Nirvana

Yabancı Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Nirvana

Mesaj gönderen mavisakal_kan »

sanırım nirvana başlığı silinmiş tekrar açıyım dedim...nirvana için söylenecek çok şey var.. kısacası benim taptığım bi grup.. özellikle ''bleach'' ''ın utero'' ve ''unplugged in newyork'' albümleri hala ilk dinlediğim günkü gibi beni etkiler..
Benim için dua et!.. çünkü ben lanetlenmiş bir ruhum..daha önce lanetlenmemiş bir ruh!!

Love_MetaL
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Love_MetaL »

bnce sürekli kndini tekrarlamıs bi grup...
.....it's only after you've lost everything, that you're free to do anything....

the_heartless
Üye
Üye

Mesaj gönderen the_heartless »

alışılmışın aksine en sevdiim parçaları lithiumdur..sözleri hep çok hoşuma gitmiştir...ayrıca kurt rock dünyasının en yakışıklı herifi bence :P
ezilenlerin şiddeti meşrudur!

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

benimde lithium dur en sewdiğim parçası (ama özel i sebebi var) ve ''where did you sleep last night'' parçası beni herzman koparır.. yakışıklılık konusundada sana katılıyorum :D ya adam tam bi rock idolüydü bence
Benim için dua et!.. çünkü ben lanetlenmiş bir ruhum..daha önce lanetlenmemiş bir ruh!!

the_heartless
Üye
Üye

ama yadsınamaz bir gerçek varki o da harcadı kendini..şimdi yaşasaydı ne durumda olurdu orası bilinmes ama kişisel görüşüm kurt'ün bir ilah haline getirilmesinin abartı olduudur..evet rockın gidişatını önemli ölçüde değiştirmeyi başardılar ama bunca baba sanatçı varken kurt'ü tanrı statüsüne eriştirmeleri açıkçası bana komik gelior..hayranları kısabilir ama bunun kişisel görüşüm olduumu söledim..

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

ewet rock ın gidişatını değiştirdikleri tartışılmaz bi gerçek (özellikle 90lı yıllarda herkez tek tip müzik dinlerken trash metalin hızını kestiler -iyimi kötümü olduğu tartışılr- ama BENCE ''aha gerçek müzik bu!'' dedirten bişey yaptılar GRUNGE :twisted:

Love_MetaL
Üye
Üye
İletişim:

the_heartless yazdı:ama yadsınamaz bir gerçek varki o da harcadı kendini..şimdi yaşasaydı ne durumda olurdu orası bilinmes ama kişisel görüşüm kurt'ün bir ilah haline getirilmesinin abartı olduudur..evet rockın gidişatını önemli ölçüde değiştirmeyi başardılar ama bunca baba sanatçı varken kurt'ü tanrı statüsüne eriştirmeleri açıkçası bana komik gelior..hayranları kısabilir ama bunun kişisel görüşüm olduumu söledim..
+bisürü
.....it's only after you've lost everything, that you're free to do anything....

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

My girl, my girl, don't lie to me
Tell me where did you sleep last night

In the pines, in the pines
Where the sun don't ever shine
I would shiver the whole night through

My girl, my girl, where will you go
I'm going where the cold wind blows

Her husband, was a hard working man
Just about a mile from here
His head was found in a driving wheel
But his body never was found

8O off! offff! :!:

the_heartless
Üye
Üye

kurt bunu kim için yazmış acaba :roll:

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

karısı için yazmış

Love_MetaL
Üye
Üye
İletişim:

uyuz oluorm o kadına :evil:

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Love_MetaL yazdı:uyuz oluorm o kadına :evil:
bu konuda sana sonsuz katılıyorum :P bende uyuz oluyorum :!:

the_heartless
Üye
Üye

mavisakal_kan yazdı:
Love_MetaL yazdı:uyuz oluorm o kadına :evil:
bu konuda sana sonsuz katılıyorum :P bende uyuz oluyorum :!:
o bence uyus olunmaya bile değmes ben asıl çocuğuna acıorum yasık zavallı yavrucak herşeyden bihaber büyüyo şimdilik tabi..

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

geçen gün okumuştum courtney frances i (kızı) öle bi bara götürmüşki bu yüzden mahkemeye verildi.. cidden yazık kıza :P

Kullanıcı avatarı
Lily
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Lily »

Love_MetaL yazdı:bnce sürekli kndini tekrarlamıs bi grup...
+ 1500...evet rock aleminin en yakisiklilraindan.Ve ben de anlamıorum bu adamı neden tanrisallastigini...ama kendi doneminde de onemlli bi iş yapmış ve yorumculara göre ölemkte olan rock müziği diriltmiş.Buna katlılp katlımadığımı sööleyemiorum...
and we all went to heaven in a little row boat

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

deadgrungy yazdı:ben katilmiyorum yaaa.. nasil kendini tekrarlamis?
bleach albumu, karamsar, icine kapanik, amator, sert tam anlamiyla grunge bi album. nevermind ise piyasaya donuk bir album olmus ama sozleriyle zaten farklilasiyor.. in utero da ise gercekten modern rock a kaymis durum.. daha ciddi bir sound var..

sahsen her parcasi birbirinden farkli geliyor.. sound akilda kalici..

ulan kac tane grunge grubu dinlediniz? biz pearl jam gibi bi grubu bile ten albumunden sonra grunge demeyiz. nirvanayi tam anlamiyla dinlemeyen insanlar hakkinda yorum yapiyor..

eger nirvana kendini tekrar etmis diyorsaniz..

dream theather, satriani, malmsteen, steve vai.. bunlar daha cok ediyor..
surekli aynilar.. giy giy giy. :P
+666

Love_MetaL
Üye
Üye
İletişim:

deadgrungy yazdı:
nirvanayi tam anlamiyla dinlemeyen insanlar hakkinda yorum yapiyor..

ne dmk simdi bu?? adam gibi nirvana dinlememis olsam ztn bu yorumu yapmam burda,fikrini söliceksen adam gibi söle saldırı yapma!!!!

