Trabzonspor

ve spor...
213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Trabzonspor

Mesaj gönderen 213 »

Adı : Trabzonspor Kulübü
Kuruluş : 2 Ağustos 1967
Renkler : Koyu Bordo - Açık Mavi
Kurucular: M. Rıfat Dedeoğlu, A.Osman Ulusoy, Sebahattin Kundupoğlu, Refik Karaağaçlı, Hasan Ataç, Nihat Karanis, Bahri Yıldız, Mahmut Danış, E. Sabri Uğurbaş, Zeyyad Nemli, İrhan Kazancıoğlu, Nizamettin Algan, Ruhan Öngür, A. Salih Erdem, Avni Yurdagül, Nihat Özgür, Osman Tomruk, Ahmet Yıldırım, Süha Akçay, Sabit Sabır
İlk Başkan : A.Osman ULUSOY
İlk Kaptan : Şevki GENÇOSMANOĞLU
İlk Gol Kralı : Necmi PEREKLİ
En Çok Forma Giyen : Hami MANDIRALI(558 kez)
En Uzun Süre Kaptanlık Yapan : Şenol GÜNEŞ(10 yıl)
Başkan : Nuri ALBAYRAK
T.Direktör : Sebastian Lazaroni

Tarihçe :

Türkiye İdman Cemiyetleri ittifakının kurulması ve Türk Sporunun bu ilk örgütünün tüm Anadolu'ya yayılması, Trabzon'da da etkisini göstermişti. Bu etki sonucu yeni yeni kulüpler kurulmaya başlandı. İdmanocağı, İdmangücü, Necmiati'den sonra Trabzon Lisesi bünyesinde Lise adını taşıyan yeni bir kulübün kurulmasıyla kulüp sayısı 4 olmuştu. 1923 yılından sonra Trabzon'da İdmanocağı ve İdmangücü arasında büyük bir rekabet başlamıştı. Bu öyle bir rekabetti ki İstanbuldaki Galatasaray- Fenerbahçe rekabetine benziyordu. Hatta zaman zaman onu bastırdığı bile oluyordu. Trabzon sanki Ocaklılar, Güçlüler diye ikiye ayrılmıştı. Trabzon'da futbolun bu iki takım arasındaki rekabetten yüceldiği söylenebilir. Rekabet zamanla öylesine büyük boyutlara vardı ki Trabzon'un Türkiye liglerinde geç temsil edilmesine bile sebep oldu. Ne var ki iki kulüp arasındaki çekişme şehrin futbolundaki kaliteyi de her geçen gün arttıran faktör olduğu göz ardi edilemez.

1923 yılında Trabzon'da ilk resmi lig maçları oynanmaya başlandı. İlk sezon İdmanocağı şampiyon olmuştu. Bunu 1923-24,1924-25 sezonlarında Lise takımının arka arkaya şampiyonlukları izledi. 1925 sezonunda yine İdmanocağı şampiyon olurken, 1929 yılına kadar da önce Lise, arkasından Muallim Mektebi daha sonra da Ticaret Lisesi takımları mutlu sona ulaştılar.

İdmanocağı ile İdmangücü arasındaki büyük rekabet 1930'dan sonra had safhaya ulaştı. 1929-30'dan sonra 5 kez arka arkaya İdmanocağı'nın şampiyon olmasından sonra 1934-35 sezonundan itibaren İdmangücü takımı tam 7 yıl arka arkaya şampiyon olarak bu iki takım arasındaki rekabeti büsbütün alevlendirmişti.

1940'lı yıllarda Trabzon futbolundaki güç lise takımlarına geçmişti. Tam 6 kez arka arkaya şampiyonluğu kazanması da bunu gösteriyordu. Bu aralar dikkat çeken bir hususta Trabzon'daki bütün futbol yıldızlarının Lise takımlarından yetişmiş olmalarıydı. Özellikle Trabzon Lisesi bir futbolcu kaynağı olmuştu. 1947-48 sezonundan itibaren şampiyonluk yine İdmanocağı ile İdmangücü arasında el değiştiriyordu. Bu arada Necmiati de iki sezon şampiyon olarak Trabzon futbolunda söz sahibi oldu. Bu arada Trabzon'da yeni yeni kulüpler de kuruluyordu. 1938'de kurulan Doğan Gençlik, 1941 yılında Akçaabat Lisesinde kurulan Akçaabat Gençlik (Bugünkü Sebatspor), 1950 yılında Sürmene ilçesinde kurulan Sürmene Gençlik, 1952 yılında ayni ilçede kurulan Zafer Gençlik, 1953 yılında kurulan Yolspor 1955 yılında kurulan Yalıspor bu takımların başında geliyordu.

