Lenny kravitz

Yabancı Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
mahoni
[ Dondu Kaldı ]
[ Dondu Kaldı ]

Lenny kravitz

Mesaj gönderen mahoni »

26 Mayıs 1964'de Amerika'da dünyaya gelen Lenny Kravitz, televizyon heber programcısı Sy Kravitz ve oyuncu Roxie Roker'ın tek oğluydu. 1974'te ailesiyle Los Angeles eyaletine taşınan Kravitz, Kaliforniya Çocuk Korosu'na girdi. Bu arada gitardan klavyeye kadar bütün müzik aletleri üzerinde eğitim aldı, Beverly Hills'te, şu an müzik dünyasında önemli yere sahip olan isimlerle sınıf arkadaşlığı yaptı. Daha sonra şarkıcı, Lisa Bonet ile tanıştı. Çift, Los Angeles'ta dünya evine girdi. Bir sene sonra da çocukları Zoe dünyaya geldi.

Babasının da mali yardımıyla bir stüdyoda "Let Love Rule"u kaydeden Kravitz, bundan sonra yeteneğini keşfeden Virgin Records ile anlaşarak 1991 yılında "Mama Said"i çıkardı. İki yıl sonra eşi Bonet'den boşandı. Bu boşanmadan sonra şarkılarında daha çok kalbinin acısından bahsedmeye başladı. Şarkıların birçoğu bu ayrılık ve aşk üzerine kurulmuştu. "It Ain't Over Till It's Over" (Bitene Kadar Bitmemişti), listelerde ilk 10’a girmeyi başardı. Bundan sonra da "Are You Gonna Go My Way" (Benim Yolumdan Gidecek Misin) adlı üçüncü albümünü çıkardı. Bu albümdeki bir parçaya çekilen kliple MTV Müzik Ödülleri'nde "En İyi Erkek Video" ödülünü aldı. Aynı anda Grammy ödüllerinde de "En İyi Rock Şarkısı" ve "En İyi Vokal Performans" dallarında aday gösterildi.

Dördüncü albüm olan "Circus"u çalışırken annesinin hasta olduğunu öğrendi. Lenny, daha önceki ayrılığında da olduğu gibi, bu hastalıktan da manevi olarak büyük zarar gördü. Bunu da albümüne yansıttı. Şarkıları artık aşkdan çok yaşam ve hüzün üzerineydi. Yaşadıklarını şarkılarıyla simgeleştiren ve çalışmalarında duygularını daima ön plana çıkaran Lenny Kravitz, bir süre sonra beşinci albümü olan "5"i çıkardı. Bu albümün çıkış parçası olan "Fly Away" ona hayatında ilk kez 1999 yılında bir Grammy ödülü kazandırdı. "En İyi Erkek Rock Performans" dalında ödüle layık görüldü. Bunun dışında "American Woman" ile de aynı dalda Grammy ödülü kazandı. Ayrıca "American Woman", Austin Powers'ın film müziği olarak da kullanıldı.

Kravitz, "5" adlı albümden sonra eski şarkılarının bir derlemesi olan "Greatest Hits" adlı albümü piyasaya sürüldü. 2001 yılının Ekim ayında yine Virgin Records etiketi taşıyan "Lenny" adlı son albüm dinleyicilerle buluştu. 12 şarkıdan oluşan "Lenny"de, vokallerde ve çeşitli enstrümanlarda dinlediğimiz Kravitz'e, Henry Hersch, Craig Ross ve David Baron da yetenekleriyle önemli katkı sağladı. Yapımcılığını ve şarkı yazarlığını tek başına üstlendiği albümde enstrümanların çoğunu kendisi çaldı.

Ünlü Q Dergisi'nin, "rock, soul ve hippinin başdöndürücü ve fantastik birleşimi" olarak nitelendirdiği "Lenny" albümünün şarkı listesinde dokuzuncu sırasında yer alan "Dig In" isimli çalışma, ünlü müzisyene 2002 Grammy Ödülleri'nde "En İyi Erkek Vokal Performansı" ödülünü kazandırdı.

:013 :013

Kullanıcı avatarı
mahoni
[ Dondu Kaldı ]
[ Dondu Kaldı ]

Mesaj gönderen mahoni »

adamn şrkıları grçktn iii..bya bi ödül almş ma türkiyde pk fzla dnlyni yk hralde fumda knu açlmmş... :013 :013

Kullanıcı avatarı
3291
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 3291 »

are you gonna go my way we where are we running benim favorilerim.. :006

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

are you gonna go my way, american woman, fly away gibi şarkılarını beğeniyorm..
bb king le birlikte söyledikleri "take me to the river" parçası benim çok sevdiğim bi parçadır..
bide are you gonna go my way i blues yapmaya çalışmış...kötü olmuş bunu da söylemeden geçemedim
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dev!l_O_ »

calling all angels!! bitiyorummm yaff bu şarkıyaa klibide tam olmuşş hani;) şarkıyı söleyişi bi manyghh
O kadar mutluyum ki şimdi kusabilirim!!..

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

bence tam bir müzik dehası. sesi ve yorumu mükemmel. 5 albümü favorimdir. are you gonna go my way, american woman, fly away en iyileri.

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

ever see you again de güzelmişş ..

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

dead_or_alive yazdı:ever see you again de güzelmişş ..
evet klibi de çok güzeldi. doğru kararı doğru zamanda vermek gerekir bazen geç kalabiliyoruz temalı bir klipti. çok severim

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

başta *I belong to you* olmak üzere çoğu şarkısına ciddi derecede bağlı olsamda bu adamı izlemeye tahammül edemiyom yaa... ulan yanlış başlığa yazıo gibi oldum.. :-D .. adamı sevemedim hiç..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

birkaç sarkısını beğenirim.fazla da bi bigim yok .ama en son mtv de şu her tarafı pırlanta kaplıve kuyumcu dukkanı gıbı dolaşan ve rap yaptıgını ıddia eden elemanların bır klibinde oynarken görmüştüm :-D
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

American Woman,Fields of joy,Minister of rock'n roll parçalarını seviyorum

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci