ODTÜ MT 16. Geleneksel Rock Şenliği

Her sene geleneksel olarak mart ayında ve Mimarlık Amfisinde düzenlenen ODTÜ MT Rock Şenliği’nin bu sene 16’ncısı düzenleniyor.

Toplamda 18 grubun katıldığı etkinlik 5 gün sürecek.

Rock Şenliği Ankara’da “Rock Müzik” adına düzenlenen en eski festivallerden biri olması nedeniyle artık Ankaralı dinleyicilerin aklında bir yer edinmiş ve beklenen bir festivale dönüşmüştür. Şenliğin asıl amacı profesyonel gruplarla amatör grupları aynı… sahnede ağırlamak ve kendi müziğinin peşinden giden amatör beste gruplarına destek vermektir. Şenlik dahilinde bu sene de Ankara da pek sık izleyemeyeceğiniz Profesyonel grupları, yıllardır şenliğimizde yer alan ve artık albüm çıkarma aşamasında olan yarı profesyonel grupları ve ayrıca muhtemelen daha önce dinlemediğiniz beste ve proje gruplarını izleyeceksiniz.

16. Geleneksel ODTÜ MT Rock Şenliği etkinlik programı aşağıdaki gibidir:

7 Mart Pazartesi Kapı Açılış: 16:00

Stenosis
Falsewake ht
Dementia
RAVEN WOODS

8 Mart Salı Kapı Açılış: 16:00

Indisco
3Nokta
DENGESİZ HERİFLER
KÜL

9 Mart Çarşamba Kapı Açılış: 17:00

Pilot
Plan
AYLİN ASLIM

10 Mart Perşembe Kapı Açılış: 16:00

Psinoza
Mispis
On Your Horizon
GEVENDE

11 Mart Cuma Kapı Açılış: 17:00

Deden http://www.myspace.com/dedendir
Herkes Kırmızı http://www.myspace.com/herkeskirmizi
TNK http://www.myspace.com/tnktheband

Bilet fiyatları;
7 Mart günü için 7 TL
8-9-10-11 Mart günleri için 10 TL’dir.
Kombine Bilet 30 TL’dir.

-Etkinliğe ODTÜ dışından katılabilmek için, ODTÜ Kampüsü’ ne gelmeden önce mutlaka etkinlik biletini almış olmanız gerekmektedir.

Biletleri temin edebileceğiniz mekanlar:
Kızılay İmge Kitabevi
Kızılay Tenedos Cafe
100. Yıl Naz Gıda

ODTÜ içerisinde ise 28 Şubat 2011 tarihinden itibaren Kütüphane ve Çarşıda bulunan standlarımızdan biletlerinizi temin edebilirsiniz.

ODTÜ Müzik Toplulukları 16. Geleneksel Rock Şenliği boyunca etkinliğin yapılacağı Mimarlık Amfisi’nde alkollü içecek ve tütün ürünlerinin tüketilmesi kesinlikle yasaktır.

Share

Gevende ODTÜ Rock Şenliği’nde

Ocak ayında ikinci albümleri “Sen Balık Değilsin ki” yayınlanan Gevende Odtü Rock şenliğinde sahne alıyor. Londra’dan Katmandu’ya kadar uzanan yolculuklardan, sayısız projelerden, İstanbul’un kuytularından ve sürekli üretim halinde olan dostlardan alınan esintilerin bir ürünü olarak ortaya çıkan albümle oldukça olumlu eleştiriler alan grup, albüm sonrasında yine doğaçlamalarla zenginleştirilen, kendine özgü dili ile dinleyen herkese farklı şeyler çağrıştıran performanslarına devam ediyor.

Gevende 10 Mart Perşembe günü ODTÜ Müzik Topluluğu tarafından bu yıl 16.sı gerçekleştirilecek olan Rock Şenliği’nde yer alacak.

Yer: Ankara
Tarih: 10.3.2011

Share