Battle of the Bands 2011

Boğaziçi Üniversitesi radyosu radyo bogaziçi, 2011 sonbaharında size büyük bir fırsat sunuyor! 18. Sınırsız Müzik Günleri kapsamında bir gelenek halini alan ve bu sene 13.sü gerçekleşecek olan amatör müzik grupları yarışması “Battle of the Bands”, sizin için müzik piyasasının kapılarını aralıyor.

Dereceye giren grupların ödüllendirileceği; plak şirketlerinden temsilciler ve müzik otoritelerinden oluşan seçkin jüri üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan “Battle Of The Bands”, 8 Ekim 2011 Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi’nde müzik severlerle buluşuyor. Tüm Türkiye’den katılıma açık olan yarışmaya katılmak isteyen ve kendine güvenen müzik grupları için gerekli şartlar ve bilgiler:

Battle of the Bands 2011 Katılım Şartları

• Yarışmacı gruplar amatör olmalıdır. (Daha önceden herhangi bir nedenden dolayı ticari amaçlı albümleri yayınlanmamış olmalıdır.)

• Başvurular 1 Ağustos 2011, Pazartesi günü başlar ve 10 Eylül 2011, Cumartesi gününe kadar devam eder. Yarışmaya katılacak gruplar demolarını, müzik tarzı, grubu anlatan tanıtıcı bilgi ve resimle birlikte, bu tarihe kadar radyo boğaziçi’ne elden ya da kargo ile iletmek zorundadırlar.

• Demolar CD/Audio veya mp3 formatında olmalıdır.
Grup performanslarının değerlendirilmesinde jürinin daha sağlıklı bir değerlendirme yapabilmesi açısından, hazırlanan demolarda yer alan eserler, grupların kendi besteleri olmalıdır ve demo CD’sinde en az üç beste bulunmalıdır.

• Katılan her eser, grup ve/veya sanatçının kendi bestesi olmalıdır. Adaptasyon, remix çalışmaları kabul edilmeyecektir. Eserlerde jürinin farkına varamadığı bir alıntı çıkması durumunda sorumluluk kabul edilmez, tüm sorumluluk gruba aittir.

• Başvurular bittikten sonra yapılacak ön elemede, finale katılmaya hak kazanan gruplar, finalde performanslarını plak şirketlerinden temsilciler ve müzik otoritelerinden oluşan seçkin bir jüri önünde sergileme fırsatını yakalayacaklardır.

• Finallere katılmaya hak kazanan gruplar 20 Eylül 2011, Salı günü radyo boğaziçi’nin resmi internet sitesi olan http://www.radyobogazici.net/ adresinden ve basın yayın organları aracılığıyla duyurulacaktır.

• Finalist grupların final performans sırası, final günü çekilecek kura ile belirlenecektir.

• Finalistler yarışma sırasında yalnızca kendi bestelerini seslendirebileceklerdir. (Şarkı sayısından bağımsız olarak her finalist grubun 30 dakikalık sahne performans hakkı bulunmaktadır ve seslendirilecek şarkı sayısı 3 olarak sabitlenmiştir.)

Geçtiğimiz yıllarda tüm Türkiye’den katılan birbirinden iyi ve önemli grupları değerlendirmiş olan jüri üyeleri (alfabetik sırayla):

– Bora Uslusoy (MMA)
– Burak Ünaldı
– Cem Özkan
– Evren Uysal (Elec-Trip Records)
– Güven Erkin Erkal
– Gülşah Güray (Radyo Eksen)
– Harun Tekin (Mor ve Ötesi)
– Murat Beşer
– Nurbanu Anter (GNL Entertainment)
– Serkan Fidan
– Şafak Ongan (Dream Tv)
– Tarkan Gözübüyük (Pentagram)
– Volkan Başaran
– Yekta Kopan (NTV)

 Geçtiğimiz yıllarda

– Albüm kalitesinde single prodüksiyonları,
– Zil setleri,
– Dergi abonelikleri,
– Profesyonel stüdyolarda kayıt imkanı,
– Müzik akademilerinde eğitim

ve daha birçok ödül sağlayan Battle of the Bands’in bu seneki jüri kadrosu ve ilk 3’e girecek gruplara vereceği ödüller en kısa süre içinde açıklanacaktır.

Daha ayrıntılı bilgi ve başvuru için:

[email protected]

Hüseyin Doğan
huseyin @radyobogazici.net
537 289 03 13

Murat Karabağ
[email protected]
555 289 93 45

Share