Green Day

Yabancı Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
relmulob
Üye
Üye

Green Day

Mesaj gönderen relmulob »

American Idiot süper olmuþ.Bir aydýr discmanden çýkaramýyorum. Dinlemeyenlere öneririm. Özellikle Holiday þarkýsýný ne yapýp edin dinleyin.Sadece sözleri bile size yeni albüm hakkýnda yeterli fikri verebilir..
http://www.greendayauthority.com/LV/ai/holiday.txt
Ayrýca albümün Rock opera olmasý greenday'den beklenmeyecek birþeydi ama çok güzel olmuþ. Cd boyunca Jesus of Suburbia diye bahsedilen bir çocuðun yaþadýklarý anlatýlýyor. St. Jimmy gibi harika bir karakter var. Zaten þu sýralar American Idýot'un filme çekilmesi söz konusuymuþ...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

bu son albüm hariç hepsini dinledim.beğendim.severiz ailecek yani :D
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

ben de cok severim lakin biraz kendini tekrar eden bir gruptur. american idiot u radio da dinledim.. guzel olmus ama o parcasinda da pek bir farklilik goremedim... albumu alip dinlemek gerekir. ama green day muhtesemdir... asla blink 182, good charlotte, new found glory gibi zaman zaman guzel parcalar yapan ama ici bos gruplarla karistirilmamalidir...

ollie
Üye
Üye

Mesaj gönderen ollie »

greenday pop-punk akımının allahıdır.dookie albümü dinlenmelidir.şarkı'ları birbirine benzer ama eğlencelik bir gruptur.severiz sayarız kendilerini..fekat billy joe kardeşimiz bol bol joint kullanmaya devam etmektedir.kafayı şu aralar g.w.busht'la bozmaktadır..
5 Mayıs 2004 — mor ve ötesi’nin son albümünü;
"Yeni Dünya’ya yalan yanlış bir cevap, üsturuplu ama yersiz kaos, samimiyetsiz isyan,
karşılığını amaçsızca arayan ezik bir çığlık" ifadeleriyle tanımlayabiliriz.

Kullanıcı avatarı
Lily
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Lily »

bence tüm şarkları birbirinin aynı nerdeyse...o nedenle gidip te albümlerini indirmeye ya da almaya gerek yok.İşte çıkarsa dinlersin tv de radyoda.Ya da bi kaç şarkıyı bulundurursun bilgisayarında.Kasıp ta albüm dinlemeye gerek yok...
and we all went to heaven in a little row boat

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

hakaret kabul ederim bunu... idiot olduklarını ıddia etselerde kendılerını bnce sahane insanlar..

Kullanıcı avatarı
Lily
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Lily »

cnm nie hakaret kabul ediosun...şimdi sen benim çok sevdiğim bi grubu sevmesen ben bunu hakaret olarak mı kabul etmeliyim?? saçmalama lütfen...sen bizim başımızın tacısın cerykocum :lol:
and we all went to heaven in a little row boat

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

sekerim ben kendıme hakaret dıye demedım... gruba hakaret....

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

american idiot guzel album olmus... ama degisiklik yok. bildiginiz green day iste.

the_heartless
Üye
Üye

Mesaj gönderen the_heartless »

yeni album güzele benzio radyoda bazı parçalarını dinledim hepsi de iiydi gerçi bilinen green day çizgisi aynı duruo ama billy beni öldürüooo :P
ezilenlerin şiddeti meşrudur!

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

bnce cıtayı yukseltmısler..

Kullanıcı avatarı
smG
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen smG »

blink 1 bunlar 2.. bence artk böle gruplar türemesin yaw....!!!

Kullanıcı avatarı
willow_rosenberg
Üye
Üye

Mesaj gönderen willow_rosenberg »

ii ya fena deil. american idiot ii bence.
bana arkadaşlarım kısaca "bi saniye gider misin özel bişey konuşucaz" derler.

Savasci
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Savasci »

bende bu başlık ne zmn açılır bakalım diodum XDD bence i gidiolar her ne kdr bnm tarzım olmasada XDD başarılı abiler, dvm etsinler ne dielim XD

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

smD yazdı:blink 1 bunlar 2.. bence artk böle gruplar türemesin yaw....!!!
blink le ayni kefeye koymasaydin keske... hani good charlotte ve blink 182 yakisirda.

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

grungy yazdı:
blink le ayni kefeye koymasaydin keske... hani good charlotte ve blink 182 yakisirda.
+10000

blink 182 ne alaka greenday ne alaka...

