Beşiktaş

ve spor...
Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Evet, muhteşem bir forvet eksikliği var takımın.Hatta hücumu bırakıp sadece savunma yapsalar bir çare.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

jonnathan yazdı:Şans bir takımdan bu kadar uzak olabilir. Ayrıca Diatta ve Higuin'e verilen para, düzgün bir forvete verilseydi çok daha hayırlı olurdu bu takım için...
kesinlikle katılmıyorum. diatta bence defansın en sağlam adamıydı. cisse'yi durdurmaya çalıştı ve bunda da son ana kadar başarılı oldu. son pozisyonda biraz zamanlama hatası biraz da cisse'nin vücudunu iyi kullanmasıyla gol yendi. ama o ana kadar bence gayet başarılıydı. zaten bugün başarılı sayılabilecek 2 adam vardı, birisi diatta diğeri de ibrahim kaş.

beşiktaş kapalı bir oyun sergiledi. kanatlarda özellikle serdar özkan'ın durgun olması ve tello'nun aptalca top kayıplarıyla ileri çıkmakta zorlandı. ricardinho sakatlandığında sevindim aslında, belki delgado adam gibi oynar da bjk ileri çıkabilir diye ama o da gününde değildi. 2 gol de bireysel hata idi. ilkinde rüzgarın da etkisiyle hakan büyük bir hata yaptı. sonrasında zaten maç bitmişti. o ana kadar tek bir oldun atağı olmayan beşiktaşın gol bulması beklenemezdi. cisse'nin golü de skorun sosu oldu.

ayrıca karşılaşmanın spikerinin de hedef adam olarak diatta'yı göstermesi beni şaşırttı. cisse'ye son dakikaya kadar tek pozisyon vermeyen adam daha ne yapsın...
betterman.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Diatta kötü oynadı diyemem ama birinci golde o topu kornere çıkartmamak çok zor değildi. Ayrıca korner pozisyonunda görebildiğim kadarıyla Hakan'a çok yakın durup yükselmesini engelledi. Bu hatalar zaten bu sonucu getirdi. Hala Beşiktaş'ta en büyük sorunun forvette olduğuna inanıyorum...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

bence besiktas'ın forvetinde sorun yok.bi kere forvet'e doğru düzgün top gelmedi.nasıl forvette sorun oluyor anlamadım.ortasahası Allah'a emanet bir takımın doğal olarak forvet oyuncusuda birsey yapamaz.
gayet kaliteli forvet oyuncuları var besiktasın..tabi bu kalitenin ortaya çıkması için pozisyona girmelerini sağlamak gerekir değil mi?

ayrıca cisse tam bir fiyasko..diatta için aynı seyi söyliyemeyeceğim..
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Higuin'in ayağına gelen topları bol bol harcayınca ve top Bobo'dayken ileri uçta tek başına bir şey yapamayınca forvet kesinlikle şart... Takımda 12 tane orta saha oyuncusu varken zaten yeni bir ota saha transferi gibi bir durum söz konusu olamazdı...

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Pas yapamayan posizyon yaratamayan bi orta saha vardı dün gerçi marsilyada iyi oynadı ama beşiktaş serdar özkana posizyon yaratabilseydi gol atma ihtimalimiz vardı...taktiksel anlamda çok başarısızdı beşiktaş sadece savunma yapabildi onuda 70-80 dakikalara kadar.İbrahim toroman maçın en iyi adamıydı bence ki marsilya tekniktraktörüde ibrahimden çekindiğini söylemiş zati.beşiktaşın oyuncuları kaliteli aslında ama işte teknik olarak geliştirilmesi gerek takımın

