Kayseri Erciyes Spor

ve spor...
Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Kayseri Erciyes Spor

Mesaj gönderen kindmonster »

O Türk futbolunun gelmiş geçmiş en başarılı isimlerinden biri. Futbolcu olarak kaldırdığı kupaları bir arada sergilemek için müze açmak gerek. O, Galatasaray’ın başında sayısız başarılara imza atan ve Sarı Kırmızılı formayı 16 yıl taşıdıktan sonra biraz olaylı, biraz buruk olarak ayrılan Bülent Korkmaz.. Ailesinin ona verdiği adla, “Cesur”, Galatasaray taraftarının deyimi ile “Büyük Kaptan”.. Şimdi Kayseri Erciyesspor’un başında ve takımını ligde tutmak için savaşıyor..

Kariyeri başarılarla dolu teknik direktörümüzün Maraton΄a yapmış olduğu röportajı aşşağıda bulabilirsiniz.

“NE KADAR KARİYERLİ OLURSANIZ OLUN, YARDIMCILIK YAPMALISINIZ!..”

SORU: Daha önce Gençlerbirliği’nde Mesut Bakkal’ın yardımcısı olarak görev yapmıştınız ve ligin son maçında UEFA Kupası’na katılma şansını kaçırmıştınız. Şimdi ise küme düşmeme mücadelesi veren Kayseri Erciyesspor’un başındasınız.. Takımın başına geçtiğiniz günden beri performansında bir artış söz konusu ve son olarak Galatasaray’ı kupada saf dışı ettiniz. Gelecek ile ilgili hedefleriniz nedir?

BÜLENT KORKMAZ : Öncelikle Gençlerbirliği’nde yardımcı antrenörlük yapmıştım. Geçen yıl direk olarak teknik direktörlükte yapabilirdim ama benim için en sağlıklısı yardımcı antrenörlük yapmaktı. Gerçekten bir sene içinde çok şey öğrendim ve tecrübeli oldum bu konuda. Ne kadar kariyerli bir futbolcu olursanız olun, bu işi yapacaksanız ilk önce yardımcılık aşamasından geçmeniz lazım. Ben bunu da başarıyla yaptım. Hep uzun vadeli çalışmayı hedefliyordum Kayseri Erciyesspor’da. Sağolsun başkanımız ve yönetim kurulu da bu isteğimizi kabul ettiler. Tabii ki daha yolun başındayız. Gerçi grafik olarak iyi gidiyor ama başarmak için lig sonunu beklemek lazım. Birde Erciyesspor’u gelebileceği en son noktada aldık. Çok açıkça herkes küme düştü gözüyle bakıyordu. Ama sağolsun, Başkan, Yöneticiler, bizler ve futbolcular bu yola baş koyduk ve inandık. Bu mücadelemiz devam ediyor. İnşallah böyle devam eder.

“ÖNCE LİGDE KALACAĞIZ!..”

SORU: Peki üç yıllık bir anlaşma yaptınız. Burada uzun vade planlarınız elbetteki vardır. Bu planlar ne?

BÜLENT KORKMAZ : Elbetteki var. Ama uzun vade planlarımızı tabii ki kendimize saklıyoruz. Öyle olmalı. Öncelikle Kayseri Erciyesspor’u kümede bıraktıktan sonra, sonraki planlarımızı açıklarız. Çünkü bir şeyi başarmadan öbür planlarınızı açıklamak bence yanlış. Kümede kaldıktan sonra planımızı programımızı net bir biçimde yapıp ortaya koyacağız.

“MAÇ MAÇ DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIZ!..”

SORU: Fortis Türkiye Kupası’nda Galatasaray’ı eleyerek tur atladınız. Bu önemli bir başarı.

BÜLENT KORKMAZ : Evet. Zaten Kayseri Erciyesspor tarihinde de bir ilk.

SORU: Evet.. Bir ilk. Ama aynı zamanda siz efsane statüsüne ulaştığınız Galatasaray’ı elediniz. Bu sizin yükünüzü biraz daha ağırlaştırıyor mu? Fortis Türkiye Kupası’ndaki hedefiniz ne?..

BÜLENT KORKMAZ : Yani tabii ki hedefimiz gidebildiğimiz yere kadar gitmek. Yapabilirsek final, yapabilirsek kupayı almak. Bunlar çok önemli. Hem benim için, hem takım için, hem kulüp hem de şehir için. Bunu bir kenara itemeyiz ama biz bu durumda maç maç düşünmek zorundayız. Şu anda da önümüzdeki maçı düşünüyoruz. Bir Antep maçı var ve o maçta alacağımız üç puan bizi daha da ileriye taşıyacak.

“BÜYÜKLERİ YENECEĞİZ!.. ONLAR BİZİ DÜŞÜNSÜN!..”

SORU: Fikstürünüze şöyle bir baktığımızda çok zorlu maçlarınız var. Küme düşme hattındaki rakipleriniz kadar, şampiyonluk yarışındaki Galatasaray ve Beşiktaş ile Türkiye’nin dört büyüğünden biri olan Trabzonspor’la da karşılaşacaksınız. Yani bu maçlarda alacağınız sonuçlar, düşme hattı kadar şampiyonluk yarışında da belirleyici olacak. Size göre şampiyonluk yarışında kim daha avantajlı gözüküyor?

BÜLENT KORKMAZ : İşin açıkçası enteresan bir durum ortaya çıktı ve rakiplerimizin hepsi büyük takımlar karşısında iyi sonuçlar aldı. Bu durum bizimde planımızı bozdu tabii ki. Neyin ne olacağını kestiremiyorsunuz. Gerçekten çok enteresan bir lig oldu. Büyüklerin performansı düşme hattını etkilemeye başladı. Benim o zorlu periyoda girmeden önce puan toplamam lazım. Ben her zaman söylüyorum. Kazanmak için oynayacağız ve her zaman kazanmak için her şeyi yapacağız. Nasıl büyük takımlar maç kaybedip alt tarafı etkiliyorsa, bizde büyük takımları yenip üstü etkileyeceğiz. Biz büyük takımları düşünmek zorunda değiliz. Onlar bizi düşünsünler. Bizim için kendi durumumuz önemli. Kendi durumumuz bizi ilgilendiriyor. Açıkçası diğerlerinin ne yaptığı bizi ilgilendirmiyor.

“TÜRK FUTBOLUNUN SORUNU İSTİKRAR!..”

SORU: Siz daha önce Galatasaray’da uzun yıllar forma giydiniz. Galatasaray Türkiye’nin 4 büyük takımından biri. Şimdi ise bir Anadolu takımının başındasınız. Oradaki ve buradaki şartlara bakıp, takımların başındaki hocalara gösterilen tahammül farklılığı hakkında ne diyeceksiniz?.. Gerets, Tigana, Zico’nun yerine büyük takımlarda bir Türk hoca olsa bu kadar tahammül edilebilir miydi?..

BÜLENT KORKMAZ : Ben onu bilemem. Ne kadar tahammül edilip edilemeyeceğini. Ama ben bir yıllık iki yıllık bir kontratı hayatta imzalamam. Benim planlarım hep uzun vadeli olur. Aslında Türk futboluna en fazla gereken şey özellikle Teknik Direktörler konusunda istikrarın yakalanmasıdır. İnandığınız, güvendiğiniz, saygı duyduğunuz bir Teknik Direktör ile bence uzun vadeli çalışmanız lazım. Seve seve çalışırsanız, faydalı olur. Onun dışında kısa vadede ne kendi takımınıza bir katkısı olur, ne de Türk futboluna. Ben özetle uzun vadeli çalışılmasından yanayım. Zaten böyle olursa bir yerlere varabilirsiniz. Ama bu isim inandığınız, güvendiğiniz, geçmişi ile, saygınlığı ile, kariyeri ile camiayı, takımı kaldırabilecek yapıda biri olmalıdır.

“EMRE KONUSUNDA YETKİLİ OLSAM, DÜNYAYI AYAĞA KALDIRIRDIM!..”

SORU: Daha önceki röportajımızda henüz Kayseri Erciyesspor ile anlaşmamıştınız ve İngiltere’ye Emre’nin yanına giderek hem menajerlik hem de dil eğitimi üzerine orada bir süre kalmak istediğinizi söylemiştiniz. Bu bağlamda konuyu Emre’ye getirmek istiyorum. Emre hakkında çok çirkin iddialar ortaya atılıyor. Çok konuşuluyor ve çok tartışılıyor. Siz PAF takıma geldiği günden bugüne kadar Emre’nin en yakınındaki isimlerden birisiniz. Deyim yerindeyse Emre elinizde büyüdü diyebiliriz. Siz Emre’nin içinde bulunduğumuz bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?

