Morrissey

Yabancı Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
morvedelisi
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen morvedelisi »

Morrisey gerçekten kalite..

the Smiths dönemleri ise bambaşka kalite..

Resim

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

ben uzuuun zaman once the smiths baslıgı acmıs idim de akibetinin ne oldugu malum (:

dinlememiş olanlar varsa... baslangıc için: "irish blood english heart" derim bir de eklerim : 'r'lerdeki vurguya dikkat!

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

morrissey amcamız eylulde baslıyor yenı album için kayıtlara.

Kullanıcı avatarı
Rockingirl
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Rockingirl »

Gerçekten de başlığı nasıl yokmuş..??
Ben çok severim kendilerini.Ama kabul etmek gerek ki "kimleri dinliyosun" dendiğinde kimse morrisey demez.Oysa ben baya bi severim.
Let me kiss you...
Supergirls dont cry...
Supergirls just fly...

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

Let me kiss you... dedi arkadas sayin susayaci.
ayaga kalkiyorum ve alkisliyorum sizi sayin Rockingirl.

sevgili muzik insani bayan_ariza'nin sitesi olan arizalilar kulubunde morrisey hakkinda arkadasin biri cok guzel yazmis. paylasiyorum.

you are the quarry

Ne kadar ilginçtir ki 80'lerde İngiltere'yi sarsan the Smits' in efsanevi vokali Morrissey uzun süre sonra " you are the quarry " ile tekrar dönmüştür. İlginç olan Morrissey' in dönüşü değil yeni jenerasyon bizlerin onun müzik gücünün kusursuzluğunu bu denli geç fark edişimizdir(en azından benim). Ki Morrissey doğduğumuz yıllarda İngiliz basınını acayip bir şekilde meşgul etmiş ve dahası o zamanın gruplarının geneldeki yaşantılarının (çılgın punk partileri ve sex&drugs) dışında kalmasına rağmen hayranlarına ulaşıp, onları bu denli etkileyen ve hayranları tarafından bu kadar iyi anlaşılmayı başarmış bir grubun vokaliydi. Her grubun kaderi gibi the Smits de dağıldı ve Morrissey kendi solo kariyerine " viva hate " ile 80'lerin sonunda başlamış ve " Vauxhall And I " ile (benim görüşüm) kariyerinin zirvesini yaşamıştır. Hiç de aşağıda kalmayan ve en iyi albümü statüsü içinde 3 albüm arasında kalan " you are the quarry " ile 2004 mayısının sonlarına doğru bize merhaba dedi uzun bir aradan sonra. Anlaşılacağı üzere " you are the quarry " gerçekten Morrissey' e yakışan bir albüm ve bizim arşivlerimizde bulunması gereken bir başyapıt. Morrissey bize bunu albümünde yeterince hissettiriyor. Zaten Morrissey yaptığı müzikte fazlasıyla ruhunda yaşanan incinmeleri, aşkları veya gelgitleri incinmek, sevmek vb. gibi basit kelimelerle olağanüstü bir üslupla anlatıyor. Duygu yüklü şarkılar, hafif melankolik -ki bazen çok- ama sonuna kadar içten bir ses çalınıyor kulaklarımıza. Benim düşüncem kaliteli müzik icra edenlerin Elvis Presley' si şu dönemde. Alıp dinlerseniz bu övgüyü fazlasıyla hak ettiğini düşüneceksiniz.dinleyenlerin ise ama çok ama az katıldıkları kanısındayım. Gerçekten çok sevdiğim bir albüm ve bu yazılanlar sonuna kadar objektif düşüncelerim. Ki eskiden konserlerde hayranlarına alkol, su... vb. gibi şeyler atmak yerine çiçek atmış bir adamdan da bu beklenirdi!

Ozan

[email protected]

kingcrimson
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kingcrimson »

alemin kralý morrisseyyyyyyyy :003

1 numaralý grubum smiths'in her þeyi...

Resim

irish blood english hearttttttttttt
http://radioheadturkiye.cjb.net
RADIOHEAD HAKKINDAKÝ EN GENÝÞ ÝÇERÝK

morning glory
Üye
Üye

Mesaj gönderen morning glory »

suedehead! ingilizlerin kült ismi... bir çok gruba ilham vermiş, saygıda kusur edilmemesi gerekilen şahıs...

chok güsel I'm so very sickened now ! der... :013
if I've seen farther than the others, it's because I was standing on the shoulders of giants...

Narcoholic
Üye
Üye

Mesaj gönderen Narcoholic »

hissettirebilen yegane insanlardan....

sing to me to sleep...sing to me.......
If I couldn't sing, I've no idea what kind of bitter person I would've become.

Narcoholic
Üye
Üye

Mesaj gönderen Narcoholic »

irlandalılar süperdir zaten havasından mı ne bilmiorum...
kate bush
tori amos
morrisey
If I couldn't sing, I've no idea what kind of bitter person I would've become.

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

muhterem tesrif edecek onumuzdekı gunlerde...