Beşiktaş

ve spor...
Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

BATUGOOOOOOOOL!
90+5 ve genç yıldızımız sahnede. G.Antep'i son dakikada yıktık, 3 puanı kaptık, BatuGOL geliyor
G.Antep 1-0 Beşiktaş

Turkcell Süper Lig'de 3. hafta mücadelesinde Beşiktaşımız ile G.Antepspor, Kamil Ocak Stadyumu'nda karşı karşıya geldi. Hafta içi Zurih ile Devler Ligi bileti için rövanş mücadelesine çıkacak Beşiktaşımız G.Antep deplasmanından sahadan 1-0'lık galibiyetle ayrıldı. Herkes maçın 90+5'de bittiğini düşündü ama Türkiye Liglerinin en genç futbolcusu Batuhan Karadeniz bu dakikada sahneye çıktı ve golüyle 3 puanı getirdi.

Yıldız futbolcumuz Bobo'nun sakatlığı sebebiyle kadroda olmadığı maçta gol bölgelerinde istediğimiz son vuruşları yapamadık. G.Antepspor zaman zaman kontra ataklar ile kalemizi zorlarken genç futbolcumuz Serdar Özkan'ın 90 dakika içerisindeki iyi performansı beğeni topladı. Yeni transferimiz Higuain ise maçı tribünden izledi. Zurih maçı öncesi ligde 3'de 3 yaparak kazanmaya devam etti.

Beşiktaş'ımızda sakatlığı gözönünde bulundurulan ve FC Zürih ile hafta içinde yapılacak Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçı öncesi riske edilmeyen Bobo, kırmızı kart cezalısı İbrahim Üzülmez, geçirdiği ameliyat sonrası henüz takımla çalışmalara başlamayan Murat Şahin, sakatlık sonrası hazır olmayan Mehmet Yozgatlı, Aydın Karabulut ve Mehmet Sedef ile yeni transfer Higuain kadroya alınmadı.

Baki Mercimek'i ilk 11'de sahaya süren hocamız Ertuğrul Sağlam ikinci İbrahim Akın'ı Baki'nin yerine oyuna soktu. Öte yandan genç futbolcumuz Batuhan'ı da hocamız 62. dakikada Delgado'nun yerine oyuna alarak tüm kozlarını kullandı. İlk yarıda en etkili pozisyonumuz ise Nobre'nin kafa vuruşuydu. Tello'nun ortasında Nobre'nin güzel kafasını Ömer Çatkıç köşeden çıkardı. İkinci yarıya göre daha kötü bir Kartal vardı ilk yarı ve skor 0-0 eşitlik ile bitti.

Geçtiğimiz hafta Kasımpaşaspor maçında da pozisyon üretmekte zorlanan Kartal G.Antep maçında da aynı durumu yaşadı. Oyunun ikinci yarısında ise açılan Kartal daha istekli, topa daha fazla sahip olan takımdı. Nobre, İbrahim Akın, Batuhan çabalıyor ama G.Antep kalesini delemiyorduk. Ricardinho'nun da çabası etki etmiyordu. İkinci yarı istekli bir futbol sergileyen Kartal'ın uçma vakti ise 90+5'di. Bu dakikada İbrahim Akın'ın ortasına iyi hareketlenen Batuhan topu fileler ile buluşturarak taraftarımızı sevince boğdu. Zurih maçı öncesi hem Batuhan'ı kazanıyoruz hem de moral. Genç futbolcumuz hocası Ertuğrul Sağlam'ın kendisine verdiği şansı iyi değerlendirdi.

MAÇTAN DAKİKALAR (İLK YARI)

9. dakikada Serkan, Gaziantepspor ceza alanına ortaladı. Ceza alanında uygun pozisyonda olan Tello, topa dokunamayınca meşin yuvarlak auta çıktı.
12. dakikada Gaziantepspor'un kazandığı serbest atışı Uğur kullandı. Bu futbolcunun yaklaşık 30 metreden çok sert vuruşunda, meşin yuvarlağı Beşiktaş kalecisi Hakan güçlükle kontrol etti.
14. dakikada Gaziantepspor ceza alanına giren Tello'nun ortasında, Mert Nobre kafayla topa çok güzel vurdu. Gaziantepspor kalecisi Ömer de aynı güzellikte uçarak, filelere gitmekte olan topu yumruklayıp uzaklaştırdı.
24. dakikada Ekrem, soldan Beşiktaş ceza alanına girdi, ancak uygun pozisyonda olmasına karşın topu ayağında çok tutunca defans uzaklaştırdı.
33. dakikada De Nigris, Deumi'nin orta alandan gönderdiği topu kontrol ederek önüne aldı. Bu futbolcu, Beşiktaş ceza alanına girmek isterken kaleci Hakan ayaklarıyla uzanarak topu kornere gönderdi.
41. dakikada De Nigris, orta alandan aldığı topu sürükleyerek Beşiktaş ceza alanına dek girip 3 Beşiktaşlı futbolcuyu geçti, ancak uygun pozisyonda topu dışarıya attı.
Karşılaşmanın ilk yarısı 0-0'lık skorla tamamlandı.