BÜLENT KORKMAZ : Emre’yi çok iyi tanıyorum. Çok beyefendi, insanlara karşı son derece yardımsever, herkese yardımcı olmaya çalışan, büyüklerine karşı çok saygılı ve küçüklerini seven bir insan. Ben çok üzülüyorum. Emre’ye sahip çıkanlar çıktı ama, Türk basının ayağa kalkması lazımdı. Emre bizim futbolcumuz, bizim insanımız. Türk basınının dünyayı ayağa kaldırması lazımdı. Türkiye’de böyle bir olay yok ki!.. Dünyanın her tarafında ırkçılığı görebilirsiniz. Ama Türkiye’de asla.. Bunu çıkartanlar, Emre hakkında bu iddiaları ortaya atanların kendileri ırkçıdır. Bir şeyi kaçırıyor herkes ; esas ırkçılar bunu ortaya atanlar. Ya birde iftira atıyorlar. Emre iftiraya kurban gidiyor. Ben şu anda çok üst seviyede bir yetkili olsaydım, ortalığı ayağa kaldırırdım. Kısaca ben burada bu işle ilgilenmesi gereken insanların hata yaptığını düşünüyorum. Ben her gün Emre’yi arıyorum. Her gün konuşuyorum. Yapanlar için değil ama yapmayanlar için söylüyorum, Türkiye bu konuda sınıfta kaldı.

“EMRE KİMSEYE KÜSMEZ!.. TÜRKİYE BU KONUDA SINIFTA KALDI!..”

SORU: Peki Emre ile konuşuyorsunuz. Bir kırgınlığı, küslüğü var mı?

BÜLENT KORKMAZ : Hayır.. Onun öyle bir küsme gibi durumu yok. Çünkü onun için önemli olan dostlarının yanında olması. Araması sorması. Emre ne olursa olsun, öyle kolay kolay kimseye küsmez. Eğer dostları arayıp soruyorsa, bizim gibi dostları arayıp soruyorsa o mutlu olur. Türkiye bu konuda sınıfta kaldı ama bu durum sadece Emre için geçerli değil. Türkiye’yi yurt dışında temsil eden diğer futbolculara da gereken ilgiyi, alakayı maalesef göstermiyoruz. Bir ülkenin kalkınması, o ülkenin yetiştirdiği değerleri, sporla, sanatla uğraşan kişilerinin başarısı ile ölçülür.

“FUTBOLCULUK DAHA KOLAY!.. ZORLUKLARI KALDIRABİLİRİM!..”

SORU: Hocam, yıllarca saha içinde mücadele ettiniz. Bir çoğumuzun gözünde Bülent Korkmaz denildiğinde hala o UEFA Kupası finalindeki kolunuz sarılı halde sahaya girişiniz canlanıyor.. Şimdi ise kulübedesiniz. İkisinin arasında her halde fark vardır..

BÜLENT KORKMAZ : Futbolcu olmak çok daha kolay açıkçası. Ama Teknik Direktör olduğunuz zaman, bir şehri, bir takımı, bir camiayı temsil ediyorsunuz. Ekibinizde çalışan bütün herkesin, her şeyiyle uğraşıyorsunuz. Sorumluluğunuz ve beklentiler çok daha fazla oluyor. Bu zor ama bende bu zorlukları kaldırabileceğimi bildiğim için bu işi seçtim. Benim için zorluk her zaman sonunda mutluluk veren bir şeydir.

“EN MUTLU OLDUĞUM AN AİLEMLE OLDUĞUM AN!..”

SORU: Peki bugüne kadar yaşadığınız en büyük mutluluk ne?.. Yada ne yaparsanız kendinizi mutlu hissedersiniz?

BÜLENT KORKMAZ : Valla ben hep yaptığım hangi iş olursa olsun başarılı olduğum zaman mutlu oluyorum. Onun dışında benim en mutlu olduğum anım ailemle birlikte olduğum anlar. Nihayetinde yaptığımız işler gelip geçecek ama aile hiçbir zaman geçmeyecek.

“KAYSERİ İKİ TAKIMI FAZLASIYLA KALDIRIR!..”

SORU: Kayseri şehri iki şehri iki takımı kaldırabilir mi sorusu çokça konuşuldu tartışıldı. Sizce Kayseri şehrine gerçekten iki takım fazla mı geliyor?