1930'lu yıllarda başlayan İdmanocağı, İdmangücü rekabeti 1940'lı, 1950'li, 1960'lı yıllarda olanca şiddetiyle devam ediyordu. Bu gitgide rekabetten öte boyutlara varmaktaydı. Ocaklı ve Güçlü olmak Trabzon'da adeta bir spor mezhebi haline gelmişti. En kötü sezonlarda bile rekabetlerinden hiç bir şey kaybetmiyorlardı.

Trabzon öylesine ikiye ayrılmıştı ki Ocaklılar Sari Kırmızı diye İstanbul'daki Galatasaray'ı İdmangüçlülerse Yeşil Beyaz renklerine rağmen Fenerbahçe'yi destekliyorlardı. Rekabet bir de bu sekliyle alevlenmişti. Bu arada renkleri Sarı Lacivert olan Necmiati bile bu rekabetin dışında kalmıştı. Aslında bu büyük rekabetten en karlı Trabzon futbolu çıkıyordu. Öncelikle şehirde futbol tutkusu körüklenmişti. Bu büyük rekabetten doğan büyük iddia Trabzon'da büyük yıldızların çıkmasına neden olmuştur. Ancak, Trabzon insanının alın yazısı olan gurbetçilik 1930'lu yıllarda Trabzon'daki futbol yıldızlarının kaderine tesir etmişti. Pek çoğu yüksek öğrenim uğruna ana kucaklarını baba ocaklarını terk etmek zorunda kaldılar. Gittikleri İstanbul ve Ankara'da sürdürdükleri futbol yaşamlarında gerçekten büyük yıldız oldular. Bir Hasan Polat ve kardeşi Ali Polat Ankara Gençlerbirliği'nde , bir Selim Satıroğlu, Ahmet Karlıklı Galatasaray'da bir Taka Naci, Zekeriya Bali Fenerbahçe'de, Nazmi Bilge Beşiktaş'ta yıldız futbolcu oluverdiler.

1962-63 sezonunda tüm yurtta bir İl takımı kurulması öngörülmüştü. Zamanın Futbol Federasyonu Başkanı Orhan Şeref Apak, Türkiye liglerini güçlendirmek ve tüm yurda yaymak amacıyla bir seferberlik başlatmıştı. Her ilde bir futbol takımı kurup Türkiye liglerinde yer alması seferberliği büyük bir hızla devam ediyordu. Trabzon elbette ki bunun dışında kalamazdı. Yalnız bir İl Kulübü kurulmasının en zor olan illerin başında kuşkusuz Trabzon gelmekteydi. İdmanocağı, İdmangücü rekabeti Trabzon futboluna öylesine hakimdi ki bu iki kulübün bir çatı altında toplanmasına imkan yoktu. Nitekim böyle bir girişimde bulunmak isteyen bir avuç idealistin daha ilk çalışmalarında bunun imkansız olduğu gerçeği bir kez daha anlaşılmıştı.

Tüm Trabzonlular, Trabzonspor adıyla bir kulübün kurulmasını yürekten arzuluyorlar, ancak bu işi bir türlü gerçekleştirememenin ezikliğini yaşıyorlardı. Yetkililerinde araya girmesi, sonucu pek değiştirmiyordu Ocaklılar da, Güçlüler de yeni kurulacak kulüpte kendi isimlerinin, hatta renklerinin hakim olmasını istiyorlardı ve bu konuda en ufak bir fedakarlıkta bulunmuyorlardı. Her gün, her akşam toplantı üstüne toplantı yapılıyordu. Bazen tam bir anlaşma zemini ortaya çıkıyor ama yine en ufak bir ayrıntı her şeyi berbat ediyordu. Havaya silahlar atılıyor, karakollara, hatta mahkemelere kadar uzanan olaylara rastlanıyordu. Öte yandan Futbol Federasyonunun il kulüpleri için tanıdığı sürenin de sonu yaklaşıyordu.

21 Haziran 1966 tarihinde İdmanocağı, Martıspor ve Yıldızspor'un da katılımı ile sarı Kırmızı renkler altında Türkiye 2. Ligine alındı. Ancak, resmi bir yazının süresi içinde ilgili yere tebliğ edilmediği için İdmanocağı'nın İkinci ligde oynaması durduruldu. Bu tarihten yaklaşık bir ay sonra 20 Temmuz 1966'da bu kez İdmangücü, Karadenizgücü, Martıspor ve Yolspor'un katılmasıyla Trabzonspor Kırmızı-Beyaz renklerle kuruldu. Ne var ki İdmanocağı buna karşı çıktı. Danıştay'da açtığı dava ile yürütmeyi durdurma kararı alınınca ortalık yine karıştı. Trabzon'daki gergin durum üzerine araya Zamanın Beden Terbiyesi Genel Müdürü Ulvi Yenal girdi. Ulvi Yenal, İdmanocağı ve İdmangücü'nün birleşmemeleri halinde iki kulübünde Türkiye 2. Ligine alınmayacağını bildirdi. Bu durum Trabzon'da ve her iki kulüp çevresinde "Sok" etkisi yaratmıştı. Birleşmeleri büyük sorun olan bu iki kulübün, birleşmemeleri halinde Trabzon Türkiye liglerinde temsil edilemeyecekti. Trabzon'daki geceli gündüzlü yapılan ve büyük tartışmalara neden olan toplantılar sonunda 2 Ağustos 1967 günü İdmanocağı ile İdmangücü birleşmesi gerçekleşti ve Trabzonspor; İdmanocağı, İdmangücü, Karadenizgücü ve Martıspor'un birleşmesi ile ortaya çıktı.

Artık bütün resmi işlemler tamamlandıktan sonra sıra gelmişti Trabzonspor'un renklerine. Renk bulmak öyle kolay olmadı. Trabzon'da uzun yıllar süren İdmanocağı-İdmangücü rekabetinde Sari-Kırmızı ve Yeşil-Beyaz renkler hakimdi. Trabzonspor'un renkleri bu renklerin dışında olmalıydı. Trabzon'u ve Karadeniz'i simgeleyen renkler aranıyordu. Bu konuda yarışma açılması da gündeme geldi ancak sonra vazgeçildi. Renk için geceli gündüzlü toplantılar düzenleniyordu. Dört toplantıdan sonuç alınamamıştı. Beşinci toplantıda her şey bitecekti. Artık taraftarın da sabrı kalmamıştı. Dönemin Federasyon Başkanı Orhan Şeref Apak sorunu çözmeye çalışırken Federasyon Genel Müdürü Ulvi Yenal'ın makamında toplanan taraflar iki kulübün renklerinden farklı bir rengin seçilmesi üzerinde yoğun tartışmalar gerçekleştirirler. Yaşanan gelişme üzerine sabrı taşan Yenal iki kulübün temsilcilerinden birer renk seçmesini talep eder. Böylelikle İdmanocağı grubu "koyu bordo", İdmangücü ise "açık mavi" üzerinde görüş bildirir. Sonuçta Trabzonspor'u kuran iki köklü kulüp renk konusunu "BORDO-MAVİ" diye karara bağlarlar. Böylece bir haftadır şehirde süren renk kavgası sona erer ve Trabzonspor Bordo-Mavi renklerine kavuşur.

Teknik Direktörlerimiz

1966/67 Hayri Gür – Antrenör
1967/68 Halil Özyazıcı – Antrenör (İlk devre)
1967/68 Harun Kılman – Antrenör (İkinci devre)
1968/69 Erdoğan Gürhan – Antrenör
1969/70 Ahmet Karlıklı – Antrenör (İlk devre)
1969/70 Altan Santepe – Teknik Direktör (İkinci devre)
1970/71 Altan Santepe – Teknik Direktör
1971/72 Kamuran Soykıray – Antrenör
1972/73 Mustafa Ertan – Antrenör (21 maç)
1972/73 Ahmet Suat Özyazıcı – Antrenör
1973/74 Ahmet Suat Özyazıcı – Antrenör
1974/75 Ahmet Suat Özyazıcı – Antrenör
1975/76 Şükrü Ersoy – Teknik Direktör (13 maç)
1975/76 Ahmet Suat Özyazıcı – Antrenör (17 maç)
1976/77 Ahmet Suat Özyazıcı – Antrenör
1977/78 Ahmet Suat Özyazıcı – Teknik Direktör
1978/79 Özkan Sümer – Teknik Direktör
1979/80 Ahmet Suat Özyazıcı – Teknik Direktör
1980/81 Özkan Sümer – Teknik Direktör
1981/82 Ahmet Suat Özyazıcı – Teknik Direktör
1982/83 Ahmet Suat Özyazıcı – Teknik Direktör
1983/84 Ahmet Suat Özyazıcı – Teknik Direktör
1984/85 Özkan Sümer – Teknik Direktör (24 maç)
1984/85 İlyas Akçay – Teknik Direktör (10 maç)
1985/86 Jürgen Sundermann – Teknik Direktör (26 maç)
1985/86 Ahmet Suat Özyazıcı – Teknik Direktör (8 maç)
1986/87 Ahmet Suat Özyazıcı – Teknik Direktör
1987/88 Metin Türel – Teknik Direktör (19 maç)
1987/88 Ahmet Suat Özyazıcı – Teknik Direktör (19 maç)
1988/89 Werner Biskup – Teknik Direktör (4 maç)
1988/89 Şenol Güneş – Teknik Direktör (32 maç)
1989/90 Şenol Güneş – Teknik Direktör (Lig başlamadan istifa etti)
1989/90 Urbain Braems – Teknik Direktör
1990/91 Özkan Sümer – Teknik Direktör
1991/92 Urbain Braems – Teknik Direktör
1992/93 George Leekens – Teknik Direktör
1993/94 George Leekens – Teknik Direktör (4 maç)
1993/94 Şenol Güneş – Teknik Direktör (26 maç)
1994/95 Şenol Güneş – Teknik Direktör
1995/96 Şenol Güneş – Teknik Direktör
1996/97 Şenol Güneş – Teknik Direktör (20 maç)
1996/97 Yılmaz Vural – Teknik Direktör (14 maç)
1997/98 Yılmaz Vural – Teknik Direktör (9 maç)
1997/98 Yılmaz Vural – Teknik Direktör (9 maç)
1997/98 Özkan Sümer – Teknik Direktör (15 maç)
1997/98 Ali Kemal Denizci – Teknik Direktör (10 maç)
1998/99 Gordon Milne – Teknik Direktör
1999/00 Ahmet Suat Özyazıcı – Teknik Direktör (14 maç)
1999/00 Giray Bulak – Teknik Direktör (20 maç)
2000/01 Giray Bulak – Teknik Direktör (18 maç)
2000/01 Sadi Tekelioğlu – Teknik Direktör (16 maç)
2001/02 Sadi Tekelioğlu – Teknik Direktör (İlk devre)
2001/02 Hans-Peter Briegel – Teknik Direktör (İkinci devre)
2002/03 Samet Aybaba – Teknik Direktör
2003/04 Samet Aybaba – Teknik Direktör (14 maç)
2003/04 Turgay Semercioğlu – Teknik Direktör (5 maç)
2003/04 Ziya Doğan – Teknik Direktör (15 maç)
2004/05 Ziya Doğan – Teknik Direktör (14 maç)
2004/05 İhsan Derelioğlu – Teknik Direktör (3 maç)
2004/05 Şenol Güneş – Teknik Direktör (17 maç)
2005/06 Şenol Güneş Teknik Direktör (7 maç)
2005/06 Orhan Çıkırıkçı – Teknik Direktör (1 maç)
2005/06 Vahid Halilhodžić – Teknik Direktör
2006/2007 Sebastian Lazaroni

Gol Krallarımız

Trabzonspor tarihinde 3 gol kralı çıkardı. Bunlardan biri hem ikinci lig, hem de birinci ligde bu başarıya imza atmış Necmi Perekli, diğeri ise Gürcü golcü Şota Arveladze’dir. Son olarak da 2004-05 sezonunda 31 gol atarak birinci lig gol kralı olan Fatih Tekke'dir.

