Iron Maiden

Yabancı Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
histeri
Üye
Üye

Mesaj gönderen histeri »

ılk metalı bunlarla keşfetmıştım bu adamlarbu ışı bııyor bence
hayat bir hayalperest için en büyük cehennem

Kullanıcı avatarı
unFit-Music
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen unFit-Music »

saygılarla eğiliorum.. ismini duyunca.. yorum yapmama bile gerek çünkü...

ters999
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ters999 »

ne diyim ki...

Kullanıcı avatarı
UnknownArtist
Üye
Üye

nostalgia

Mesaj gönderen UnknownArtist »

20 yıl önceydi, live after death konser videosunu o zaman için iyi bir para verip 25 lira mı 25000 mi hatırlamıyorum almıştım. Long Beach Arena da 100000 kişiye efsane bir konserdi, Churchill's speech le açılıyordu, aces high ve two minutes to midnightla devam ediyordu. Eddie çıkıp dans ediyordu falan. Ortaokuldaydım okula götürüp videoda derste izletirdim millet garip garip bakardı. Ne harika yıllardı, iron maiden o kadar tılsımlı, büyülü gelirdi ki. Hele o vitrinde Killers ve somewhere in time ın plaklarını gördüğüm günkü duyduğum heyecanı unutamıyorum. O zaman heavy metalin bir büyüsü vardı, gizli bir çekiciliği vardı, underground birşeydi, kimsenin haberi yoktu. Bizler ayrıcalıklıydık. Birkaç okul çocuğu Akmar'a giderdik o zaman plaktan kasete çektirirdik. Dede muhabbeti oldu lan bu hahahaha. Ama o zamanlar işte iron maiden devdi, Türkiyeye gelecek deseler delirirdim. O duyguya bir daha ulaşamadım belki de çocukluğun verdiği birşeydi. Ama hala o ilk albümleri zevkle dinliyorum, son yaptıklarından haberim yok, o kadar iyi değil galiba varsa yoksa eskiler; number of the beast, piece of mind, powerslave, somewhere in time. Powerslave şarkısını keşke bir arap orkestrasıyla yapsalar varya müthiş olur, led leppelinin yaptığı gibi, yaylılar falan. Ah ah eski günler.........

Kullanıcı avatarı
Ghost_Murder
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Re: nostalgia

Mesaj gönderen Ghost_Murder »

UnknownArtist yazdı:20 yıl önceydi, live after death konser videosunu o zaman için iyi bir para verip 25 lira mı 25000 mi hatırlamıyorum almıştım. Long Beach Arena da 100000 kişiye efsane bir konserdi, Churchill's speech le açılıyordu, aces high ve two minutes to midnightla devam ediyordu. Eddie çıkıp dans ediyordu falan. Ortaokuldaydım okula götürüp videoda derste izletirdim millet garip garip bakardı. Ne harika yıllardı, iron maiden o kadar tılsımlı, büyülü gelirdi ki. Hele o vitrinde Killers ve somewhere in time ın plaklarını gördüğüm günkü duyduğum heyecanı unutamıyorum. O zaman heavy metalin bir büyüsü vardı, gizli bir çekiciliği vardı, underground birşeydi, kimsenin haberi yoktu. Bizler ayrıcalıklıydık. Birkaç okul çocuğu Akmar'a giderdik o zaman plaktan kasete çektirirdik. Dede muhabbeti oldu lan bu hahahaha. Ama o zamanlar işte iron maiden devdi, Türkiyeye gelecek deseler delirirdim. O duyguya bir daha ulaşamadım belki de çocukluğun verdiği birşeydi. Ama hala o ilk albümleri zevkle dinliyorum, son yaptıklarından haberim yok, o kadar iyi değil galiba varsa yoksa eskiler; number of the beast, piece of mind, powerslave, somewhere in time. Powerslave şarkısını keşke bir arap orkestrasıyla yapsalar varya müthiş olur, led leppelinin yaptığı gibi, yaylılar falan. Ah ah eski günler.........
dediklerin çok hoş şeyler okulken ben de dedin gibi eskilere döndüm ama şunu unutmayalım son zamanlarda iron maiden ii takip etmedim diosun kısaca sana şunu söliyim iron maiden hiç bir zaman tarz değişikliği yapmadı hiç bi albümünde geçmişte neyse hala öleler...