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

esasında zürih maçının nerdeyse aynısı bir kadroyla sahaya cıktık zaten ertuğrulun gol yemeyeyi atarsam bir tane yatarım üstüne psikolojisi her deplasman maçında ortaya cıkıyor ama bu böyle olmamalı bu takıma yakışan bri futbol oynatılmıyor yada oynamıyor bu takım ayrıca futbolun şans oyunu olduğunu en iyi bu maçtada görebiliriz riconun ve serdarın sakatlanması bence şasntan başka birşey değil aynı şey onlarda da olabilirdi o zaman belki maç bizim lehimize dönebilirdi ama olmadı ne yapalım moral bozmak yok devam edeceğiz ama gol olmayan bir takım nasıl kazanacak gerçekten ilginç olacak bu deplasmanlarda birşey yapmalı ertuğrul hoca ayrıca bu higueni eleştiriyoruzda ya admı daha doğru düzgün görmedim ben ya şans pek verilmedi yani higuene adam gibi pas atabilecek takımda 2 kişi var zatne birisi sakatlandı diğeride zaten o oyuna girerken çıktı eeeeeee kim atacak bu topları ona adamda gelip kendi almak sitedi ama olmadı marsilya buna izin vermedi aynı şey ankaraspor maçında da oldu higuen sahada ama ne delgado ne de rico sahada bu şekilde hiçbri forvet gol atamaz olam gitmez böyle
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Tribünde Beşiktaşlılar’ın hiç de yabancı olmadığı bir sima daha vardı ki; yaptığı açıklamalarla adeta kin kustu: Jean Tigana. Maçın yayıncısı Star TV’de Marsilya-Beşiktaş mücadelesini yorumlaması için teklif götürülen Fransız hocanın, “Ben ağzımı açarsam o televizyonu kapatmak zorunda kalırlar. İstediğiniz şey benim için söz konusu bile olamaz” yanıtını verdiği belirtildi. Tigana’nın ayrıca Marsilya teknik heyetine Beşiktaş ve Türk futbolu hakkında detaylı bilgi verdiği öğrenildi.

Fanatik

Ne çirkin adamdır yahu şu Tigana. Sanki aylarca asgari ücretle çalıştırıldı Beşiktaş'ta. İnsanda biraz iş ahlakı olur...

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

jonnathan yazdı:Tribünde Beşiktaşlılar’ın hiç de yabancı olmadığı bir sima daha vardı ki; yaptığı açıklamalarla adeta kin kustu: Jean Tigana. Maçın yayıncısı Star TV’de Marsilya-Beşiktaş mücadelesini yorumlaması için teklif götürülen Fransız hocanın, “Ben ağzımı açarsam o televizyonu kapatmak zorunda kalırlar. İstediğiniz şey benim için söz konusu bile olamaz” yanıtını verdiği belirtildi. Tigana’nın ayrıca Marsilya teknik heyetine Beşiktaş ve Türk futbolu hakkında detaylı bilgi verdiği öğrenildi.

Fanatik

Ne çirkin adamdır yahu şu Tigana. Sanki aylarca asgari ücretle çalıştırıldı Beşiktaş'ta. İnsanda biraz iş ahlakı olur...
tigana döneminde takımda karışık bi olaylar oldu yanlış hatırlamıyorsam tiganaya baya bi haksızlık yapıldı zaten sinan enginin olduğu yerde huzur olmaz.tigananın gönderilmesinide o sağladı.adamda şampiyon bjk demez heralde.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Şampiyon Beşiktaş dememek farklıdır, takımın bilgilerini paylaşmak farklıdır. Gerçi geçmişte adının karıştığı davalara bakarsak çok ahlaklı bir insan olduğunu söyleyemeyiz zaten. Beşiktaş'ta da bu tür olaylarda adı çıktı ancak üstüne gidilmedi.

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

jonnathan yazdı:Şampiyon Beşiktaş dememek farklıdır, takımın bilgilerini paylaşmak farklıdır. Gerçi geçmişte adının karıştığı davalara bakarsak çok ahlaklı bir insan olduğunu söyleyemeyiz zaten. Beşiktaş'ta da bu tür olaylarda adı çıktı ancak üstüne gidilmedi.
Tabi ben zaten çok fazla bilgim olmadığı için eğer öyleyse öyle yapmıştır dedim.onuda lafın gelişi söyledim..sen daha iyi biliyo olabilirsin takımdaki olayları yanlış anlaşılmasın.belkide sinan engin kadar nasumuslu bi adamdır. :010

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Sinan'ın ne olduğu zaten tartışılmazda...

