAt iF, iN YouR SLeeP, YoU DReaMeD?aNd WhAt iF, iN YouR DReaM, YoU WenT To HeAVeN aNd THeRe PLuCKeD a STrANgE aNd BeaUTiFuL FLoWeR? aNd WhAt iF, WHeN YoU AWoKe, YoU

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

05 Nisan 2007
Beşiktaş Gökhan'ı kadro dışı bıraktı

A.A.

Beşiktaş Kulübü, PFDK'nın 4 maç ceza verdiği PAF takımı oyuncusu Gökhan Çalışır'ı, hakeme etik olmayan ifadeler kullandığı için sezon sonuna kadar kadro dışı bıraktı.

Beşiktaş Kulübü'nün altyapıdan sorumlu yönetim kurulu üyesi Halim Aydın, kulübün resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada, 2 Nisan'da Ankara'da oynanan Gençlerbirliği-Beşiktaş PAF maçında, Gökhan Çalışır'ın, hakeme karşı fiili bir eylemde bulunmamasına ve kırmızı kart görmemesine karşın, etik olmayan ifade kullandığının tespit edildiğini belirterek, "Değerlerine bağlı Beşiktaşlı duruşumuz gereği, tüm camiamıza örnek teşkil etmesi açısından, Gökhan sezon sonuna kadar kadro dışı bırakılmıştır" dedi.

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), bugün yaptığı toplantıda, genç oyuncuya, hakeme yönelik sözlü ve eylemle hakaretten, 4 maç müsabakalardan men cezası vermişti

HÜRRİYET
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

zor bir maçı daha geride ıraktık ben bu kadar da kötü olacağını düşünmüyordum gerçekten cok dişli bir rakip cıktı rşze spor hakkaten haklarını vermek lazım ilk dakikalarda golü atamasaydık işte o zaman işler karışacaktı ama bereket penaltıdan bir golle 3 puanı aldım farkta 4 puana indi
inadına geliyoruz
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
JosephPetrozza
Üye
Üye

Mesaj gönderen JosephPetrozza »

BEŞİKTAŞIM geliyor çalsın davullar, sazlar
alemin kralına feda olsun bu canlar
haydi bastır BEŞİKTAŞ ölümüne BEŞİKTAŞ
senin için ölmeye yemin ettik BEŞİKTAŞ...

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

inönüde feneri deviremiyorduk ama bu sefer oldu yendik bobom attı golümüzü inşallah orada da onları devirip kupayı alacağız ayrıca birde tabii lig maçı var onuda 4 güzle bekliyrouz
inadına geliyoruz
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

geçmiş olsun sakarya bjk maçı dk 85te cangelenin golüyle 1-1 bitti sakarya nın nerdeyse 65dk 10kişi oynaması da işin cabası..ne diyim ikincilik de artık yalan bence bjk için
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

o değil elbirliğiyle fenerbahçeyi şampiyon yapacak beşiktaş ve galatasaray...
betterman.

Kullanıcı avatarı
isimsiz_adam
Üye
Üye

Mesaj gönderen isimsiz_adam »

JosephPetrozza yazdı:BEŞİKTAŞIM geliyor çalsın davullar, sazlar
alemin kralına feda olsun bu canlar
haydi bastır BEŞİKTAŞ ölümüne BEŞİKTAŞ
senin için ölmeye yemin ettik BEŞİKTAŞ...
hadi ben de bişeyler yazayım :-D

bu sene şampiyon görelim sizi
ölmeden mezara koymayın bizi
korkutamaz bialeri musallataşı
ölümüne seviyoruz biz beşiktaşı
... # ~ * [ _BillY_ ]* ~ # ...

www.bloodzilla.com

Kullanıcı avatarı
aglaya
Üye
Üye

Mesaj gönderen aglaya »

fenere koydu ya..ne diim tebrikler can-ı gonulden...=))

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

theHeLL yazdı:geçmiş olsun sakarya bjk maçı dk 85te cangelenin golüyle 1-1 bitti sakarya nın nerdeyse 65dk 10kişi oynaması da işin cabası..ne diyim ikincilik de artık yalan bence bjk için

hiçbir şey yalan değil son haftaya kadar hiçbir şey belli olmayacak geçen sene olduğu gibi göreceksin büyük konuşmanın bir anlamı yok

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Beşiktaş: 1 - Antalyaspor: 0....

