Iron Maiden

Yabancı Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

r1g0r yazdı:Bruce Dickinson pilotluğa başlamış, hatta bu hafta içi İsrail'de oynanacak UEFA kupası maçı için İskoç takımı Glasgow Rangers'ın uçağını kullanmış, gerçekten ilginç.

daha fazlası için bkz.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/scot ... 354785.stm
bi de bu şekilde uçmayı denemek istemiştir :-D
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

Kullanıcı avatarı
daNte
Üye
Üye

Re: nostalgia

Mesaj gönderen daNte »

UnknownArtist yazdı:20 yıl önceydi, live after death konser videosunu o zaman için iyi bir para verip 25 lira mı 25000 mi hatırlamıyorum almıştım. Long Beach Arena da 100000 kişiye efsane bir konserdi, Churchill's speech le açılıyordu, aces high ve two minutes to midnightla devam ediyordu. Eddie çıkıp dans ediyordu falan. Ortaokuldaydım okula götürüp videoda derste izletirdim millet garip garip bakardı. Ne harika yıllardı, iron maiden o kadar tılsımlı, büyülü gelirdi ki. Hele o vitrinde Killers ve somewhere in time ın plaklarını gördüğüm günkü duyduğum heyecanı unutamıyorum. O zaman heavy metalin bir büyüsü vardı, gizli bir çekiciliği vardı, underground birşeydi, kimsenin haberi yoktu. Bizler ayrıcalıklıydık. Birkaç okul çocuğu Akmar'a giderdik o zaman plaktan kasete çektirirdik. Dede muhabbeti oldu lan bu hahahaha. Ama o zamanlar işte iron maiden devdi, Türkiyeye gelecek deseler delirirdim. O duyguya bir daha ulaşamadım belki de çocukluğun verdiği birşeydi. Ama hala o ilk albümleri zevkle dinliyorum, son yaptıklarından haberim yok, o kadar iyi değil galiba varsa yoksa eskiler; number of the beast, piece of mind, powerslave, somewhere in time. Powerslave şarkısını keşke bir arap orkestrasıyla yapsalar varya müthiş olur, led leppelinin yaptığı gibi, yaylılar falan. Ah ah eski günler.........
Çok hoş ya aslında sizler gibi olmak gerçekten bir ayrıcalık. Çünkü o zamanlar sadece heavy değil metal müziğin tamamen undergraund olduğu zamanlar ki sizin ve sizin gibilerin onları araştırıp bulmaları ve bunların bulunmasının güçlüğü eminim ki şimdi bir mp3 ünü veya klibini indirip / alıp izlemekten çok daha keyiflidir. Bu yüzden siz ve sizin gibilere her zaman imrenmişimdir. Rock / Metal müziği en iyi çağındayken dinleme fırsatı bulanlar ki dinlemek içinde binbir zahmete girenler.. Şu anda da takip etmeye devam etmenizi dilerdim... :015

Heavy Metal in en baba grubu çok fazla birşey söylemeye gerek yok adamlar efsane ve öyle kalacaklar... :002
Ne İsteyeceğini Düşünme! Ne İsteyeceğini Bil!

Kullanıcı avatarı
legendary
Üye
Üye

Mesaj gönderen legendary »

cok sevımlı :):) bn sevıyorum :) zaten Heavy Metal dıgınce Iron Maiden denden bska ne denır :):) (Black Sabbathıde unutmamak lazım ama:) )

Kullanıcı avatarı
King_Crimson
Üye
Üye

Mesaj gönderen King_Crimson »

Nickimin King Crimson olmasına bakmayın. Hayatımda en sevdiğim gruptur Maiden. Kurulduğu günden beri mucizevi melodilere bayraktarlık etmiş efsanevi bir gruptur.
Ne şeriat, ne tariykat, ne hakikat, ne türe! Süremez hükmünü bunlar yaşadıkça bu küre! Cahilin korku kokan defterini Tanrı düre! Marifet mahkemesinde verilen hükme göre, Cennet iflas eder, efsane-i adem

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Hergün tur listelerine bakıyorum ümitle.Türkiye yazısını görmek istiyorum ama hüsrana uğruyorum : (
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
Sixx
Üye
Üye

Mesaj gönderen Sixx »

"osursa dinlerim" diyeceğim efsane grup. bu gruptan bi eleman bile ölürse yas tutulur camiada. çok yaşasın bu adamlar derim. bi daha zor gelir böyleleri.
Long Live Rockn Roll

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

Iron Maiden'ın eski vokalisti Paul Di'Anno, Bloodbound ile, İsviçre'de düzenlenecek olan Bollnas Festival'de Iron Maiden şarkılarını yeniden yorumlayacakmış.
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
arranger
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen arranger »

Müzikleri ile beni bambaşka galaksilere götürüyor...

Kullanıcı avatarı
Offspring_TR
Üye
Üye

Mesaj gönderen Offspring_TR »

iron madien efsanesi way eskiden dinlerdim iyi hatırlattınız indiriyim bikaç şarkısını :)

Kullanıcı avatarı
ynsln
Üye
Üye

Mesaj gönderen ynsln »

"Fear Of The Dark" ı tek geçerim...özellikle live... aslında Iron Maiden fanı değilimdir ama...
we hayat her şey yolundayken dur dedi artık..we hayat herkes ewindeyken dur dedi artık..we hayat -ki canına tak etmişti- sus dedi artık..we hayat...

Kullanıcı avatarı
ironmaiden_
Üye
Üye

Mesaj gönderen ironmaiden_ »

iron maiden bi yaşam tarzıdır,keşke türk olsalardı dediim tek grup(ingiliz milliyetçisi olarak bu lafımı duysalar bana gıcık olurlardı heralde xD )

tüm şarkıları güzel seçemem ama afraid to shoot strangers ayrı güzel geliyo bana =)

maiden 4eva!! :002 :002
Don't want to be here,somewhere I'd rather be
But when I get there ,I might find it's not for me!!

UP THE IRONS!!

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Grup İngiliz Milliyetçisi yada militarist değildir..Vatanseverlikten öte gitmemişlerdir hiçbir zaman.The Trooper parçasının sözlerini Türkçeye çevirirseniz gayet analiz edebilirsiniz.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
Ghost_Murder
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Ghost_Murder »

wacken 2008 de sahne alıcaklar bu arada wacken 2007 henüz gerçekleştirilmedi...

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

iron maiden ayrı ya gerçektende son 3 gndür hemen hemen btn şarkılarını dnledm sadece 4. albmlerini beğenmedm rock in rio albmleri çok dolu ve çok güzel IRON MAİDEN BİTANESİN:D

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Ghost_Murder yazdı:wacken 2008 de sahne alıcaklar bu arada wacken 2007 henüz gerçekleştirilmedi...
Evet grup 2007 turnesini bitirdi.2008'de Wacken festivalinde sahne alicaklar.

Kullanıcı avatarı
lilith_17
Üye
Üye

Mesaj gönderen lilith_17 »

wasting love da ağlıyorum ben :cry: giriş solosu zaten direk etkiliyo insanı .. adamın seside ayrı hoş..