1968/69 tarihinde 2. lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Trabzonspor, İzmirspor’un şampiyon olduğu ligi 6. sırada tamamladı. Ancak Nemci Perekli 22 gol atarak krallık tacını giydi. Perekli bir sezon sonra da 20 gol atarak ikinci kez gol kralı oldu.

Perekli; Giresunspor, Beşiktaş ve Altay maceralarından sonra döndüğü Trabzonspor’un ikinci kez şampiyon olduğu 1976/77 sezonunda 22 maçta attığı 18 golle bordo-mavili ekibin Birinci ligdeki ilk gol kralı oluyordu.

Bu tarihten uzun yıllar sonra, yani 1995/96 sezonunda Trabzonspor şampiyonluğu kıl payı kaçırdı ama, Gürcü oyuncu Şota Arveladze ile teselli buldu. Çünkü Şota oynadığı 37 maçta rakip filelere 25 gol gönderme başarısı gösterdi.

Trabzonspor tarihinde sadece üç gol kralı çıkarabildi fakat, Hami Mandıralı, Trabzonspor forması altında attığı toplam 218 golle bordo-mavili ekibin en çok gol atan oyuncusu unvanını kazandı.

Trabzonspor alt yapısından yetişen Hami Mandıralı 1985-2002 yılları arasında (1997/98 döneminde Almanya’nın Schalke 04 takımında oynadı) attığı 218 golün bir çoğunu frikikten kaydederek haklı olarak “bombacı” unvanını da kazandı. Hami Trabzonspor’un Avrupa kupalarında en fazla gol atan oyuncusu oldu.

Mandıralı 2002 sezonunda Trabzonspor’dan ayrıldı. Hami halen Türkiye liginde Tanju Çolak’tan sonra en çok gol atan 2. futbolcudur.

Şampiyonluklar

1975-1976, 1976-1977, 1978-1979, 1979-1980, 1980-1981, 1983-1984 olmak üzere 6 adet anlı şanlı şampiyonluğu vardır...

İSTANBUL SALTANATINI 6 KEZ YIKTIK GENE YIKACAĞIZ !!!
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

yok mu yahu bu forumda türkiyede 4 büyük var diyen bir üye trabzon gibi bir zamanlar avrupada fırtına gibi esen bir takımımız var
bu sene ben aynı bizim beşiktaş gibi pek birşey bekleyemiyorum ama belli olmaz yeni bir teknik direktör değişim bilinmez kapalı kutu gibi oynadığı hazırlık maçlarında iyi bir izlenim bırakmadı ama bakalım
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
Giuseppe
Üye
Üye

Mesaj gönderen Giuseppe »

trabzona üzülüyorum kadrosunu çok beğeniyorum ama adamlar şanssız çok iyi oynıyıp aptalca gol yiyiolar :( biraz şans ve akıllı oyunla lige çok renk katarlar
#Oyun bitince şah da ,piyon da aynı kutuya konur#

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

defansları bu sene gerçekten kötü. antep maçında yedikleri 2. gol içler acısı bir goldü. umarım avrupada elemeyi geçerler.
betterman.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

valla bu senenin hayal kırıklılığını tabzon yaptı bilmiyorum bundan sonra düzelir mi ama durum gerçekten cok kötü fatii satıp gittiler marcelinho yu aldılar cok yanlış bir yıldızı satıp trabzona yararlı oamayacak bir adamı aldılar bu takım iş yapmaz diyorum ama umarım yanılırım trabzonun eski günlerine dönmesini istiyorum birileri birşeyler yapması lazım
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

bence şanssızlar. antep maçında kaçırılan goller inanılmaz. hele marcelinho nun kaçırdıgı gol... olamaz ya. tsli olsam kafayı yerdim. umutunda kaçırdıgı gol var. bunlar net olanları. (net kelimesi bile az kaldı) trabzon beceriksiz olması en az 5 gol atardı orada

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

bloodline666 yazdı:valla bu senenin hayal kırıklılığını tabzon yaptı bilmiyorum bundan sonra düzelir mi ama durum gerçekten cok kötü fatii satıp gittiler marcelinho yu aldılar cok yanlış bir yıldızı satıp trabzona yararlı oamayacak bir adamı aldılar bu takım iş yapmaz diyorum ama umarım yanılırım trabzonun eski günlerine dönmesini istiyorum birileri birşeyler yapması lazım
bence sorun forvette değil, çünkü trabzon çok pozisyona girdi. eğer antep bu kadar şanslı olmasa trabzon fark da bulabilirdi. asıl sorun bana kalırsa orta sahanın geriye bakan kısımları ve savunmada. hızlı 2 forvet trabzon savunmasını dağıtabiliyor.