Kullanıcı avatarı
p_u_r_p_l_e
Üye
Üye

Mesaj gönderen p_u_r_p_l_e »

hımm bu grup iyidir be arkadaslar yane ben dinliorum iyiy guzel hos seyler yapıolar bence ama dedıgınız gıbı bıraz seviyeyi asması gerek :)

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

p_u_r_p_l_e yazdı:hımm bu grup iyidir be arkadaslar yane ben dinliorum iyiy guzel hos seyler yapıolar bence ama dedıgınız gıbı bıraz seviyeyi asması gerek :)
asılması gereken sevıyeden kastın nedir?

ben ortada asılcak bır sevıye gormuyorum... aksıne sureklı yukselen bır cıta var...

Kullanıcı avatarı
smG
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen smG »

casey yazdı:
grungy yazdı:
+10000

blink 182 ne alaka greenday ne alaka...
bnce ikiside. hatta good charlotte uda katarsak hepsi aynı... piyasaya ayak uyduran rock adı altında toplanan para icin müzik yapan adamlar...

Kullanıcı avatarı
p_u_r_p_l_e
Üye
Üye

Mesaj gönderen p_u_r_p_l_e »

caseye hitaben yazıyorum seviyeden solemek ıstedıgım sey bu grup ıyıler tamam ama cok ıyı olabılırler daha yukselmelerını beklıorum anlamında dedım:)

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

ben de smd ye cevap olarak yaziyorum... green day i arastir da gel. yarin buraya green day konusunda ihtisas yapmis ollie nickli arkadasin green day e nicin saygi duyulmasi gerekiyor? nicin mtv punklariyla karistirilmamasi gerekiyor? adli nacizane yazi girecek. :wink: bos konusmayin.

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

grungy yazdı:ben de smd ye cevap olarak yaziyorum... green day i arastir da gel. yarin buraya green day konusunda ihtisas yapmis ollie nickli arkadasin green day e nicin saygi duyulmasi gerekiyor? nicin mtv punklariyla karistirilmamasi gerekiyor? adli nacizane yazi girecek. :wink: bos konusmayin.
+1 +tmm blinkti sum dı carttı curttu türemesin ama green day onları turetendir dolayısıyla ortadan kalkmaması sarttır. orjınal olan odur.

pruple a da eklemek ıstedıgım bısıy var.. bu greenday ın ılk albumu degıl ve "ıyı ama daha ıyı olabılır" gıbı bir yakıstırmayı da onaylamıyorum. yeterınce ıyı yeterince köklü. aynı zamanda da saglam bı grup.. havucun yesılını gorupte havuc yesıldır demek gıbı bısıy bu soyledıgın.... toprak altındakı kısmına -köküne- de bakmanı öneririm.

ollie
Üye
Üye

Mesaj gönderen ollie »

casey lafı azımdan almış benden +1500 kendisine,,greenday pop-punk akımının allahıdır.gerisi boştur(blink,gud şarlot,zort şarlot vs. gibi)bide greenday grubunun çıkış tarihine bakın bide diğer emtüvü gruplarınınkine bakın dellendirmeyin adamı haaaa
:lol:
5 Mayıs 2004 — mor ve ötesi’nin son albümünü;
"Yeni Dünya’ya yalan yanlış bir cevap, üsturuplu ama yersiz kaos, samimiyetsiz isyan,
karşılığını amaçsızca arayan ezik bir çığlık" ifadeleriyle tanımlayabiliriz.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Son zamanlarda hakkaten Blink 182'ydi Sum 41'dı Good Charlotte'dı bi sürü alakasız kendini punk diye tanımlayan ama punk ruhuyla alakası olmayan gruplar çıktı. Ben punk müziği fazla sevmem ama Greenday farklıdır bence. Hem müzik olarak hem de ruh ve anlayış olarak 70'lerdeki babalarına daha yakındırlar bence. Müziğin beni çekmemesinin yanında punk'ın tavrı, ruhu beni çekmiştir..
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

hardcore_metal_fan
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen hardcore_metal_fan »

green day bence tarzýný pek yenilemeyen ama dinlenmesi hoþ bir grup. son albümünü alamadým veya indiremedim ama "american idiot" þarkýsý da dediðimi doðrular nitelikte. blink182, good charlotte ve sum41 gibi mtv'de ün salmýþ gruplara gelince; blink182 özellikle son albümüyle sýçmýþ ama sum41 yine pop punk kavramýndan uzak kalmamýþ. good charlootte da bence önceki albümlerine de bakarsak zaten pop punk deðildi. belki alternative'in boyband'i diyebiliriz. (amacým alternative'e hakaret deðil, aksine alternative'i de severim. good charlotte'u da öyle zevk olsun diye dinlerim)