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Beşiktaşımız taraftarımızın da desteği ile İnönü'de büyük bir kazanma arzusu sergiledi
Beşiktaş 3-2 Denizlispor

Beşiktaşımız Süper Lig'in 6. haftasında İnönü Stadı'nda Denizlispor'u 3-2 mağlup etti. Maç başında kalemizde şok goller gördük. 10 dakikada 0-2 geriye düştük! Ama yılmadık! Maçı 3-2'ye çevirdik! Kara Kartalımızın bu kazanma arzusu hep sürsün! Hiç yılma Beşiktaşım! Ancak bu maçta Cisse'yi kaybettik. Cisse, Ali Sami Yen'de oynanacak olan Galatasaray maçında yok!

SAĞLAM'DAN REVİZYON

Beşiktaşımızda sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen Ricardinho dışında Olympique Marsilya karşılaşmasında ilk 11'de sahaya çıkan Delgado ve Serdar Kurtuluş, Denizlispor maçında teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam tarafından yedek soyunduruldu.

Bu 3 futbolcunun yerine Denizlispor karşısında İbrahim Kaş, Mehmet Yozgatlı ve Mert Nobre ilk 11'de sahaya çıktı.

Nobre, Bobo ile birlikte forvette oynarken, daha önce sağ kanatta görev alan Serdar Özkan ise orta alanda oyun kurucu görevini üstlendi. Savunmanın sağında İbrahim Kaş, orta sahanın sağında ise Mehmet Yozgatlı forma giydi.

Sakat olan kaleci Rüştü'nün yerine de 18 kişilik maç kadrosuna genç kaleci Atilla alındı.

Siyah-beyazlılarda yedek kulübesinde Delgado, Serdar Kurtuluş ve Atilla'nın yanı sıra Higuain, Gökhan Zan, İbrahim Akın ve Koray yer aldı.

BÜYÜK DESTEK VARDI!

Maça taraftarımızın büyük desteği ile başladık! Ligde puan kaybettiğimiz Ankaraspor ve Şampiyonlar Ligi'nde yenildiğimiz Marsilya maçları sonrası taraftarlarımız İnönü Stadı'nı doldurmuş, takımıza destek oluyordu!

ÜST ÜSTE GOLLER

Ancak maç maalesef taraftarımızın bu coşkusuna, bu hevesine değecek şekilde başlamadı. Maçın 6. dakikasında Denizlispor'un kazandığı kornerde, Caner ön direğe iyi ortaladı ve Fatih'in vuruşuyla topu ağlarımızda gördük. Bu golün şokunu atlatmaya çalışırken 11. dakikada rakip takımın hızlı geliştirdiği atakta kalemizde ikinci golü gördük. İnönü'de neler oluyordu? Baskı kuran, maça iyi başlayan taraf bizdik, ama 0-2 geride olan takım da bizdik!

''KARTAL GOL GOL GOL!''

Bu şok edici gollerden sonra her zamanki can simidimiz, taraftarımız devreye girdi. ''Kartal gol gol gol!'' tezahüratlarıyla İnönü inliyordu! Beşiktaşımız da bu destek ile birlikte maça iyice ağırlığını koymaya başladı. Tribünlerden ''Kartal gol gol gol'' sesleri yükseldikçe rakip kalede gol aradık. Maçın 20 dakikasında Serdar Özkan'ın sağ kanattan geliştirdiği atakta, ceza sahasın içinde topla buluşan Tello, başarılı bir vuruşla farkı 1'e indiren golü attı. Bu golden sonra da rakip kaleye baskımızı sürdürdük. Topla oynama oranları %79'a %21'i gösteriyordu! Denizlispor'u bunaltıyorduk! Önce 25. dakikada Diatta ile ardından da 26. dakikada Bobo ile golü bulamadık. Maç resmen tek kaleye dönmüştü. Gol geliyordu! Hissediyorduk! Ve nitekim maçın 36. dakikasında Bobo, hislerimize tercüman oldu! Nobre'nin asistinde kaleci Suleymanou'yu çalımlayarak topu boş kaleye gönderen Bobo, takımıza 2-2'lik beraberliği getirdi. Denizlispor kontrolü kaybetmişti! Artık 3. gol için yükleniyorduk! Ancak bu yüklenmeler sırasında defansımızda da boşluklar veriyorduk. Kalan dakikalarda kalemizde tehlike görmedik, rakip kalede de tehlike yaratamadık. İlk yarı 2-2'lik sonuçla bitti.

SERDAR KURTULUŞ VE PINARBAŞI

Maçın ikinci yarısına ise ilk yarıdaki rüzgarımızdan yoksun bir şekilde çıktık. Tempoyu düşük tutup, yarı sahamızda top çeviriyorduk. Bu tempo maçın 50. dakikasına kadar böyle gitti, sonra ise oyunu Denizlispor yarı sahasına yıkmaya başladık. 51. dakikada Bobo ile 53. dakikada da Nobre ile gole yaklaştık. Maçın 54. dakikasında Bobo, rakip ceza sahası içinde yerde kaldı. Penaltı diye ayağa kalktık, hakem 'Devam' dedi. 'Saldır Karakartal' sesleri eşliğinde gol için Denizlispor kalesine yükleniyorduk! 61. dakikada serbest vuruş kazandık. Tello'nun ortasına kafayı vuran Serdar Kurtuluş, bizleri 3. kez 'GOL' diye ayağa kaldırdı. ''İşte bu kadar!'' diyorduk! Beşiktaşımız öne geçmişti! İnönü'de coşku başlamıştı! Ve sonunda İnönü'de 'Pınarbaşı' sesleri yankılanmaya başladı! Bu arada bir taraftarımız da 0-2'den, 3-2'lik üstünlük sonrası sahaya girdi ve sevincini futbolcularımızla paylaştı. İnönü'de renkli görüntüler ve mutluluk tablosu vardı!

TEMPOYU DÜŞÜRDÜK

Bu golden sonra rahatlamıştık! Teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam ve Sinan Engin, birbirlerine sarılıyorlar, derin bir 'OH' çekiyorlardı. Maçta yükselen tempoyu da düşürmeye başladık. 70. dakikada kalemizde çok büyük bir tehlike atlattık. Denizlispor'dan Serhat, kalecimiz Hakan'ın ilerde olduğunu gördü ve aşırtma bir vuruş yaptı. Bu pozisyonda hepimiz gözlerimizi kapadık! Neyseki top direkten döndü ve kalemizde golü görmedik. Bu pozisyon takımızı kendine getirdi ve ilerleyen dakikalarda daha da kontrollü oynamaya başladık. 72. dakikada oyuna giren Higuin ile 76. dakikada gol aradık, başarılı olamadık. 80. dakikaya girerken Teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam, Bobo-Koray değişiklikliği yaptı. Bu değişiklikten sonra oyunda kontrollü futbolu sürdüreceğimizi anladık. Nitekim kalan 10 dakika son derece düşük tempo içinde geçti. Ama kontrolümüzü kaybetmiyorduk. Cılız ataklarla da olsa Denizlispor kalesini tehdit etmeyi sürdürdük. Fakat forvette yeterkli çoğunluğu sağlayamadığımız için net pozisyon bulamadık.

CISSE SAMİ YEN'DE YOK!

Maçın uzatma dakikaları ise büyük gerginlikle geçti. Orta saha oyuncumuz Cisse, hakemi protesto etmekten ikinci sarı kartı gördü ve kırmızı kartla oyundan atıldı. Denizlispor'un yaptığı sertliklere ise taraftarımız büyük tepki verdi! Son birkaç dakikasını 10 kişi tamamladığımız maç, Beşiktaşımızın 3-2'lik üstünlüğü ile sona erdi.

