Beşiktaş

ve spor...
Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

valla akşam 2-0 olduğunda maçı bıraktım 2'den sonrada birşey bekleyemezdim bu takımdan
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

motorhead
Üye
Üye

Mesaj gönderen motorhead »

çarşı 8 e razı 9 a karşı !! =)=)
i dont know why but i hate this fucking life

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

rafael benitez girip gol atçaktı,az kaldı gerçekten.iyi ki 10 olmadı diyeceğim ama olsa ne fark eder..tarihi bir hezimetle boynumuzu büktü beşiktaş.bir fenerbahçeli olarak ben delirdim resmen,olacak bir iş değil.
beşiktaş'a hiç ama hiç yakışmadı.demirören ve tayfası sivas maçına pafla çıkalım gibi saçmalıklarla ugraşçaklarına adam gibi işlerine konsantre olmadıkça bi halt değişçeğini de zannetmiyorum.ha tabi liverpool karşısına paf takım çıksa 8 yermiydi ? o da ayrı bir tartışma konusu.
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

söylencek söz bulamıyorum :D
We learned speaking turkish one english stayed... yanlşmı oldu acepp:D

Kullanıcı avatarı
nepse
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nepse »

skorboard bozuluyodu az kalsın :D
kötüleri sevdik

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

4 ekimden beri galibiyet alamıyorduk hakkaten ilaç gibi geldi bakalım hafta içi marsilya maçı var oradan da bir galibiyet bekliyorum son şans artık bunun telafisi yok en azından bir uefa diyorum güvenişyorum da takımıma inşallah bir sorun cıkmaz
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

İnönü bayram yeri olsun
Beşiktaşımız, Dolmabahçe'de Marsilya'yı konuk ediyor...

Şampiyonlar Ligi'ndeki temsilcilerimizden Beşiktaş, A Grubu'ndaki 5. maçında, İnönü Stadı'nda Marsilya'yı konuk ediyor. Saat 21.45'te başlayacak olan maçı İspanya Futbol Federasyonu'ndan Luis Medina Cantelejo yönetecek. Siyah-beyazlılar, grupta oynadıkları 4 maçta topladıkları 3 puanla son sırada yer alıyor. Son maçında Liverpool'a 8-0 yenilen temsilcimizde tek hedef galibiyet. Beşiktaş, Marsilya'yı yenip puanını 6'ya çıkarmak ve gruptaki son maçında Porto deplasmanında final mücadelesine çıkmak istiyor.

Maç öncesi Beşiktaş'ta Gökhan Zan, İbrahim Kaş, Diatta, Mehmet Yozgatlı ve Serdar Kurtuluş'un sakatlığı bulunuyor. Turkcell Süper Lig'de Sivasspor karşısında gördüğü kırmızı kartla cezalı duruma düşen ve Gençlerbirliği OFTAŞ Spor ile yapılan maçta oynamayan İbrahim Toraman Marsilya maçında tekrar takımdaki yerini alacak.

SAĞLAM'IN AVRUPA KARNESİ

Beşiktaş'ta, teknik direktör Ertuğrul Sağlam bugünkü mücadeleyle kariyerindeki 17. Avrupa kupası maçına çıkacak. İlk Avrupa kupası heyecanını Kayserispor teknik direktörü olduğu sırada yaşayan Sağlam, sarı-kırmızılı takımın yanı sıra Beşiktaş ile 16 Avrupa kupası heyecanı yaşadı.

Genç çalıştırıcı, Beşiktaş teknik direktörü olarak şu ana kadar 8 Avrupa karşılaşmasında görev aldı. Avrupa Şampiyonlar Ligi ön elemelerde başarılı bir performans sergileyen Sağlam yönetimindeki siyah-beyazlı ekip, ön elemelerde yenilgi yüzü görmedi. Ön elemelerde önce Moldova'nın Sheriff takımını eleyen Beşiktaş, 3. ön elemede ise İsviçre'nin FC Zürih takımını saf dışı bırakarak adını Şampiyonlar Ligi'ne yazdırdı.

AVRUPA'DA 125. MAÇ

Beşiktaş, Marsilya takımıyla yapacağı Avrupa Şampiyonlar Ligi A Grubu beşinci maçıyla Avrupa kupalarındaki 125. karşılaşmasına çıkacak. "Kara Kartallar", bugüne kadar Avrupa kupalarında yaptığı toplam 124 maçta, 39 galibiyet, 58 yenilgi, 27 de beraberlik aldı. Avrupa'da, bugüne kadar rakip fileleri toplam 143 kez havalandıran Beşiktaş, kalesinde ise 191 gol gördü. Siyah-beyazlılar, 1959 yılındabaşlayan Avrupa kupaları serüveninde Türkiye'yi 14 kez Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası ve Avrupa Şampiyonlar Ligi, 7 kez Avrupa Kupa Galipleri Kupası, 10 kez de UEFA Kupası'nda temsil etti.

DEVLER LİGİ'NDE 23. MAÇ

Olympique Marsilya'yı konuk edecek Beşiktaş, bu mücadeleyle Şampiyonlar Ligi'ndeki 23. maçına çıkacak. Bu ligde 4 kez mücadele eden ve şu ana dek 22 karşılaşmaya çıkan siyah-beyazlı ekip, 6 galibiyet, 2 beraberlik ve 14 yenilgi aldı. Grup maçlarında yaptığı 22 maçta rakip filelere 17 gol bırakan Beşiktaş, kalesinde ise 45 gol gördü.

İSTANBUL'DA 5 GALİBİYET

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde İstanbul'da BJK İnönü Stadı'nda 10 karşılaşma yaptı. Siyah-beyazlı ekip, bu 10 maçta 5 galibiyet alırken, 1 beraberlik ve 4 de yenilgi elde etti. Bu arada, 2003-04 sezonunda İstanbul'da Chelsea ile yapması gereken karşılaşmayı cezası nedeniyle Almanya'da oynayan Beşiktaş, Almanya'daki karşılaşmada rakibine 2-0 mağlup oldu.

KARTAL, FRANSIZLARA İNÖNÜ'DE KAYBETMEDİ

Beşiktaş, Marsilya takımıyla yarın oynayacağı Avrupa Şampiyonlar Ligi (A) Grubu beşinci maçıyla birlikte, futbolda Fransız takımlarıyla 6. kez karşı karşıya gelecek. Siyah-beyazlılar, Avrupa kupalarında Fransız ekipleri ile daha önce oynadıkları 5 maçta, 1 galibiyet, 3 yenilgi, 1 de beraberlik aldı. ''Kara kartallar'' bu maçlarda rakip filelere 6 gol atarken, kalesinde 9 gol gördü. Fransız takımlarına karşı İstanbul'da yenilmeyen Beşiktaş, BJK İnönü Stadı'nda oynadığı 2 maçta 1 galibiyet, 1 de beraberlik elde etti.

MUHTEMEL 11'LER

BEŞİKTAŞ

Rüştü
Ali
İ.Toraman
Baki
İ.Üzülmez
Cisse
S.Özkan
Delgado
Tello
Bobo
Nobre

MARSİLYA

Mandanda
Givet
Zubar
Faty
Bonnart
Zenden
Valbuena
Cheyrou
Nasri
Niang
Mbami

STAT: BJK İNÖNÜ
SAAT: 21.45
HAKEM: MEDINA CANTELEJO
YAYIN: STAR TV

GERETS İDDİALI

Marsilya teknik direktörü Erik Gerets, Beşiktaş'ı yenmeleri halinde büyük bir ihtimalle üst tura çıkacaklarını söyledi. Gerets, BJK İnönü Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, güzel bir atmosferde maç yapacaklarını belirterek, ''Tabii ki başarılı olmak istiyoruz. Kazanırsak, büyük ihtimalle 2. tura çıkarız. Bir tur sonrası için Liverpool'un da önünde grubu bitiririz'' dedi.

Kaynak: Karakartal.com ve Ajanslar

bu akşam maçı alırsak devam olur bizim için ve son maça kalır ama alamassak yazık olur

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Grup cok ilginç bir hal aldı. Yanılmıyorsam UEFA şansımız yok, ya 2. tura çıkıcaz ya da elenicez...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

evet aynen öyle herşey son maça kaldı bütün takımların cıkma şansı var 1. bile olabiliriz bu grupta ama tabii ki önce yenmek ve çıkmak ne olurda olsun

Kullanıcı avatarı
c.o.b
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen c.o.b »

jonnathan yazdı:Grup cok ilginç bir hal aldı. Yanılmıyorsam UEFA şansımız yok, ya 2. tura çıkıcaz ya da elenicez...
evet uefa ya gitme şansı yok. beraberlik işine yaramaz. kazanırsa şampiyonlar ligine gider.diğer tüm ihtimallerde elenir.
dont speak..

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Bu futbolla porto'yu orda yeneceğini pek sanmıyorum beşiktaş'ın.Umarım beni yanıltırlarda çıkarlar şu gruptan.
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

korkmadan kontrolü bir şekilde ama kapanmadan beşiktaş gib oynarsa portoyuda orada yeneriz gruptan cıkarız gördük portoyu burada bizim toramanla higuen atsa golleri şimdi bu tablo ortaya cıkmayacaktı ama olsun ben inanıyorum

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

F.Bahçe'ye 23 sayı fark!

Beko Basketbol Ligi'nde oynanan derbi maçta Beşiktaş Cola Turka, Fenerbahçe Ülker'i 23 sayı farkla 84-61 yendi. Salonu dolduran taraftarının desteğiyle maça iyi başlayan Beşiktaş Cola Turka, 3. dakikayı 9-4, 6. dakikayı da 15-8 önde geçti. Agresif savunma yapan, hücumda da Nicevic ve Shumbert ile sayılar üreten siyah-beyazlılar, 8. dakikada 8 sayılık farka ulaştı: 20-12

Ancak bu dakikadan sonra Beşiktaş Cola Turka çok top kaybı yapınca, Fenerbahçe Ülker, Rasim ve Mirsad ile basketler bulup periyot sonunda farkı 4 sayıya indirdi: 23-19

İkinci periyotta özellikle Kaya'nın hem savunma hem de hücumdaki etkili oyunuyla farkı giderek açmaya başalayan Beşiktaş Cola Turka, Shumbert ve Apodaca'nın da skora katkısıyla, 14. dakikada rakibine sadece 2 sayı attırıp, 12 sayı üreterek 35-21'lik skorla 14 sayılık farka ulaştı. Siyah-beyazlılar, ilk periyotta olduğu gibi yeniden hücumda top kayıpları yapıp, 3 dakika boyunca sayı bulamayınca, sarı-lacivertliler Solomon ile üst üste basketler bulup 7-0'lık bir seri yakalayarak 17. dakikada farkı 7 sayıya (35-28) indirdi. Ancak siyah-beyazlılar yeniden toparlanıp devreyi 42-32 önde kapadı.

İkinci yarıya da iyi başlayan Beşiktaş Cola Turka, Shumbert'in basketleriyle 22. dakikada farkı 16 sayıya (49-33) çıkardı. Ömer Aşık ile pota altını iyi kullanmaya başlayan Fenerbahçe Ülker, 26. dakikada farkı yeniden 10 sayıya (55-45) indirdi. Kalan dakikalarda Shumbert ve Kaya ile basketler üreten, etkili savunmasıyla da rakibine sadece 2 sayı attıran siyah-beyazlılar, 3. periyotu 16 sayı farkla 63-47 önde bitirdi.

Son periyotun başında Beşiktaş Cola Turka'da Shumbert ve Kaya etkili oyunlarıyla farkın açılmasına neden olan oyunculardı. Shumbert üst üste 3 sayılık basketler atarken, Kaya da savunmadaki blokları ile takımını ateşledi ve 36. dakikada siyah-beyazlılar 25 sayılık üstünlük yakaladı: 79-54

Kalan bölümde rahat bir oyun ortaya koyan Beşiktaş Cola Turka, sahadan 84-61 galip ayrıldı. Maçta Shumbert kullandığı 10 üç sayılık atıştan 7'sini sayıya çevirirken, Kaya da 10 ribaund, 4 blokla takımına katkıda bulundu.

BEŞİKTAŞ COLA TURKA: 84 - 61 FENERBAHÇE ÜLKER

Salon: BJK Cola Turka Arena
Hakemler: Engin Kennerman, Alper Özgök, Uğur Özen
Beşiktaş Cola Turka: Dalmau 4, Sinan 3, Shumbert 27, Kaya 15, Nicevic 18, Apodaca 9, Mehmet 1, Erkan 2, Cevher 3, Arın 2, Eren
Fenerbahçe Ülker: Solomon 15, Ömer Onan 9, Mirsad 13, White, Vidmar 2, Ömer Aşık 7, Rasim 4, Hakan, Oğuz 3, Mrsic 3, Preldzic 5
1. periyot: 23-19
Devre: 42-32
3. periyot: 63-47 5 faulle çıkan: 38.17 Nicevic (Beşiktaş Cola Turka)

Kaynak: AA

baskette fenerbahçeye fark attık gerçekten takım iyi oynuyor biraz da futbola yansısa daha güzel olacak ama olmuyor ne yapalım

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Beşiktaş tarihe geçti: 78-55
Basketbolda ULEB Kupası (B) Grubu'ndaki 10. ve son maçında Beşiktaş Cola Turka, İstanbul'da Fransa'nın Elan Chalon takımını 78-55 yendi. Siyah-beyazlı ekip, bu galibiyetle grubunda 10'da 10 yaparak yenilgisiz grup liderliğiyle bir üst tura yükseldi.