BÜLENT KORKMAZ : Kayseri’nin Ürgüp gibi inanılmaz bir doğal ve kültürel yapısı var. Erciyes dağı gibi kış turizmine ve kış sporlarına yönelik çok cazip bir alanı ve bir milyonu aşan nüfusu var. Kayseri inanılmaz bir gelişme gösteriyor. İki takımı bu şehir çok rahat kaldırır. Zaten ne kadar çok takım olursa o şehirde o kadar başarı olur. Ben burada Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’ye teşekkür ediyorum. Çok önemli ve inanılmaz büyük yatırımlar yapıyorlar. Bu dönemde son olarak Erciyes dağı için çok büyük bir projeyi başlattılar ve bir stat yapılıyor ki, gerçekten çok modern ve Kayseri’nin 25-30 yılını kurtaracak bir yatırım bu.

“LİGİMİZ KALİTELİ DEĞİL!..

SORU: Hocam, küme düşmeme mücadelesi veren bir takımın başındasınız. Ancak oynadığınız futbolla son şampiyon ve bu sezon şampiyonluk adaylarından biri olan Galatasaray’ı kupada saf dışına ittiniz. Fenerbahçe’den puan koparttınız. Bu pek alışıldık bir durum değil ama bu sezon her takım birbirinden puan alabiliyor. Bu bağlamda ligin kalitesini nasıl buluyorsunuz?

BÜLENT KORKMAZ : Çok kaliteli bir lig olduğunu söyleyemem. Dikkat ederseniz tüm takımların futbolcuları, teknik direktörleri hep mücadeleden bahsediyor. Mücadele etmekten söz ediyorlar ama iyi futbol, güzel futboldan kimse bahsetmiyor. Hep iyi mücadele edersek kazanırız deniyor. Maalesef Türk futbolu bu noktaya geldi. Bende istiyorum takımımın iyi futbol oynamasını. Ama gelecekle ilgili planlarımda kesinlikle iyi futbol oynayacağız. Şu anda Türkiye’nin şartları neyse ben onu yapıyorum. Çünkü şuanda takımı düşünüp ona göre hareket etmek zorundayım. Türkiye şartları bunu gerektiriyor. Birde ben sezon başında bu takıma gelmedim. Devre arasını bile kaçırdık. Eğer sezon başında takımın başında olsaydık transferlerimizde farklı olacaktı.

“GALATASARAY’DAN FUTBOLCU İSTEDİM AMA…”

SORU: Peki, Erciyesspor’un başına geçtiğinizde, eski takımınız Galatasaray’dan her hangi bir oyuncu talep ettiniz mi?

BÜLENT KORKMAZ : Oldu ama maalesef kafa yapıları bana uymadı. Zaten benden ziyade onların bana teklif etmesi lazımdı. Benim gibi Galatasaray’a hizmet etmiş biri Kayseri Erciyesspor’un başına geçiyorsa, onların gelip “Hocam senin takımında oynamak istiyoruz” demeleri lazımdı. Birkaç isim istedim, özellikle genç oyuncuları. Ama dediğim gibi onların kafa yapıları hoşuma gitmedi ve transfer olmadı.

“TERİM’İN İŞİ ÇOK ZOR!..”

SORU: Milli takımın önünde çok önemli maçlar var. Çok kritik bir dönemece giriyoruz. Ligin genel kalitesi ve Milli formayı giyen oyuncuların form durumlarına baktığınızda, bu maçlar öncesinde şansımız sizce ne?

BÜLENT KORKMAZ : Tabii Türkiye Ligi’nde kalite yüksek olsaydı bu Milli takıma doğrudan yansıyacaktı. Ancak yine de bizim Avrupa’da oynayan çok kaliteli oyuncularımız var. Onların da katılımı ile başarılı olabiliriz. Ancak dediğim gibi Turkcell Süper Lig’in kalitesinin yüksek olmaması sıkıntı yaratabilir. Açıkçası Türk Milli Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim’in işi zor.

“JÜBİLE Mİ?.. ASLA KABUL ETMEM!..”

SORU: Size, Galatasaray’dan ayrıldığınızdan bu yana sürekli konuşulan ama bir türlü yapılmayan bir jübile var. Sezon sonunda Sarı Kırmızılı kulüpten jübile teklifi gelse yanıtınız ne olur?

BÜLENT KORKMAZ : Asla kabul etmem. İstemiyorum. Taraftar yaptı bana jübileyi. Zaten jübile dediğiniz çok özel ve çok ayrı bir durum.