MAÇTAN DAKİKALAR (İKİNCİ YARI)

56. dakikada Delgado'nun sol taraftan yaptığı ortaya İbrahim Toraman'ın vuruşunda, kaleci Ömer topu çeldi.
59. dakikada organize gelişen Gaziantepspor atağında Uğur, bekletmeden topu ceza alanına ortaladı. Ekrem'in çaprazda bekletmeden sert vuruşunda, kaleci Hakan uçarak mutlak golü önledi.
60. dakikada Delgado'nun vuruşunda, top kaleci Ömer'i geçti. Kale çizgisine paralel giden meşin yuvarlağa Mert Nobre dokunamadı.
80. dakikada Deumi, orta alanda kaleci Hakan'ın öne çıktığını görünce uzun vurdu. Top, direğin yanından auta gitti.
87. dakikada Zurita, orta alandan aldığı topu sürükleyerek Beşiktaş ceza alanına dek sokuldu ve pas vermek yerine şut atmayı tercih etti. Top, az farkla auta çıktı.
90. dakikada uzatma dakikalarında İbrahim Akın, topu sol taraftan ceza alanına ortaladı. Pozisyonu iyi izleyen Batuhan'ın şık vuruşunda, Beşiktaş 1-0 öne geçti.

Stat: Kamil Ocak
Hakemler: Bülent Yıldırım, Alpaslan Acımert, Mustafa Sönmez
Gaziantepspor: Ömer, Mehmet, Uğur (Dk. 87 Erdal ), Zurita, De Nigris (Dk. 71 Ali Cansun ), Metin, Deumi, Ekrem, Özgür Bayer, Özgür Yıldırım, Volkan (Dk. 77 Fatih Şen )
Beşiktaş: Hakan, İbrahim Toraman, Serdar Kurtuluş, Tello, Baki (Dk. 46 İbrahim Akın ), Gökhan Zan, Serdar Özkan, Ricardinho, Koray (Dk. 84 Cisse ?), Mert Nobre, Delgado (Dk. 62 Batuhan )
Gol: Dk. 90 Batuhan (Beşiktaş)
Sarı Kartlar: Dk. 13 Ekrem, Dk. 67 De Nigris (Gaziantepspor)

Kaynak: Karakartal.com ve İHA

valla yok böyle bir maç hakkaten son dakikaları cok heyecanlıydı gitti denilen maç geldi batu güzel bir gol attı son dakika da umarım böyle devam etmez biraz daha erken buluruz golleri yoksa ben gidecem bu maçlardan birsinde
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

KARA KARTAL OOOO!Beşiktaşımız İnönü'de Zürih'i 2-0 mağlup etti ve Devler Ligi'ne girmeye hak kazandı!
Beşiktaş 2-0 Zürih

Kartal Devler Ligi'ne uçuyor! Beşiktaş 1-1'in rövanşında İsviçre'nin FC Zürih ekibini İnönü'de 2-0 mağlup ederek Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmaya hak kazandı. Zaferi getiren golleri 56 ve 64.dakikalarda iki güzel kafa golüyle Delgado'dan geldi!. Zafer şarkıları söylüyoruz... Bekle bizi Şampiyonlar Ligi...

Beşiktaş'ta sarı kart cezası nedeniyle bu karşılaşmada görev alamayan Koray'ın yerine ön liberoda Cisse oynadı. FC Zürih ile oynanan ilk maçta cezası nedeniyle oynayamayan Tello, rövanşta ilk 11'de şans buldu. Ligde cezası nedeniyle oynayamayan İbrahim Üzülmez savunmanın solunda, Tello ise orta sahanın solunda görev yaptıBeşiktaş'ta sarı kart cezası nedeniyle bu karşılaşmada görev alamayan Koray'ın yerine ön liberoda Cisse oynadı.FC Zürih ile oynanan ilk maçta cezası nedeniyle oynayamayan Tello, rövanşta ilk 11'de şans buldu. Ligde cezası nedeniyle oynayamayan İbrahim Üzülmez savunmanın solunda, Tello ise orta sahanın solunda görev yaptı. Rüştü ve Nobre'nin yanı sıra yeni transfer Diatta, İbrahim Akın, İbrahim Kaş, Ali Tandoğan ve Batuhan yedek kulübesinde yer aldı. Yeni transferlerden Higuain ise prosedür gereği bu karşılaşmada forma giyemedi.

