Exodus

Yabancı Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
si_keremcem
Üye
Üye
İletişim:

Exodus

Mesaj gönderen si_keremcem »

thrash metalin efsanesi... en'lerinden biri... kirk hammett'ın metallica öncesi grubu...bonded by blood en harika albümleridir...
ben at siqtim kavun siqtim milangaza incir diktim çöp tenekesinde doğdum armut yedim cırcır oldum senden başka benden başka ondan başka bundan başka şundan başka biri oldum

Kullanıcı avatarı
si_keremcem
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen si_keremcem »

80'lerin başlarında San Francisco Bay Area da kurulan grup, Heathen, Metallica ve Anthrax ile birlikte türün öncüsü olmuştur. Grubun 84 te kaydettiği fakat Torrid Records ile olan anlaşmazlıklardan dolayı ancak bir yıl sonra 1985 te Combat Records dan yayınlanan debut albümü Bonded By Blood thrash metalin ilk ve en kaliteli örneklerinden biri olmasının yanı sıra sonrasının death metal ve grindcore gruplarınında çıkış noktalarından biridir. Exodus'un debut albümde kullandığı (daha sonraki albümlerde yerini toplumcu sözlere bırakan) brutal tasvirler de liriksel açıdan death metalin önünü açmıştır. Grubun 2002 yılında kalp krizinden ölen o zamanki vokalisti Paul Baloff'un daha önce hiç duyulmamış hayvanlıktaki vokali brutal vokalin ilk örneğidir sanırım. Fakat albümde tek göze batan unsur Baloff'un vokali deil Gary Holt ve Rick Hunolt'un sürekli birbirinin üzerine binen keskin gitarları ve Tom Hunting'in gök gürültüsünü andıran davulları da albümü efsane yapan diğer etkenlerdi. Albümde yer alan And Then There Were None, Deliver Us To Evil, A Lesson In Violence ve Piranha hala çok zor kapışılacak efsane parçalardır.

Grup Bonded By Blood sonrası gruptan ayrılan Baloff yerine henüz yeni bir grup olan Testament den gruba katılan Steve Souza ile 1987 yılında Pleasures Of The Flesh albümünü yayınlar. Albüm yine bombadır. Chemi-kill, 'til Death Do Us Part, Brain Dead gibi thrash klasiklerini barındırır.

Bu kadro hiç bozulmadan 2 yıl sonra Fabulous Disaster'i, 1990 da Impact Is Imminent ve 1992 de Good Friendly Violent Fun adlı live albümü yayınlar.
1992 de yayınlanan best of tadındaki Lessons In Violence ve önceki albümlerin yanında sönük kalsa da fena bir albüm olmayan Force Of Habit albümü sonrası grup dağılır.

5 yıl sonra (Rob McKillop hariç) debut albümdeki kadro Century Media dan yayınlanan Another Lesson In Violence adlı live albüm ile bir araya gelir. Ama tekrar dağılırlar. 2001 yılına gelindiğinde tekrar bir reunion gerçekleşir fakat bir yıl sonra Baloff bir kalp krizi sonrası hayatını kaybeder ve Sousa tekrar gruba döner. 2004 yılında Tempo Of The Damned ile beklenen geri dönüş gerçekleşir. Scar Spangled Banner, War Is My Shepherd, Sealed With A Fist yeni thrash bombalarıdır. Gary Holt ve Rick Hunolt'un her zamankinden daha keskin olarak geri dönen gitarlarının modern kaydedilmesi ile yeni bir thrash metal ortaya çıkarır.
2005 yılında Rick Hunolt ve süper vokal Sousa nın ayrılmasına rağmen grup baba vokal bulmaktaki hünerini yine sergiler ve Rob Dukes adlı adamı kadrosuna katar.Shovel Headed Kill Machine adlı son albümlerini yayınlarlar.
ben at siqtim kavun siqtim milangaza incir diktim çöp tenekesinde doğdum armut yedim cırcır oldum senden başka benden başka ondan başka bundan başka şundan başka biri oldum

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Trash metalin babaları, bi metallica bi slayer kadar ün yapamamış olsada onlar kadar kaliteli şarkıları mevcuttur.Yeni albümleride çıkmış benim masa üstüne düşmüştür.albümün ismi the atrocity exhibition… Exhibit A.dinlediğim kadarıyla taş gibi trash albümü