Beşiktaş

ve spor...
Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

Kartal kötü başladı

Beko Basketbol Ligi 2007-2008 Sezonu'nun açılış maçında Türk Telekom, Beşiktaş Cola Turka'yı 93-86 yendi. Maça Beşiktaş Cola Turka Apodaca, Sinan ve Nicevic'in bulduğu sayılarla etkili başladı ve 2. dakikayı 10-2 üstün geçti.

Ercüment Sunter'in molasının ardından Haluk'un basketine Dalmau ile karşılık veren İstanbul temsilcisi, Nicevic ile skor üretmeye devam etti. Wright'ın pota altındaki etkili oyunu ile farkın açılmasına engel olan Ankara temsilcisi karşısında 6. dakikayı siyah-beyazlılar 14-12 önde geçti. Nicevic-Sinan ikilisi ile hücumda çok etkili olan Beşiktaş Cola Turka, yaptığı hatasız savunma ile rakibine kolay sayı şansı tanımadı ve ilk periyodu 23-12 önde tamamladı. İkinci periyoda üst üste hücumlardan boş dönerek başlayan Türk Telekom, Apodaca-Nicevic ikilisinin bulduğu sayılara engel olmadı. Maçın 12. dakikasına girilirken, siyah-beyazlılar farkı 15 sayıya çıkarttı: 12-27.

Dudley'in pota altından kazandırdığı basketin ardından rakibinin hücumda yaptığı hataları iyi değerlendiren Ankara temsilcisi, Wright, Bekir, Tutku ve Dudley ile skor üretti ve yakaladığı 15-3'lük seri ile maçın 14. dakikasında farkı 3 sayıya kadar indirdi: 27-30. Erkan ve Apodaca ile skordaki sıkıntısına çözüm bulan Beşiktaş Cola Turka, Dalmau'nun da skora katkısı ile farkın daha fazla erimesine engel oldu. Ev sahibi takım, Tutku ve Bekir ile bu sayılara cevap verdi. İlk yarıyı Nicevic ve Erkan'ın bulduğu basketlerle Beşiktaş Cola Turka 37-46 önde tamamladı.

Karşılaşmanın ikinci yarısına iki takım da karşılıklı basketlerle başladı. Türk Telekom Dudley ve Wright, Beşiktaş Cola Turka ise Sinan ve Nicevic ile skor üretti. Savunmasında açıklar veren rakibi karşısında Dalmau ile etkili olan siyah beyazlılar, maçın 24. dakikasını 58-44 üstün geçti. Sadece Wright'ın skor yükünü taşıdığı maçın bu bölümünde Türk Telekom, rakibini alan savunması yaparak durdurmayı başardı. Haluk'un hücum ribaundlarındaki etkili oyunu ile beraber William-Tutku ikilisine El-Amin'de 3 sayılık basketi ile katılınca Ankara temsilcisi maçın 27. dakikasında farkı 5 sayıya indirdi: 55-60. Periyot, Dalmau ve Haluk'un karşılıklı 3 sayılık basketleriyle Beşiktaş Cola Turka'nın 70-63'lük üstünlüğüyle geçildi.

Mücadelenin final periyoduna Türk Telekom Wright-William ikilisinin basketleri ile başladı. Bu basketlere hemen karşılık veren konuk takım Apodaca ile skor üretirken, Türk Telekom, El-Amin ve William ile etkili oldu. Tutku'nun 3 sayılık basketi ile maçın 35. dakikasına girilirken farkı 1 sayıya indiren Türk Telekom, skoru 77-78'e taşıdı. Maçın tamamlanmasına 4 dakika kala konuk takımın etkili oyuncusu Nicevic 5 faul ile oyun dışında kalırken, Kaya ile sayılar bulan siyah-beyazlılar, skordaki üstünlüğünü korudu, ancak William'ı durdurmakta oldukça zorlandı. Maçın 37. dakikasında William ile 2 serbest atışı sayıya çeviren Türk Telekom, maçta ilk kez öne geçti: 83-82. Tutku'nun basketinin ardından Wright ile pota altından bir basket daha bulan Ankara temsilcisi, son dakikaya girilirken farkı 4 sayıya çıkarttı: 87-83. Üstünlüğünü korumayı başaran Türk Telekom, Wright ve Tutku'nun sayıları ile maçtan 93-86 galip ayrıldı.

BEKO BASKETBOL LİGİ TÜRK TELEKOM: 93 - 86

Salon: Atatürk
Hakemler: Recep Ankaralı, Tunçtan Durmuşcan, Ali Şakacı
Türk Telekom: El-Amin 7, Tutku 15, Haluk 5, Wriht 28, Dudley 9, Muratcan, Bekir 7, Christopher 22
Beşiktaş Cola Turka: Dalmau 20, Apodaca 19, Cevher 2, Sinan 6, Nicevic 18, Kaya 8, Anthony 6, Erkan 7, Onur
1. Periyot: 12-23
Devre: 37-46 (Beşiktaş Cola Turka lehine)
3. Periyot: 63-70
5 faul alan: Dk. 36.04 Nicevic (Beşiktaş Cola Turka)

Kaynak: AA

ya olmaz böyle maç valla harika bir 2. yarı izledim ama beşiktaş maçı hediye etti bana kalırsa saçma sapan hatalar falan ama olsun telekomda harika oynadı müthiş bir maçtı 2 takımıda kutluyorum
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

ah bobo ah o gol kaçarmı :S

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

2-0 tüm beşiktaşlı kardeşlerimize tebrikler :)

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Gollerden sonra 10.yıl marşının çalması ve beşiktaşın o muhteşem seyircisinin mesaj kokan sloganları gerçekten harika..
beşiktaş bir harika bugün seyircisi ayrı bir harika.
bu taraftarı uzun süre unutamayacak liverpool'lular bence (:
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Yine krizden dondurduler beni...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

2-1 (: beşiktaş ı ayrı taraftarını ayrı kutluyorum.. taktire şayan bir maçtı... liverpool un bize gelip maç aldığı görülmüş mü? nihaaaa beşiktaş da geleneği bozmadı helal olsun...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Dün geceyi yeniden yaşamak isteyenlere;

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ws_XXy8eg40[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Zpb7gN2Zfms[/youtube]

Kullanıcı avatarı
soul_fly
Üye
Üye

Mesaj gönderen soul_fly »

ben bi FENERBAHÇEli olarak tebrik ediyorum bjk yı
...bin bıçak var sırtımda , biniyle de adaşsın , her biri hayran sana

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

akşam tarih yazdık ben böyle bir maç böyle bir takım böyle bir taraftar görmedim gerçekten bir harikaydık akşam kim ne derse desin akşam ben bu maçı alacağımıza inanıyorumda ve aldık ta güveniyordum takımıma bundan sonrada aynı güven içerisinde gideceğimize inanıyorum inşallah bundan sonra devamı gelecek
yanlız akşam bence taraftarımız harikaydı gerçekten gereken cevap bizi bölmek isteyen şerefsizlere verilmiştir
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Resim

Çarşıdan ağır mesajlar..

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Dünya konuşuyor
Beşiktaşımız'ın Liverpool zaferi Avrupa’da da geniş yankı uyandırdı

Şampiyonlar Ligi'nde Liverpool'u, İnönü Stadı'nda yenen Beşiktaş'ın tarihi başarısında büyük pay sahibi olan siyah - beyazlı taraftarlara İngilizler de hayran kaldı. Liverpool'un taraftar sitelerinde Beşiktaş seyircisine övgüler yağdırılırken, maç boyunca hiç susmayan siyah - beyazlı tribünler 'inanılmaz', 'harika', 'fantastik', 'şaşırtıcı' gibi kelimelerle ifade edildi. İngilizler, 'bu taraftara şapka çıkarılır' görüşünde birleşti. Bazı taraftarlar, seyircilerin hiç bitmeyen yüksek düzeydeki tezahüratlarının maçı TV'den anlatan eski futbolcu ve yorumcu Andy Gray'i bile susturduğunu yazdılar.
'Orada olmak isterdim'
İngilizler'in web sitelerinde birbirleriyle paylaştıkları hayranlık dolu ifadelerden bazıları şöyle:

"Alkışlar Beşiktaş taraftarına. Maçı evimin salonundan izlerken bile ezildiğimi hissettim. Gören herkesin içinde olmak isteyeceği inanılmaz bir atmosfer. Her hafta böyle mi acaba? Tezahüratlardaki koordinasyon da inanılmaz. Dört saat durmadan bağırdılar. Liverpool taraftarı olarak dünyanın dört bir yanındaki statları gören biri olarak söylüyorum, bu en müthişi ve tartışmasız en iyisi. Orada olmak isterdim."
"Bravo Beşiktaş taraftarına, onlara şapka çıkarıyorum."
"Dinleyin, tribünlerin inanılmaz desteğini duyuyor musunuz?"
"Beşiktaşlılar maç boyunca şarkılar söyleyip, zıplayarak nasıl taraftar olunacağının dersini verdi. Ne yazık ki sadece çok az Liverpool taraftarı bu dersi alabildi!"
"Şşştt sesinden başka birşey duyamıyorum!"
"En büyük taraftar. Bu geceden önce Şampiyonlar Ligi'nde hiç başarısı olmayan bir takım için gerçekten büyük bir destek. Beşiktaş da cesur bir yürekle oynadı."
"Hem takıma, hem taraftarına şapka çıkarıyorum."
"İnanılmaz ve fantastik bir atmosfer. Sadece bu nedenle bile kazanmayı hak ediyorlar."
"Tezahüratın ses seviyesine inanamıyorum. Bu gerçek olamaz. Tüm stadın katıldığı müthiş bir uyum içindeki koro, şarkılar söylüyor. İnönü Stadı'nı mutlaka gidilmesi gereken yerler listesine aldım bile."
"Keşke Anfield'da da böyle bir atmosfer yaratabilsek."
"Maçtan sonra Liverpoollu futbolcuları alkışlamaları sürpriz oldu. Oysa maç sırasında çok saldırgan ve düşmanca duruyorlardı. Korkarım ki Liverpoollu futbolcuların sahayı alkışlarla terk ettileri son maç bu olacak!"
"Taraftarlık konusunda ne büyük bir ders. Zaten Tottenham maçında da müthiştiler."

'Bizde futbol ölmüş'
"Beşiktaş taraftarından müthiş bir şov. Bu sahne beni, 1970'li yıllardaki Liverpool tribünlerine götürdü."
"Belki de artık Liverpool'un tribün liderlerini değiştirmenin zamanı geldi!"
"Beşiktaş tribünleri göz kamaştırıcıydı. Hep birlikte zıplarlarken sanki stat darpaneye dönüştü!"
"Çok neşeli ve ilginç bir taraftar kitlesi. Tribünde olup bitenlere çok şaşırdım."
"Bizde futbol ölmüş. Bizim stadımız bir ses cehennemi olmaktan çok endüstriyel bir tema parkı gibi duruyor."
"Kulakları sağır eden ıslıklar, şarkılar, tezahüratlar. Tribünler karşılıklı bağırıyor. Biz 10 dakika tezahürat yaptık diye övünüyoruz, Beşiktaş taraftarı hiç susmuyor!"

Kaynak: Milliyet

bütün dünay bizi konuşuyor herkese nasip olsun böyle taraftar

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

ŞOK : Beşiktaş ligden çekliyor!..

Turkcell Süper Lig'in 11. haftasında Fenerbahçe'ye 2-1 yenilen Beşiktaş cephesi hakeme ateş püskürdü. Genel Menajer Sinan Engin, Başkan Yıldırım Demirören'in talimatı ile bundan sonraki lig maçlarına PAF Takımı ile sahaya çıkacaklarını belirtti.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

son dakikadaki kararın faul olduğu belirtiliyor, eğer öyleyse karar yanlış. onun haricinde pozisyon zaten ofsayt, kuralların kusursuz uygulandığı bir ortamda da verilmezdi gol ama beşiktaş başkanı ve genel menajerinin bu kararı almaya hakkı yok. ne demek ligden çekilmek, paf takımla çıkmak. avrupa'da liverpool'u yen, sonra ben ligden çekiliyorum de.

ayrıca bu dakikadan sonra karar uygulanmasa bile, çocuk oyuncağı gibi "çekiliyorum, yok yok, vazgeçtim ya da neyse çekileyim" demek ya hakem camiasında baskı yaratır ya da antipati -ki her ikisi de beşiktaş için iyi değildir.
betterman.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Lig TV'de maçtan sonra Maraton'da defalarca gösterdi, pozisyon ofsayt değil. Zaten yan hakemde bayrak kaldırmıyor. Hatta faul dudugu caldıktan sonra devam bile ediyor. Verilen kararda faul ki yakından uzaktan alakası yok. Ligden çekiliyoruz açıklamalarıda komik.

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

jonnathan yazdı:Lig TV'de maçtan sonra Maraton'da defalarca gösterdi, pozisyon ofsayt değil. Zaten yan hakemde bayrak kaldırmıyor. Hatta faul dudugu caldıktan sonra devam bile ediyor. Verilen kararda faul ki yakından uzaktan alakası yok. Ligden çekiliyoruz açıklamalarıda komik.
4-5 kez izledim, top en geriden atılırken batuhan ofsayt pozisyonunda. neyse, zaten önemli olan bu değil, sinan-yıldırım ikilisinin yumurtası umarım yolda kırılır.
betterman.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Top Batuhan'a gelmediği için ve ikinci pozisyonda ofsayttan çıktığı için ofsayt verilmemiş. Erman Toroğlu böyle söylüyor. Hakem seminerlerine katıldığı için benden daha iyi bileceğine ve bu kadar bariz bir hata yapmayacağına inanıyorum,yoksa bende ofsayt konusunda tereddute dusebilirdim.

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

walla nolursa olsun bu ligden çekilme olayı cidden saçma sapan bişi.. demekki bu yönetim taraftarına saygı duymuyor.. insanlar sizi yensenizde yenilsenizde desteklesin, ama siz yenilince yada iddaa edilene göre bi hakemin bokuna ligden çekilin.. öyle osla bile bu zamana kadar kaç kez hakem azabına uğradı takımlar.. o zmn ligi toptan kaldıralım biz.. varmı böle bişi ya?!..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

ya zaten bu ligden çekilme saçmalığını ali şen ortaya çıkardı. gereksiz medya şovundan başka birşey değil.
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

şaka gibi! liverpool a 8-0 yenildi beşiktaş. aynı takımı 2-1 deviren bjk nerde?
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

oha ya başka bişi diyemiyorum :S 8-0 a yani...

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

gercektende tarih yazdılar...

Kullanıcı avatarı
c.o.b
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen c.o.b »

goqhan yazdı:gercektende tarih yazdılar...
şampiyonlar ligi tarihinde en fazla 7 fark olmuş düne kadar harbiden tarih yazdı beşiktaş 8-0
dont speak..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Maçın sadece ilk yarısını izledim, sonuca hiçte üzülmedim. Beşiktaş Anadolu takımı gibi oynatıldığı sürece daha çok 8-0'lar görecektir. Bunda taraftar olarak utanılacak birşey yok. Beşiktaş'a teknik direktör getirme, tazminat ödeme rekortmeni yapanlar, sözde masaya yumruğunu indireceklerini söyleyipte hala Beşiktaş'ın hakkını yedirtenler utansın.

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

bence asıl kilit nokta sezon başında yapılan transferlerin ertuğrul'un isteğiyle mi yoksa yönetim baskısıyla mı gerçekleştirildiği.

eğer ertuğrul higuain'di, diatta'ydı; bunları kendisi isteyerek aldırdıysa bahane bulmamalı ama bu transferler ertuğrul'un istediği oyuncular alınamayınca hem ertuğrul'u hem de taraftarı avutmak için yapıldıysa ertuğrul'a söylenecek çok şey yok. elinde böyle bir kadro varken daha farklı futbol oynatabilmek pek de mümkün değil. dün oynamadı belki ama yine de beşiktaş burak'la, ali tandoğan'la başarıyı ancak rüyasında görür. bu sene istikrarlı biçimde olmasa da beşiktaş'ta adam gibi oynayan yalnızca 3 isim var: bobo, delgado bir de kanatta oynadığı sürece serdar özkan. bir de belki nobre'yi düşünebiliriz ama tek forveti tercih ettiği için beşiktaş; bobo daha ağır basıyor.
betterman.

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

yuh yaa.. en son gördüğüm 4-0dı.. 2 katıyla karşılaşcağımı hiç ummazdım.. 2-1 yendiği takıma bu kadar farkla yenilmek neden??.. maçı izleyemedim.. uyuyakalmışım ama yane berbat ötesi oynamak gerek böle bi sonuca ulaşmak için.. yada karşı takımın oyuncularının hero karakterleri fln olması gerek.. yazık yane.. keşke şampiyonlar liginden çekilselermiş demek geliyo içmden..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}