KONTROLLÜ BAŞLADIK..
İlk yarıya kontrollü başladık... Dakikalar ilerledikçe üzerimizdeki stresi atmayı başardık ve tüm hatlarımızla Zürih kalesinde gol aramaya başladık. Muhteşem taraftarımızın desteğini de arkasına alan Kara Kartal her geçen dakika oyundaki üstünlüğünü Zürih'e kabul ettirdi. İlk yarıdaki en önemli pozisyonumuzu Bobo ile yakaladık ama İnönü'yü sevinçe boğacak gol bir türlü gelmedi. İlk yarının son dakiklarında Zürih baskısına iyi direndik ve soyunma odasına avantajlı giden taraf olduk.

ZÜRİH'İ YIKAN ADAM; DELGADO
İkinci yarının hemen başında Delgado'nun kaçırdığı gol, ilerleyen dakikalarda esecek Beşiktaş fırtınasının habercisi gibiydi.. Serdar Özkan, Ricardinho ve Delgado ile başlayan ataklarda Bobo rakip ceza sahası içinde pozisyon aradı, aranan gol gelmedi, ta ki dakikalar 56'yı gösterene kadar. 56. dakikada Arjantinli futbolcu Serdar Özkan'ın ortasında güzel bir kafa vuruşuyla kaleciyi avlayarak İnönü'yü çoşkuya boğdu. Sağ kanattan gelen bu orta ve bu gol bir anlamda Kara Kartal'ı Devler Ligi kapısından içeri sokan goldü.

Bu dakikadan sonra oyun disiplinini bozmayan Beşiktaş biraz daha fazla oyunu kendi yarı alanında kabul etse de Zürih karşısındaki üstünlüğünü korudu. Rakibin açılmasıyla daha rahat bir oyun sergiledi. Serdar Özkan ve Bobo ile başlayan hızlı kontra ataklar sonuç getirmedi ve karşılaşma Kara Kartal'ın 2-0'lık üstünlüğü ile sona erdi. Artık Şampiyonlar Ligi'ndeyiz.. Bekle bizi Avrupa....

19. dakikada defansın uzaklaştıramadığı topu ceza sahasında önünde bulan Delgado'nun yerden sert şutunda top kaleci Leoni'de kaldı.
21. dakikada Tello'nun sol kanattan ceza sahasına ortasında altıpas içerisinde müsait pozisyonda Bobo topa ayak koyamadı.
28. dakikada Serdar Özkan'ın sağ kanattan ceza sahasına ortasında iyi yükselen Bobo'nun kafa vuruşunda top az farkla auta çıktı.
37. dakikada Ricardinho'nun sağdan kullandığı kornerde kale önünde Bobo'nun kafa vuruşunda top az farkla üstten auta gitti.
43. dakikada kendi yarı sahasında aldığı topla ceza sahasına giren ve kaleci ile karşı karşıya kalan Eudi De Souza'nın sert şutunda kaleci Hakan gole izin vermedi.

MAÇTAN DAKİKALAR (İKİNCİ YARI
52. Tello'nun sol kanattan ceza sahasına ortasında Delgado'nun altı pasta yaptığı kafa vuruşunu kaleci Leoni çıkardı.
56. dakikada Serdar Özkan'ın sağ kanattan ceza sahasına ortasında iyi yükselen Delgado'nun kafa vuruşunda top yan direğe çarparak ağlarla buluştu. 1-0
64. dakikada İbrahim Üzülmez'in sol kanattan ceza sahasına ortasında iyi yükselen Delgado'nun kafa vuruşunda meşin yuvarlak köşeden ağlara gitti. 2-0
68. dakikada Tello'nun sol kanattan kullandığı serbest vuruşta ceza sahasında Gökhan Zan'ın kafa vuruşunda top üstten auta gitti.
76. dakikada Rafael'in uzak mesafeden sert şutunda kaleci Hakan, topu son anda çeldi. Pozisyonun devamında Kollar'ın kaleye göndermek istediği topu Tello kale önünden çıkardı.
90+3'de kaleci Leoni'nin kalesini terkettiğini gören Ali Tandoğan'ın ceza sahası dışından aşırtma vuruşunda top farklı bir şekilde üstten auta gitti.

STAT: BJK İnönü
HAKEMLER: Peter Fröjdfeldt, Henrik Andren, Stefan Wittberg (İsveç)
BEŞİKTAŞ: Hakan, Serdar Kurtuluş, Gökhan Zan, İbrahim Toraman, İbrahim Üzülmez, Serdar Özkan, Cisse, Ricardinho (İbrahim Akın dk. 79), Tello, Delgado (Ali Tandoğan dk. 74), Bobo (Batuhan dk. 90 +3 ?)
YEDEKLER: Rüştü, Nobre, Diatta, İbrahim Kaş
TEKNİK DİREKTÖR: Ertuğrul Sağlam
FC ZÜRİH: Leoni, Okonkwo, Stahel (Schönbachler dk. 83), Rafael, De Souza (Hassli dk. 67), Chikhaoui, Rochat, Barmettler, Almen Abdi, Schneider (Kollar dk. 68), Tihinen
YEDEKLER: Duatelli, Lampi, Staubli, Gashi
TEKNİK DİREKTÖR: Bernard Challendes
GOLLER: Delgado (dk. 56 ve dk. 64)
SARI KARTLAR: Tello, Ali Tandoğan, Cisse (Beşiktaş), Barmettler (FC Zürih)

Kaynak: Karakartal.com

gerçekten hakettiğimize inanıyorum cok iyi oynadık özellikle gole kadar ama gollerden sonra yine eski beşiktaş cıktı sahneye deli etti bizleri ama en sonunda biz geçtik turu hayırlı olsun inşallah fener ve cimbomda geçerler hep beraber gideriz avrupaya
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Bu sezon izlediğim en iyi Beşiktaş'tı. Delgado garip adam. Bomboş pozisyonda atamadı, gitti zor pozisyonda attı :)
sleeping with the earth my dying bride

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Buarada Ertuğrul 90. dakikada Nobre'yi oyuna almak istemiş ancak Nobre saatini göstererek oyuna girmeyi reddetmiş. Bunun üzerine teknik heyet Nobre'yi süresiz kadro dışı bırakmış. Nobre'nin çok kısa zamanda ikinci vukuatı bu. Hayır adam gibi oynayıp yapsa bu tripleri bir yere kadar...

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Beşiktaşın Şampiyonlar ligindeki rakipleri belli oldu.

A Grubu:
Liverpool (İngiltere)
FC Porto (Portekiz)
Marsilya (Fransa)
BEŞİKTAŞ JK (TÜRKİYE)

Çok zor bir gruba düştü gerçekten beşiktaş.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

3. fazlasıyla başarıdır bu grupta.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ya nasıl zor grup olacak buraya gelen takımlarda mahalle takımı olacak hali yokya nasıl daha kolay olabilir anlamıyorum bu gruptan cıkarız ilk maçımız marsilya ile fransada oynayacağız eski marsilya değiller onlar ben inanıyorum cıkacağımıza bakın göreceksiniz

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Sağlam'dan kura yorumu!

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde grup kuralarının çekilmesinin ardından yaptığı açıklamada, rakiplerinin kim olduğunun önemi bulunmadığını, gruptan çıkmayı amaçladıklarını söyledi.

Sağlam, yaptığı değerlendirmede, ''Türkiye'ye ve Beşiktaş'a hayırlı olsun. Muhtemel rakiplerimizin hepsi çok iyi takımlardı. Bu nedenle kimin çıktığının çok fazla önemi yok. Amacımız kesinlikle gruplardan çıkmak olacaktır. Gruptan çıkacağımıza ben ve ekibimin inancı tam'' dedi.

Zengin ve kaliteli bir kadroları bulunduğunu, bunun sayesinde, camianın ve taraftarın desteğini de arkalarına alarak iyi sonuçlar elde edeceklerine inandığını dile getiren Sağlam, ''Gruplardan çıkacağız. Rakipleri tek tek değerlendirmeye gerek yok, çünkü kuraya katılan tüm ekipler, dünyaca ünlü'' diye konuştu.

Kaynak: AA

işte inanç bende aynı şeyleri söylüyorum kim olursa olsun istiyoruz

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

"Nobre'ye bir şans daha verilecek"

Beşiktaş Futbol Takımı Genel Menajeri Sinan Engin, disiplinsiz davranışları nedeniyle süresiz kadro dışı bırakılan oyuncuları Mert Nobre'nin, çalışmalarını bir antrenör yönetiminde tek başına sürdüreceğini söyledi.

Nobre ile bu sabah bir görüşme yaptığını anlatan Sinan Engin, ''Çok üzgün olduğunu söyledi. 'Ne yapabilirim?' dedi. Kendisine, 'Daha kötüsünü de yapabilir, transfer döneminin bitimine sayılı günler kala seni takımdan da gönderebilirdik, ancak sana bir şans daha vereceğiz' dedim'' diye konuştu.