Karşılaşmaya hızlı başlayan Beşiktaş Cola Turka, Shumpert, Kaya ve Dalmau ile sayılar üreterek rakibine 8. dakikada 22-7 üstünlük sağladı. Periyotun son dakikalarında da iyi savunma yaparak rakibine fazla sayı şansı tanımayan siyah-beyazlı ekip, ilk çeyreği 22-9 önde bitirdi.

2. periyota da etkili başlayan siyah-beyazlı ekip, Niceviç ve Dalmau ile hücumları iyi değerlendirerek 13. dakikada farkı 17 sayıya (26-9) çıkardı. Bu dakikadan sonra toparlanan konuk ekip, Braud, Mitchell ve Badiane ile ürettiği sayılarla farkı 19. dakikada 3 sayıya dek (41-38) düşürdü. Son dakikada Kaya ve Shumpert ile isabetli oynayan Beşiktaş Cola Turka, 1 dakikalık süre içinde farkı 10 sayıya çıkararak, devreye 38-28 üstün girdi.

İkinci yarıya da iyi başlayan Beşiktaş Cola Turka, Kaya, Shumpert ve Dalmau'nun skorer oyunuyla farkı koruyarak son çeyreğe 56-39 önde girmesini bildi.

Maçın başından sonuna dek genelde rakibine üstünlüğünü kabul ettiren Beşiktaş Cola Turka, etkili oyununu son periyotta da sürdürerek karşılaşmayı 78-55 kazandı.

-ULEB KUPASI TARİHİNE GEÇTİLER-

ULEB Kupası'nın bu sezonki yenilgisiz tek takımı olan Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımı, (B) Grubu'ndaki tüm maçlarını kazanıp 10'da 10 yaparak, kupa tarihine geçti.

(B) Grubu'nu yenilgisiz lider bitiren siyah-beyazlılar, Fransa'daki ilk maçta da rakibini 73-64 yenmişti.

Beşiktaş Cola Turka oyuncuları, maçtan sonra galibiyet sevincini taraftarlarıyla paylaştı.

Kaynak : AA

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

SERİYE DEVAM!
Ligde üst üste 6. galibiyetimize G.Antep'i İnönü'de mağlup ederek ulaştık. Bu seri hiç bitmesin!
Beşiktaş 3-1 G.Antep

Turkcell Süper Lig'de 20. hafta mücadelesinde G.Antep'i İnönü Stadyumu'nda konuk ettik. Oldukça heyecanlı geçen 90 dakika sonunda 3-1 kazanarak son 5 maçını da kazanan ekibimiz üst üste 6. galibiyetine ulaştı. G.Antep 22. dakikada Zurita ile öne geçerken, bu gollere cevabımız 42. dakikada Cisse, 77. dakikada Nobre ve 87. dakikada Ricardinho ile oldu. Topun G.Antep kale çizgisinden geçmemek için inat ettiği ve bizi 77. dakikaya kadar beklettiği maçta bir türlü bulduğumuz pozisyonları değerlendiremedik. Defansımızda oynayan futbolcuların bireysel hataları ve takımımızın transfer ihtiyaçı ise bir 90 dakikanın daha ardından akıllara geldi.

TRANSFER ŞART!

Mücadelenin ilk yarısına iyi başlayan takımımız ilk dakikalar karşısında önemli pozisyonlar yakaladı. Maçın başında özellikle Bobo ile yararlanamadığımız pozisyonlar karşısında zaman zaman G.Antep ekibi de kalemizde etkili oldu. Özellikle 16. dakikada konuk ekibin bir topu direkten dönerken maçın başından beri S.O.S veren defansımız 19. dakikada Zurita'nın golüne engel olamadı. Baki'nin hatasıyla oluşan pozisyonda Zurita G.Antep'i 1-0 öne geçirdi. G.Antep maçının ilk yarım saati bile gösteriyordu ki Beşiktaşımızın defans bölgesine mutlaka bir stoper transfer etmesi gerekiyor. Öte yandan ilk yarıda sarı kart gören İbrahim Toraman ve Baki'nin de önümüzdeki hafta cezalı durumda olduğu için Kayseri deplasmanında oynayamayacak olması şimdiden düşünülmesi gereken bir konu.

İlk yarının son dakikalarına doğru artan baskımız son pasların büyük bir kısmının hatalı olmasıyla istediğimiz pozisyonları sağlamamızı engelledi. Devrenin bitimine 3 dakika kala ise Holosko ile başlayan atağımızda Cisse ceza sahası içinde sol ayağı ile köşeyi düzgün gördü ve bir derece de olsa soyunma odasına 1-1'in morali ile gittik. İlk yarıda topa sahip olan takım olmamıza rağmen rakip ceza alanının üzerinde ve kanatlardaki etkisizliğimiz net gol pozisyonları bulmamızı engelledi. Konuk G.Antep ise ilk yarıda geri dörtlümüzde oynayan futbolcularımızın hatalarıyla zaman zaman önemli pozisyonlar buldu...

