Pink Floyd

Yabancı Müzik Grupları
213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

uzatmasın...
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

2nizde uzatmayın
sleeping with the earth my dying bride

whereami
Üye
Üye

Mesaj gönderen whereami »

david gilmour stüdyoya girmiş...büytük bir ihtimalle solo bir albüm olacakmış..ama pink floyd olarakda çıkabilirmiş.....
...

kid_a_came_back
Üye
Üye

Mesaj gönderen kid_a_came_back »

whereami yazdı:david gilmour stüdyoya girmiş...büytük bir ihtimalle solo bir albüm olacakmış..ama pink floyd olarakda çıkabilirmiş.....

iyi güzelde başka bir avatar bulasaydın keşke..
ferman moderatörün dağlar bizimdir...

Rejected
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Rejected »

pink floyd'u öyle çok sewerim ki onu coverlamaya çalışan grupları döverim

zum beispiel: Korn

kid_a_came_back
Üye
Üye

Mesaj gönderen kid_a_came_back »

Rejected yazdı:pink floyd'u öyle çok sewerim ki onu coverlamaya çalışan grupları döverim

zum beispiel: Korn

scissor sisters'tan nefret etmemin sebebidir...
ferman moderatörün dağlar bizimdir...

Rejected
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Rejected »

ve bu abartı grup hakkındaki yorumlar muse'un gerisinde kalmışsa kendimi suçlu hissederim

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Geçen bu başlığın kapandığını sanıp yeni bi pinfloyd başlığı açtım.. Onun bu sefer o kapandı heralde..
Orda şunları yazmıştım bilmem okuyanınız oldu mu? Yeni bi konser söylentisi ortalığı kasıp kavuruyo. 40. yılları vesilesiyle bütün elemanlar Roger Waters dahil bi araya gelip Londra'da özel bi konser verceklermiş. Roger Waters bi daha Pinkfloyd'la çalışmayacağını söylüodu. Onu bu konsere çıkmaya nasıl ikna ettiler acaba...
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

2 temmuz'da hyde park'ta yapılacak konser hakkında bıraz bılgı vereyım.

London (Hyde Park), Philadelphia, Paris, Rome & Berlin sehırlerınde "live8"e baglı olarak yapılacak yardım turnesının bir parcası olacak; ama muhtemelen en bomba müzisyenlerı olarak anılacak.

grubun ilk kadrosuyla konser vermek uzere tekrar bır araya gelmesinin en buyuk nedenı, yapılacak konserın yardım amaclı olmasıdır. biletlerde parayla satılmıyor zaten; kura ve sms yoluyla sahıplerını buluyor. canlı olarak bbc ve ntv yayınlayacak. londra'da olanlar olacaksa bıletlerı olmasa da gıtmelerını tavsıye edıyorum ben. cunku kurulan ekranlar konser alanının dısından da rahatca izleme fırsatı saglıyor.

pf nin yanısıra performans gosterecekler:

Annie Lennox
Bob Geldof
Coldplay
Dido
Elton John, Sir
Joss Stone
Keane
Killers, The
Madonna
Mariah Carey
Ms. Dynamite
Paul McCartney, Sir
Razorlight (acıkcası lıstede onları gormek sasırttı benı)
REM
Robbie Williams
Scissor Sisters
Snoop Dogg
Snow Patrol
Stereophonics
Sting
Travis
U2
UB40
Velvet Revolver

ayrıntılıbılgı ıcın: http://www.live8live.com/theconcerts/index.shtml

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Evet aydınlatıcı oldu.. Teşekkürler. Heralde 40. yıla denk gelmesi de cabası olmuştur.. Yrdım konseri olması da Roger Waters'ı ikna etme açısından kolaylık sağlamıştır..

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

eksi'de birisi tek tek elemanların yorumlarını yazmıstı sanırım. bi bak istersen

Kullanıcı avatarı
Nymphe_MeL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nymphe_MeL »

aman tanrım :016 abim biraz önce aradı cumartesi pink floyd konserine gidicekmiş :ohmy ya bu konser malta da olucak mı emin misiniz,ben inanamıyorum da..
in the hopes of creating a horrible zombie..

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

Nymphe_MeL yazdı:aman tanrım :016 abim biraz önce aradı cumartesi pink floyd konserine gidicekmiş :ohmy ya bu konser malta da olucak mı emin misiniz,ben inanamıyorum da..
konser sadece bu sehırlerde var: London, Philadelphia, Paris, Roma & Berlin. maltanın cografı koordınatlarını bılmıyorum ama akdenıze kıyısı oldugunu bılıyorum. bu durumda roma ya da paris ayagına agabeyının katılması muhtemel. ama sanmıyorum ben bılet bulabılecegını. senı delı etmek ıcın demıs olabılır.

Kullanıcı avatarı
Nymphe_MeL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nymphe_MeL »

casey yazdı:
Nymphe_MeL yazdı:aman tanrım :016 abim biraz önce aradı cumartesi pink floyd konserine gidicekmiş :ohmy ya bu konser malta da olucak mı emin misiniz,ben inanamıyorum da..
konser sadece bu sehırlerde var: London, Philadelphia, Paris, Roma & Berlin. maltanın cografı koordınatlarını bılmıyorum ama akdenıze kıyısı oldugunu bılıyorum. bu durumda roma ya da paris ayagına agabeyının katılması muhtemel. ama sanmıyorum ben bılet bulabılecegını. senı delı etmek ıcın demıs olabılır.
hmm saol..ya evet bende düşündüm ama ciddiydi baya..ordan bilet bulmuş ta kesinleşmiş gibiydi herşey..bide biraz daa konuşabilseydik bişiler daha örenebilirdim o yüzden fazla bişiler söliyemiycem..öff hiç olmassa giderse bile fotoğraflarıyla avunurum bende :cry: (konuyu mu daıttım ne :roll: )
in the hopes of creating a horrible zombie..