SORU: Sezon sonunda Hakan Ünsal, Arif Erdem gibi isimlere jübile yapma düşüncesi olduğu söyleniyor. Böyle bir teklif gelse kabul etmezsiniz yani?..

BÜLENT KORKMAZ : Kesinlikle hayır..

“ŞARTLAR BENİ GALATASARAY’IN BAŞINA GETİRECEK!..”

SORU: Yine son röportajımızda “Galatasaray’ın başına geçmeme kimse engel olamayacak” demiştiniz. Bu sözünüzü biraz açar mısınız?

BÜLENT KORKMAZ : Şartlar onu gerektirecek.. Yani ben istemesem bile şartlar öyle gelişecek. Er yada geç bu olacak. Eninde sonunda olacak, çünkü bakın Beşiktaş’ın başına Rıza Çalımbay geldi. Fenerbahçe daha önce takımı Oğuz Çetin’e emanet etti. Bunlar olacak. Ben başarıyla oraya gelmek istiyorum. Başarılar kazanmış bir teknik direktör olarak Galatasaray’ın başına gelmek istiyorum.

SORU: Peki sezon sonunda bir teklif gelse Galatasaray’dan, bu teklifi kabul eder misiniz?

BÜLENT KORKMAZ : Yok, hayır.. Şu an düşünmüyorum.. benim şu an tek düşüncem Kayseri Erciyesspor. Başka hiçbir şeyi düşünmüyorum. Sezon sonu ne olup ne biteceğini ancak Kayseri Erciyesspor’un başarısından sonra görebiliriz.

“HEP GALATASARAYLI OLARAK KALACAĞIM!..”

SORU: Galatasaraylı Bülent Korkmaz, Büyük Kaptan olarak tanındınız. Gelecekte bir gün Fenerbahçe yada Beşiktaş’tan bir teklif alsanız bunu değerlendirir misiniz?..

BÜLENT KORKMAZ : Ben hep Galatasaraylı Bülent Korkmaz olarak kalacağım. Şu anda varsayımlarla hareket etmiyorum ben. Bundan sonra da her zaman gerçeklerle hareket edeceğim ve bir şey gerçekleşmeden yorum yapmayacağım.

BİR KELİME, BİR CEVAP :

- FATİH TERİM : Türk futboluna büyük hizmetleri olan bir isim
- GALATASARAY : Benim doğduğum, yaşadığım yer..
- FARUK SÜREN : Galatasaray’ın büyük başarılarında imzası olan bir isim..
- ÖZHAN CANAYDIN : Galatasaray’a bir çok şey vermek isteyen, yeniden yapılandırmak isteyen bir kişi..
- K.ERCİYESSPOR : Teknik Direktör kariyerimin ilk başlangıcı..
- GELECEK : Başarı
- EN BÜYÜK HEDEF : Başarılmamış şeyleri başarmak

SORU: Son olarak Turkcell Süper Lig’de oynayan yerli futbolculardan bir 11 hazırlasanız, kimlere yer verirdiniz?..

BÜLENT KORKMAZ : Kaleye Orkun’u koyarım. Stopere, Kayserispor’dan Aydın ve Çaykur Rizespor’dan Yasin’i.. Sol kanada Ümit Özat ve onun önüne Arda’yı. Ortada Hüseyin’i oynatırdım.. Onun önünde Tuncay’ı.. Tuncay vazgeçilmez.. Sağ kanada düşünüyorum ama kimse gelmiyor aklıma “şunu oynatırım” diyeceğim.. Bilemiyorum.. Ama ileride Ümit Karan’ı tek oynatırdım..

Kaynak:Takımın resmi web sayfası
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

'Tarih yazdık'

Kayseri Erciyesspor'un teknik direktörü Bülent Korkmaz, Kayseri'ye tarihte ilk kez finale getirmenin coşkusunu yaşadıklarını belirterek, " Oyuncularıma öncelikle kutluyorum. Kulübümüzün her kademesindeki çalışanlarına teşekkür ediyorum. İlk kez UEFA'ya gidecek olmamız güzel bir duygu. Zoru başardığımız için mutluyuz. Kupada yüzde elli şansımız var. Ligde kalan 5 maçımızı kazanmak istiyoruz" dedi. Trabzon'un hocası Ziya Doğan da "Avrupa kupalarına katılmak istiyorduk. Girdiğimiz pozisyonları değerlendiremedik. Rakip 10 kişi kalmasına rağmen bir gol daha bulamadık. Penaltılarla elendik. Üzgünüz" dedi.