Kadro dışı kalan Nobre'nin, kendi isteği doğrultusunda, PAF takımıyla değil de bir antrenör yönetiminde tek başına çalışacağını kaydeden Sinan Engin, ''Kadro dışında bulunduğu süre içindeki tavırlarına göre, gerekirse affedilmesi için hocadan randevu alıp, görüşmesini sağlayabileceğimi söyledim, ama affedip etmemek tamamen hocamızın inisiyatifindedir'' dedi.

Nobre'ye ayrıca, verecekleri rapor doğrultusunda kulüp yönetim kurulunun para cezası uygulayacağını dile getiren genel menajer Engin, ''Bu yaptığımız kesinlikle bir disiplin gösterisi ya da örnek teşkil etme değildir. Burada patron Ertuğrul Sağlam'dır. Her futbolcu da bunu bilecek ve kararlarına uyacak'' diye konuştu.

Siyah-beyazlı takımın, İsviçre'nin FC Zürih ekibiyle dün gece yaptığı Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçında yedek soyunan ve maçın son anlarında teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın oyuna sokma isteğini kabul etmeyen Brezilya asıllı futbolcu, bu davranışı nedeniyle süresiz kadro dışı bırakılırken, aynı zamanda kendisine ağır para cezası verileceği bildirilmişti.

Öte yandan, Beşiktaşlı futbolculara 20'şer bin dolarlık Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne giriş primlerinin yarın ödeneceği, kadro dışı kalan Nobre'ye de hak ediş miktarının verileceği bildirildi.

Kaynak: AA

nereye kadar bu böyle olmaz ceza verilcekler affedecekler sonra yine yapacak bu adam nasıl oalcak bu iş anlamak güç hakkaten valla bir dahası falan yok bu işin olmamalı

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

ertuğrul sağlam'a sonuna kadar güveniyorum.bence avrupada başarılı işler çıkaracaktır ve beşiktaşın uzun süre basında kalacaktır..
beşiktaşımızın grubu ise dişine göre bence..
kartal&fener el ele hep beraber moskova'ya :P
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

teşekkürler işin içine avrupa girdimi valla hangi türk takımı olursa olsun alamıyorum kendimi benim gibilerde varmış teşekkürler

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

fenerbahçe başlığında dedim, aynen kopyalıyorum;

"bence bu sene kuralarda türk takımları çok şanslıydılar. bu şans halen de devam ediyor. biz bu balla gidersek bu iş hiç de zor olmaz :P"

o kadar takım içerisinden hakikaten çok kolay kuralar çektik. hayırlısı...
betterman.

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Devler Ligi’ndeki Rakiplerimiz Belli Oldu
30.08.2007 19:46

Futbol Takımımız'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki rakipleri Monaco'da gerçekleştirilen kura çekiminin ardından belli oldu. A Grubu'nda yer alan Siyah Beyazlılarımız, Liverpool, Porto ve Olympic Marsilya ile mücadele edecek.
Avrupa Şampiyonlar Ligi grup maçlarının kura çekimi Monaco'daki Grimaldi Forum binasında gerçekleştirildi. Kura çekimine Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören, Genel Sekreterimiz Sayın Kenan Öner ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Celal Kolot katıldı.

Kura çekiminin ardından Siyah Beyazlılarımız A Grubu'nda Liverpool, Porto ve Marsilya eşleşti. Ekibimiz'in maç programı şöyle:

18 Eylül 2007: Marsilya-Beşiktaş
03 Ekim 2007: Beşiktaş-Porto
24 Ekim 2007: Beşiktaş-Liverpool
06 Kasım 2007: Liverpool-Beşiktaş
28 Kasım 2007: Beşiktaş-Marsilya
11 Aralık 2007: Porto-Beşiktaş

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

son maç evimizde olsaydı daha iyi olurdu ama ne yapalıum o zamana kadar bitirmemiz lazım bu işi oraya bırakmamak lazım ilk maçı ve 2. maçı almamaız lazım bence alırızda marsilyada birşey yok sadece liverpool zorlar bakalım inşallah cıkacağız bu gruptan

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Bu sefer olmadı!
Turkcell Süper Lig'de 4. hafta mücadelesinde Beşiktaş İnönü Stadyumu'nda Kayserispor'u konuk etti. Geçtiğimiz hafta G.Antep deplasmanında 90+5'de Batuhan'ın golüyle kazanan ve sezona 3'de 3 ilebaşlayan Beşiktaş ilk puan kaybını Kayserispor ile 0-0 berabere kalarak yaşadı.