TOP İLE ADETA KAVGA!

Karşılaşmanın ikinci yarısına da ilk yarıda olduğu gibi istekli başladık. İlk yarıda yaptığımız pas hataları özellikle 70. dakikadan sonra azalınca G.Antep kalesinde çok net pozisyonlar bulduk. Başta Nobre, Bobo, Holosko ile bu pozisyonları cömertce harcadık. İkinci yarıda G.Antep defansı iki topumuzu çizgiden çıkartırken, bir pozisyonda da Nobre boş kaleye topu kafa ile dışarıya attı. İnönü'yü dolduran taraftarlarımız kaçan goller karşısında kalplerini korumakta zorlanırken, heyecan dakikalar geçtikçe ilerledi. İkinci yarıda yorulan G.Antep karşısında yüzde yüz hakimiyeti elimize alsak da konuk ekibin zaman zaman yavaş ataklarla kalemize rahat bir şekilde sokuluşu ve yine geri dörtlümüzde oynayan futbolcuların hatası gözden kaçmadı.

NOBRE BAMBAŞKA!

Topun kale çizgisini geçmemek için inat ettiği, şans melekleri ile adeta kavga ettiğimiz ikinci yarıda biraz son vuruşlarda yetenekli olabilsek bu maçın sonucu farklı olabilecekti. Yeni transferimiz Holosko'nun ise maç boyunca mevkii olarak farklı yerlerdeki görüntüsü gözden kaçmazken, bir türlü istikrar sağlayamaması da dikkatleri çekti. Top ile kavgamızda son sözü ise 77. dakikada günün en başarılı isimlerinin başında gelen Nobre söyledi. Cisse güzel bir ara pasıyla Brezilyalı yıldızımızı kaçırdı! Nobre köşeye düzgün vurdu ve sonunda beklediğimiz gol geldi! 2-1 oldu ve üzerimizden büyük bir yük kalktı. Gecenin yıldızı Nobre golü attıktan 3 dakika sonra alkışlar arasında yerini Serdar Özkan'a bıraktı. Bugün defansta kale içinden bir top çıkaran, forvette çok çalışan Nobre her yönüyle alkışı hak etti...

Oyunun son bölümlerinde Tello'nun yerine giren Ricardinho ise gecenin kapanışını yaptı. 87. dakikada Brezilyalı futbolcumuz attığı gol ile durumu 3-1'e getirdi ve gecenin sonucunu haykırırken, uzun aradan sonra bulduğu bu golle futbola, moralle geri döndü...

MAÇTAN DAKİKALAR (İLK YARI)
8. dakikada Cisse'nin ara pasıyla ceza alanına giren Bobo, iki oyuncuyu çalımıyla oyundan düşürdü kaleciyle karşı karşıya kalan bu oyuncunun şutu direğin yanından auta çıktı.
9. dakikada sağ kanattan Ali'nin ortasında Nobre'nin kafa vuruşu kalecide kaldı.
12. dakikada sağ kanattan kullanılan serbest vuruşta Tello'nun sert vuruşu direkten kaleciye çarparak kornere gitti.
17. dakikada soldan açılan ortada müsait pozisyondaki Volkan'ın kafa vuruşu kalecide kaldı.
18. dakikada Özgürün pasıyla ceza sahası ön çizgide topla buluşan Murat'ın sert şutu direğe çarparak üstten auta çıktı.
20. dakikada Ceza sahasına giren Özgürcan zor pozisyonda pasını sağ kanattan bindirme yapan Zürita'ya verdi, bu oyuncunun şutu ağlarla buluştu. (0-1)
27. dakikada Holosko'nun pasıyla ceza sahası ön çizgisi önünde topla buluşan Nobre'nin şutu yandan auta çıktı.
31. dakikada Holosko'nun sağ kanattan pasında ceza sahası ön çizgisinde topla buluşan Nobre'nin şutunu kaleci çıkardı.
39. dakikada Delgado'nun pasıyla ceza sahası sağ çaprazda topla buluşan Ali'nin tehlikeli pozisyonunda kaleci açılarak ayaklarıyla tehlikeyi önledi.
41. dakikada Tello'nun serbest vuruşunda defanstan dönen topu takip eden Delgado'nun şutunu kaleci kornere çeldi.
42. dakikada Nobre'nin vuruşunda defanstan dönen top ceza yayı üzerindeki Cisse'nin önünde kaldı, bu oyuncunun plasesi sol köşeden filelerle buluştu. (1-1)
45. dakikada ceza sahası içerisine giren Özgürcan sol çaprazda kaleci ile karşı karşıya kalan, bu oyuncunun sert şutu yan ağlarda kaldı.
MAÇTAN DAKİKALAR (İKİNCİ YARI)
62. dakikada sol kanattan Delgado'nun kullandığı korner atışında, Baki'nin kafa vuruşunu Gaziantepspor defansı kale çizgisi üzerinden çıkardı
71. dakikada ceza sahası dışında topla buluşan Delgado'nun sert şutu yandan auta çıktı.
73. dakikada Delgado'nun sağ kanattan ceza sahasına verdiği pasta Bobo'nun şutu kaleciden geri geldi boşta kalan topa Nobre kafasını vurdu top az farkla yandan auta çıktı.
74. dakikada Holosko'nun sol kanattan yaptığı ortada kafa pasını içeriye çeviren Nobre, nın pasına rovaşeta vuruşunu Gaziantepsporlu oyuncu kale çizgisi üzerinden çıkarttı.
77. dakikada Cisse'nin ara pasıyla ceza sahası sağ çaprazda topla buluşan Nobre'nin sert şutu filelerle buluştu. (2-1)
88. dakikada sol kanattan ceza sahası içine giren Holosko pasını Ricardinho'ya verdi, bu oyuncunun altı pas üzerinden vuruşunda top ağlarla buluştu. (3-1)