TELLO TELLO TELLO!

Beşiktaşımızda bu maçın en iyisi olarak Şilili kanat oyuncumuz Tello göze çarptı. Gerek kanatlardan taşıdığı toplarla olsun, gerekse serbest vuruşlardaki başarılı ortalarıyla olsun, Beşiktaşımızın bu maçta en iyisi Tello'ydu! Bununla birlikte defansımızdaki sorunların henüz aşılamadığını da gördük. Aman Beşiktaşım, dikkat! Forvetteki gol sorunumuz ise bu maçta aşılmış gözüküyordu. İstediğimiz zaman herşeyi yapabiliyoruz! Böyle devam Beşiktaş!

Kaynak: Karakartal.com

valla 2-0 yenik durumdayken bile maçı alacağımızdan emindim ve öylede oldu hakem yine başroldeydi nobrenin yüzüne atılan tekmeler ve verilen kartlar dünyanın hiçbvir ülkesinde verilmez tam bir rezalet böyle giderse hakkaten cok büyük olaylara gebe olabiliriz bu fair-play haftasında
türkiyede bir tane taraftar grubu var bana göre oda çarşı hakkaten bu kadar sağduyulu bir taraftar daha yok gurur duyuyorum o hakemlerin hatalarına başka hiçbir tarafatar dayamazdı ama bu akşam maç bizim oldu ve hakkaımızdı da bundan sonra umarım devemı gelecek
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Beşiktaş'a karşı sert oynamak ve kart görmemek moda oldu nedense... Son dakikada Santos'un Nobre'ye attığı dövüş oyunlarından bildiğimiz bicycle kick benzeri haraketinin amacını hala anlamadım.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

jonnathan yazdı:Beşiktaş'a karşı sert oynamak ve kart görmemek moda oldu nedense... Son dakikada Santos'un Nobre'ye attığı dövüş oyunlarından bildiğimiz bicycle kick benzeri haraketinin amacını hala anlamadım.

hadi kendisi futboldan başka sporlarlada ilgileniyor ayrıca bişrde üstüne üstlük yalan söylüyor topa müdahele ettim diye

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Hakemin suçu bence bu olay. O kadar müsade ediyor ki sertliğe adama cesaret geliyor o hareketi yapmak için. Buarada Cisse'nin kırmızı kartı çok amatörceydi. Bu kadar form tutmuşken, Galatasaray maçı öncesinde bunu yapmamalıydı...

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

artık söylenecek söz kalmadı bu hakemlere şapiyonlukta biz yokmuşuzda haberiiz yokmuş devam etsinler bu şekilde

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Hakem ayrı bir konu da, eğer Beşiktaş bu gece, bu futboluyla kazansaydı ben yine rahat uyuyamayacaktım... Bu kadar kötüde oynanmaz ki. Galatasaray çok iyi oynadığından mı kazandı? Sadece futbolda olması gereken atak, pres gibi basit şeyleri en basit haliyle yerine getirdiler, Beşiktaş'ta izledi...

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

yediği goller haksızlıkdı bana kalırsa.. ama yinede yenemezdi o oyunla..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ingilizlerle başbaşa kaldık grupta ilginç bir grup oldu bizim grup nerden nereye kimse marsişyanın bu kadar da puan toplayacağını sanmıyordu biz marsilyadan 4 puan hedeflerken adamlar nerdeyse gruptan cıktı akşamki maçtada bizkez daha adaletsizlikten payımızı yine aldık atamayana atarlar lafı sanki bu maç için söylenmiş artık hedef uefa gibi gözüküyor ama sanırım oda zor gibi

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Kaya Peker imzayı attı

Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımı, bugün Akatlar Spor Kompleksi'nde Kaya Peker ile sözleşme imzaladı.

Akatlar Club Sporium'daki imza törenine Baketbol Şubesi'nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Şeref Yalçın, Coach Ergin Ataman ve İdari Menajer Hasan Bozkurter katıldı.

