Dream Theater

Yabancı Müzik Grupları
213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Dream Theater

Mesaj gönderen 213 »

A.B.D' li Progressive Metal topluluğudur..Grubun geçmişini anlatmak tarih anlatmak gibi bir olay olduğu için; www.dt-home.com/Tarihce.asp? adresinden bilgi edinebilirsiniz
Resmen hayatımın fon müziğini yapıyorlar.İlk dinlediğim andan itibaren büyüsüne kapıldım ve hala toparlayamadım.
Her biri kendi enstrumanında virtüöz olan DT elemanları; gerek parça düzenlemeleri,gerek kompozisyon şeklinde işledikleri lirikleriyle şu an gezegendeki en iyi ve kaliteli müziği icra etmektedir.Progressive tarzın getirisi olan ani ritm değişikleri,uzun uzadıya giden parçalar,sololar,klavye düzenlemeleri ve davul partisyonları; hazmetmesi zor ama kapıldığınız zaman sizi başka diyarlara uçuran bir olayı içermektedir..

Diskografi:

Train Of Thought (2003)

Six Degrees Of Inner Turbulence (2002)

Live Scenes From New York (2001)

Through Her Eyes (2000)

Scenes From A Memory (1999)

Once In A LIVEtime (1998)

Falling Into Infinity (1997)

Hollow Years (1997)

A Change Of Seasons (1995)

Awake (1994)

The Silent Man (1994)

Lie (1994)

Live At The Marquee (1993)

Another Day (1992)

Images And Words (1992)

When Dream And Day Unite (1989)

Kadro:
James LaBrie:Vokal
John Petrucci:Gitar
Mike Portnoy:Davul
John Myung:Bass
Jordan Rudess:Klavye
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

sindarin
Üye
Üye

Mesaj gönderen sindarin »

ya az önce deli gibi yazý yazdým ama eklenmedi foruma..neyse bana tavsiye edebileceginiz bi DT albumu var mý????

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Hepsi :wink:
Ama beni en çok vuranlardan 2 tanesi Scenes From A Memory ve Awake
Bu albümlerin yeri apayrı cidden
Dediğim gibi hepsini dinle
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

sindarin
Üye
Üye

ya tamam hepsi güzeldir tabi de bi yerden baþlamak gerekiyo hepsini ayný anda alamam..saol onerilerin için...bakalým bi..son album cok hosuma gitii.sence nasýl????yada diðerlerine gore???

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Son albümde farkettiysen sound daha sade ve parçalar biraz daha kısa..Nedenini de şöyle açıklıyolar.."Geçmişteki Heavy Metal klasiklerine baktık ta hepsinin 70 dakikadan uzun olmadığını gördük"."Bizde böyle bir şey uygulayalım "gibilerinden bir şeyler demişler yani.
Son albümde Thrash sound ağır basıyor biraz.

sindarin
Üye
Üye

ya dedim ya.sadece son albumlerini dinledim ve sarkýlar bana uzun gelmiþti ama yine de insan bi sarkýda cok farklý tatlar alabiliyo....o kadar uzun sarkýda.....diger albumleri de alcam....gerçi para yok ama...buluruz biyerden....

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Son albümde sadece In The Name Of God 14.14 dk ve Endless Sacrifice 11.24 dk parçaları uzun..Dream Theater'ın A Change Of Seasons gibi 7 bölümden oluşan parçaları da mevcut.Onu bi dinle istersen.İnsan çok şey kazanıyor çok :wink:

Kullanıcı avatarı
Lord_Of_Darkness
Üye
Üye
İletişim:

hehehe

Mesaj gönderen Lord_Of_Darkness »

tum albumlerine hastayım taaaa nerden nereye konserlerine gittim mike tan 2 tane yuz 3 cift baget aldım bitane de boks eldiveni aldım walla cok ballıyımdır o konularda :))) saten davul calmaya mike ile basladım ama onu kimse gecemes gecen olurmu olur nediyim manyaqlar işte :D
Sev Beni Besle Beni Asla Terketme beni...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Portnoy zaten ayrı bir mevzuat.Adam gram ritm kaçırmıyor konserlerde.Saygıyla eğilir önünde bu beden

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

adamlar üstad tam anlamıyla..ama teknik bilgisi yada kulağı mı diyeyim olmayan insanları sıkabiliyor bir süre sonra..mesela ben
ama bir change of seasons var ki en sevdiğim bayıldığımdır ytse jam ile birlikte

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Abi tamam bünye meselesidir ama nasıl sıkılabiliyosunuz anlayamıyorum yani
Bak A Change Of Seasons' a bitmişsin resmen..Dream Theater'ın en kompoze çalışmalrından biridir bence.
Benim en hoşuma giden yönlerinden biride adamların 80 model kafa yapısına sahip olması.Ne dediğimi anladın sen :wink:

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

petrucci'nin son halini gördün mü?
En son DeLi tarafından 03 Mar 2005 02:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Sol mu? Son mu?

Kullanıcı avatarı
The Invisible
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen The Invisible »

son dmek istedi sanırım.. napmıs adam kndine yaa ,ben hiç begenmedim eskiden cok daha karizmaydı..

sindarin
Üye
Üye

adam batirmis karizmayi...ama adam petrucci yani saçi basi deil gitari karizma

Kullanıcı avatarı
The Invisible
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen The Invisible »

Orası dogru bak...Yapmasaymıs daha iyi olurmus ama vardır elbet bi bildiği :)

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

sindarin yazdı:adam batirmis karizmayi...ama adam petrucci yani saçi basi değil gitari karizma

+1
Saçları bayağıdır kısa zaten Petrucci'nin.ben alıştım yani.Heavy olacaksın diye saç uzatmanın pek bir esprisi yok bence

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

ya tamamda saçın önündeki o kızıllık ve gözlükleri çirkin duruyordu ya :)
adam çalıyor ona diyen yok birşey

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Seninde cümlelerine hastayım hoca. "adam çalıyor ona diyen yok birşey" :lol: :lol:

korn83
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen korn83 »

efenim ben de bu grubu cok sever bazı albümlerini ısrarla dinler ve bosalırım tabir-i caiz ise :lol:

bendeniz "awake" ve "metropolis part 2" albümlerini cok severim.

busıra ceyhun yılmaz show adlı programda orkestra paso metropolis albümündeki "home" adlı parcanın bazı bölümlerini icra ediyo ilgililer baksın görsün ok

sevgiyle...
viva metal!

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Awake başlı başına efsane zaten. 6.00 , Caught In A Web ,Voices,Lie falan adamı kellesiz bırakıyor

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

korn83 yazdı:efenim ben de bu grubu cok sever bazı albümlerini ısrarla dinler ve bosalırım tabir-i caiz ise :lol:

bendeniz "awake" ve "metropolis part 2" albümlerini cok severim.

busıra ceyhun yılmaz show adlı programda orkestra paso metropolis albümündeki "home" adlı parcanın bazı bölümlerini icra ediyo ilgililer baksın görsün ok

sevgiyle...
orada deep purple,judas falan da duydum ben...iyi çalıyorlar ama

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Bu bahsi geçen program hangi kanalda.İzliyceğimden değilde merak ettinm

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

10-11 gibi cine5'te

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Hea.Biranede otururken bi gece Cine 5 te o şahıs vardı heralde.Şimdi hatırladım.Da fonda arabesk çaldığı için tv nin sesi kapalıydı
Neyse ya :arrow: bize ne