Başıbozuk’tan Yeni Klip: Hemofili

Başıbozuk

Başıbozuk’un, Arpej Yapım etiketiyle yayınlanan “30” albümünde yer alan “Hemofili” isimli şarkısına çekilen video klibin yönetmenliğini Mete Kekilli üstlendi.

Başıbozuk Hakkında:

Başıbozuk 2002 yılında İzmir’de kuruldu. İlk zamanlar vokal ve ritm gitar da Tibet Çakar, solo ve ritm gitarlarda Cüneyt Aykulteli’den oluşan kadroyla çalışmalarını yürüten grup 2003 yılında Bas gitar’da Cemal Kayaoğlu, Davul’da Onur Yıldırım’ın gruba dahil olmasıyla çalışmalarını hızlandırdı. Beste çalışmalarına yoğunlaşan grup 2004 yılında “Kimsecikler” isimli şarkılarının kaydını tamamlayıp amatör bir klip çekti.2005 yılında “karanlıkta,ben yaptım,şimdi git,yak ışıkları,bizden geçti” isimli şarkıların ilk amatör kayıtlarını yaptılar.2006 yılında “Yak Işıkları” isimli bestesiyle “Nokia Supersound 2006 ” ya katılan grup ilk 40 a kaldı. Ayrıca 2006 da klavye ve saksofon’da Ozan Çoruk’un gruba dahil olmasıyla grubun kadrosu şu anki halini aldı.Grubun kadrosunun tamamlanmasının ardından grup daha fazla dinleyiciye ulaşmak amacıyla İzmir de çeşitli barlarda 5 yıl sahne aldı.

Tibet Çakar: Vokal / Gitar,
Cüneyt Aykulteli: Gitarlar,
Cemal Kayaoğlu: Bas Gitar,
Ulaş Artukoğlu: Davul,
Ozan Hasan Çoruk: Saksofon/Vokal

Facebook sayfası: https://www.facebook.com/basibozukband/

Share

REDD’in ‘İtiraf’ Klibi Yayınlandı

redd

Mart ayında yayınladıkları ‘Mükemmel Boşluk’ albümü ile dinleyicisinden tam not alan REDD, yeni klibini, albümün dramatik şarkılarından ‘İtiraf’a çekti. Söz ve müziği Doğan Duru’ya ait olan, Sarıyer sahilinde çekilen video klipte REDD’e Amerikalı oyuncu ve model Marissa Hodges eşlik etti.

“Aşık Oldum Celladıma” şarkısına çekilen video kliple daha önce ilk kez yönetmenlik koltuğuna oturan Güneş Duru, bu klibin de yönetmenliğini yapan isim oldu.

REDD’in mikslerini Mert Medeni, masteringleri ise Grammy ödüllü Evren Göknar tarafından yapılan, 12 şarkıdan oluşan 6. stüdyo albümü “Mükemmel Boşluk” iki yıl süren yoğun ve titiz bir çalışmadan sonra Mart ayında dinleyiciyle buluşmuş, albümün ilk klibi ise “Aşk Virüs” şarkısına gelmişti.

REDD ile ilgili tüm bilgilere, grubun resmi facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.

Share