marcelinho, gökdeniz, yattara, umut... bu 4lü bi açılırsa güzel açılır ama trabzonun defansı biraz daha açılırsa hiç kapanmayacak...
betterman.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

bu takımda yattara neden ilk 11 de baslamıyor anlamıyorum...
sleeping with the earth my dying bride

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

lazaroni klasiği o.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

futbolda bir tabir vardır ya hani atmazsan atarlar onlarda bunu hatırlmala ona göre oynamalı yoksa 2 pozisyonda mahlup ayrılırlar maçlardan hemde her maçtan şaka değil gerçek lazaronin bana göre zamanı doldu zaten yanlış bir seçimdi bakıyoruz yattara sonradan gökdeniz sonradan nereye kadar gidecek bu saçmalak ya birizi bu adama ne yapıyorsun demeli yada güle güle demeli ikisinden birini trabzon söylemeli :006

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ve lazaroni gitti bakalım kim gelecek hayırlı olsun umarım eski günlerine dönerler ve ziya doğan bugün 2 yıllık sözleşme imzaladı

Kullanıcı avatarı
Giuseppe
Üye
Üye

Mesaj gönderen Giuseppe »

ziya doğan çok iyi seçim
#Oyun bitince şah da ,piyon da aynı kutuya konur#

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ve maç 2-2 bitti valla yorum yapamayacağım beşiktaşın maçı vardı o yüzden pek birşey söylemek yanlış olur ama trabzonda toparlamnma var hakkaten orada turu atlarız inşallah

Kullanıcı avatarı
stan
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen stan »

ah Trabzonsporum naptin?!? neyse insallah kazaniriz...
ever try ever fail no matter try again fail again fail better!!!

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

stan yazdı:ah Trabzonsporum naptin?!? neyse insallah kazaniriz...
olacak olacak

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

O değil Osasuna nın ilk golü öyle ağzımı açık bıraktı :016

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ziya doğan geçeriz diyor biz orada turu ama bakalım gol lazım bize orada yeterli değil bu kadro orada gol atmaya ki bizim 2. gol korner ama kornerle alakası yok durmadan topu attı bizimkilier ve gol ama harika bişr kafa bizim bobo ne kafalar kaçırdı ama umut nasıl bir kafa vurdu harika ama değil mi? :006

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

2-2 biten ilk maçta trabzonsporumuz ispanyada 0-0 berabere kaldı ama tur için yetmedi gerçi 1-0 maçı alacaktık ama hakem beyfendiye takıldık hakem golümüzü vermedi bal gibi goldü hemde yazık oldu trabzonspora ersana ofsayt caldı hakem gitti bizim tur cıldırmamak elde değil avrupa yine bir başka baharakaldı trabzon için

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Hakkı yendi Ts' nin.Ersen ofsayt da değildi bariz.Önde bir oyuncu aktif alandaydı belki ondan hakem şaşırmıştır.Ama yazık oldu yinede :(

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Maç Sonucu: Gençlerbirliği 3 - 0 Trabzonspor
Turkcell Süper Lig'in 10. haftasında Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nda Gençlerbirliği ile yapılan karşılaşmadan 3-0 mağlup ayrıldık.

Stat: Ankara 19 Mayıs Stadyumu

Hakemler: Hüseyin Göçek, Bülent Gökçü, Muzaffer Kaşıkçı

Gençlerbirliği: Recep, Erkan (Erhan dk. 81), Risp, Traore, Eren, Draman (Kerem dk. 55), Ayman, Mehmet Nas, Mehmet Çakır, Isaac (Adem dk. 83), Okan

Trabzonspor: Jefferson, Musa, Fatih Akyel, Stepanov, Celaleddin (Szymkowiak dk. 62), Ferhat, Hüseyin, Gökdeniz, Marcelinho (Kiki Musampa dk. 57), Ömer Rıza(Umut dk. 35), Ersen Martin

Sarı Kartlar: Draman, Kerem, Traore, Isaac (Gençlerbirliği), Hüseyin (Trabzonspor)

Goller: Okan (dk. 1), Isaac (dk. 52), Mehmet Nas (dk. 78)

İLK YARI

Dk. 1 Maçın başında Mehmet Çakır’ın ortasına Okan yükseldi kafayı vurdu ve Gençlebirliği’ni öne geçiren golü attı. 1-0

Dk. 3 Ersen Mantin Gençlerbirliği defansından topu kapıp, Gökdeniz'e çıkardı. Defans araya girip topu uzaklaştırdı.

Dk. 7 Trabzonspor sol taraftan köşe atışı kullandı. Gelen topa gelişine Celalettin vurdu, top farklı bir şekilde auta çıktı.

Dk. 10 Gençlerbirliği sağ taraftan etkili geldi. Draman ortaladı. Mehmet Nas'ın vurduğu top az farkla auta çıktı.

Dk. 17 Trabzonspor defansınını arkasına atılan topla caze sahasında Okan buluştu.Okan'ın sert vuruşunu kaleci son anda kurtardı.

Dk.23 Gelişen Gençlerbirliği atağında sol kanattan kullanılan serbest vuruşta Draman’ın önünde kalan topta sağlam vuramadı Fatih topu uzaklaştırdı.

Dk. 30 Gökdeniz ceza sahasına girerken ceza sahası içindeki Ersen’e topu aktardı o da ceza sahası dışındaki Marcelo’ya topu bıraktı onun vuruşunda top auta gitti.

Dk. 35 Gelişen atağımızda Gökdeniz sol kanattan ortaladı. Ersen Martin indirdi. Ferhat’ın vole vuruşunda top auta gitti.

Dk. 43 Sol kanattan arka direğe gelen topu Hüseyin yükseltti. Recep son anda topu kornere çeldi.

Dk. 45 Ersen Martin kale önüne topu indirdi. Umut’tan önce defans araya girdi ve topu kornere gönderdi.

Dk. 45 Gökdeniz son çizgiye indi. Ortasını yaptı ön direkte Ersen vurdu top defanstan kornere gitti.

İKİNCİ YARI

Dk. 52 Kaleci Jefferson'un hatasıyla ceza sahası içinde topla buluşan Mehmet Çakır topu altı pas çizgisine doğru ortaladı. Mehmet Nas'ın kafayla kaleye gönderdiği topu kafayla tamamlayan Isaac, meşin yuvarlağı ağlara gönderdi ve farkı ikiye çıkardı. 2-0

Dk. 62 Mehmet Çakır'ın pasıyla topla buluşan Okan'ın ceza sahası dışından vuruşunda kaleci Jefferson gole izin vermedi.

Dk. 78 Ceza sahası içinde Isaac'in geriye çıkarttığı topa bekletmeden sert vuran Mehmet Nas, meşin yuvarlağı kaleci Jefferson'un üzerinden ağlarla buluşturdu. 3-0

trabzonspor.org

valla şaşırmadım geçen hafta kayseri maçında da trabzon hiç iyi oynamdaı bana kalırsa kaysrinin kaçırdığı gol gitti gol oldu ve 3-1 aldı ama belliydi gençlerse beşiktşa karşı hakkaten güzel oynadılar onlarda 1 puanı alacaktı son dakika da ama olmadı işte bakalım trabzon asansör takımımı olacak bu senede

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

trabzonda neler oluyor ya gerçekten çok bozuk nasıl düzelir bilinmez ama fenerbahçe maçı var adamların düzelmeleri lazım yoksa işler daha çok karışacak gerçi alex yok haftaya ama trabzonda gerçekten çok kötü oynuyor fenerin paf takımı bile devirir bu takımı

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

gönüllerin şampiyonu.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

r1g0r yazdı:gönüllerin şampiyonu.
ve sadece beşiktaş ve galatasaraya patlıyan bir takım :006

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Bugün dikkat ettimde Beşiktaş'ın tezahuratlarının cogunu Trabzon'a uyarlamış taraftarları... :)
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

jonnathan yazdı:Bugün dikkat ettimde Beşiktaş'ın tezahuratlarının cogunu Trabzon'a uyarlamış taraftarları... :)
her statta duyuyorum bunları birazda yaratıcık olsak değil mi?