Başkan ağladı

Penaltı atışlarının bitimiyle birlikte Kayseri Erciyessporlu futbolcular büyük sevinç yaşarken, tribünlere giderek taraftarlarıyla karşılıklı tezahürat yaptılar.
Bu arada sahaya inen Kulüp Başkanı Ziya Eren gözyaşları içinde oyuncularına sarılıp ağladı.
Finale yükselmede büyük payı olan kaleci Orkun ise omuzlarda taşındı.
Erciyesspor Onursal Başkanı ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki önce sahaya sonra soyunma odasına inerek futbolcuları ve teknik heyeti kutlayıp eksta prim verileceğini müjdeledi. Mavi- siyahlı futbolculara 30'ar bin YTL prim verileceği belirtildi

Kullanıcı avatarı
omarylmz
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen omarylmz »

2.ligden uefa'ya katılmak ilginc olcak. yeni stadımız da biter o zamana. yeni stadda uefa macı hoş olcak:D
the dreams in which im dying are the best ive ever had

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

UEFA'ya katılmaları ülke adına üzücü.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

jonnathan yazdı:UEFA'ya katılmaları ülke adına üzücü.
neden? :(

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

kindmonster yazdı:
ilk turda elenip gelmeleri pek hayırlı değil ülke adına..oysa trabzon gitseydi hiç olmadı birkaç tur atlayıp puan getirirdi..
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Kayseri Erciyes'in UEFA'da başarılı olup, ülke puanımızı yükseltme şansı oldukça düşük. Ne kadar yatırım yapabilirler ki? Ayrıca ikinci lige düşmeleri halinde yabancı oyuncu kısıtlamasıda getirilecek yanılmıyorsam. Bu şartlar altında Avrupa'da başarılı olup, ülke puanımızı arttırmaları zor. Umarım beni yanıltırlar.

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

jonnathan yazdı:Kayseri Erciyes'in UEFA'da başarılı olup, ülke puanımızı yükseltme şansı oldukça düşük. Ne kadar yatırım yapabilirler ki? Ayrıca ikinci lige düşmeleri halinde yabancı oyuncu kısıtlamasıda getirilecek yanılmıyorsam. Bu şartlar altında Avrupa'da başarılı olup, ülke puanımızı arttırmaları zor. Umarım beni yanıltırlar.
çok haklısın.umarım ligde kalırlar.Kayseri tam bir sanayi yeri.Ligde kalıp Uefa'ya giderse il olarak takıma maddi destek olurlarsa iyi olur.

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen trabrock »

daha çok istediler ve turu geçtiler
trabzon gitseydi uefaya olacakları söyliyim
ilk turda kek bi takım gelcek onu eleyecektik sonraki turda bi ispanyol gelip bizi eleyecekti
ve kimbilir o ispanyol kupayı bile alabilir bu sene hem de hakem yüzünden elendiğimiz ispanyol
YalnızLığı aNLa

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

yatırım göreceli bir kavram. bu sezon kayseri erciyesspor trabzonspor'dan daha çok yatırım yapmıştır. ancak çekirdek kadrosu olmadığı için başarılı olamayacaktır. ayrıca bana kalırsa uefa'ya gidecek takım bir şekilde ligde kalacaktır. türkiye'de futbol kapalı kapılar ardında çokça oynandığı için bu durum da ihtimaller arasındadır. üstelik erciyesspor'un hakkıyla ligde kalma ihtimali de bulunuyor. bana kalırsa erciyesspor'un uefa'ya gidecek olması oldukça iyi olmuştur. üstelik bunun türkiye kupasından olması da daha iyidir. kupaya verilen önem artacaktır böylece...
betterman.

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Kimseden Korkmaz!

Önce jübilesini yapmayan Galatasaray'ı kupanın dışına itti, sonra Trabzonspor'un hayallerini bitirdi. Erciyes'i ilk kez finale taşıyan Bülent Korkmaz zafere ulaşırsa kariyerindeki 30. kupayı kaldıracak.