Siyah beyazlı ekip ilk yarıya göre ikinci yarı çok daha iyi mücadele ettiği ve pozisyon bulduğu maçta Kayserispor kalesinde sonuca gidemedi. Takımın yeni transferi Arjantinli futbolcu Higuain de son 17 dakika görev yaptığı maçta fileleri havalandıramayarak takımına galibiyeti getiremedi.

Cisse ağrılara dayanamadı

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam maçtan önce kadroda sadece zorunlu olarak bir değişiklik yaptı. Genç teknik adam, takımının hafta içinde İsviçre'nin FC Zürih takımıyla yaptığı Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçında oynattığı 11'i, Kayserispor maçında da sahaya sürmeyi planladı. Ancak, ilk 11'de esame listesine de adı yazılan Cisse'nin kasığındaki ağrılar ısınma hareketleri sırasında artınca, Fransız futbolcunun yerine son anda Koray ilk 11'e alındı. Kadrodan çıkarılan Cisse'nin yerine yedekler arasına da Mehmef Sedef eklendi.

Higuain İnönü'de taraftarın karşısında

Beşiktaş'ın yeni transferi Federico Higuain ile sezon başında Fenerbahçe ile yapılan TFF Süper Kupa maçında sakatlanan Mehmet Yozgatlı, ligde ilk kez 18 kişilik maç kadrosuna alındı. Her iki oyuncu da yedek soyunurken, teknik direktör Ertuğrul Sağlam, kadro dışı bırakılan Nobre'nin yanı sıra, Baki, İbrahim Kaş, Aydın, Burak ve Ali Tandoğan'ı 18 kişilik kadroya almadı. Mehmet Yozgatlı ve İbrahim Akın ise ikinci yarının başında Ertuğrul Sağlam tarafından Tello ve Ricardinho'yu kenara çekilerek sahaya sürülen isimler oldular.

Temposuz bir ilk yarı

Maçın ilk yarısında iki takımın karşılıklı cılız atakları olsa da futbolseverler temposu düşük bir maç izledi. Beşiktaş'ta ilk yarı Bobo rakip defans içinde çok fazla pozisyona giremezken, etkili olmaya çalışan tek isim Serdar Özkan'dı. Kayserispor ilk yarıda Beşiktaş'a oranla daha çok tehlike yaratan takımdı. Mehmet Topuz, Gökhan Ünal ile siyah beyazlı kalede tehlike yaratmaya çalışan Kayserispor'da Ragıp ve Mehmet Eren'de kendilerine atılan uzun paslara defansın arkasına iyi sarkmalarına rağmen istedikleri son vuruşu yapamadı. Temposu zaman zaman çok düşen fakat Kayserispor'un etkili kontra atakları, Beşiktaş'ın rakip kalede baskı kurma çabasıyla geçen ilk yarı golsüz eşitlik ile bitti.

İkinci yarı siyah beyaz ataklar...

Mücadelede ikinci yarıda ise Beşiktaş teknik direktörü Ertuğrul Sağlam soyunma odasında iki değişiklik kararı verdi. İkinci yarıda Tello ve Ricardinho'nun ilk yarıdaki performansını beğenmeyen Sağlam, İbrahim Akın ve uzun süren sakatlığının ardından ilk kez 18 kişilik maç kadrosuna giren Mehmet Yozgatlı'yı oyuna soktu ve ofansif anlamda takımını güçlendirmek istedi. Nitekim Sağlam'ın yaptığı bu müdahalaler Beşiktaş'a olumlu yansıdı. İbrahim Akın ve Mehmet Yozgatlı kanatlarda etkili oldu.

Bobo iki takım arkadaşının güzel ortalarına golle yanıt veremedi. Ceza sahasında ikinci yarı bulduğu net gol pozisyonlarında Brezilyalı futbolcu çerçeveyi bulamazken dakikalar ilerledikçe Kayserispor'un daha defansif daha konrta atağı düşünen oyunu ortaya çıktı. Beşiktaş ise son dakikalarda skorun da etkisiyle rakip kaleye daha çok yüklenmek istedi ama aranan gol gelmedi. Oyun son 5 dakikasında ise Kayserispor iki net kontra atakta kaleci Hakan Arıkan'ı geçemedi. Gökhan Ünal ve Iglesias'ın son dakikalar içerisindeki bu net pozisyonları maçın skorunu değiştirebilecek boyuttaydı ama mücadele 0-0'lık eşitlik ile sona erdi. Takımlar sahadan 1'er puanla ayrıldı.

