“Enkaz” müzik marketlerde

2004 yılında kurulan Enkaz grubu, tamamı kendi bestelerinden oluşan, indie/alternatif rock tarzındaki  ilk albümü “Enkaz” ile müzik marketlerde yerini aldı.

Vokalde Görkem Han, gitarlarda Görkem Temel ve Çağlar Güler, bas gitarda Sencer Özen ve davulda Mustafa Serdar Gökdemir’den oluşan Ankaralı grubun ilk albümü, taşıdığı uluslararası sound ile dikkat çekiyor. Taşoda Müzik etiketiyle çıkan albümün kayıtları Murat Köselioğlu,  miks ve mastering  Erkin Yanyalı tarafından gerçekleştirildi.

Albümün ilk video klibi,  Enkaz dinleyicilerinin dilinden düşmeyen ‘Aslında’ adlı parçaya çekildi. Yönetmenliğini Gökçe Devecioğlu’nun, görüntü yönetmenliğini Murat Tuncel’in yaptığı video, tüm müzik kanallarında yayında.

Görkem Han (Vokal)
Görkem Han , müziğe 6 yaşında Kültür Bakanlığı Çok Sesli Çocuk Korosu’nda başladı.Koro sayesinde Cumhur Başkanlığı Senfoni Orkestrası ile tanışma ve bir çok konser verme şansını yakaladı. Ses eğitimi ile ilgili olarak İngiltere’de çeşitli Konservatuarlarda Masterclass ve Workshop’lara katıldı. Jazz vokalle ilgili bir çok eğitmenle çalışma şansı yakaladı. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Şan bölümünde öğrenimini sürdürmekte; ses eğitimi dışında , gitar ve piyano ile ilgilenmekte.

Görkem Temel (Gitar)
Görkem Temel , müzik hayatına Ordu Belediye Konservatuarı’nda Flüt ve Piyano öğrenerek başladı.Gitarla tanışması 2000 yılında ailesiyle birlikte Ankara’ya taşınmasıyla gerçekleşti. Gitar eğitimini profesyonel olarak devam ettirmek istediği için çeşitli ülkelerde çeşitli masterclass  ve workshop’lara katıldı.  Enkaz’ın kurucusu.

Çağlar Güler (Gitar)
Hacettepe Üniversitesi’nde İktisat öğrencisi olan Çağlar Güler, müzik hayatına klasik gitar ile başladı. Gitar dışında klarnet ve piyano eğitimi almış olan Çağlar, kayıt teknolojileri ile ilgilenmekte.

Sencer Özen (Bas Gitar)
Sencer Özen küçük yaşlarda ilgilenmeye başladığı batı müziğinin etkisiyle kontrbas eğitimine başladı. Bas gitara ek olarak, klasik gitar ve ney gibi farklı enstrumanlar ile uğraştı.

Mustafa Serdar Gökdemir (Davul)
Müzik yaşantısına 10 yaşında piyano, keman ve ardından bağlama ile başlayan Mustafa , davulun yanı sıra,  ses kayıt ve dijital müzik teknolojileri konusunda uzman kişilerden eğitim aldı.

Share