Sepultura

Yabancı Müzik Grupları
kozzy
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kozzy »

Korn başlığında sonra konuşuruz bunları ;) Yoksa sepultura başlığını Korn başlığına dönüştüreceğiz sanırım değil mi ? :)

Ama gerçekten adamın brutal'ı çok iyi. Zaten ben o nedenle dinlemeye başlamıştırm bir de kadınlar hakkında yazdığı şarkı sözlerinin bir dönem ruh halimle örtüşmesi nedeniyle :)

Sepultura ya dönersek , Igor Cavalera hakkındaki görüşleriniz neler ? Max'a sağlam kazık attı. Bu arada Max'ın üvey torunu da ölmüş galiba emin değilim...

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

torun mu nasıl yani..üvey müvey

kozzy
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kozzy »

A couple weeks ago (12-10-04) Max and Gloria's 8 month old grandson Moses unexpectedly and unfortunately passed away

Öz çocuğu olmadığına göre ikisinin ...

Soulfly'ın sitesinden alınmadır.

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mavisakal_kan »

şu sıralar en baba albümüm Sepultura -Chaos A.D- albümü... territory..amen.. propaganda şarkıları müthiş
Benim için dua et!.. çünkü ben lanetlenmiş bir ruhum..daha önce lanetlenmemiş bir ruh!!

korn83
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen korn83 »

o albümü begenmeyen adam yeryüzünde yoktur sanırım...
ölmeden önce dinlemek istedigim son albüm olacak muhtemelen,ya da bi slayer albümü :lol: :lol:
viva metal!

Kullanıcı avatarı
mop
Üye
Üye

Mesaj gönderen mop »

metale sepulturayla baslamıs ve büyük bi sepultura fani olarak(1990 ve öncesi sepultura nın) sunu söleyebilirim.sepultura nın müzik bünyesinde 2 virüs war

1.müziği bi evrensel dil, bir sanat olmaktan cıkartıp milliyetcilik düsüncelerini ön plana atmak(kabile müzügi tarzında müzikler ve enstrumanlar) yada israil e karsı duyulan öffkeyi sadece bi düsünce olarak degil beyin yıkamaya calısarak dinleyiciye asılamaya calısmak(gerçi bende bi yahudi düsmanıyım ama nese)

2.her ünlü grup gibi prodüktor kurbanı olmak.günümüz cagında yukselen ve artık son demlerini yaşayan nu-metal ve hardcore tarzlarıyla daha cok kesime hitap etme egosu(ki bu ego bence prodktor tarafından aşılanmıstır)

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

sepultura o kadar milliyetçi değil bence..zaten milliyetçi olsalar kendi ülkelerinin rakiplerine laf atarlardı,israil'in brezilya ile pek alakası yok
ayrıca ben sepulturayı sol bir grup olarak biliyordum,sol grup olmaz tabi ama düşünce yapıları fln işte..

Kullanıcı avatarı
PanikAdaM
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen PanikAdaM »

Sepultura Max ten sonra biter abii keşke Max kendini ziyan etmeseydi Soulfly yı kurup şu an iyi bir grup soulfly ama Max bence bi taşta iki kuş misali iki grup yerlerde ama şunu söylim Sepultura Max le başlarda ve sonlarda çok iyidi şimdi hiç bir fikrim yok

Gitmeyi düşünmüyorum 20 milyon çok Sepulturayada İgorada

Kullanıcı avatarı
mop
Üye
Üye

Mesaj gönderen mop »

abı sepultura nın agaınst albümünde ve roots sarkısın da mıllıyetcılık ıceren sozler wardır

bunların kökü brezılya dakı buyuk bı kabıleye dayanıyo(turkıye de kı aşiretler gibi)
dewlet bu kabıle nın kokenın sılmeye calısıo kendısıne karsı bı tehdıt olarak gordugu ıcın we el altından yıkmaya baslıyo bu kabıleye mensupları

roots bloody roots un sozlerı bu olay amacıyla yazılmıstır

sepultura kendı ulkesı ıcınde mıllıyetçilik yapıor dısarda deıl

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

çok ilginç çok teşekkür ederim
bunu da milliyetçiilik olarak görebiliriz ama bizim bildiğimiz anlamda milliyetçiliğe de çok benzemiyor,anlattığın olay bilmediğim için tam olarak ayrıntılı biçimde birşey diyemiyorum pek :roll:

Kullanıcı avatarı
PanikAdaM
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen PanikAdaM »

Sepultura yı milliyetçi olduğu içinmi dinliyosunuz bence onların Milliyetçiliği bizi hiç ilgilendirmemeli sonuçta müzik yapıyolar ve dinletmeyi başarmışlar ,,,,

bana göre Milliyetçilik fesayre pek alaka deil

:?: bu durrr

Kullanıcı avatarı
mop
Üye
Üye

Mesaj gönderen mop »

:D yok abı mıllıyetcılıgı icin dinlemıorum ama sözlere dikkat edersen eskiye göre cok fazla milliyetcilik ıcerıyo.müziklerindede belirgin bi degişiklik war(yöresel ensturumanlar tam tam lar fln)
bi 80li yıllardaki sepulturaya bak 1de 90 sonrası sepulturaya bak anlaşılıyo zaten

80li yıllar:
I SEE THE WORLD OLD,OLD
I SEE THE WORLD DEAD,DEAD
90ve sonrası:
I SAY WE ARE GROWİNG EVERYDAY
İN STRONGER EVERYWHERE
I'LL TAKE YOU TO A PLACE
WHERE WE SHALL FIND OUR
ROOTSSSSSS BLOODYYY ROOTSSSSSS :)?

korn83
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen korn83 »

cok da anlamlı bulmadıgım muhabbetler grubun milliyetci oldugunu gündeme getirmek ilginc ya,grup dünyaya soldan baktıgını cogu demecinde beyan etmistir(bkz. rockhard) kaldı ki sol'un içinde de milliyetcilik vardır,sadece sagdan bakılan milliyetcilik deildir bu!

yani sepulturanın yanılmıyosam nation albümünü kapagı da klasik sol bir işaret olan sıkılı ve havada yumruklar vardır!

sevgiyle...
viva metal!

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Milliyetçilik değil Vatanseverlik' tir sözkonusu olay
benimde benimsediğim bu fikirdir
Hükümetlere bir başkaldırısı vardır Sepultura'nın ama bunu Sosyalist,Faşist yada Anarşist çerçevede değerlendirmemek lazım bence
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
deyyus
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen deyyus »

sepultura delikanlı grup mor ve otesi gibi yumoş degil bi de her zaman yaptıkları işleri iyi yapıyolar,ilk albumude guzel,son albumude anlatabiliyormuyum ,sonra samsunlu hip hop grubu DERİN DARBE album çıkarıyo,adamlar konugumdu eylendik ceza,ya sövdük guzel yani delikanlı grup ömürleri polislerden dayak yemekle geçmiş ama genede bişeyleri satmamışlar aptal bir kaç rock grubu gibi? :?

sindarin
Üye
Üye

Mesaj gönderen sindarin »

walla hiç dinlemedim ama þu milliyetçilik davasý çok sacma..burda yazýlanlar kadarýyla adamlarýn belli bi siyaset kimligi var ve eger israile karsý politika yapýyorsa bu milliyetçilik degil muhaliflikle ilgilidir...sisteme karsý yapýlan muhalefete milliyetçilik denmez :evil: ....adamlar tabi ki yaþadýgý yerdeki problemlere þarký yazcak....yani bence bi problem teþkil etmiyor...ki eger yapýyolarsa bile buna vatanseverlik denebilir...milliyetçilik apayrý bi olay.....siz bilirsiniz....

Kullanıcı avatarı
mop
Üye
Üye

Mesaj gönderen mop »

abi galiba bunu gercekten milliyetcilik demek yanlıs oldu gibi size katılıyorum sadece dewlete bi isyan ve baskaldırıs war

:evil: UNDER A PALE GRY SKY
WE SHALL ARİSE

YEAHHHHHHHHH MY BABYYYYYYYYYYY

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

ben yokken ilginç şeyler konuşulmuş

benimde bildiğim bu grubun sol görüşe sahip olması..onun içinde de miliyetçilik yada vatanseverlik diyelim var,ama bu farklı..kendini üstün ırk görüp diğerlerini küçümsemek,yada ucuz solculuk denilen aslında faşistlikten farkı olmayan birşey değil
zaten sol düşüncede ırk ayrımı yoktur,bunada insan milliyetçiliği,yani bütün insanları aynı milliyetten,ırktan görmek de denebilir,ayrım yapmadan..humanist

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

DeLi yazdı:ben yokken ilginç şeyler konuşulmuş

benimde bildiğim bu grubun sol görüşe sahip olması..onun içinde de miliyetçilik yada vatanseverlik diyelim var,ama bu farklı..kendini üstün ırk görüp diğerlerini küçümsemek,yada ucuz solculuk denilen aslında faşistlikten farkı olmayan birşey değil
zaten sol düşüncede ırk ayrımı yoktur,bunada insan milliyetçiliği,yani bütün insanları aynı milliyetten,ırktan görmek de denebilir,ayrım yapmadan..humanist
Kesinlikle haklısın dostum.
Adamlar zaten hiç bir zaman rock star edasında olmadı..Brezilyadaki yoksul halka destek olmaya çalıştılar bildiğim ve de gördüğüm kadarıyla.Maddi ve manevi anlamda
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

birde sitelerinden turne programlarına bakın...bilmemneredeki adı sanı duyulmamış yere gidiyorlar..burayada geliyorlar,hemde bilet fiyatı kendi gruplarımızla aynı hatta daha da ucuz..adamlar brezilyadan geliyor,ayda yılda bir..hesap edin
dave weckl ve bunun arasında kararsız kaldım ama arkadaş ben yardım ederim para konusunda dedi,gidecem sanırım

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Bende gelmeye çalışacam.Biraz zor gözüküyor ama deniyecez bişeyler

MayheM
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MayheM »

Max siz bir sepultura dinlenmeye değer bulmuyorum açıkçası ve tüm kinimlede dinlemiyorum birgün umarım gri ve puslu bir gökyüzü altında buluşurlar yeniden...
OWLSCOUT.COM ( MayheM ) Out of Control

korn83
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen korn83 »

max siz sepultura bana da cekici gelmiyo ya üzgünüm ben de yokum,e eski albümlerden fazla bişey de cıkmıcakmıs zaten :cry:
viva metal!

Kullanıcı avatarı
mop
Üye
Üye

Mesaj gönderen mop »

grubun %70 i max ti yarım yamalak bi grup izlemek isteyenler gidebilir ben yokkum arkadas

UNDER A PALE GRY SKY WE SHALL ARISEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE :twisted:

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

konser dündü