--------------------------------------------------------------------------------

Turkcell Süper Lig'in 29. hafta karşılaşmasında şampiyonluk mücadelesi veren Beşiktaş, İnönü Stadı'nda Antalyaspor'la karşı karşıya geldi. Şampiyonluk yarışında geçen hafta aldığı Sakaryaspor beraberliği ile Fenerbahçe'yle arasındaki puan farkını biraz daha kapatma şansını kaybeden Beşiktaş, Antalyaspor'u 1-0 yenerek zirve takibini sürdürdü. Beşiktaş'a galibiyeti getiren gol 41. dakikada Delgado'dan geldi.

Antalyaspor karşısında sakat sakat oynayan Murat Şahin, karşılaşmanın son yarım saatinde devleşerek ardı ardına iki mutlak pozisyonda kalesini gole kapadı ve galibiyetin mimarlarından oldu. Karşılaşmanın sonunda Beşiktaş taraftarı, Murat Şahin'e büyük sevgi gösterilerinde bulundu.

Antalyaspor'un serisine Beşiktaş son verdi

Öte yandan bu sezon Turkcell Süper Lig'de flaş sonuçlara imza atan Antalyaspor'un 10 maçlık yenilmemezlik serisi Beşiktaş karşısında son buldu. Beşiktaş aldığı bu galibiyetin ardından Turkcell Süper Lig'de puanını 55'e yükselterek lider Fenerbahçe'yi takibini sürdürdü.

Antalyaspor ise, Beşiktaş karşısında aldığı mağlubiyetin ardından 37 puanla haftayı kapattı.Fenerbahçe'yle kıyasıya şampiyonluk yarışına giren Beşiktaş önümüzdeki hafta deplasmanda Sivasspor'la karşı karşıya gelecek. Öte yandan Baki Mercimek karşılaşmanın 55. dakikasında gördüğü sarı kart sonucunda cezalı duruma düşerek önümüzdeki hafta Sivasspor karşısında takımdaki yerini alamayacak.

Taraftar Beşiktaş'ı yalnız bırakmadı

Beşiktaş taraftarı, lig ve kupada şampiyonluk mücadelesi yapan takımlarına Antalyaspor karşısında büyük destek verdi. BJK İnönü Stadı'nın tribünlerini tamamen dolduran taraftarlar, yaptıkları tezahüratlarla maç öncesinde futbolculara moral verdi.

Jean Tigana sistemi değiştirdi

Fransız hoca, üç maçtır 4-2-3-1 olan sistemden 4-4-2'ye dönüş yaptı. Antalyaspor karşısına forvette haftalar sonra Nobre ve Bobo ikilisiyle çıkan Jean Tigana, sağ kanatta Delgado'yu sol kanatta Burak'ı görevlendirdi. Sakatlıkdan kurtulan İbrahim Üzülmez ve Mustafa Doğan, Antalyaspor maçıyla beraber tekrar takıma döndü. Beşiktaş'ta ayrıca, sakatlığı nedeniyle geçen haftaki Sakaryaspor maçında forma giyemeyen Koray'ın iyileştiği, ancak hafta içinde Fenerbahçe ile yapılacak Fortis Türkiye Kupası yarı final rövanş maçı düşünülerek, riske edilmedi.

Ve Murat Şahin kalede

Bu sezon ligde geride kalan bütün maçlarda kaleyi koruyan Hırvat file bekçisi Vedran Runje'nin, Sakaryaspor maçı sonrası yaptığı uygunsuz hareket nedeniyle 1 maç ceza almasından dolayı, siyah-beyazlılar kaleyi Murat Şahin korudu. Daha önce dizinden geçirdiği ciddi sakatlığa rağmen Antalyaspor karşısında oynamak isteyen Murat Şahin büyük bir fedakarlık yaparak Antalyaspor karşısında takımdaki yerini aldı.