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

Su an pıyasada olan bırcok grup onlar sayesınde war..onlar ıcın ne kadar guzel seyler konussak yetmez saygıyla egılıyoruz.. ah bı de canlı ızleyebılseydık sunları o zaman harıka olurdu ıste..
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
UnknownArtist
Üye
Üye

Mesaj gönderen UnknownArtist »

Ghost_Murder yazdı: dediklerin çok hoş şeyler okulken ben de dedin gibi eskilere döndüm ama şunu unutmayalım son zamanlarda iron maiden ii takip etmedim diosun kısaca sana şunu söliyim iron maiden hiç bir zaman tarz değişikliği yapmadı hiç bi albümünde geçmişte neyse hala öleler...
Doğrudur, bakacam son albümlerine...

Kullanıcı avatarı
fromhelllll
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fromhelllll »

bir yeni klipte iron dan geldi canlandý piyasa

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

evet geçen gece dream sürekli çalıp durdu beğendim şahsen...
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

Kullanıcı avatarı
miss_wallace
Üye
Üye

Mesaj gönderen miss_wallace »

tek kelime
süperler

Kullanıcı avatarı
Tale_of_Comet
Üye
Üye

Mesaj gönderen Tale_of_Comet »

Iron Maiden'ın yeni albümü A Matter of Life and Death geçen hafta piyasaya çıkması beklenirken bilmediğim nedenlerden ötürü henüz Türkiye'ye gelemedi fakat internete düşmüş durumda şimdilik böyle idare edelim.

1. different world (smith/harris) 4.17
2. these colours don't run (smith/harris/dickinson) 6.52
3. brighter than a thousand suns (smith/harris/dickinson) 8.44
4. the pilgrim (gers/harris) 5.07
5. the longest day (smith/harris/dickinson) 7.48
6. out of the shadows (dickinson/harris) 5.36
7. the reincarnation of benjamin breeg (murray/harris) 7.21
8. for the greater good of god (harris) 9.24
9. lord of light (smith/harris/dickinson) 7.23
10. the legacy (gers/harris) 9.20

hepsi birbirinden güzel şarkılar yine yapmış üstadlar...

Kullanıcı avatarı
Meloik
Üye
Üye

Mesaj gönderen Meloik »

İlk göz ağrım benim biricik bakirem:D
Hastası olarak başladım bu müziğe öyle devam ediyorum hatta bass çalmamda da Steve Hariss'in etkisi büyüktür hayatıma damga vuran bir gruptur kendileri.İlk kez "Fear Of The Dark "'ı dinleyerek başladım bu müziğe sonra ilk konserim Iron Maiden İstanbul konseri oldu daha 15 yaşında velettim ama gitmiştim hehe:)Tek talihsizliğimiz işte Bruce gruptan ayrı olduğu döneme denk gelmesiydi konserin umarım yine bu sefer Bruce ve Adrianla beraber gelirler...

Rebelious
Üye
Üye

Mesaj gönderen Rebelious »

ıron maiden denince akan sular durur onlar mükemmeller suana kadar cizgilerden hic sapmadan geldiler piyasada bulunan cogu grup onlar sayesinde var

just_an_angel
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen just_an_angel »

bu aralar herkesde iron maiden t-shirt ü var.artık iron maiden t-shirt ümü giyemiyorum.o derece :016

Kullanıcı avatarı
Ghost_Murder
Müdavim Üye
Müdavim Üye

UnknownArtist yazdı:
Ghost_Murder yazdı: dediklerin çok hoş şeyler okulken ben de dedin gibi eskilere döndüm ama şunu unutmayalım son zamanlarda iron maiden ii takip etmedim diosun kısaca sana şunu söliyim iron maiden hiç bir zaman tarz değişikliği yapmadı hiç bi albümünde geçmişte neyse hala öleler...
Doğrudur, bakacam son albümlerine...
oke :005

Kullanıcı avatarı
MaidenMania
Üye
Üye

Mesaj gönderen MaidenMania »

just_an_angel yazdı:bu aralar herkesde iron maiden t-shirt ü var.artık iron maiden t-shirt ümü giyemiyorum.o derece :016
yaaa eet sana hak veriorum maiden ortam olmaya başladı malesef :x özenti gnçler yüzünden grçk maidencılar blli olmaz oldu...yaa kşke herkes maiden sewse dinlese çok süper olur bnce ama çoğu kişi 2-3şarkı blipte maiden t-shirt leri gyip bn maiden cıyım hesabı ortada gezio uyus oluorummm!!!