Törende konuşan Şeref Yalçın, sözlerine ülkemizde son günlerde yaşanan elim olaylardan duyduğu üzüntüyü belirterek başladı. Yalçın, "Son 3 gün içinde 16 vatan evladı askerimizin şehit edilmesinden dolayı büyük üzüntü içindeyiz. Milletimize ve şehitlerimizin ailelerine baş sağlığı diliyorum" dedi.

Türk basketbolunun yetiştirdiği en değerli oyunculardan biri olan Kaya Peker ile el sıkışarak, anlaşma sağladıklarını belirten Şeref Yalçın, "Bu transfer sezon başı itibariyle şampiyonluk parolasıyla yola çıkan Kulübümüz'ün bu yolda ne kadar kararlı ve istekli olduğunun göstergesidir. Kaya'nın transferiyle Takımımız daha da güçlenecek ve şampiyonluğa emin adımlarla yürüyecektir. Bu takım değerli Beşiktaş taraftarlarının da sevgisini kazanacaktır. Taraftarlarımızın salonumuzu bundan böyle hınca hınç dolduracaklarına inanıyorum. Sevgili Beşiktaşlılar'ın ve basketbolseverlerin Takımımız'a desteklerinin devamlı olacağına inanıyor ve herkesi şu anda satışta olan Basketbol Kombine Kartları'nı almaya davet ediyorum" diye konuştu.

Coach Ergin Ataman da yaklaşık 1 aydır Kaya ile görüştüklerine değinerek, "İspanya'da Tau Ceramica takımında final four oynamış, çok önemli bir oyuncu. Fakat yönetim ile olan bazı anlaşmazlıklardan dolayı kendi isteğiyle oradan ayrıldı. İtalya, İspanya ve Türkiye'den çok önemli transfer teklifleri aldı. Fakat bugün bizimle anlaştı. İnanıyorum ki Kaya'nın da Takımımız'a katacağı güçle, daha önceden de belirttiğimiz ana hedeflerimiz olan Türkiye ligi, Türkiye Kupası ve Avrupa Ligi'nde hedeflerimize ulaşacağız" ifadelerini kullandı.

İdari Menajer Hasan Bozkurter ise "Geçtiğimiz dönemlerde kıl payı kaçırılan kupalar, artık bu yıl müzemize gelecektir. 104. yılında Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nü hem bayan hem erkek basketbol da yaptığımız yatırımlarla bütün kulvarlarda şampiyon yapacağız. Çok önemli transferler yaptık ve Kaya ile birlikte yapmaya devam ediyoruz. Hedefimiz hem Türkiye Kupası hem lig hem de Avrupa'da gelinebilecek en üst noktadır" dedi.

Beşiktaş forması ile imza törenine katılan Kaya Peker, kendisini Siyah Beyaz renklere bağlayan imzayı attıktan sonra yaptığı açıklamada, "Kafamda hiçbir soru işareti yok. Geçtiğimiz sezon İspanya'da biraz problemlerim oldu ve kendi isteğimle takımımdan ayrıldım. Beşiktaş çok büyük bir Camia. Çok önemli transferler yaptılar. Şampiyonluğa oynamaları ve Ergin hocamın burada olması buraya gelmemin en büyük etkenleridir. Tabii ki taraftarımızı da unutmamak lazım" ifadelerini kullandı.

"Eminim ki benimle birlikte Takımımız daha da güçlenecek ve bütün kupaları o muhteşem taraftara armağan edeceğiz" diyen Kaya, "Tabii ki onların da özellikle salonumuzda oynadığımız maçlarda bizleri yalnız bırakmamalarını istiyoruz" diye konuştu.