11. dakikada Ragıp'ın ceza sahası ön çizgisi önünden sert şutunda top, kaleci Hakan'dan döndü. Sonrasında başlayan Beşiktaş kontraatağında soldan ceza sahasına giren Serdar Özkan'ın vuruşunda kaleci Ivankov tehlikeyi önledi.
16. dakikada soldan Delgado'nun kulladığı köşe vuruşunda ceza sahasında iyi yükselen İbrahim Toraman'ın kafa vuruşunda top, üst direğe çaprarak auta çıktı.
22. dakikada Beşiktaş ceza sahasına gönderilen uzun topa Mehmet Eren'in bekletmeden vuruşunda meşin yuvarlak, kaleci Hakan'ın parmaklarına çarparak kornere çıktı.
45. dakikada İbrahim Toraman'ın uzaklaştırmak istediği topu kapan Mehmet Eren, hızla ceza sahasına girdikten sonra yerden vurdu. Kaleci Hakan'ı geçerek kaleye gitmekte olan topu, son anda Gökhan Zan çizgiden çıkarttı.

MAÇTAN DAKİKALAR (İKİNCİ YARI)
50. dakikada Koray'ın pasıyla sol çaprazda topla buluşan İbrahim Akın, ceza sahasına girdikten sonra sert vurdu, kaleci Ivankov topu kornere çeldi.
54. dakikada Bobo sağ kanattan ceza sahasına girdikten sonra sert vurdu, top yan ağlarda kaldı.
70. dakikada Mehmet Yozgatlı'nın sağdan ortasında ceza sahası içide Bobo'nun müsait pozisyondaki kafa vuruşunda top yandan auta çıktı.
88. dakikada orta sahadan atılan uzun pasla sağdan hızla ceza sahasına giren Gökhan Ünal, çaprazdan sert şutunda kaleci Hakan topu yatarak iki hamlede kontrol etti.

STAT: BJK İnönü
HAKEMLER: Kuddusi Müftüoğlu, Alper Ulusoy, Nihat Mızrak
BEŞİKTAŞ: Hakan Arıkan, Serdar Kurtuluş, Gökhan Zan, İbrahim Toraman, İbrahim Üzülmez, Serdar Özkan, Koray Avcı, Ricardinho (Mehmet Yozgatlı dk. 46), Tello (İbrahim Akın dk. 46), Delgado (Higuain dk. 75), Bobo
YEDEKLER: Rüştü, Diatta, Batuhan, Mehmet Sedef
TEKNİK DİREKTÖR: Ertuğrul Sağlam
KAYSERİSPOR: Ivankov, Koray Çölgeçen, Ali Turan, Aydın, Toledo, Mehmet Topuz (Iglesias dk. 86), Kamber, Ragıp, Mehmet Eren (Fatih Ceylan dk. 64), Gökhan Ünal, Cangele (Kemal dk. 67)
YEDEKLER: Hasan Sönmez, Avendano, Erdal, Turgay
TEKNİK DİREKTÖR: Tolunay Kafkas
SARI KARTLAR: Toledo, Cangele, Ivankov, Gökhan Ünal, Fatih Ceylan, Kamber (Kayserispor)

01.09.2007

Kaynak : Sporx.com ve İHA

ya hakkaten kazanmamız gereken bir maçtı çünkü bence ligteki en dirençli takımdan birisinle oynadık birazda yorgunluk olunca futbolcular üzerinde olmadı bir dahaki sefer diyoruz ne yapalım
ayrıca bu haftaya kadar hakemler hakkından pek fazla birşey konuşulmadı ama bu hafta herhelade başlayacak hadi bakalım hayırlısı

Kullanıcı avatarı
_hasonowic_
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen _hasonowic_ »

kötü oldu bu son maç yaa..

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

olabilir biz 9 tane maç yaptığımız süreç içerisinde biz 9 maç yaptık yinede maçı alabilirdik ama olmadı eğer biz bu kadar maç yapıp böyle oynayabiliyorsak bundan sonraki maçlarda beşiktaştan daha iyi daha tempolu maçlar bekliyorum umarım yanılmam

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Evet belki Beşiktaş bugün çok kötü oynadı. Çok sıkıcı maçtı. Delgado'nun hiç, Ricardinho'nun 10 dk oynaması hataydı ama Vedat Yüksel'in ve yardımcısı Adil Sinem'in bariz gölü iptal etmesi neydi? Bana kalırsa bu da bir çeşit futbol terörü. Bu da takımın hakkının çalınması. Eğer yarın Beşiktaş bu 2 puan yüzünden şampiyonluktan olursa çok şey kaybetmiş olacak. Belki yöneticilerin, futbolcuların, teknik direktörün hayatı değişecek ama Vedat efendi 1-2 hafta dinlendirilip yeniden işine devam edecek... Herkes hata yapar ama bu kadar bariz hata da olmaz...