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

casey yazdı:eksi'de birisi tek tek elemanların yorumlarını yazmıstı sanırım. bi bak istersen
Ya yorumlara ulaşamadım.. Tam linki yazabilir misin?

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

david gilmour:

"birçok insan gibi ben de g8 liderlerini üçüncü dünya ülkelerindeki yoksulluğu azaltıp yapılan yardımı arttırmaları yönünde ikna etmek, bu yönde büyük bir söz almak için elimden gelen herşeyi yapmak istiyorum. amerikanın açlık çeken ülkelere sadece gayri safi milli hasılasının önemsenemeyecek kadar küçük bir bölümünü ayırması saçmalık. geçmişte roger ve grup arasındaki dalaşma bu konu düşünüldüğünde önemini yitiriyor ve bu konser için grubu tekrar kurmak dikkatlerin bu konuya odaklanmasına yardımcı olacaksa bu iş çekeceğimiz zahmete değer."

roger waters:

"üçüncü dünya ülkelerinin borçlarına ve sefaletine karşı toplumsal bilinci artırmak için bob'a yardım edip edemeyeceğimizin sorulması müthiş birşey. bu işi çıkar için yaptığımızı düşünenler bizi küçümseyip bizle alay edecekler -*iktir edin onları! ayrıca, grubu geri toplama olanağının da bize verilmesi sadece birkaç kişi için bile olsa büyük bir bonus."

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

2 temmuz günü saat 17.00'da ntv'de canlı olarak yayınlanmaya baslanacak live8 15 saat surecek. konserde Pink Floyd yaklasık 15 dk sahnede kalıp 4 tane sarkı calacak. geldof'un the sunday times'ta dedigine göre "Breathe" (The Dark Side Of The Moon), "Comfortably Numb" (The Wall) ve Wish You Were Here albumunden 1-2 sarkı calınacakmıs.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

casey yazdı:2 temmuz günü saat 17.00'da ntv'de canlı olarak yayınlanmaya baslanacak live8 15 saat surecek. konserde Pink Floyd yaklasık 15 dk sahnede kalıp 4 tane sarkı calacak. geldof'un the sunday times'ta dedigine göre "Breathe" (The Dark Side Of The Moon), "Comfortably Numb" (The Wall) ve Wish You Were Here albumunden 1-2 sarkı calınacakmıs.
benim duydugum 3 sarkı calıcakları ve en son cıkacakları...

Kullanıcı avatarı
smG
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen smG »

jonnathan yazdı:
casey yazdı:2 temmuz günü saat 17.00'da ntv'de canlı olarak yayınlanmaya baslanacak live8 15 saat surecek. konserde Pink Floyd yaklasık 15 dk sahnede kalıp 4 tane sarkı calacak. geldof'un the sunday times'ta dedigine göre "Breathe" (The Dark Side Of The Moon), "Comfortably Numb" (The Wall) ve Wish You Were Here albumunden 1-2 sarkı calınacakmıs.
bende üç tane çalacaklar diye duydum!

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

smD yazdı:
jonnathan yazdı:
bende üç tane çalacaklar diye duydum!
kacıncı cıkacaklarına dair bir bilgim yok. 3 ya da 4 sarkı cok mu onemli :) 15 dk surelerı varmıs ıste kaç tane sıgarsa

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

3 sarkı calınacak zaten; breathe,comfortably numb ve wish you were here...evde baba-ogul bekliyoruz konseri :)

lp_fefurkan
Üye
Üye

Mesaj gönderen lp_fefurkan »

bu konseri dinleyen biri olarak konusuyorum super otesiydi!!!! :002 kalabaliktan iceri giremedim ama sahneyi bayagi gordumve kilitlendim fotograf cekmek aklima gelmedi!!!!!superdiler :002 maltadan nefret ediodum ama konserden sonra sevmeye basladim!!!!

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

lp_fefurkan yazdı:
bu konseri dinleyen biri olarak konusuyorum super otesiydi!!!! :002 kalabaliktan iceri giremedim ama sahneyi bayagi gordumve kilitlendim fotograf cekmek aklima gelmedi!!!!!superdiler :002 maltadan nefret ediodum ama konserden sonra sevmeye basladim!!!!
malta??? ya bu maltanın ecnebicesi ne? yok daha olmadı oyle bır yerde konser. olsa buna dair nette görüntüler ve haberler olurdu. yarın olacak hyde park konseriyle baslıyor... moskova ayagı eklenmiş... björk ve good charlotte... bu arada her sehırdekınde aynı gruplar cıkmıyor. sadece en onemlisi yarınki olacagı için boylesıne buyuk ısımler var. ha digerlerine de öyle dandik müzisyenler cıkmayacak da... mesela bi PF olmayacak.

Epitaph
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Epitaph »

pink floyd saat 22 de çıkacak bildiğim kadarıyla

Kullanıcı avatarı
ScarTissue
Üye
Üye

Mesaj gönderen ScarTissue »

hayret kimse konser yorumu yapmamış !!!
yaaa süperdi yaaa yani böle yaşadığım mutuluğu ifade edemiorumm!
4 şarkı çaldılar sırasıyla;
breathe reprise
money
wish you were here
comfortably numb
off offf pink Floyduda izledik ya canlı canlı artık gözüm açık gitmez :002
Scar tissue that I wish you saw, Sarcastic mister know it all, Close your eyes and I'll kiss you 'cause, With the birds I'll share, With the birds I'll share, This lonely view