STAT: Beşiktaş İnönü Stadı
HAKEMLER: Cüneyt Çakır, Tarık Ongun, Orkun Aktaş
BEŞİKTAŞ: Rüştü, Baki, İbrahim Toraman, İbrahim Üzülmez, Tello (Ricardinho dk. 84), Cisse, Ali, Holosko, Delgado (Aydın dk. 89 ?), Nobre (Serdar dk. 80), Bobo,
YEDEKLER: Hakan, Gökhan, İbrahim Kaş, Batuhan
TEKNİK DİREKTÖR: Ertuğrul Sağlam
GAZİANTEPSPOR: Murat Şahin, Mehmet Çoğum, Bekir, Murat Ceylan, Rodrigo Zurita (Mehmet Polat dk. 75,), Armand Tchanı, Ekrem, Özgür (Mnuel Noıradıaz dk. 87 ?), Volkan (Erdal dk. 87 ?), Ergün, Özgürcan
YEDEKLER: Oğuz, Metin, Bülent, İvan De Souza
TEKNİK DİREKTÖR: Bünyamin Süral
GOLLER: Zürita (dk. 20) (Gaziantepspor), Cisse (dk. 42) Nobre (dk. 77), Ricardinho (dk. 88)(Beşiktaş)
SARI KARTLAR: Özgür, Zurita, Murat Ceylan, (Gaziantepspor), İbrahim Toraman, Baki, (Beşiktaş)

Kaynak: Karakartal.com ve İHA
holosko gelince gerçekten takım değişti takım bir başka hucüm ediyor içeride artık puan kaybedeciğimi sanmıyorum eğer dışarıda da puan kayıpları az olursa şampiyonluğa en yakın takım oluruz zaten deplasmanda en fazla puan toplayan takım beşiktaş ama içeride puanlar kaybediliyordu bunlarda önlenirse herşey güzel olacak

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Kupadaki rakibimiz Ç.Rize
Fortis Türkiye Kupası çeyrek finalinde Ç. Rizespor ile eşleştik

Fortis Türkiye Kupası'nda kuralar çekildi ve çeyrek finalde Beşiktaşımızın rakibi Ç.Rizespor oldu. Fortis Türkiye Kupası Statüsü gereği çeyrek final kuralarında seribaşı uygulaması yapılmadı. Çeyrek finalin ilk maçı 2 Şubat'ta Rize'de, rövanş ise 26 veya 27 Şubat'ta İnönü Stadı'nda oynanacak. Son iki yıldır kupayı müçemize götüren takımımız, bu sene de kupanın en büyük favorisi.

Çeyrek final eşleşmeleri:
Çaykur Rizespor - Beşiktaş
Fenerbahçe - Galatasaray
Gençlerbirliği OFTAŞ Spor- Kayserispor
Adana Demirspor - Gençlerbirliği

Kaynak: Karakartal.com
gruplardaken biz deviren bir rize takımı ama bu sefer ne olacak bakalım

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Kartal'a İsrailli rakip!

Basketbolda ULEB Kupası 2. tur kuraları, bugün İspanya'nın Barcelona kentinde çekildi. Son 32 takımın eşleştiği kurada, Beşiktaş Cola Turka seri başı takımlarla birlikte ilk torbada yer alırken, Türk Telekom ve Galatasaray Cafe Crown 2. torbada kuraya katıldı.
Beşiktaş Cola Turka, İsrail'in Hapoel Jerusalem, Türk Telekom, Rusya'nın Unics Kazan, Galatasaray Cafe Crown ise Fransa'nın Asvel takımıyla eşleşti. Kura sonrasında eşleşmeler şu şekilde oluştu:

Dinamo Moskova (Rusya) - ASCO Slask (Polonya)

BK Ventspils (Letonya) - PBC Lukoil (Bulgaristan)

BC Kiev (Ukrayna) - Oostende (Belçika)

PGE Turow (Polonya) - Nymburk (Çek Cumhuriyeti)

Akasvayu Girona (İspanya) - Elan Chalon (Fransa)

KK Buducnost (Karadağ) - BC Hemofarm (Sırbistan)

Türk Telekom (Türkiye) - Unics Kazan (Rusya)

Triumph Lyubertsy (Rusya) - Artland Dragons (Almanya)

DKV Joventut (İspanya) - Swans Gmunden (Avusturya)

KK Zadar (Hırvatistan) - Azovmash Mariupol (Ukrayna)

Pamesa Valencia (İspanya) - Panionios (Yunanistan)

Beşiktaş Cola Turka (Türkiye) - Hapoel Jerusalem (İsrail)

Benetton Treviso (İtalya) - Kızılyıldız (Sırbistan)

BC Khimki (Rusya) - Köln 99ers (Almanya)

Galatasaray Cafe Crown (Türkiye) - Asvel (Fransa)

Kalise Gran Canaria (İspanya) - KK Bosna (Bosna)

Kaynak: DHA
bu sene baskette de farklı bir beşiktaş izliyoruz açıkcası özellkle avrupada bambaşka basketbol takımı bir ilke imza atmıştı şimdi gruptan lider cıkarak eşleşmelerde israil takımıyla eşleşti umarım bu takımıda elerek bir üst tura cıkarız

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dev!l_O_ »

geçmiş olsun (= bakalım fenerim napcek yarın :010
O kadar mutluyum ki şimdi kusabilirim!!..

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ya anlamıyorum biz tellosuz bir maç kazanamayacakmıyız ya yine bir tellosuz delgadosuz maç ve yine biz maç kaybediyoruz inanılmaz posizyonlar kaçıyor golümüz verilmiyor yine ofsayt gerekçesiyle bilmiyorum ben görmedim valla ofsayt falan ama inanılmaz posizyonlar kaçıyor onların bitisi golle sonuçlansa belki maç farka gidecek ama işte olmadı mı olmuyor bobo beyfendi 6 pastan gol atamıyor nasıl bir adam giderek düşüyor takım içerisinde kaybolmaya başladı bir an önce düzelmesi lazım eski bobodan eser yok bobo yerine batuhan diye bir genç var onu koysa bence daha yararlı olacak ama ertuğrul boboda ısrar ediyor umarım sonuçları kötü olmaz

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Bobo'ya milli gurur

Beşiktaşımızın Brezilyalı yıldızı Bobo, Dunga tarafından Milli Takım'a davet edildi. Milan'ın genç yıldızı Pato'nun sakatlanmasının ardından forvet hattında sıkıntı yaşayan Brezilya Milli Takım teknik direkörü Dunga, Brezilya'nın İrlanda Cumhuriyeti ile 6 Şubat'ta oynayacağı maç kadrosuna Bobo'yu aldı. Bu karar Brezilya Futbol Federasyonu tarafından Beşiktaş kulübüne tebliğ edildi.

Kaynak: Karakartal.com

bobo işk defa brezilya milli takımına çağrılıyor gerçekten büyük bir onur beşiktaş için inşallah bundan sonrada delgadoyu arjantin milli takımına yollarız ve diğer yabancılarımızıda kendi milli takımlarına

Kullanıcı avatarı
yalnizgezen
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen yalnizgezen »

sonunda şampiyonluga dogru gidiorus hayırlısı :)

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

akşam yine bir çarşı klasiği vardı tribünlerde ama beşiktaş yoktu ilk yarıda ama 2. yarıda nobre yine yağpacağını yaptı ve servetin üzerinden attı golünü yakışır zaten seviyordu galatasarayı bri daha gösterdi nekadar sevdiğini helal olsun oynamıyor diyorlardı yok gidecek diyorlardı ama o 2. yarı harika bir dönüş yaptı holoskoyla müthiş ikili oldu bobo artık beşiktaş için bir tarih beşiktaş aradığı ikiliyi buldu bundan sonra durmak yok inşallah sonuna kadar beşiktaş

