Opeth

Yabancı Müzik Grupları
mylethe
Üye
Üye
İletişim:

Opeth

Mesaj gönderen mylethe »

nasıl olmaz bu başlık burada.... :evil:

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

sakin ol abisi unutmuşlardır ne kafana takıon ya deliverance unutulur mu bana bi söylesen ya heran dinlemek istediğim şarkı oldu sayende iyi insan yüce dost ulu bilge kişilik :P
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

vardı silinmisti acıldıgı iyide oldu.severiz...
sleeping with the earth my dying bride

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

doom metal di degil mi? tarz ismine bak be.. ben hic sevmem. aliyorlar arkaya klavye ohh melankoli esiyor her yerde.. doom du, black di, heavy metal in sonunu getirdiler.

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

ilginç bir yaklaşım

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

cok ilginc yaklasiveririm. :lol:

SamotH
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SamotH »

grungy yazdı:doom metal di degil mi? tarz ismine bak be.. ben hic sevmem. aliyorlar arkaya klavye ohh melankoli esiyor her yerde.. doom du, black di, heavy metal in sonunu getirdiler.
opeth de klavye yok...
ben bir hıyarım,her deliğe uyarım.

Love_MetaL
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Love_MetaL »

aa opeth severis , sayarıs :D pek bi iidir... hele black rose immortal , face of melinda ( klasiklerden ) , benighted fln playlistin olmazsa olmazları :)
.....it's only after you've lost everything, that you're free to do anything....

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Daha açılmıştı OPeth forumu sonra yalan olmuştu.Neyse OPeth bnim için çok büyük önem taşır.Face Of Melindayı dinlerken 1 paket sigara içerim
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

olmayabilir.. oldugunu iddia etmedim ki. :lol: doom, black metal gibi tarzlari kastederek yazdim.

mylethe
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mylethe »

opeth,ne doom dur ne de black...tarzı yoktur;bir kalıba da sokulamaz.bunu grubu çok sevdiğim için söylemiyorum.in mist she was standing,deliverance,face of melinda,harvest ve black rose immortal....hangi birinin türü ötekini tam olarak yakalar ki?bırak doom'u ya da black'i bazı şarkıları heavy ve hatta caz etkileri taşır.ama en genel haliyle opeth bir death grubudur.

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

sen oyle dersin, baskasi da baska turlu.. sonra da ortamda boyle tarz kavgasi yapan tipler vardir hep.. sanki bilirkisiler. veya bilirkisi var midir? en iyisi adamlara soralim..

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Heriflerin tarzı tam olarak Progressive Doom-Death Metal diye geçer.Yer yer akustik düzenlemeler ve jazz etkileşimleriyle tamamen kendise has bi Opeth tarzı sezilir parçalarda.
Grungy biraz objektif ol bu grubu es geçme lan
Ok mi Moruk :wink: :lol:
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

korn83
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen korn83 »

EVET BU GÜZEL GURUBU ÜSTLERE TASIMA VAKTİ GELDİ;
opeth'in en sevdiginiz albümü nedir?
bence deliverence....
viva metal!

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

My Arms Your Hearse benim favorim.Ama Deliverance,Blackwater Park listemi zorluyor

SamotH
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SamotH »

Morningrise...

mylethe
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mylethe »

morningrise sadece opeth'in değil belki de müzik tarihinin en iyi albümüdür.abartmıyorum.advent'in riffleri,the night and the silent water'daki melodiklik,nectar'ın düzenlemesi,to bid you farewell'in muhteşem hüzünlü notaları...black rose immortal'a yorum bile yapmayacağım;şarkı ötesi bir şey,bir sanat eseri.tamamen ayrı bir yazı konusu.bana hıyarağası bir rapçi ya da popçu "nasıl/neden dinliyorsun o garabet müziği?" diye sorduklarında tutunduğum güçlü kalkanım:"evet metal dinliyorum,zevk almanın çok zor olduğu böğürümelerden ve sert rifflerden zevk alıyorum çünkü gerçekten beni ifade eden müzik türü olmasını geçersek bu adamların/kadınların bu işi sadece müzik için yaptıklatını biliyorum.diğer türlerin(pop,rap,vs.) temsilcileri gibi 3-5 dakikalık şarkılarla yetinmediklerini biliyorum.

yoksa başka hangi müzik türünde(metal),hangi grup(opeth),hangi albümü(morningrise) için beş(5) yıl uğraşır,albümüne sadece beş(5) şarkı koyar ve bu şarkılardan biri(black rose immortal) de yirmi(20) dakikadan fazla sürer!!!!

