Dream Theater

Yabancı Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

Mesaj gönderen Ned_Kelly »

james labrie nin enteresan bi sesi vardır yalnız...öyle james hetfield gibi iyehh woahh tarzı sert amerikan kovboyu seslerini çıkaramasa da....beğenirim kendisini...

daha çok melodik değeri olan şeyler onun işidir...

Kullanıcı avatarı
frantic_kenan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen frantic_kenan »

evet de.. bak ne diyorum scenes from memory ve falling into infinity albümleri her anlamda mükemmeldir .. vokaller de.. ama master söylemeye kalkmıyolarmı .. vokal orda iptal :grin: ayrıca metalikanın load - reload - st.anger albümlerinde kullanmaya başladığı sert amerikan kovboyu sesleri bence kimsenin katamayacağı bi tad katıyo müziğe... ne kadar anlatsam bitmez valla :grin:
This is the voice of silence no more...

Kullanıcı avatarı
birdy
Üye
Üye

Mesaj gönderen birdy »

scenes from a memory albumundeki through her eyes adlı parçadaki bayan vokel petruccinin karısıdır...duyrulur :010

Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

frantic_kenan yazdı:evet de.. bak ne diyorum scenes from memory ve falling into infinity albümleri her anlamda mükemmeldir .. vokaller de.. ama master söylemeye kalkmıyolarmı .. vokal orda iptal :grin: ayrıca metalikanın load - reload - st.anger albümlerinde kullanmaya başladığı sert amerikan kovboyu sesleri bence kimsenin katamayacağı bi tad katıyo müziğe... ne kadar anlatsam bitmez valla :grin:

valla pavorottiye master of puppets sölet bakalım söleyebilir mi?
bu james hetfieldin pavorotiiden daha mı iyi olduğu anlamına geliyo?
hayır...
hetfield biraz artiz sadece....başka da bi özelliği yok...e tabi o kadar senedir şarkı sölemenin getirdiği tecrübeyle detone de olmuo tabi...biraz da sesi toklaştı...olsun o kadar artık....

Kullanıcı avatarı
frantic_kenan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Ned_Kelly, doğru diyosun..

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen trabrock »

süperler ya
YalnızLığı aNLa

Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

normal değiller...

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

offf dream theater ve mükkemmel klavyecisi kevin moore :010 :010

Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

biyografilerinde rastlamıştım...bu insanüstü müzisyenlerin hepsinin favori filmi benimki gibi "scarface"... :grin:
hayır onlar kadar çalamasam da...en azından bu büyük yeteneklerle aynı filmi sevmek te güzel.... :grin:

Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

Scenes From A Memory Tiyatrosu. Bexhill Amatör Tiyatro Derneği (İngiltere) bir sonraki sergileyecekleri oyunun Dream Theater'ın Scenes From A Memory hikayesi olmasına karar verdi.(kaynak:dream theater resmi fan kulübü)

işte dream theater'a ruhsuz diyenlere en büyük cevap burada....
hayal güçleri mükemmel...
her albümleri bir öykü gibi....
budur...

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

Ned_Kelly yazdı:Scenes From A Memory Tiyatrosu. Bexhill Amatör Tiyatro Derneği (İngiltere) bir sonraki sergileyecekleri oyunun Dream Theater'ın Scenes From A Memory hikayesi olmasına karar verdi.(kaynak:dream theater resmi fan kulübü)

işte dream theater'a ruhsuz diyenlere en büyük cevap burada....
hayal güçleri mükemmel...
her albümleri bir öykü gibi....
budur...
ohh dıyorum maşallah dıyorum. uzun sure sergılenır umarım... benim ing anca anlar vazıyete gelcek cunku. gerci amator tıyatro ama... umarım basarılı olurlar.

Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

anlatmak istediğim şey oyunun oynanacağı tiyatronun ne kadar tanınmış olduğu değil zaten...
anlatmak istediğim şey bu enstrüman ustalığından rahatsız olan bazı tipler dream theater'ı ruhsuzlukla suçlarken dünyada birileri albümlerinde anlattıkları hikayeyi dramatize ediyor....
hem şarkı sözleri, hem müzikalite üst seviyede tabi...herkes dinleyemiyor...
sonra böyle çamur atmalar...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Kimilerin kulağı ve olmayan kafası 2 akordan fazlasını kaldıramıyor maalesef.Bu tartışmalar çok yersiz..Zamanında çok polemiğini yaptık..
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

James LaBrie, Henning Pauly'nin Babysteps adlı konsept rock-opera albümünde yer alacak.

Henning Pauly 2006 yılının başlarında Babysteps adı altındaki rock opera albümünü çıkarmaya hazırlanıyor. James LaBrie bu albümde ana karakter olarak görünmüyor ancak kötü doktor karakteriyle üç şarkının vokallerini üstleniyor. Albümün ana karaktelerinin vokallerinde ise Transiberian Orchestra 'dan Jody Ashworth, Pauly 'nin Frameshift ve Chain projelerinde de birlikte çalıştığı Math Cash gibi isimler bulunuyor.

