Led ZeppeLiN

Yabancı Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
yuzyil
Üye
Üye

Mesaj gönderen yuzyil »

geliyor geliyor oleeeeeeey ! robert geliyor !! ama keşke hep beraber gelebilselerdi .. !

pink floyd daha iyii...!

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Katrilyon kadar lanet olsun!!!.Gidemedim.Gözlerim açik gidicek kesin.Adam 2 saat uzagima geldi ve ben izleyemedim.Burdan çalistigim sirketi protesto ediyorum.Lanet olsun
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

hoeseoftheholy arkadaşım sağolsun hiç üşenmedi,Ankara'dan bende mevcut olmayan bir dvd'sini gönderdi Zeppelin'in.Bu gece izleme ve dinleme şerefine nail olacağım.Kesin ağlarım artık Plant konserine gidemedim diye.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
azothoth
Üye
Üye

Mesaj gönderen azothoth »

Ronnie james dio'nun "görsel ve işitsel olarak tüm kapıları açan zeppelin'dir. hem de bir daha kapanmamak üzere. onlar en iyilerin en iyisiydi." cümleleriyle tanımladığı grup.
e doğru söze ne hacet..her şarkısı ayrı güzel ama kashmir..hastasıyım

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Dedigin gibi dogru söze ne hacet...

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

azothoth yazdı:Ronnie james dio'nun "görsel ve işitsel olarak tüm kapıları açan zeppelin'dir. hem de bir daha kapanmamak üzere. onlar en iyilerin en iyisiydi." cümleleriyle tanımladığı grup.
e doğru söze ne hacet..her şarkısı ayrı güzel ama kashmir..hastasıyım
Ben dinlediğim hiçbi grup için "en iyilerin en iyisi" gibi bi ifade kullanmam. Led Zeppelin'i ben de ilk sıralara koyarım kişisel sıralamamda ama bu kişiden kişiye değişen bişey...
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
azothoth
Üye
Üye

Mesaj gönderen azothoth »

eh, işte sen de söylemişsin kişisel tercih sen kullanmazsın öyle bir ifade ama Ronnie amcam kullanmış, iyi de yapmış :010

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Sonuçta kişisel tercihler önemli olan tabiki.
Ama Dio gibi bir duayenden böyle bir cümle duymakta çok hoş.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Ya benim böyle "en iyi"li cümlelere allerjim var. Kıyaslama olayı hiç hoşuma gitmio, ondan. "Sevdiğim", "en sevdiğim" gibi cümlelerle ifade ediorum ve bi eleştri yapcaksam her zaman "bence" ifadesini kullanıorum. O zaman ne bi başkasının görüş alanına tacizde bulunmuş oluosun ne de bi kıyaslamaya gitmiş oluosun. Bence doğrusu bu.

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

betterman.

Kullanıcı avatarı
Nymphe_MeL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nymphe_MeL »

layne yazdı:http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t= ... %233383258

not: led zeppelin'i severim.
:ohmy
inanasım gelmiyo çalıntı olduklarına :| bi yanlışlık olmasın?
in the hopes of creating a horrible zombie..

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

İsimlerinin de kendilerinden önce kurulmuş ve fazla ünlü olamamış bi gruptan çalıntı olduğuna dair söylentiler duymuştum. Hadi o neyse farketmeden olmuş olabilir..de bu "whole lotta love" fazla bariz bi iddia olmuş. Nedir acaba aslı?..

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Evet nedir? $oke oldum resmen.Gözlerim firladi yerinden yüksek dozda alkollü olmama ragmen.

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

entrydeki yönlendirmelerden çeşitli linklere ulaşılıyor. linkleri denemedim, dün çıkmak üzere olduğum için bakalım neler varmış...
betterman.

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

evet, whole lotta love'un için iddia gerçek olabilir. sözler birebir, melodi de çok benziyor, biraz tempo farklı.

stairway to heaven'ın riff'i de benziyor ama bu benzerlik için arak denebilir mi bilmiyorum...
betterman.

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

Led zeppelinin kurulduğunda ilk ismi "the new yardbirds" idi ve çıktıkları turnede zamanın ünlü gruplarından "the who" nun davulcusu keith moon onlara "siz bu kafayla giderseniz bir zeplin gibi çakılırsınız" demiş. bu olaydan sonra isimleri kısa sürede değişir ve led zeppelin olur..(ismin çalıntı olduğuyla ilgili dedikoduya açıklık getiriyor sanırım).

"whole lotta love" şarkısının ve ayrıca "you shook me" nin de dönemin ünlü blues' cusu "williw dixon" dan alıntı olduğu söylentileri çıkmıştır.. ve bu söylenti yıllar sonra grubun yapımcısı chees records tarafından "dixon" a telif hakkını ve itibarını iade etmesiyle bir anlamda doğrulanmış oluyor..
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Vay be...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Gereken açiklama geldi valla : )

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Keith Moon ne kafayla gitcekerini görmüş.. De çakılma konusunda yanılmış.

Kullanıcı avatarı
rocker_uA
Üye
Üye

Mesaj gönderen rocker_uA »

Lovalace yazdı:Forumlarda en çok ilgiyi hakeden gruplar arasında, ama biz bu metal müziğin gelişmesinde en büyük role sahip gruba hiç ilgi göstermiyoruz ne kötü
dogru söze ne denir ki..

arkadaşın biri de demiş zaten , "tartışmaya acık deil" diye..aynen öyle..

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Önümüzdeki günlerde davulcuları Bonzo'ya itafen bi saygı konseriyle yeniden bi araya geleceklermiş. Konserin sürprizi de davulu Bonzo'nun oğlu çalacakmış.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Benim okuduğum kaynaklarda konserin; Ahmet Ertegün'ü anma gecesinde çalacakları olması.E doğal olarakta Bonzoyu'da anıyorlar bu durumda.
Konsere müthiş bir talep varmış ayrıca (20 milyon insan kadar yalan olmasın) ve sadece 20 bin kişi bu konseri izleme şansına nail olacak.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Evet Ahmet Ertegün'e saygı konseriymiş...20 bin de fena rakam değil..de adamların 500 bin kişilik meydanları var, öyle düşününce az gelio...

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

grubun biraraya gelmesi tarihi bir an olacak, hayatta görmeyi istediğim nadir şeylerden biri gerçekleşiyor. bonzo nun oğlunun da onun kadar iyi olduğunu duydum hatta birkaç kaydını izlemiştim, hiç fena değil kendisi.. konser dvd sini bulur izleriz artık..
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Tüm imkanlarımı seferber etsemde o konserde olamayacağım için dvd olayına girişicez artık.Ne zaman yayınlanır şüpheli ama youtube'a düşer.