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ÇEYREK FİNALDEYİZ
Kızılyıldız'ı eleyerek ULEB Cup'ta çeyrek finale yükselen Beşiktaşımız, Galatasaray Cafe Crown'ın rakibi oldu

Erkek basketbol takımımız Beşiktaş Cola Turka, ULEB Kupası 3. tur rövanş maçında, ilk karşılaşmada 80-80 berabere kaldığı Sırbistan'ın Kızılyıldız takımını 81-69 yenerek, İtalya'nın Torino kentinde düzenlenecek 8'li finalde oynamaya hak kazandı. Salonu dolduran seyircisinin desteğiyle maça hızlı başlayan Beşiktaş Cola Turka, 2. dakikayı 6-0 önde geçti. Kızılyıldız, Raicevic'in pota altından bulduğu basketlerle oyunda dengeyi kurarken, 5. dakikada farkı 2 sayıya (9-7) indirdi. Periyodun son bölümünde Apodaca'nın basketleriyle farkı yeniden açıp son dakikaya 24-16 önde giren siyah-beyazlılar, ilk çeyreği 24-18 önde tamamladı.
İkinci periyoda da etkili başlayan Beşiktaş, Shumpert'in de devreye girmesiyle 13. dakikada farkı 11 sayıya (31-20) çıkardı. Maçın 18. dakikasını da 12 sayı farkla 41-29 önde geçen Beşiktaş, kalan dakikalarda hücumda bocalayınca sayı bulamadı ve devreyi 7 sayı farkla 41-34 önde bitirdi.

İkinci yarıya Shumpert ve Dalmau'nun basketleriyle başlayan Beşiktaş Cola Turka, 3 dakikada 10-1'lik bir seri yakalayıp 23. dakikayı 51-35 önde tamamladı. Siyah-beyazlılar 28. dakikada 20 sayılık farka (63-43) ulaştı ve 3. çeyreği de 65-50 üstün tamamladı.

Karşılaşmanın son periyoduna kötü başlayan Beşiktaş Cola Turka, sayı bulmakta zorluk çekti. 4.5 dakika boyunca sayı üretemeyen siyah-beyazlılar, Kaya'nın 4 faule ulaşmasıyla pota altındaki üstünlüğünü de yitirip 34. dakikada farkın 65-58'lık skorla 7 sayıya inmesine engel olamadı. Bu dakikadan sonra iyi savunma yapan, hücumda da Shumpert ve Apodaca ile üst üste basketler üreten Beşiktaş Cola Turka, bitime 3 dakika kala 71-58'lik skorla farkı 13 sayıya çıkardı. Karşılaşmanın kalan dakikalarında rahat bir oyun sergileyen siyah-beyazlılar, maçtan 81-69 galip ayrılarak turu geçen taraf oldu.

Galatasaray Cafe Crown ile 10-13 Nisan tarihleri arasında Torino'da düzenlenecek sekizli finalde mücadele edeceğiz.

BEŞİKTAŞ COLA TURKA: 81 - KIZILYILDIZ: 69

Salon: BJK Cola Turka Arena
Hakemler: Nikolaos Zavlanos (Yunanistan), Spiros Gontas (Yunanistan), Juan Carlos Garcia Gonzales (İspanya)
Beşiktaş Cola Turka: Dalmau 9, Sinan 4, Apodaca 24, Kaya 4, Drobnjak 8, Shumpert 24, Nicevic 8, Mehmet, Cevher
Kızılyıldız: Cook 8, Markovic 9, Kovac 7, Raicevic 10, Dragicevic 8, Cvetkovic 5, Sljivancanin 5, Kikanovic 17
1. periyot: 24-18
Devre: 41-34 (Beşiktaş Cola Turka lehine)
3. periyot: 65-50
Beş faulle çıkanlar: 38.34 Kaya (Beşiktaş Cola Turka), 39.12 Markovic (Kızılyıldız)

Kaynak: AA

galatasarayı finalde bekliyoruz ayrıca galatasarayıda tebrik ediyorum

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Bir Trabzonspor taraftari olarak Besiktas'a saygi ve sevgiyle yaklasiyorum : ) Bu sene umarim sampiyon olurlar.Hadi biz sampiyon olamiyoruz Besiktas sampiyon olsun : )
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

yok böyle giderse bu sene de haram bize şampiyonluk falan