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

bugun televizyon izlerken bir haberler bakayım ne var ne yok edim ama sonuna yetişmişim haberlerin ve haberlerde son başlık diyim artık buna beşiktaşın sayılmayan golüydü ve bunu hakeme bağlamak yerine bizim nobreye bağladılar arka arkaya videolar işte nobrenin fenerbahçede elle attığı gol işte elle düzelti nobre ve gol falan filan uzatmayayım işte meğer bizim gol nobre yüzünden sayılmamış yazık işte bizim ülkemizdeki futbol böyle birşeymiş biz bilmiyormuşuk o zaman bu ülkede bir hata yapan hata yaptığı işle gönül verdiği bu meslekel bir daha uğraşmasın bu ülkede hiç mi hata yapmayacağız o zaman matarazzide futbolu bırakmalı veya hiçbir hakemin ona faul yapıldığı zaman bunu vermemeli yazık bu nasıl bir düşünce yan hakemde bu ramazan ayında beşiktaşımızın 2 puanını caldı bunlar haramzade köpeklerden başka birşey değil umarım bu puanlarla şampiyonluğu kaçırmayız
En son bloodline666 tarafından 16 Eyl 2007 23:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

jonnathan yazdı:Evet belki Beşiktaş bugün çok kötü oynadı. Çok sıkıcı maçtı. Delgado'nun hiç, Ricardinho'nun 10 dk oynaması hataydı ama Vedat Yüksel'in ve yardımcısı Adil Sinem'in bariz gölü iptal etmesi neydi? Bana kalırsa bu da bir çeşit futbol terörü. Bu da takımın hakkının çalınması. Eğer yarın Beşiktaş bu 2 puan yüzünden şampiyonluktan olursa çok şey kaybetmiş olacak. Belki yöneticilerin, futbolcuların, teknik direktörün hayatı değişecek ama Vedat efendi 1-2 hafta dinlendirilip yeniden işine devam edecek... Herkes hata yapar ama bu kadar bariz hata da olmaz...
hadi hakem arkadan baktığından göremedi..o yardımcı nasıl vermedi golü hayretler içerisindeyim.ya uzağı göremiyor yada başka işler var bu işin içinde..

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

wolfali yazdı:
jonnathan yazdı:Evet belki Beşiktaş bugün çok kötü oynadı. Çok sıkıcı maçtı. Delgado'nun hiç, Ricardinho'nun 10 dk oynaması hataydı ama Vedat Yüksel'in ve yardımcısı Adil Sinem'in bariz gölü iptal etmesi neydi? Bana kalırsa bu da bir çeşit futbol terörü. Bu da takımın hakkının çalınması. Eğer yarın Beşiktaş bu 2 puan yüzünden şampiyonluktan olursa çok şey kaybetmiş olacak. Belki yöneticilerin, futbolcuların, teknik direktörün hayatı değişecek ama Vedat efendi 1-2 hafta dinlendirilip yeniden işine devam edecek... Herkes hata yapar ama bu kadar bariz hata da olmaz...
hadi hakem arkadan baktığından göremedi..o yardımcı nasıl vermedi golü hayretler içerisindeyim.ya uzağı göremiyor yada başka işler var bu işin içinde..

benimde burnuma pis kokular geliyor umarım yanılırım

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Marsilla'yı stadına gömmeye 1 saat kaldı ! :P

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Marsilya çok sert oynuyor ve hakemde buna göz yumuyor. İlk yarı bitmeden 2 zorunlu oyuncu değişikliği yapmak zorunda kaldık. Ayrıca Marsilya'nın penaltı beklediği pozisyonda sarı kart olmalıydı bana göre, adam resmen atmış kendini. Birde Fransız televizyasının çekimleri çok kötü ve gereksiz yere abuk subuk tekrar veriyor. Bıktım Marsilya'nın kaptanının diğer oyuncularla konuşmasını, yakasını düzeltmesini izlemekten.

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

beşiktaş ilk yarı kötü bir futbol sergiledi.fakat marsilya'ya pozisyon da vermedi..
diatta-toraman ikilisi muhtesem oynuyor.
ayrıca fransız televizyonlarının çekimleri gerçekten berbat.tekrarları geçtim önemli pozisyonlarda uzaktan gösteriyorlar birde.izleyeni uyuz edici bir durum.
zaten o kaptanın konusmalarından baska bişey izleyemedik ilk yarı.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Şans bir takımdan bu kadar uzak olabilir. Ayrıca Diatta ve Higuin'e verilen para, düzgün bir forvete verilseydi çok daha hayırlı olurdu bu takım için...