Kullanıcı avatarı
Lily
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Lily »

deadgrungy yazdı: ulan kac tane grunge grubu dinlediniz? biz pearl jam gibi bi grubu bile ten albumunden sonra grunge demeyiz. nirvanayi tam anlamiyla dinlemeyen insanlar hakkinda yorum yapiyor..

dream theather, satriani, malmsteen, steve vai.. bunlar daha cok ediyor..
surekli aynilar.. giy giy giy. :P
sana da katılıorum....yani ben grunge nedir bilmem.Rock rock tır işte...farklı tarzları,dalları var ama ben hangidi nedir anlamam.Çok da önemi yoktur.Ama dier grup ve isimlerle iligili söölediin şeyler de dooru ama bana da nirvana pek renkli bi grup gbi gelmio açıkcası.Ama bu benim görüşüm tabe...
and we all went to heaven in a little row boat

Kullanıcı avatarı
willow_rosenberg
Üye
Üye

Mesaj gönderen willow_rosenberg »

bir çok parçası beni bayar.ama kurt cobain'in sesini ne zaman duysam içim gider. gelmiş geçmiş en ii ses bence kurt'e ait.sonra da chris cornell'a yani. dave abimiz de öle sağda solda foo fighters falan kurarak para kazanmaya çalışır. bende sinir olurum.
bana arkadaşlarım kısaca "bi saniye gider misin özel bişey konuşucaz" derler.

the_heartless
Üye
Üye

willow_rosenberg yazdı:bir çok parçası beni bayar.ama kurt cobain'in sesini ne zaman duysam içim gider. gelmiş geçmiş en ii ses bence kurt'e ait.sonra da chris cornell'a yani. dave abimiz de öle sağda solda foo fighters falan kurarak para kazanmaya çalışır. bende sinir olurum.
dave'e laf etmeyin adam elbetteki para kazanacak ama yaptığı işleri sırf para için yapmadığı bi gerçek zevk almıosa nie müzik yapsınki?bu arada dave sadece foo fighters'la da yetinen biri deil adamın bi sürü yan projesi var müziğe aşık olmasa bu kadar uğraşmas üstelik belki kurt'den daa yetenekli bi herif..ayrıca foo fighters hiç de öle hafife alınacak bi grup deil ii müzik yapıolar sadece bi iki parçasını dinlemiş olanlar atıp tutmasın burda. :twisted:

the_heartless
Üye
Üye

deadgrungy yazdı:bu arada courtney love a kesin kurt e uyusturucu verdigi icin gicik oluyorsunuz ama.. bole birsey yok.. mutlaka vermistir ama ikisi de birbirlerine verir
kesinlikle çocuuna ii bi anne olamadıını düşünüorum asıl bu yüzden kızıorum..yoksa courtney'in uyuşturucu kullanması veya orda burda içip sapıtması beni ilgilendirmes zaten...

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

cevap vereyim.. saldirida bulunmak istemedim. love metal sen bana tum parcalarini dinlemedigini soylemistin.. tum albumlerini dinlesen, bi kac rare parca da dahil.. sonra yazsan daha iyi olurdu.. (farkli bulabilirdin) dikkat ederseniz ben ornegin anathema ya birsey yazmiyorum cunku dogru durust dinlemedim bile ama dream theather hakkinda yazabilirim..

courtney love icinse kadin rocker diyorum size yaaa. :P gercek bir rocker nasil olursa o da oyle iste.. ne bekliyorsunuz ki? sizin anneleriniz gibi mi olsaydi? :P hem zaten o kizin 2 tane dadisi var.

the_heartless
Üye
Üye

grungy yazdı:hem zaten o kizin 2 tane dadisi var.
2 tane dadısı olsa nolurki önemli olan annesinin ilgilenmesi...zaten dünyadaki çoğu sorun da ailelerin çocuklarına sevgisiz veya ilgisiz olmasından kaynaklanmıo mu?

Love_MetaL
Üye
Üye
İletişim:

grungy yazdı:cevap vereyim.. saldirida bulunmak istemedim. love metal sen bana tum parcalarini dinlemedigini soylemistin.. tum albumlerini dinlesen, bi kac rare parca da dahil.. sonra yazsan daha iyi olurdu.. (farkli bulabilirdin) dikkat ederseniz ben ornegin anathema ya birsey yazmiyorum cunku dogru durust dinlemedim bile ama dream theather hakkinda yazabilirim..

courtney love icinse kadin rocker diyorum size yaaa. :P gercek bir rocker nasil olursa o da oyle iste.. ne bekliyorsunuz ki? sizin anneleriniz gibi mi olsaydi? :P hem zaten o kizin 2 tane dadisi var.
sn karıstırdın sanırım bn sna bütün albümlerinden sadece toplasan 2-3 sarkı wardır beendiim dedim...

glam
Üye
Üye

Mesaj gönderen glam »

kıskanmayın kurt'U :P ya tip mip beni ilgilendirmez,severim nirvana'Yı,herkesin beğenisi farklıdır ama ne olursa olsun ben severim abi!
her ruh halim için ondan bi şarkı bulmuşumdur:)
ha bi de kızıyla ilgili en son bilgim:bi grubu varmış,boyna çalıyomuş,kurt'un kızına da bu yakışır:)