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Katılıyorum hacı

korn83
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen korn83 »

aklına ve eline saglık...

dogru söze nedenir ki
viva metal!

SamotH
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SamotH »

mylethe yazdı:morningrise sadece opeth'in değil belki de müzik tarihinin en iyi albümüdür.abartmıyorum.advent'in riffleri,the night and the silent water'daki melodiklik,nectar'ın düzenlemesi,to bid you farewell'in muhteşem hüzünlü notaları...black rose immortal'a yorum bile yapmayacağım;şarkı ötesi bir şey,bir sanat eseri.tamamen ayrı bir yazı konusu.bana hıyarağası bir rapçi ya da popçu "nasıl/neden dinliyorsun o garabet müziği?" diye sorduklarında tutunduğum güçlü kalkanım:"evet metal dinliyorum,zevk almanın çok zor olduğu böğürümelerden ve sert rifflerden zevk alıyorum çünkü gerçekten beni ifade eden müzik türü olmasını geçersek bu adamların/kadınların bu işi sadece müzik için yaptıklatını biliyorum.diğer türlerin(pop,rap,vs.) temsilcileri gibi 3-5 dakikalık şarkılarla yetinmediklerini biliyorum.

yoksa başka hangi müzik türünde(metal),hangi grup(opeth),hangi albümü(morningrise) için beş(5) yıl uğraşır,albümüne sadece beş(5) şarkı koyar ve bu şarkılardan biri(black rose immortal) de yirmi(20) dakikadan fazla sürer!!!!
sözlerine katılıyorum ama son paragrafı bir daha gözden geçir istersen (Dream Theater'ın 50 dakkalık şarkısı var :lol: )

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Bende Samothun paragrafına katılıyorum :lol:

SamotH
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SamotH »

213 yazdı:Bende Samothun paragrafına katılıyorum :lol:
eyvallah CÜMLEmize :lol:

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

:lol:

mylethe
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mylethe »

benim parantez içinde opeth yazmam en uzun şarkıyı opeth'in yaptığını sanmam veya belirtmek istememden kaynaklanmıyor,şu an hangi başlık altında olduğumuzu belirtmek ve o cümlede geçen "grup" sözcüğünü açıklamaktı.şimdi sen gelmiş iki günlük metal bilginle neler yazıyorsun.seni tanımıyorum,belki benden 1000 kat daha iyi biliyorsundur metal alemini ama sana bu sıfatı yakıştırmamın nedeni orda ne yazdığı üzerine kafa yormadığından ve şaçma sapan ayrıntılara takman(ız)dandır.aslında böyle triplere hiç cevap vermem ama madem dream theater dersi verdin bana birkaç sey de ben söyleyeyim sana:senin 50 dakika dediğin şey dream theater'ın scenes from a memory'sidir büyük ihtimalle.o albüm konsepttir tamam,şarkılar da kesintisizdir.ama her konsept ve arlaıksız albümü tek şarkı olarak kabul edersek,işimiz var.scenes from a memory bir albümdür ve 50 dakika değil 70 küsür dakikadır.ille beni ass etmeye çalısıyorsan bari a change of seasons'ı verseydin,black rose immortal'dan uzun tek şarkısı odur dream theater'ın(23:10).konu opeth ya da dream theater da değil:

1.manowar - achilles, agony and ecstasy in eight parts - 28:38
2.the gathering - how to measure a planet - 28:33
3.edge of sanity - crimson - 41:00 (ne güzeldir ki 30. dakikaya doğru mikael akerfeldt sahneye çıkıyor o harika sesisyle).

...ve daha birçokları...

başka örnek ister misin?bak,ben de biliyormuşum black rose immortal'dan uzun rock şarkıları.artık bir dahaki sefere daha dikkatli okursun yazılanları,bir hata yaparsam da özelden mesaj atarsın,düzeltiriz hatamızı.

arkadaşlar lütfen saçma tespitlerinizle ve boş muhabbetle bari bu başlığı harcamayın.sadece müziğe önem verin.şarkıların veya grubun kendisiyle ilgili tespitlerinizi ve fikirlerinizi sonuna kadar destekliyorum.bu arada konuyu böldüğüm için şimdiden özür diliyorum ve bu başlığın bölünmemesi için böyle şeyleri bir daha yazmayacağım,bu da sondu.umarım beni zorlamazsınız ve sadece opeth hakkında konuşuruz.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Burda kimsenin kanıtlamak istediği bi b*k yok dayı.Komplekese ve tribe girmenin anlamı yok.Hele Opeth başlığında :arrow: