Cenker “Vesaire Vesaire”

Cenker, ilk profesyonel grubunu Tarsus Amerikan Lisesi’ndeyken kurdu ve üniversite için İstanbul’a geldiğinde birçok önemli klüp ve üniversite şenliklerinde konserlere çıktı. Aynı zamanda reklam müzikleri de yapan Cenker’in şarkıları “İstanbul Calling” gibi birçok toplama albümde de yer aldı. “Vesaire Vesaire” adına taşıyan ilk albümündeki tüm parçaların müzik ve düzenlemeleri Cenker’e ait. Şarkı sözleri Doğu Göçük tarafından yazılan albümde, bir Nazım Hikmet şiiri ve bir enstrümantal parça olmak üzere toplam 11 şarkı bulunuyor.

Cenker’in albümünde yer alan şarkıları dinledikçe hepsinin ortak bir dil ve duyguyla yazıldığı ortaya çıkıyor. Efsane aşklar yerine hayatın içinden gerçek hikayeleri güçlü sözlerle ama küçük harflerle anlatan Cenker, duygularını yüksek sesle söylemek yerine fısıldıyor. Herşeye Rağmen Müzik(HRM) etiketiyle piyasaya çıkan albümün yapımcılığını da Tanju Aşanel üstlendi. Albümün ilk klibi “Sana Bir Şey Söylesem” adlı şarkıya Baran Şaşoğlu’nun yönetmenliğinde çekildi. Şarkının tüm samimiyetinin yansıtıldığı video klibin çekimleri iki farklı mekanda gerçekleşti.

2011’in ilk günlerinde piyasaya çıkan soft rock kategorisinde açık kapatan “Vesaire Vesaire” albümüyle Cenker, radyolarda ve satış listelerinde de yükselişini sürdürüyor.

Cenker Resmi Internet Sitesi: www.cenkeronline.com

Share