Kaynak: DHA

dilerim başarılı bir sezon geçirir kaya

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

''Liverpool'u yenebiliriz''
Ertuğrul Sağlam, medya mensuplarına verdiği iftar yemeğinde açıklamalarda bulundu

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, siyah-beyazlı takımı takip eden medya mensuplarına bir iftar yemeği verdi. BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde, Futbol Takımı Genel Menajeri Sinan Engin'in de yer aldığı yemekte basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sağlam, kulübün eski yöneticisi Celalettin Kolot'un, ''Teknik direktör olarak Lippi'yi istiyordum'' şeklindeki açıklamasının hatırlatılması üzerine, ''Lippi ile anlaşmak için sağlam kasanız olmalı. Keşke Lippi ile anlaşılsa'' dedi. Kolot'un, Navarro, Legrotalli ve Helguera gibi futbolcular yerine başka oyuncular alındığı şeklindeki sözleriyle ilgili de ''Bazı transfer arayışlarını Kolot ile beraber yaptık. Bu söylediği isimlerde maliyet ortada. Helguera yıllık 4.5 milyon Avro'ya mal oluyordu. Kolot'un, aleyhimize açıklama yaptığına inanmıyorum'' diye konuştu.

Ertuğrul Sağlam, İngiliz futbolcu Carlton Cole'nin ise sorunları bulunduğu ve yeterli spor ahlakına sahip olmadığı için düşünmediklerini ifade ederek, ''Bunun yanında Bobo, Batuhan, Nobre ve Burak'ın bulunduğu dönemde uzun bir oyuncu aramadık. Çabuk bir oyuncu düşündük'' açıklamasını yaptı.

-''SİYASİ BASKI İDDİALARI ÇİRKİN''-

Ertuğrul Sağlam, siyasi baskılar sonucu Beşiktaş'ın başına geldiği iddialarına da tepki gösterdi.

Bu iddialarda adı gündeme gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün iyi bir Beşiktaşlı olduğunu hatırlatan Sağlam, ''Siyasi baskı iddialarını çirkin buluyorum. Yıllarca sporun içinden dini ve siyaseti çıkarmaya uğraşırken, böyle mesnetsiz iddialar ortaya atılıyor. Siyasi baskılarla buraya geldiğim iddiaları çirkin ve mesnetsiz iddialardır. Bu iddiaları ayıplıyorum. Böyle şey olmaz'' dedi.

Başarı için istikrarın şart olduğunu dile getirirken, ''Frank Rijkaard ilk geldiği yıl Barcelona çok kötü bir sezon geçirmişti. Daha sonraki sezonlar ise çok başarılı oldu'' diyen Sağlam, basın mensuplarına, daha birçok bayramı birlikte yaşayacaklarını belirterek, ''Beraber Cumhuriyet ve Kurban Bayramları'nı da yapacağız. Gelecek yılın Ramazan Bayramı'nı da beraber kutlayacağız'' diye konuştu.

Beşiktaş Futbol Takımı Genel Menajeri Sinan Engin'in, işine karıştığı iddialarına da yanıt veren Sağlam, şunları söyledi: ''Çalıştığımız yerlerde kimseyle görev karmaşası yaşamadık. Burada da bir işbirliği var. Eski menajer Ali Gültiken ile de iyi bir şekilde çalıştık. Sinan Engin, çok fedakarlıkda bulunarak takıma katkı sağlamaya çalışıyor. Hocanın işine karıştığı, kafasını karıştırdığı düşüncelerini reddediyorum. O, idari konularda yetkilidir. Rahat bir ortamda çalışıyoruz.''

-''LİVERPOOL'U YENEBİLİRİZ''-

Ertuğrul Sağlam, Avrupa Şampiyonlar Ligi'ndeki rakipleri Liverpool'u yenebileceklerini söyledi.

Gruptaki her takımın birbirini yenebileceğini kaydeden siyah-beyazlı teknik adam, ''Marsilya ve Porto maçlarında 1'er puan alıp, ikinci sırada olabilirdik. Marsilya, Liverpool'u yenebiliyorsa, biz de yenebiliriz. Liverpool maçı, bizim için dönüm maçı olacak. Kazanırsak, yeniden başlarız'' dedi.

Teknik direktör Sağlam, yönetimin, sezon başından beri arkalarında olduğunu kaydederek, ''Kaos yaratılmaya çalışılıyor ama öyle bir ortam yaşamadık'' diye konuştu.

Kaleci Rüştü'yü her zaman oynatmak istediklerini, ancak sakatlığı nedeniyle bunu yapamadıklarını belirten Sağlam, kadrolarında iyi kaleciler bulunduğunu ve bu sezon kalede sıkıntı yaşamayacaklarını söyledi.

Sağlam, ''Yıldız oyuncu olsun, maç kazandırsın'' anlayışına karşı olduğunu vurgularken, ''İbrahim Akın gelirken yıldızdı. Burak'ı birçok kulüp istiyordu. Delgado'nun Türkiye'ye gelişinde ülke ayağa kalktı. Ricardinho'nun transferi büyük sansasyon yarattı ama o oranda katkı alınamadı. Biz, takım gibi oynarsak, ancak o şekilde başarılı oluruz'' şeklinde görüş belirtti.

Bu arada, geçen sezon bitmeden takımdan ayrılan ve daha sonra bu nedenle FIFA tarafından cezalandırılan Brezilyalı oyuncu Kleberson'un menajerinin, Türkiye'ye geldiği öğrenildi. Menajerin, Beşiktaş Futbol Takımı Genel Menajeri Sinan Engin ile Kleberson'un ödemesi gereken ceza konusunda indirim talebinde bulunduğu bildirildi.

Kaynak: AA

valla hocam nasıl yeneceğiz bu adamları ben anlamıyorum portoya dahi gol atamayan bir takım nasıl bu liverpoola gol atacak inşallah da zor gibi hele oradaki maç kabus gibi olacak gibi gözüküyor gibi ama bakalım chealsea yı yenmiştik orada inşallah bir ilk daha yaparız ingilizlere

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

bence beşiktaş liverpool'u yenebilir. ama defans-forvet arası herhangi bir köprü yok. serdar özkan da sene başındaki performansından uzakta. garip ama beşiktaş'ın tüm transferlerinin şu ana dek gösterdikleri performansı 100 üzerinden ancak 5 ile falan değerlendirebiliriz. onun da üçü sanırım tello'nun olur. gerçi o da çok iyi oynamıyor ama en azından beşiktaş'ın bu sezonki -tam sayısından emin değilim ama- 10 golü varsa 5'ini falan atmıştır herhalde...
betterman.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

serdar özkan gerçekten dediğin gibi sezonun başınnda cok güzeldi ama takımın oyunundaki düşüş onuda etkiledi oda kötü gözükmeye başladı bana kalırsa o hep aynı calışkanlığını sürdürüyor ama ona ayak uydyran yok bana kalırsa biraz tello ve bu aralar cisse bir form yakalamaya başladı umarım diğer oyuncularda formlarını tutarlar

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

layne yazdı:bence beşiktaş liverpool'u yenebilir. ama defans-forvet arası herhangi bir köprü yok. serdar özkan da sene başındaki performansından uzakta. garip ama beşiktaş'ın tüm transferlerinin şu ana dek gösterdikleri performansı 100 üzerinden ancak 5 ile falan değerlendirebiliriz. onun da üçü sanırım tello'nun olur. gerçi o da çok iyi oynamıyor ama en azından beşiktaş'ın bu sezonki -tam sayısından emin değilim ama- 10 golü varsa 5'ini falan atmıştır herhalde...
bence beşiktaşın liverpoolu yenmesi ABDnin pkk ya karşı savaşması kdr zor ve süpriz olur(spora siyaset karıştırırdım ama olsun) liverpool her ne kdr buaralar brz formsuz gözüksede çok oturmuş takım ve gruptdada 1 puanları var bu bizim için dezenavantaj dier maçalrında galip gelselerdei bizim maçlara daha rahat çıkarlarıdı.Sözün özü bjk gruptan çıkamaz ve bu senede fazla bişey beklemeyim bu takımdan:(
Nerden Bilirdim HaYatın Önce SınAv Yapıp SoNra Ders Verdiğni...