Ankirockfest 2011

Bu yıl dördüncüsü yapılacak olan, ilk üç senesinde yüzlerce müzisyen ve on binlerce müziksevere ev sahipliği yapan efsane festival Anki Rock Fest 23 – 24 – 25 Eylül 2011 tarihinde Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Tesislerinde gerçekleşecektir.

Anki Rock Fest 2011’de  Orphaned Land ( İsrail ) / Hayko Cepkin / Kurban / Aylin Aslım / Ogün Sanlısoy / Baba Zula / TNK / Marsis  /Senforock Project ( Musa Göçmen ) /Cem Köksal / Gun Barrel ( Almanya ) / Pilli Bebek / Metropolis / / Art Niyet /Deja Vu / Black Tooth / Dengesiz Herifler / Rawen Woods / DarkPhase / Nitro / Rema ( Gürcistan ) / Violeqtra  / Narkoz / Karakedi / None Shall Return / Erdem Ocak / Tahrip / Mehmet Eti /Milk Hunter olmak üzere toplamda 30 a yakın sanatçı sahne alacaktır.

Bu yıl festivale Türk sanatçılar dışında İsrail’den katılan ve geçtiğimiz sene İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından  Ortadoğu’da Müslüman-Musevi birlikteliğini savunduğu için, albümleri aracılığıyla sık sık barış çağrısında bulunduğu için barış ödülü verilen Orphaned Land, Almanya’dan her albüm sonrası cezaevlerinde mahkumlara konser vermeye giden Gun Barrel ve Gürcistan’dan da Rema sahne alacaktır. Ayrıca bu yıl festivalde orkestra şefi Musa Göçmen’in yönetiminde bilinen parçaları distortionla güçlendirilmiş olarak sahneleyen Senforock Project , Sahneye motorsikletler ve danscı kızlarla çıkan yasaklı şarkıları ile tanınan Art Niyet, Rainbow vokalisti Joe Lyn Turner’la bir dvd yapan Cem Köksal ve Mercan Dede ile bir albüm yapmış olan Rawen Woods dikkat çeken diğer isimler olarak göze çarpmaktadır.

Festival alanında bir çok aktivite imkanı ve lunapark olacaktır. Ayrıca, alanda her türlü yiyecek ve içecek stantları bulunacaktır.

Konserler her gün 12.00’da başlayıp 23.00’a kadar devam edecektir. Bilet fiyatları günlük 25 TL – Kombine 60 TL olup biletler BILETIX’den temin edilebilir.

Camküre Organizasyon ve Belde A.Ş. tarafından düzenlenen Ankirockfest 2011, yerli – yabancı sanatçı ve grupların katılımıyla gerçekleşen Türkiye’nin en uzun süreli açık hava festivali olma özelliğini taşıyor.

Bu yıl festivalde, kamp yapabilme imkanı da sunulmaktadır. Dileyen müzikseverler, kendileri için düzenlenmiş kamp alanında konaklayarak festival coşkusunu 24 saat yaşayabilecekler.

Ankirockfest 2011, 3 gün boyunca sürecek konser programının yanı sıra 40.000 kişinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde onları yiyecek-içecek, çarşı ve eğlence alanlarından faydalanabileceği, farklı aktivitelere katılabileceği, sponsor firmalarla iç içe etkileşim kurabileceği bir organizasyon olarak sunulmaktadır.

Ahlatlıbel Tesisleri, Çankaya’nın en bilindik yeri olan Atakule’ye 9, 5 km mesafededir. 244.906 m2 alana sahip olan tesislerin, 25.300 m2 ‘si çim alan olarak tanzim edilmiştir.

FESTİVAL PROGRAMI: (Organizasyon değişiklik yapma hakkına sahiptir)

23 Eylül Cuma

KURBAN
BABAZULA
GUN BARREL(Almanya)
PİLLİ BEBEK
UMUT KUZEY
KARAKEDİ
REMA(Gürcistan)
NARKOZ
NONE SHALL RETURN
MEHMET ETİ

24 Eylül Cumartesi

HAYKO CEPKİN
AYLİN ASLIM
SENFOROCK PROJECT (Musa Göçmen)
EMREHAN HALICI XYZ
CEM KÖKSAL
DEJA VU
ART NİYET
BLACK TOOTH
TAHRİP
VIOLEQTRA
ERDEM OCAK
DJ HİCRİ BOZDAĞ

25 Eylül Pazar

ORPHANED LAND (İsrail)
OGÜN SANLISOY
TNK
METROPOLİS
MARSİS
DENGESİZ HERİFLER
DARKPHASE
RAVEN WOODS
NİTRO
MILK HUNTER

Detaylı bilgi için: [email protected]
Web: http://www.ankirockfestival.com/
Biletler: http://web03.biletix.com/etkinlik-grup/12240140/TURKIYE/tr

 

Share