Ahmet Dursun ve Cordoba unutulmadı

Beşiktaş’ın 100. yılında elde ettiği şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Ahmet Dursun ile Oscar Cordoba, Antalyaspor formasıyla İnönü Stadı’nda boy gösterdi. Siyah-Beyazlı taraftarların sevdiği iki isim Ahmet Dursun ve Oscar Cordoba'ya karşılaşma öncesi Beşiktaş taraftarı büyük sevgi gösterisinde bulundu.Kolombiyalı file bekçisi ile Ahmet Dursun, siyah-beyazlı taraftarların isteği üzerine bütün tribünleri tek tek dolaşarak, yumruk şov yaptılar. Ahmet Dursun, yeni açık tribündeki taraftarların ısrarla ''siyah'' diye bağırması üzerine, ''beyaz'' diye karşılık verdi.

Bobo ve Nobre durdu Delgado vurdu

Karşılaşmaya hızlı başlayan Beşiktaş oyunu Antalyaspor yarı sahasına yıktı. Karşılaşmanın hemen başında Ricardınho, Dziewicki ile girdiği ikili mücadele sonrası yerde kaldı ancak hakem Barış Şimşek devam dedi. Barış Şimşek bu kararından sonra Beşiktaş'lı taraftarlarca uzun süre protesto edildi. Oldukça tempolu başlayan karşılaşmada iki takım da net gol pozisyonlarına girmesine rağmen skoru lehine çevirecek golü bulamadı.

Hucümda Bobo ve Nobre'nin etkisiz oluşu bütün yükü Delgado ve Ricardiho'nun üzerine bıraktı. İlk yarının golsüz eşitlikle sona ereceği düşünülürken 41. dakikada sahneye çıkan Delgado, Beşiktaş'a hayat veren golü Antalyaspor ağlarına bıraktı.

Murat ŞAHİNLEŞTİ

Soyunma odasına 1-0'lık üstünlüğün moraliyle giden Beşiktaş, ikinci yarıya daha kontrollü başladı. Beraberlik golü için tüm hatlarıyla Beşiktaş kalesine yüklenen Antalyaspor, Çoşkun ve Volkan'la girdiği net pozisyonlardan yararlanamadı. Kontrataklarla Antalyaspor kalesinde etkili olmaya çalışan Beşiktaş'ta özellikle Burak, müsait pozisyonlardan yararlanamayarak Beşiktaş taraftarına adeta saç baş yoldurdu. 66. dakikada yerini Gökhan Güleç'e bırakan Burak Yılmaz oyundan çıkarken Beşiktaşlı taraftarlara tarafından alkışlarla protesto edildi. Karşılaşmanın son yarım saatinde sakat sakat oynayan Murat Şahin kalesinde devleşerek ardı ardına iki mutlak pozisyonda kalesini gole kapadı.

Dolmabahçe'de Beşiktaş şov

Turkcell Süper Lig'deAntalyaspor'la karşı karşıya gelen Beşiktaş Antalyaspor'u da yenerek Dolmabahçe'deki galibiyet serisini sürdürdü. Beşiktaş, 7'si Turkcell Süper Lig, 4'ü Fortis Türkiye Kupası, 1'i de UEFA Kupası olmak üzere evindeki son 12 resmi maçta rakiplerine şans tanımazken, bu süre içinde kalesinde 7 gol gördü.