Türk futbolunun yaşayan efsanelerinden Bülent Korkmaz, "küme düştü" gözüyle bakılan Erciyesspor'la tarihi bir başarıya imza atarak muhteşem kariyerinde altın bir sayfa daha açtı.
İlk yarıyı 11 puanla son sırada bitiren mavi - siyahlı takımı Lorant'tan teslim aldığında herkes Korkmaz'ın çok ciddi bir riske girdiği görüşünde birleşmişti. Süper Lig'de çalıştırdığı ilk takımı küme düşürme tehlikesi büyüktü ama o, Erciyes'e 12 lig maçında 5 galibiyet, 3 beraberlikle kazandırarak kümede kalma yolunda önemli bir mesafe aldırdı.
Fortis Türkiye Kupası'nda ise önce 18 yıl onurla formasını giydiği, ancak jübilesini bile yapmayan Galatasaray'ı safdışı etti. Yarı finalde de Trabzonspor'u eleyerek Erciyes'i tarihinde ilk kez kupada finale taşıdı, Avrupa kupaları yolunu da açtı.
Yıllarca kaptanlığını yaptığı Galatasaray'la 8 Lig, 6 Türkiye, 5 Cumhurbaşkanlığı, 2 Başbakanlık, 6 TSYD, 1 UEFA, 1 Süper Kupa olmak üzere toplam 29 kupa kaldırdı. Erciyes'le zafere ulaşırsa 30. kupasını kaldıracak olan Korkmaz, finaldeki şanslarının yüzde 50 olduğunu ifade etti.
Çok kimsenin bilmediği ön ismi "Cesur" olan ve ailesi tarafından sadece bu adla çağrılan Korkmaz, "Artık kupayı kazanmak için her şeyimizi sahaya koyacağız" dedi

MİLLİYET 27.04.2007

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Turkcell Süper Lig΄in 30. hafta mücadelesinde Erciyessporumuz deplasmanda G.Birliği΄ni Cenk ve Dalovic΄in golleriyle 2-1 mağlup etmeyi başardı.

Gençlerbirliği ile 19 Mayıs Stadyumu΄nda karşı karşıya gelen Erciyessporumuz, Yunus Yıldırım΄ın yönettiği maça ligde kalmak için muhakkak 3 puan parolası ile çıktı. Erciyessporumuzun gollerini 27. dakikada Cenk ve 89. dakikada Djalovic kaydetti.

Takımımız bu galibiyetle puanını 32 ye çıkartarak ligde kalma umutlarını sürdürdü
30.04.2007

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

yaa büyük kaptan bu sene galatasaraya en büyük darbeyi vurdu kupadan eledi Galatasarayı sonra ligdede darbe vurdu :D nedir lan öz evlatarımızdan çektigimiz :D:D:D:D
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

issirganotununissirmiyani yazdı:yaa büyük kaptan bu sene galatasaraya en büyük darbeyi vurdu kupadan eledi Galatasarayı sonra ligdede darbe vurdu :D nedir lan öz evlatarımızdan çektigimiz :D:D:D:D
Kaptan çok azimli.Bizden jubilenin acısını çıkarttı.Bence kupa maçında bjk'ye karşı takımını ölümüne sahaya sürecek.Bundan hiç şüphem yok.Bu takım bu kupayı fazlasıyla hakediyor.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

wolfali yazdı:
kindmonster yazdı:
ilk turda elenip gelmeleri pek hayırlı değil ülke adına..oysa trabzon gitseydi hiç olmadı birkaç tur atlayıp puan getirirdi..
trabzon daha ilk turda elenirdi eminim rum takımla oynanan maçlar daha aklımda
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Finalin adresi belli oldu

TFF Yönetim Kurulu, Türkiye Kupası finalinin oynanacağı stadı belirledi.
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Beylerbeyi Tesisleri’nde toplandı. Toplantıda Fortis Türkiye Kupası’nın finalinin İzmir Atatürk Stadı’nda oynanması kararı alındı.

Kayseri Erciyesspor ile Beşiktaş arasında oynanacak Fortis Türkiye Kupası final müsabakasının 9 Mayıs 2007 tarihinde İzmir Atatürk Stadı’nda oynanacak.

03.05.2007

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Bu akşam kupa finalinde bülent korkmaz ve ekibine başarılar dilerim.Gönlümüz kupayı almalarından yanadır..

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Kupa şanssızlık nedeniyle kaçtı.penaltı verilmedi ama olsun BÜLENT KORKMAZ ve ekibi takıma bir ilk yaşatıp finalde oynadı.

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Yedirmezler..

