Cin Seddi (Rock) - Ankara

Yerli Amatör Müzik Grupları
ozlem_a
Cin Seddi
Cin Seddi
İletişim:

Cin Seddi (Rock) - Ankara

Mesaj gönderen ozlem_a »

Cin Seddi ("ç değil "c") kendi besteleriyle uğraşan, müziğinin temelini Rock ile oluşturup modern, melodik öğelerle sentezlemeyi hedefleyen, 1997 yılından beri çeşitli gruplarda ve yerlerde müzik yapmış olan Özlem, Uğur, Umut, Ufuk ve Tunç tarafından 2003 yılında kendilerine ait müziği oluşturabilmek amacı ile kurulmuş Ankara’lı bir Rock grubudur. Bestelerini daha geniş kitlelere ulaştırabilmek için 2004 Nisan ayında beş şarkılık bir demo hazırlamışlardır.2005 ROXY Müzik günlerinde ilk 16 finalistten biri ve 2005 Ankara Saklıkent’te düzenlenen Rock and Win yarışmasında ilk 10’a kalan Cin Seddi ,Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Gazi Üniversitesi Müh-Mim,Hacettepe Üniversitesi, Yolcu Rock Bar, Biziz Rock Bar, Bar Fly gibi çeşitli üniversite şenliklerinde ve bar organizasyonlarında, Tsunami zedeler yararına Saklıkent’te yapılmış olan yardım konserinde sahne almıştır. Halen Ankara’da Biziz Rock Bar’da Cumartesi günleri sahne almaktadırlar.Repertuarlarında,Evanescence, SamBrown, Skunk Anansie,Deep Purple,Rainbow,Anathema,Lenny Kravitz,Gary Moore,Şebnem Ferah vs...gibi sanatçıların şarkıları yer almaktadır.

Vokal: Özlem Altınışık
Gitar: Uğur Çakar
Gitar: Tunç Apatay
Bas: Oktay Doğru
Davul: Ufuk Bulut

Görüşmek üzere, sevgiyle...
En son ozlem_a tarafından 31 Mar 2006 13:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
3291
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 3291 »

isimlerini duydum ama þarkýlarýný henüz dinlemedim...

ozlem_a
Cin Seddi
Cin Seddi
İletişim:

Mesaj gönderen ozlem_a »

merhaba ;
Cuma 21:30 @Garage Bar ( Karanfil Sok.)
C.tesi 21:30 @ Biziz Rock Bar( Tunalı )'da programlarımız vardır. Görüşmek üzere...

http://www.hangibar.com/bands/bandinfo. ... 2820050816

Sepulchral
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Sepulchral »

daha önce yuxexes'de hayat ve aþk adlý demo videolarýný izlemiþtim... bayan vokallerinin sesi gerçekten çok iyi
Maybe life an illusion!

Sorj
Üye
Üye

Mesaj gönderen Sorj »

yoksa o bayan vokal Özlem_A mı oluyor? :P yüxexeste bende bi vidyo izlemiştim.Kadın brutal mı scream mi ne öle bi vokalle cebelleşio anında kapattım.Umarım o değildir?

ozlem_a
Cin Seddi
Cin Seddi
İletişim:

Mesaj gönderen ozlem_a »

yuxexeste bir çok klip izleyebilme ihtimalin var, şarkı evet sert ama vokaller brutal ya da scream öğeler taşımıyor... :010

Kullanıcı avatarı
yagmur_3
Üye
Üye

Mesaj gönderen yagmur_3 »

3291 yazdı:isimlerini duydum ama şarkılarını henüz dinlemedim...
+22222 şarkılara nasıl ulaşabiliriz?

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

3291 yazdı:isimlerini duydum ama şarkılarını henüz dinlemedim...

aynısıı
"Angelo rotto//psykhe"::Ho affrontato quando lo avete lasciato...

Sorj
Üye
Üye

Mesaj gönderen Sorj »

ozlem_a yazdı:yuxexeste bir çok klip izleyebilme ihtimalin var, şarkı evet sert ama vokaller brutal ya da scream öğeler taşımıyor... :010

oks o zaman değil güzel.

Kullanıcı avatarı
yagmur_3
Üye
Üye

Mesaj gönderen yagmur_3 »

Sorj yazdı:
ozlem_a yazdı:yuxexeste bir çok klip izleyebilme ihtimalin var, şarkı evet sert ama vokaller brutal ya da scream öğeler taşımıyor... :010

oks o zaman değil güzel.
+1 bu yorumu görmemiştim

Sorj
Üye
Üye

Mesaj gönderen Sorj »

:P Ya orda biraz karışık olmuş laf.Yani imla kullanmayınca direk okuyunca sapıtık bi cümle oluyor. :P

Orada demek istediğim ;
oks o değil ozaman güzel.

demeye kastım ama diyemedim :P
bu arada
hata bendeymiş... Öyle bi yazı yazmamın nedeni çaldığınız grupları görmememden gelir.

Başarılar.

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

hayat ve a$k klibini biraz once yine izledim. sicak sicak yorumlari yaziyim ben.

klip kesinlikle cok iyi olmus. bas'ci arkadasin yerinde duramayan hali, arkada sprey ile yazilmis "cin seddi" yazisi, sarkin in bitimine dogru grup elemanlarinin tek tek sahneyi terk etmesi ve sarki bitiminde bir tiyatro ekibi edasiyla tekrar karsimiza cikmasi... cok iyi evet.

vokal 'in seste cok guzel, $ahsen ben begendim. eski ve oturmu$ bir grup olduklari her hallerinden belli.

sarki ve klibinizi bizimle payla$maniz dilegiyle. ula$tirirsaniz mutlu oluruz halk olarak.

Kullanıcı avatarı
cinseddi
Cin Seddi
Cin Seddi
İletişim:

Mesaj gönderen cinseddi »

merhaba arkadaşlar hepinize ilginizden,yorumlarınızdan dolayı çok teşekkürler...
Şarkıları legal yollarla size ulaştırmaya gayret ediyoruz biraz sabır...
bir de şunu sormak isteriz "trimpot"
şarkı bundan 1 ay önce yuxexeste yayınlanmıştı, biraz önce izledim demene çok şaşırdık acaba şarkı arada bir yayınlanıyor mu? eğer öyleyse :wink: ...
görüşmek üzere...

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

cinseddi,
Hayir ama klibiniz benim bilgisayarim da var. dream tv - yuxexes programindan cekim. keske yayinlansa. buradan sevgili guven'in kulaklarini cinlatmakta fayda goruyorum.

basarilar arkadaslar.
elimden geldigi kadar destek olmaya calisacagim.

Kullanıcı avatarı
cinseddi
Cin Seddi
Cin Seddi
İletişim:

merhaba
birçok katılımcının olduğu bir yarışma var.
www.nokiasupersound.com
Herkese başarılar...

Kullanıcı avatarı
cinseddi
Cin Seddi
Cin Seddi
İletişim:

tekrar merhaba
grubumuz nokiasupersound yarışmasına katılmıştır yukarıda bahsi geçen "hayat ve aşk"adlı şarkı ile...
www.nokiasupersound.com
teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

http://www.nokiasupersound.com/eserler/ ... d38b26.mp3 adresinden de ilgili sarkiyi indirebiliriz, dinleyebiliriz, ilk 10 gruba ekleyebiliriz.

Kullanıcı avatarı
fidelio
Üye
Üye

Mesaj gönderen fidelio »

Son zamanlarda iyice miskinleştim, ne zamandır yazıcam bi türlü yazamadım...

