Grizu 23 Mart’ta İzmir’de

1994 yılında kendi şarkılarını çalmak üzere vokalist Emre Akdeniz tarafından kurulan GRİZU, 1997’de ilk albümü ‘Tuzlabuz’u cikardi. Bu albümde grup derin sözleriyle ‘İronik Rock’ denebilecek bir çizgi ortaya koydu. “Bütün Bunlar Düş” parçasına çektikleri avangard klipteki ‘siyah rujlu adam’ figürüyle ilgi çektiler ve ‘Gotik’ ögeleri ülkemizde ilk kullanan gruplardan oldular. “Bira ve Kahve” parçası ise unutulmazlar arasına girdi. Daha sonra internet üzerinden birkaç parça yayınlandı; ‘Sen Uyurken’ isimli parçaya deneysel klip çalışması yapıldı. Pekçok Tv ve radyo programlarına katılan ve basında yeralan grup, 2005te Milliyet Sanat Dergisi tarafından Türk Rock’ının kilometre taşlarından biri olarak gösterildi.

2009′da ikinci stüdyo albümü “GRİ” çıktı. Albümden “O Gitti” ve “Kocacam” isimli parçaların klipleri müzik kanallarında yayınlandı. Çeşitli sebeplerle gecikmiş olan bu albüm , modern sounduyla müzik yazarları tarafından ilgiyle karşılandı. Bu albümle gruba tanınmış klavyeci Mert Topel katıldı, bestelere katkıda bulundu.

Mayıs 2011′de iddialı 3.stüdyo Albümü ‘Bir Kez Yaşarsın’ piyasaya çıktı; pekçok ünlü müzisyen kayıtlarda bulundu. Albümden ‘Uçan Memeli’ parçasına çekilen klip , grubun teatral yönünü tekrar gözler önüne serdi ; müzik kanallarında ve basında ilgi çekti. Ardından ‘Bir Kez Yaşarsın’ da kliplendi. Bu albümle NTV, CNNTürk, Dream TV ,TRT gibi pekçok tv ve radyoya da konuk olundu.

Gelecek konserlerin yanında şu sıralar iddialı bir balad olan ‘Yollarda’nın klip çalışması devam etmekte.

VOKAL: Emre Akdeniz
KLAVYE: Mert Topel
DAVUL: Meriç Memikoğlu
GİTAR: Mesut Uğurel

23 Mart Cuma
Hangover Alsancak
Giriş : 15 TL ( 1 yerli içki )

Share