Albümde yer alacak diğer müzisyenlerden gitarist Al Pitrelli (Megadeth, Savatage) ve Spock 's Beard 'dan Alan Morse gibi isimler de dikkat çekiyor. 140 dakikanın üzerinde çift CD 'lik set halinde çıkacak olan albümü 2006 'nın başlarında dinleyebileceğiz.

Albümde yer alacak diğer sanatçıların listesi ise şöyle :

Vokalistler :
Matt Cash - Chain / Frameshift
Jody Ashworth - TSO
Jill Gioia - TSO
Michael Sadler - SAGA
James LaBrie - Dream Theater
Jody Ashworth - Transiberian Orchestra Maya Haddi

Konuk sanatçılar :
Al Pitrelli - Savatage / TSO
Ian Chrichton - SAGA
Jim Gilmour - SAGA
Alan Morse - Spocks Beard
David Ragsdale - Kansas
John Zahnder - John Oliva's Pain

En Son haberler için :

http://www.henningpauly.com
http://www.jameslabrie.com

Kaynak:www.dt-home.com
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
bluessy
Üye
Üye

Mesaj gönderen bluessy »

kesinlikle çok iyiler..ve olmazsa olmaz dediğim grupların başındalar...keşke canlı canlı dinleme şansım olsaydı...

a change of seasons, six degree of inner turbulence ve the silent man en sevdiğim albümleri...

aklıma gelmişken patlatayım bi a change of seasons 23 dakika..ohhh misss :002

Kullanıcı avatarı
frantic_kenan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Dikkat edeniniz var mı bilmiyorum , octavarium albümündeki "the root of all evil" parçası gerek ritimleriyle gerek gitar soloları ve bazı riffleriyle metallica-and justice for all albümünün tarzına aşırı derecede benziyor bence
:010

Kullanıcı avatarı
deathster
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen deathster »

frantic_kenan yazdı:Dikkat edeniniz var mı bilmiyorum , octavarium albümündeki "the root of all evil" parçası gerek ritimleriyle gerek gitar soloları ve bazı riffleriyle metallica-and justice for all albümünün tarzına aşırı derecede benziyor bence
:010

dikkat etmedim tekrar dinlerim ama şöle bi şi de var dünyada bi çok gurup/müzisyen birbirlerinden etkileniyorlar ister istemez :010
Thousand of cars and a million guitars, Screaming with power in the air, Weve found the place where the decibels race, This army of rock will be there

http://www.myspace.com/firewind DİNLE!!!

Kullanıcı avatarı
frantic_kenan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

tabi ki etkilencekler canım :) ama bütün albümde bi tek o parça benziyo. Diğerlerinde dikkatimi çeken şey ise elektronik altyapının biraz üste çıkması diğer enstrümanlara göre

Kullanıcı avatarı
psilosophia
Üye
Üye

Mesaj gönderen psilosophia »

Abi kim ne derse desin bence en iyi albimleri train of thought tur dream theater ın.o albümde hem sololar hem de gizemli hava müthiş tasarlanmış.octavarium da kalite var,gizem yok.
Why do I feel so numb?

Kullanıcı avatarı
Death32
Üye
Üye

Mesaj gönderen Death32 »

bi türlü ýsýnamadýðým bi grup sevemiyorum nedense

Kullanıcı avatarı
frantic_kenan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

scenes from a memory derim başka şey demem 8)

Kullanıcı avatarı
deathster
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen deathster »

scenes from a memory bu albüm müzik okullarında ders olarak dinletilmeli bence. her sabah bu albümü dinliyorum bunu bana yaptırtan tek albüm. progressive seven arkadaşlar mutlaka edinsinler pişman olmazsınız kesinlikle
Thousand of cars and a million guitars, Screaming with power in the air, Weve found the place where the decibels race, This army of rock will be there

http://www.myspace.com/firewind DİNLE!!!

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

dream theater pink floydun dark side of the moon albümünü coverlamış ve çok da iyi yapmıştır...takdir edilesi gruplardandır..
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
karamel
Üye
Üye

Mesaj gönderen karamel »

ii varlar..onlarin muzikleri olmadan nasi yasanirdiki..heey iste basliyor panic attack..nasi bi parcadir bu bole..ki aslinda nerdeyse butun parcalari icin bunu diorum sanirim..
ne üzgün ne kýrgýným..

Kullanıcı avatarı
speed_of_pain
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen speed_of_pain »

dream theater ı bırkac kere dınlemeye calıstım acıkcası pek fazla sevdıgımı soyleyemem
nefret ettim kendimden acının hızını bıraktıgı ızlerı yoketmek ıstedım defalarca neden dıye sordum kendime NEDEN... neden hala mutluluk maskesı takmıs bır depresıf ım