Kullanıcı avatarı
endofthesoul
Üye
Üye

Mesaj gönderen endofthesoul »

orta okul yıllarında kendi müzik seçimimi yaptığım ilk grup yılalr geçsede her şarkısını her zaman ilk günkü heyecanla dinleyeceğim ; anma geceleri düzenleniyor bu aralar yakın bi tarihtede istanbulda olacak gitmek güzel olacaktır diye düşünüyorum.

ters999
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ters999 »

yeni albüm nasıl??dinleyen warsa yorumlarınız ne??

Kullanıcı avatarı
Meloik
Üye
Üye

Mesaj gönderen Meloik »

just_an_angel yazdı:bu aralar herkesde iron maiden t-shirt ü var.artık iron maiden t-shirt ümü giyemiyorum.o derece :016
Hehe aklıma bir anım geldi paylaşmak istedim;
Yaklaşık 6-7 yıl önce falan tatildeyken üzerimde Iron Maiden Killers t-shortü vardı tabi o zamanlar daha ergen genç modundaydım hehe her zaman her yerde bu tarz t-shortlerden giyiyordum sadece siyah giyiyordum falan neyse otelde çalışan bir görevli yanıma yaklaştı ve t-shortümün çok güzel olduğunu ve nereden aldığımı sordu bende İstanbuldan aldım buralarda nerede satılır bilmiyorum ama bulursun heralde dedim.Sonra sordum sende mi seversin Iron Maiden diye elemanın cevabı çok sinir etmişti beni adam "o ne" diye sordu bende dumur bir şekilde "ama bu o grubun t-shortü"dedim" Yok bilmiyorum ben onu üstünde böyle canavar(Eddie'den bahsediyor) falan varya üzerinde vahşi durur ondan sordum" dedi.Bende " o zaman senden birşey isteyebilirmiyim" diye sordum o da "evet söyle" dedi bende"bulursan da bu t-shortten alma lütfen" dedim neden diye sordu boşver sen alma dedim . ama bulduysa almıştır kesin.
God Gave Rock'n Roll To You,Save Rock'n Roll For Everyone

Kullanıcı avatarı
c.o.b
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen c.o.b »

22 ekimde stüdio live da ironmaiden a saygı gecesi var çok ölen biteniniz varsa gitsin...
dont speak..

Kullanıcı avatarı
Ghost_Murder
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Meloik yazdı:
Hehe aklıma bir anım geldi paylaşmak istedim;
Yaklaşık 6-7 yıl önce falan tatildeyken üzerimde Iron Maiden Killers t-shortü vardı tabi o zamanlar daha ergen genç modundaydım hehe her zaman her yerde bu tarz t-shortlerden giyiyordum sadece siyah giyiyordum falan neyse otelde çalışan bir görevli yanıma yaklaştı ve t-shortümün çok güzel olduğunu ve nereden aldığımı sordu bende İstanbuldan aldım buralarda nerede satılır bilmiyorum ama bulursun heralde dedim.Sonra sordum sende mi seversin Iron Maiden diye elemanın cevabı çok sinir etmişti beni adam "o ne" diye sordu bende dumur bir şekilde "ama bu o grubun t-shortü"dedim" Yok bilmiyorum ben onu üstünde böyle canavar(Eddie'den bahsediyor) falan varya üzerinde vahşi durur ondan sordum" dedi.Bende " o zaman senden birşey isteyebilirmiyim" diye sordum o da "evet söyle" dedi bende"bulursan da bu t-shortten alma lütfen" dedim neden diye sordu boşver sen alma dedim . ama bulduysa almıştır kesin.
güzel bir hikaye imiş gerçekten!

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

bu kadar fanatiği varken iron maiden sevilmez mi :-D

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

213 insanı sayesinde bolca dinledim son albümü ve tamam beğendim ya :D :oops:
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

Resim
Iron Maiden'e saygı gecesi düzenleniyor
yerli grupların katılıp iron maiden parçalarını seslendireceği bu konserde 18yaş sınırı vardır
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
c.o.b
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen c.o.b »

dikkatini çekeniniz vardır belki aslında tv pek seyretmem ama cafede oyuruoduk öle malmal baktım arkamdaki tvde fear of the dark çalıo şaşırdım bi döndüm gürkan özkanmıymış neymiş dövüş turnuvası falan ona fon müziği olarak kullanmışlar geberdim ya :-D
dont speak..