Slayer

Yabancı Müzik Grupları
ters999
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ters999 »

Tom Araya...Bass çalarken söyleyebilen nadir insanlardan..

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Ben 13 yaşındayken falan bi ara dinlemiştim sonra heavy metal ve türevi müziklerden git gide uzaklaştım o yüzden dinlemiorum. Ama geçen gün NTV'de heavy metal ile ikgili bir belgesel izledim. Slayer şarkı sözlerinde albüm kapaklarında Satanizmi işliyor ve grubun satanist olduğuna dair uzun uzadıya spekülasyonlar dinledik zamanında. Açıkçası ben Slayer'ın bu tutumunun ticari bi amaç doğrultusunda olduğunu düşünüodum. Ve bu belgesel benim bu düşüncemi doğrulamış oldu. Tom Araia ile yapılan bi röportajda Araia katolik olduğunu satanizmi güzel duyulduğu ve görüldüğü için şarkı sözlerinde ve albüm kapaklarında kullandıklarını dile getirdi.Bunu bi noktada sanat için yaptığını da belirtti ama bana çok ta samimi gelmedi açıkçası. Evet arkadaşlar yorumlarınız nelerdir? Slayer kendi alanlarında çok iyi ve saygıdeğer bi grup buna lafım asla yok son derece objektif olmaya çalışıorum. Ama bu durum bana çelişkili geldi ve şahsen slayer fanı olsaydım belki hayal kırıklığına bile uğrayabilirdim diye düşünüorum.
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

satanist olup olmamaları beni hiç ilgilendirmiyor ben severek dinliyorum her zamanda dinleyeceğim bilemiyorum ama tom arayanın seri katilleri sevdiğini biliyorum sadece o kadar hatta dead skin maskın sonunda bununla ilgili bir kız cocuğu falan bağırıyor güzel ben de seviyorum bu şekilde olması ama satanistlik hakkında birşey diyemem
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
necessaryzeppo
Üye
Üye

Mesaj gönderen necessaryzeppo »

Reign in blood üstüne tanımam etmem ben..Geçen sene hele Slipknotla çıktıkları turnede Still reigning e$liğinde sahneye kan yağdırılması aman aman... Dave de Kerry de ayrı bi baba..Satanist mi değiller mi beni de ilgilendirmiyo $ahsen (Olsa olsa Kerry satanisttir=O)..
Osiris, keeper of the gate, master of all fate, hear us.
Before time, and after.
Before knowing and nothing.
Accept our offering. Know our prayer.
Osiris, here lies the warrior of the people. Let her cross over !

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

ters999 yazdı:Tom Araya...Bass çalarken söyleyebilen nadir insanlardan..
bir diğeri için bkz.roger water...
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

shidow yazdı:Ben 13 yaşındayken falan bi ara dinlemiştim sonra heavy metal ve türevi müziklerden git gide uzaklaştım o yüzden dinlemiorum. Ama geçen gün NTV'de heavy metal ile ikgili bir belgesel izledim. Slayer şarkı sözlerinde albüm kapaklarında Satanizmi işliyor ve grubun satanist olduğuna dair uzun uzadıya spekülasyonlar dinledik zamanında. Açıkçası ben Slayer'ın bu tutumunun ticari bi amaç doğrultusunda olduğunu düşünüodum. Ve bu belgesel benim bu düşüncemi doğrulamış oldu. Tom Araia ile yapılan bi röportajda Araia katolik olduğunu satanizmi güzel duyulduğu ve görüldüğü için şarkı sözlerinde ve albüm kapaklarında kullandıklarını dile getirdi.Bunu bi noktada sanat için yaptığını da belirtti ama bana çok ta samimi gelmedi açıkçası. Evet arkadaşlar yorumlarınız nelerdir? Slayer kendi alanlarında çok iyi ve saygıdeğer bi grup buna lafım asla yok son derece objektif olmaya çalışıorum. Ama bu durum bana çelişkili geldi ve şahsen slayer fanı olsaydım belki hayal kırıklığına bile uğrayabilirdim diye düşünüorum.
Hnüz tatmin edici bi tartışma ortamı oluşmadı bu konuda...

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

shidow yazdı:
shidow yazdı:Ben 13 yaşındayken falan bi ara dinlemiştim sonra heavy metal ve türevi müziklerden git gide uzaklaştım o yüzden dinlemiorum. Ama geçen gün NTV'de heavy metal ile ikgili bir belgesel izledim. Slayer şarkı sözlerinde albüm kapaklarında Satanizmi işliyor ve grubun satanist olduğuna dair uzun uzadıya spekülasyonlar dinledik zamanında. Açıkçası ben Slayer'ın bu tutumunun ticari bi amaç doğrultusunda olduğunu düşünüodum. Ve bu belgesel benim bu düşüncemi doğrulamış oldu. Tom Araia ile yapılan bi röportajda Araia katolik olduğunu satanizmi güzel duyulduğu ve görüldüğü için şarkı sözlerinde ve albüm kapaklarında kullandıklarını dile getirdi.Bunu bi noktada sanat için yaptığını da belirtti ama bana çok ta samimi gelmedi açıkçası. Evet arkadaşlar yorumlarınız nelerdir? Slayer kendi alanlarında çok iyi ve saygıdeğer bi grup buna lafım asla yok son derece objektif olmaya çalışıorum. Ama bu durum bana çelişkili geldi ve şahsen slayer fanı olsaydım belki hayal kırıklığına bile uğrayabilirdim diye düşünüorum.
Hnüz tatmin edici bi tartışma ortamı oluşmadı bu konuda...
bu konuda sanırım pek ilgilenenler yok olamayacak gibide görünüyor ben söyledim gerçi de bir de kerrynin satanist olduğunu duyduğumuda söyleyeyim
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

shidow yazdı:Tom Araia ile yapılan bi röportajda Araia katolik olduğunu satanizmi güzel duyulduğu ve görüldüğü için şarkı sözlerinde ve albüm kapaklarında kullandıklarını dile getirdi.Bunu bi noktada sanat için yaptığını da belirtti ama bana çok ta samimi gelmedi açıkçası.
sanat için satanizmi mi destekliyormuş..nedir yani..anlamadım..
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
latem21
Üye
Üye

Mesaj gönderen latem21 »

sevmiyorum yaw sevemedim bi şu grubu
şarkıları ritmsiz,hissiz söylüyorlar sanki gürültü kirliliği yapıyorlar.zaten şarkı sözleri de çok anlamlı değil.kısacası red...

Rejected
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Rejected »

ters999 yazdı:Tom Araya...Bass çalarken söyleyebilen nadir insanlardan..
ona da bass çalmak denirse...

ama slayer cidden büyük bi thrash grubudur ki bunun da nedeni dave lombardo'dur... olabilecek en iyi ritmler ve twin tabi ki...

uzun süre sonra dödnüğüm foruma slayer hakkında konuşarak girmek istedim

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Dave Lombardo Slayer'dan ayrılalı yıllar oluyor. Zaman zaman apocalyptica'yla çalışıo, onun dışında sağda solda tanınmamış gürültücü gruplarla çalıo bildiğim kadarıyla.

A_SeX_PisToL
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen A_SeX_PisToL »

evet bende izledim onu..

adam sattığı için satanizmi kullandıklarını açıkça belirtti..hatta sordular işte tanrı bizden nefret ediyo şarkısını niye yazdınız diye o da dedi "işte satıyo diye satanist öğeler kullanıyoruz yoksa biz katoliğiz.dinimize bağlıyız.tanrıyla aramızda öyle bişi yok :P" falan gibi bişiler dedi..

basla şarkı söyleyen en tanındık sting var herhalde, ayrıca ari var dumandan, ayrıca özkan uğur var mfö..nadir falan değil..

Rejected
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Rejected »

shidow yazdı:Dave Lombardo Slayer'dan ayrılalı yıllar oluyor. Zaman zaman apocalyptica'yla çalışıo, onun dışında sağda solda tanınmamış gürültücü gruplarla çalıo bildiğim kadarıyla.
yıllarca mı diosun? yeni albüm çıkardılar beee...

o gürültücü gruplar dedin de fantomas'tır bi dinle derim gürültücü deyimin değişir galiba....

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

shidow yazdı:Dave Lombardo Slayer'dan ayrılalı yıllar oluyor. Zaman zaman apocalyptica'yla çalışıo, onun dışında sağda solda tanınmamış gürültücü gruplarla çalıo bildiğim kadarıyla.
dave lombardo slayerdan ayrılmış mı benmi yanlış duydum :016

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Rejected yazdı:
yıllarca mı diosun? yeni albüm çıkardılar beee...

o gürültücü gruplar dedin de fantomas'tır bi dinle derim gürültücü deyimin değişir galiba....
Sonradan yeniden slayer'la çalışmaya başladı mı bilmiorum ama yanılmıosam bi 5 yıl önce falan ayrılmıştı. Belki geçici bi süre içindir. Ama eminim bu beş yıl içinde slayer lombardosuz bi iki albüm yaptı.

Fantomas'ı biliorum. Onlar deneysel yapıolar. Salim kafayla dinlemek lazım. Biraz gürültülü bi müzik yapıolar doğruya doğru. Ama boş bi müzik değil bence. Hem onların solistinin Mr. Bungle diye bi grubu daha var. O da deneysel. Gayet müzisyen adamlar.

Gürültücü derken, Lombardo'yu bi iki kuzeyli tanınmadık daha çok yerel kalmış bi iki grupla dinlemiştim. Müzikleri bana boş ve gürültülü gelmişti şimdi adlarını bile hatırlamıorum.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Eski bir ve sıkı bir Slayer dinleyicisi olarak diyorumki; Slayer show grubudur.Hiç birinin satanizmle alakası yoktur.Showun bir parçasıdır ve shidow kardeşimin dediği gibi ticari bir mekanizma halinde bulunuyor olabilirler..Gel gelelim müzikalitesine ;; saf nefret,kin ve öfkenin en saf ve katıksız halidir.Duygu yüklü bir topluluk.Rock Republic festivalinde bu imajı kanıtlayıp gayet soğuktular.Seyircilere çiçek atmasını beklemezdi zaten kimse.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

213 yazdı:Eski bir ve sıkı bir Slayer dinleyicisi olarak diyorumki; Slayer show grubudur.Hiç birinin satanizmle alakası yoktur.Showun bir parçasıdır ve shidow kardeşimin dediği gibi ticari bir mekanizma halinde bulunuyor olabilirler..Gel gelelim müzikalitesine ;; saf nefret,kin ve öfkenin en saf ve katıksız halidir.Duygu yüklü bir topluluk.Rock Republic festivalinde bu imajı kanıtlayıp gayet soğuktular.Seyircilere çiçek atmasını beklemezdi zaten kimse.
Müzikalite konusunda kendi alanlarında zirveye oynuyolar hep. Ben dinlemem, ama saygı duyarım ,yanlış anlaşılmasın. Ki zamanında dinlediğim bi grup...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Yeni albümleri çıktı galiba.4-5 aydır herşeyden uzak olduğu için dinleme şansım olmadı.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

just_an_angel
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen just_an_angel »

Slayer beş yıllık bir aradan sonra yeni albümü "Christ Illusion"ı yayınladı. Bu albüm, 16 yıllık aradan sonra grubun orijinal kadrosuyla kaydettiği ilk stüdyo albümü aynı zamanda. :002

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

'Eyes of the Insane' single nı kasımda çıkartacak hem live hem albüm versiyonu ile..
myspace.com/the_rita

ters999
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ters999 »

christ illusion cok gusel albumm..lombardo'yla yeniden super olmus yaw!

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

valla bende beğendim ne diyeyim...

Kullanıcı avatarı
c.o.b
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen c.o.b »

metallicayala beraber trash metalin öncüsü bugüne kadar hiç bi ayrılık yaşamadan yoluna devam eden ender guruplardan..
ayrıca bnm eski nikim ve çok sevdiğim bi grup bideee dave lombardo hastasıyım ben.. :-D
dont speak..

kingsoftherock
Üye
Üye
İletişim:

slayerrrrrrrrrrrrrrrr

Mesaj gönderen kingsoftherock »

ya mıllet bu slayer ın master of pupperts cover ı kımde var ya _?
bir zamanlar akmar pasajının onunde bira parası topluyan kızlar sımdı..bagdat caddesının tiky kızları oldular.

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

Reign in blood,war ensemble falan en ıyı sarkılarındandır ayrıcana kerry kıng hastası bı ınsan olaraktan dınlemekten bıkmayacagım ve dınledıgım ılk gunku gıbı haz alabılecegım nadır gruplardandır.. umarım bı daha gelırler.
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...