Toroğlu: Dün gece kupayıda alacaktın. Ama onu ne sana, ne Kayseri Erciyes’e yedirmezler.

10 Mayıs 2007 Perşembe 09:20

Yedirmezler Bülent

SEVGİLİ Bülent Korkmaz, yıllarca G.Saray’da futbol oynadın, kaptanlık yaptın.

En üst düzey final maçlarını oynadın. Kayseri Erciyes’e geldin, takımın rengini değiştirdin. Herkes, "Keşke bu Kayseri Erciyes takımı ligde kalsa" diyor. Dün gece kupayıda alacaktın. Ama onu ne sana, ne Kayseri Erciyes’e yedirmezler.

G.Saray’da oynarken hakemler nasıldı, teknik adamlık yaptığın takımlara karşı nasıl? Herhalde ikisinin arasında çok büyük fark olduğunu anlamaya başlamışsındır. İşte Bülent, Türkiye’nin gerçeği bunlar. Ben, İsmet Arzuman ve o kafadaki hakemler yüzünden futbolculuktan sonra hakemliğe soyundum. Yorumcuyum, hala bunlarla baş edemiyorum.

Dün gece iki tane net penaltın verilmedi. Bir tanesinin dakikası 86. Yani Beşiktaş’ın çıkarma şansı çok zor. Sence görmedi mi? Dün gece neleri gördü, onları neden görmesin? Peki niye veremedi? Sevgili Bülent, onu da protokol tribününde oturan Haluk Ulusoy’a veya Arzuman’ı tayin edenlere sor. Onlar iyi bilirler.

İyi oynamayan kazandı

Fortis Türkiye Kupası finali oynanıyor. Sahadakilerden birisi şampiyonluk, diğeri kümede kalma mücadelesi veriyor. Birisi baştan ikinci, diğeri sondan ikinci. Birinin teknik adamı ve transferleri milyonlarca dolar, diğerinin toplamı belki de 2 milyon dolar. Peki futbol olarak fark var mı? Hangisi daha derli toplu oynuyor. Kayseri Erciyes.

Beşiktaş’ta dün gece iki tane oyuncu var. Birisi hem defansta, hem hücumda inanılmaz oynayan Serdar, diğeri de top ayağına gelince ne yapacağını bilen Bobo. Ama maçı ve kupayı daha iyi oynamayan kazandı. Olsun, biz alışkınız. Bülent Korkmaz da yavaş yavaş alışacak. Veya kendini büyük takımlardan birine teknik adam olarak atacak.

Türkiye Kupası finalinin geçen seneki havası yoktu. Kayseri şehri kupaya gereken önemi vermemiş. Çok az seyirci ile gelmişler. Stadın yarısı boştu. Ama bu stat dolduğunda 70 bin kişi alıyor. Fakat biletli seyirci 9 bindi. O işe de kafam karıştı. Yani Türk futbolunda enteresan işler oluyor. Göstere göstere herkesin kafası karışıyor ama aradan bazıları götürüyor.

İnşallah Beşiktaş Avrupa kupalarında başarılı olur. Ama Türk takımları oralarda zorlanıyorlar. Neden? Çünkü oralarda İsmet Arzuman’lar yok

ENSONHABER.COM

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

ya bu toroğlu hakkaten birşey bilmiyor ya
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Doğru demiş toroğlu
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

KoRn_eR yazdı:Doğru demiş toroğlu
+1000 KESİNLİKLE :016

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Toroğlu kendinede karşı. Her şeye bas bas bağıran adam, Fener kablolaları kestiğinde Şansal'la bunun yarısı kadar tepki gösterdi. Yanlış anlaşılmasın böyle bir yazı yazdı diye bunları yazmıyorum, maçı izlemedim, pozisyonlar konusunda haklı olabilir, kupayıda hangi büyük takım olsa yedirmezler ama fazla şov yaptığı bir gerçek. Adamlar 90 dakikalık maçlar sonucunda 180 dakika konuşarak ciddi paralar kazanmaya başladılar. Şov yapmak, kanıtsız iddalar atmakta bu piyasanın bir parçası olsa gerek. Zira Erman Toroğlu'nun hakemliğini de biliyoruz. İlginç...

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Olan oldu.Artık tek isteğim bu takımın ligde kalması.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Kalecilerinin ve şanslarının yardımıyla 1-1 berabere kaldılar bugün. Gerçi kaçırdıkları da vardı amaazda olsa umitli dönmeleri güzel.