Göz Renkleri

Genel konular
Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Göz Renkleri

Mesaj gönderen Darkfuneral »

Arkadaslar kafama birşey takıldı ve cevabını bulamadım...

Bulan biri varsa burda tartışalım. İnsan ırkında siyah göz diye birşey yoktur diye biliyorum.. Ama bazı arkadaslarda var diyor ama malesef bilimsel bir açıklamasını bulamadık..
All mankind loves a lover.

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

siyah goz yoktur..cok cok koyu kahverengi goz vardır..biyoloji ogretmenimin yalancısıyım..((:
Rüya ile gercegin arafında..Hep iyinin,askın tarafında..

Kullanıcı avatarı
lastgasp
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lastgasp »

olmamalı.. göz bebegi siyah olur ama iris olmaz..

aklıma gelmişken söliim gecen gün bi belgeselde izledim . anne karnındayken tüm bebekler mavi gözlü, siyah bebekler de kahverengi göz rengine sahip oluomus. enteresan geldi onu da bi söliim dedim işte :010

Kullanıcı avatarı
faninur
Üye
Üye

Mesaj gönderen faninur »

var ya nası yok benim gözüm var ya bizzat gördün hala inanmıyon ya yuh sana
:023 :023 :023 :023
dıpp dııss dııppssps dıpp dıss dıpdıss dıpıdıp dısss bumm dıss bum bum dıss dıssss duppppp dupupupup dıss ehüüü!

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

betul yazdı:siyah goz yoktur..cok cok koyu kahverengi goz vardır..biyoloji ogretmenimin yalancısıyım..((:
Sanırım bende biyolojiciden duymuştum.. Yada bir yerde okudum ah bi hatırlasam.

Valla ne yapayım bende askıda kaldım gördüğüme mi inanayım yoksa duyduğumamı :D

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

DaRKFuNeRaL yazdı:
betul yazdı:siyah goz yoktur..cok cok koyu kahverengi goz vardır..biyoloji ogretmenimin yalancısıyım..((:
Sanırım bende biyolojiciden duymuştum.. Yada bir yerde okudum ah bi hatırlasam.
ben bi ara seyi cok sorardım..simdi normalde renk diye birsey yok..renkler yansıma..peki mesela siyah, siyah oldugu icinmi ısıgı cekiyor yoksa ısıgı cektigi icinmi siyah..

Kullanıcı avatarı
faninur
Üye
Üye

Mesaj gönderen faninur »

siyah olduğu için ışığı çekiyo bizzat biliom inanın bana
dıpp dııss dııppssps dıpp dıss dıpdıss dıpıdıp dısss bumm dıss bum bum dıss dıssss duppppp dupupupup dıss ehüüü!

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

hayır ısıgı cektigi icin siyah..

Kullanıcı avatarı
eveline
Üye
Üye

Mesaj gönderen eveline »

:016 biraz felesefeye kaçtı gibi :wink:

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

benim gözlerden biri kahverengi , diğeri siyah.aslında o da siyah değil, dikkatli bakmayınca siyah gibi görünüyor.aslında koyu kahve :010

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

valla çok fazla siyah göz gördüm ama cidden siyahlar mı yoksa çok koyu kahvemi karar veremedim =) çokta özenmişimdir kop koyu renk gözlere böyle uzun uzun kirpikleri falan olur, çipil çipil değildir =)

Kullanıcı avatarı
rue_metal
Üye
Üye

Mesaj gönderen rue_metal »

siyah göz olayını bende çok araştırmıştım ama olmadığını öğrendim zaten siyah sanılan gözlere dikkatli bakınca koyu kahve oluo şahsen benimki öle :-D

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

rue_metal yazdı:siyah göz olayını bende çok araştırmıştım ama olmadığını öğrendim zaten siyah sanılan gözlere dikkatli bakınca koyu kahve oluo şahsen benimki öle :-D
ewt :010

Kullanıcı avatarı
stan
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen stan »

arkadaslar valla bu siyah göz var mi sorusu gecen gün aklima takildi, simdi burada konu acilmis cok iyi. elline saglik valla - soruma da cevap buldum :-D - bana da öyle gibi geliyor siyah tam olarak yok, cok cok koyu kahvarengi olmasi lazim. neyse arkadaslar aciklamis zaten eyvallah :006
ever try ever fail no matter try again fail again fail better!!!

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

gözlerim kahverengi.. kirpiklerimde normal insanlardan iki kat daha uzun süpürge gibi..her yönden anormalim yani!

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

faninur yazdı:siyah olduğu için ışığı çekiyo bizzat biliom inanın bana
Sanırım bu kavgamıza son vermemizin zamanı geldi ne diyosun..?

Bence artık kabul etsen iyi olur :) Siyah göz diye bir şey yok. Koyu kahverengi var.

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

Edmond yazdı:benim gözlerden biri kahverengi , diğeri siyah.aslında o da siyah değil, dikkatli bakmayınca siyah gibi görünüyor.aslında koyu kahve :010
evt öyle arkadaşlarım var benimde
çok tuhaf ya
bir arkadaşımın bir gözü mavi diğeri yeşil.
korkuyorum bazen.
bunun bi açıklaması varmı ??

ters999
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ters999 »

hayırr yok siyah göz insan ırkındaa..bende war bitek :P yok bea benm gözm elaymış öle diolar.hiç anlamam gözden falan..ama siyah göz görmedim görsem korkarım:) uzaylı gibi olur yaw

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

bildiğim kadarıyla, göz renkleri melanin sayesinde oluşuyor.
her çocuk doğduğunda mavi gözlü oluyor zaten. melanin fazlalığı ya da eksikliğine göre de çocuk büyüdükçe gözler tam rengini alıyor. melanin fazlaysa gözler kahverengi ve tonları, azsa mavi - yeşil oluyor..
yani siyah göz yok, çok koyu kahverengi göz var diye bilmekteyim
Lasciate mi cantare

humuluslupulus
Üye
Üye

Mesaj gönderen humuluslupulus »

melanin pigmenti göze değil deriye renk werir aktifliği fazlaysa yani salgılanması çoksa siyah(zenci) az ise beyaz ten rengi meydana gelir.
göz rengi yani yeşil mavi veya kahwerengi olması ayrı ayrı genler tarafından kontrol edilir baskın gelen genin rengini alır zaman içinde renk weren pigment salgısı artarak tam renk ortaya çıkar
(suan göz rengi pigmentinin ismi için bşy diyemicem bakmam gerek) fakat insanlarda siyah göz yoktur
bugün genetik sınawından çıktımda :-D
imitasyonlar aslını yaşatırrrrrrrrr!!!!!!!!

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

humuluslupulus yazdı:melanin pigmenti göze değil deriye renk werir aktifliği fazlaysa yani salgılanması çoksa siyah(zenci) az ise beyaz ten rengi meydana gelir.
göz rengi yani yeşil mavi veya kahwerengi olması ayrı ayrı genler tarafından kontrol edilir baskın gelen genin rengini alır zaman içinde renk weren pigment salgısı artarak tam renk ortaya çıkar
(suan göz rengi pigmentinin ismi için bşy diyemicem bakmam gerek) fakat insanlarda siyah göz yoktur
melanin pigmenti deriye renk verir ama bir de göz rengini etkileyen melanin var. aynı melanin değildir bel ki de :010
Lasciate mi cantare

humuluslupulus
Üye
Üye

Mesaj gönderen humuluslupulus »

whatsername yazdı:
humuluslupulus yazdı:melanin pigmenti göze değil deriye renk werir aktifliği fazlaysa yani salgılanması çoksa siyah(zenci) az ise beyaz ten rengi meydana gelir.
melanin pigmenti deriye renk verir ama bir de göz rengini etkileyen melanin var. aynı melanin değildir bel ki de :010
tabi o ihtimalde olabilir :P
imitasyonlar aslını yaşatırrrrrrrrr!!!!!!!!

Doomah
Üye
Üye

Mesaj gönderen Doomah »

Gözbebeği siyahtır, fakat iris kısmının siyahına hiç rastlamadım :)
I cant live anymore..

Kullanıcı avatarı
isimsiz_adam
Üye
Üye

Mesaj gönderen isimsiz_adam »

Doomah yazdı:Gözbebeği siyahtır, fakat iris kısmının siyahına hiç rastlamadım :)
iris dediğimiz renkli yer siyah olsaydı gözbebeği nerde olcaktı zaten :-D

Kullanıcı avatarı
SleeplessSoul
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SleeplessSoul »

faninur yazdı:siyah olduğu için ışığı çekiyo bizzat biliom inanın bana
Bildiğim kadarıyla renkler ışığın üzerine düşmesinden değil,ışığın yansımasından oluşur. Yani beyaz,ışığı üzerine daha fazla çekiyor ondan beyaz diye birşey yoktur;beyaz üstüne düşen ışığı daha çok yansıttığı için beyazdır.Siyah renk de üzerine düşen ışığı çok az yansıttığı için siyahtır.
Gözbebeği gelen bütün ışığı soğurması bakımından siyahtır.İris ancak buna yakın bi renk olabilir ama kesinlikle siyah olmamaz. Çünkü biliyorsunuz ki arkadaşlar ışığın çok arttığı/azaldığı ortamlarda gözbebeği küçülerek/büyüyerek soğurduğu ışığı dengelemeye çalışır. İris de siyah olup bütün ışığı soğurursa bu denge kurulamaz..
Satılık düşler sokağından geçiyorum,ellerimde hayallerim..Sıkıca kavramışım..Korkuyorum..

Siyah8 - Bas Gitar
. www.Siyah8.com .