cin seddi grubu aslında 2 vokallidir diyebilirim sanıyorum. (yukarı grup elemanlarını giren vokal biraz "bencilce" davranmış sanırım :P ) Uzun saçlı gitarist de (ki kendisi bir zamanların sağlam thrash gruplarından “asgard”ın gitar - vokaliydi) bazı şarkılarda (sarı çizmeli Mehmet ağa, wicked game, enter sandman, wings of a butterfly…) lead vokal yapıyor; iyi bir gitarist olmasının yanında, seyirci iyiyse de çok sağlam şovlar çakıyor valla. :002 Uzun boylu gitaristin de hali hazırda “purple rain” adında bir grubu vardır (en son ankarock’da sahne aldılar benim bildiğim), orada lead vokal de yapmaktadır ama cin seddi’nde geri vokal bile yapmıyor. Bunun yanı sıra sahnede “sadece” durmasıyla meşhurdur. Neyse ki o da iyi bi gitarist, çok da göze batmıyor. Basçıları ise yerinde duramayan, iki gitaristin olduğu bir grupta “işte basçı böyle olur” diyebileceğim bir arkadaş. tı… son izlediğimde yerinde başka biri çalıyordu, uzun saçlı 6 tel (çüşünüz) kullanan biri. (madem burayı da okuyorlar, bu konuya açıklık getirirlerse sevinirim) vokalist abla ise çok iyi bir sese ve müthiş bir şan tekniğine sahiptir (sahnesi de bi o kadar iyidir), kesinlikle canlı dinlemek lazım. Ayrıca yukarıya yanlış yazılan şeylerden biri de garage rock bar’da sahne aldıkları saat. Cuma akşamları saat 21.30’da değil, 20.30’da çalmaya başlıyorlar. (yanlışım var mı?)

“Hayat ve Aşk” :001 gibi çok iyi (ve nokia’nın yarışmasında oy attığım) bir şarkıyı bestelemiş olmaları bile bu gruba hayranlık duymak için yeterliyken, programları kaçırılmamalı diye düşünüyorum.

Albümlerini beklediğim cin seddi ekibi, şu anda bence, Ankara’nın –bayan vokalli- en iyi grubu. :002

p.s: burada pek tanınmıyor oluşları ilginç, Allah Allah, buraya yazan ankara’lılar hiç mi rock barda müzik dinlemiyorlar yani? :o

p.s. 2: aynı zamanda internet siteleri olan www.cinseddi.com u acilen güncellemesi gereken gruptur kendileri. En “yakın” etkinlik: 28 NİSAN 2005, VOICES in TWILIGHT party! Yakın!?

p.s. 3: (gene çok kişisel olacak ama) playlistlerini çooooooook seviyorum…. (sevgi kelebeği miyim neyim anasını satayım?) :021
The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn't exist...

Kullanıcı avatarı
Lovalace
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lovalace »

Vokal arkadaşımın sesi gayet güzel fakat ya sabahladığımdan olacak yada bilemiyorum belki tarzım olmadığından şarkı yumuşak geldi .. ama vokal sesini daha ii şarkılarda çok daha ii kullanabileceğine inanıyorum.. bu şarkıda bir şey var beni bozan yani olumsuz yorum yazmama sebeb olan fakat onu bilmiyorum .. Başarılar diliyorum size 1 oyum var ..fazla oluosa fazlada veririm :)
† ßaris bili©i †

Kullanıcı avatarı
Lovalace
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lovalace »

Az önce oyumu verdim .. :) başarılar diliyorum umarım kazanırsınız ...
En son Lovalace tarafından 12 Ara 2005 15:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
† ßaris bili©i †

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

son donemlerde dinledigim en kaliteli gruplardan...oldukca begendim...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

ya bn sevmedimm blmiormm dreamde fln da izlmştmm ısınamadımm :-D :P :010
The burden is mine... alone

ozlem_a
Cin Seddi
Cin Seddi
İletişim:

Mesaj gönderen ozlem_a »

merhaba evet dalgınlık yapmışım :fie söylediklerinde tamamen haklısın ayrıca sitemizi güncelleyemedik üzgünüz, basçımız askere gitti artık bu yüzden gruba Oktay arkadaşımız geldi... ve yine haklısın :010 artık Garage'da Cuma günleri 20:30'da sahne alıyoruz ama C.tesi Biziz'deki programımızı sonlandırmış bulunuyoruz...Yorumların için çok teşekkürler...
Diğer arkadaşların yorumları için de çok teşekkürler ilk defa bu şarkımızla ulaştığımız kişilerin iyi-kötü yorumlarını duymak gerçekten güzel...
Sevgiler&saygılar...

Hayat ve Aşk için;
http://www.nokiasupersound.com/eserler/ ... d38b26.mp3

Kullanıcı avatarı
cinseddi
Cin Seddi
Cin Seddi
İletişim:

HERKESE

MUTLU, SAĞLIKLI, BAŞARILI, BARIŞ, HOŞGÖRÜ dolu bir yıl dileriz :001

drexler