MAÇTAN DAKİKALAR (İLK YARI)

8. dakikada Nobre'nin uzaktan sert şutunda top az farkla yandan auta çıktı.
17. dakikada Ahmet Dursun'un pasıyla ceza sahası sağ çaprazında buluşan Coşkun'un vuruşunda, kaleci Murat topu kornere çeldi.
20. dakikada Beşiktaş'ın kazandığı serbest vuruşu kullanan Delgado'nun şutunda top direğin üstünden auta çıktı.
32. dakikada Antalyaspor'un sol kanattan kullandığı köşe vuruşunda, Bieniuk'un kafa şutunu kaleye giderken savunmada Baki çıkardı.
36. dakikada ceza sahasındaki Nobre, pasını ceza sahası dışındaki Serdar'a çıkardı. Bu futbolcunun sert şutunda top yandan auta çıktı.
39. dakikada topla ceza sahasına ilerleyen Delgado, pasını sağındaki Burak'a aktardı. Kaleci Cordoba, Burak'ın şutunda topu kornere gönderdi.
41. dakikada Ricardinho'nun ceza sahası dışından sert şutunu kaleci Cordoba çıkardı. Sağ kanattaki Burak'ın ortaya çıkardığı topu Cordoba tekrar yumrukladı. Ceza sahası ön çizgisinde topu önünde bulan Delgado, Kolombiyalı kalecinin uzanamayacağı noktadan meşin yuvarlağı ağlarla buluşturdu. 1-0

MAÇTAN DAKİKALAR (İKİNCİ YARI)

66. dakikada Ali Bilgin'in uzak mesafeden sert şutunu kaleci Murat son anda çıkardı.
68. dakikada Uğur'un sağ kanatta rakiplerinden sıyrılarak pasını aktardığı Ali Zitouni'nun sert vuruşunda, kaleci Murat topa sahip oldu.
75. dakikada Ali Zitouni'nin ceza sahası dışı sol çaprazından sert şutu az farkla yandan auta çıktı.
89. dakikada ceza sahası sol çaprazında topla buluşan Mustafa'nın şutunu, kaleci Murat kornere çeldi.
90+4. dakikada kaleci Cordoba ile karşı karşıya kalan Bobo'nun aşırtma vuruşunda, Kolombiyalı kaleci topa sahip oldu.

STAT: BJK İnönü
HAKEMLER: Barış Şimşek, Selçuk Kaya, İsmail Köse
BEŞİKTAŞ: Murat Şahin, Mustafa Doğan, İbrahim Toraman, Gökhan Zan, Baki, Delgado (Ali Tandoğan dk. 77 ), Serdar, Burak (Gökhan Güleç dk. 67 ), Ricardinho, Nobre (Mehmet Sedef dk. 59 ), Bobo
YEDEKLER: Erdem Köse, Fahri Tatan, Ali Güneş, İbrahim Kaş
TEKNİK DİREKTÖR: Jean Tigana
ANTALYASPOR: Cordoba, Şenol, Dziewicki, Bieniuk, Volkan Yaman, Uğur, Suazo, İlyas (Mustafa Gürsel dk. 65 ), Ali Bilgin (Ali Cansun dk. 85 ), Coşkun, Ahmet Dursun (Ali Zitouni dk. 46 )
YEDEKLER: İlker, Metin, Levent, Vahap
TEKNİK DİREKTÖR: Yılmaz Vural
GOL: Delgado (dk. 41)
SARI KARTLAR: Ali Bilgin, Suazo (Antalyaspor), Baki, Gökhan Güleç, Bobo (Beşiktaş)

bu hafta gerçekten cok kötüydük 2. yarıda beşiktaş diye bir takım yoktu ne yapacağız valla fenerbahçe maçı gerçeken cok zor oalcak gbi gözüküyor

Kullanıcı avatarı
kYbaN
Üye
Üye

Mesaj gönderen kYbaN »

bu aksam bjkmısdan gaalibiyet bekliorus sonuna kadar

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Oldukça kötü yönetilen bir maça rağmen Beşiktaş tur atlamayı bildi, bizi sevindirdi. Tümer'in yaptığu hareketler, Fenerbahçe seyircisi, Selçuk Dereli maçı çirkinleştirse de turu atlamak güzel.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

kötü yönetilen bir maç olduğu çok doğru da kimin açısından kötü yönetildi orası aşikar.
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Ai Tandoğan'ın kafasına gelen uçan tekme, ardı arkası kesilmez itirazlar, kurdurulamayan barajlar Beşiktaşlıları ittirmeleri görmemezlikten gelmesiyle Feneri korumuş gibi gözükse de Baki'ye iyi tahamul etti. Objektif olmak gerekiyor, hakem iki taraf adınada çok kötü kararlar verdi, otorite sağlayamadı.

