Anneke van Giersbergen Geliyor!

Hollandalı sanatçı Anneke van Giersbergen, Hollanda ile Türkiye’nin diplomatik ilişkilerinin 400. yılı kutlamaları kapsamında, Hollanda Büyükelçiliği’nin desteği ve Easternbull Entertainment organizasyonu ile 1 Kasım Perşembe gecesi Jolly Joker İstanbul’da sevenleriyle buluşuyor.

2007’de başladığı solo kariyeri öncesi Anneke van Giersbergen, 13 yıl Hollandalı rock grubu The Gathering’in önderliğini yaparak dünya çapında çok büyük bir fan kitlesine sahip oldu. Daha sonra grubu Agua de Annique ile 4 albüm çıkaran sanatçı, 2012 yılı itibariyle solo kariyerine kendi adı altında devam etme kararı aldı.

2012 yılı Ocak ayında yayınladığı “Everything is Changing” albümünün üretim sürecini “Bir solo sanatçı olarak kendi kimliğini bulması” olarak tanımlayan Anneke, bu albümle dinleyicilere son yıllarda yaşadığı değişimi rock, elektronik sesler ve kendine özgü sesinin bir birleşimi olarak sunuyor.

Kendi albümleri dışında Within Temptation (Black Symphony, 2008), Devin Townsend (Addicted, 2009) ve Anathema (Falling Deeper, 2011) gibi sanatçıların albümlerinde konuk olarak yer alan Anneke van Giersbergen son 4 yılını dünya çapında turnelerle geçirdi.

Bu konser Hollanda ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenmektedir.

http://twitter.com/AnnekeAnnique
http://www.easternbull.net/

Share