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

daha 2. yarının başında %100 atılması gereken bir baki,kezmanın ofsayt diye kesilen 2 net pozisyonu,mehmet sedef'in sarı kartı varken topu ellemesinin es geçilmesi,uzatmalarda bjk yarısahası içinde yanılmıyorsam i.toraman'ın topu ellemesini es geçtikten sonra işin çığrından çıkması çok normal..üstüne bide utanmadan lugano'ya kırmızı vermesi sinirleri taşırdı.o olaydan sonra iş çığrından çıktı zaten uğur uçan tekmeyle tandoğan'a girdi..o kalkıp uğura yumruk salladı,tümer herkesle itişti.....

selçuk dereli resmen maçı katletti.
ama ne olursa olsun beşiktaş'a tebrikler.bence bjk'lilerinde kezman-tuncay ikilisini tebrik etmesi gerekiyor ya=)
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Bence Zico'yu tebrik etmeli. :)

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Centilmen bir Galatasaray'lı olarak kardeş takım BEŞİKTAŞ'ı Feneri yine devirdiği için tebrik ederim.

Kullanıcı avatarı
OsSLeM
Üye
Üye

Mesaj gönderen OsSLeM »

Tüm Beşiktaşlılar adına tşk ederim

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Hakemin çift taraflı kötü olduğunun kanıtı niteliğinde bir video,

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UEqAX479fC0[/youtube]

Kullanıcı avatarı
stigma_26
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen stigma_26 »

kindmonster yazdı:Centilmen bir Galatasaray'lý olarak kardeþ takým BEÞÝKTAÞ'ý Feneri yine devirdiði için tebrik ederim.
katýlýyorum :) sonuçta az biraz antifenerliyiz yani :-D
That's me in the corner...

malayki_koma
Üye
Üye

Mesaj gönderen malayki_koma »

moralim cok bozuk, sesim kısık!!!hem de nerdeyse aksam mac cıkısında polisten jop yiyodum
Kendimi buz gibi çok sert zannederdim
Meger ne kolaymisim hemen eriyiverdim

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Kardeş takım bjk'den bu yenilgiyi beklemzdim. bjk ve gs için iyi bir sonuç olmadı. artık ne olur bilinmez.bjk taraftarından polise taş atmasını beklemzdim.üzücü bir durum.umarım tekrarı olmaz. bjk ve gs elele fb'ye karşı olsun bize yeter.

Kullanıcı avatarı
Rock0n
Üye
Üye

Mesaj gönderen Rock0n »

ooo besiktasim oley besiktasim oley besiktasim oleyy.. :-D

şampiyon olalım busene uçalım göklere k.yalmm cimbomaa fenere bir çizik atalim goklere yazalım KARTALIN adını her yeree...

çıldırt bizi delirt bizi kartalımm bu stadı başlarına yıkalımm..!

Çarşı Alayına Karşı .. !

ÇARŞI ULAN ! :-D :-D

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Rock0n yazdı:ooo besiktasim oley besiktasim oley besiktasim oleyy.. :-D

şampiyon olalım busene uçalım göklere k.yalmm cimbomaa fenere bir çizik atalim goklere yazalım KARTALIN adını her yeree...

çıldırt bizi delirt bizi kartalımm bu stadı başlarına yıkalımm..!

Çarşı Alayına Karşı .. !

ÇARŞI ULAN ! :-D :-D
TÜRK evladı!
polise taş atan bjk taraftarınada karşı :016