2011 Eurovision Şarkısı ‘LIVE IT UP’

Bu yıl Almanya’nın Düsseldorf şehrinde düzenlenecek olan 56. Eurovision Şarkı Yarışması’nda TRT tarafından Türkiye temsilcisi olarak seçilen Yüksek Sadakat, Eurovision şarkısı ‘Live It Up’ı televizyon ekranlarından yapılan canlı yayınla tüm dinleyicilere tanıttı.

Bestesi Kutlu Özmakinacı’ya, sözleri Ergün Arsal’a ait olan ‘Live It Up’ın düzenlemesini tüm grup birlikte gerçekleştirdi.

Yaşamın büyük bir hediye ve tadı çıkarılmaya değer bir yolculuk olduğunu anlatan ‘Live It Up’, en başından itibaren dinleyicisini avucunun içine alan enerjisi ve güçlü nakaratıyla dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz hafta kayıtları tamamlanan şarkı için grup, uluslararası arenada birçok başarıya imza atmış ve bugüne kadar Genesis, Deep Purple, Marillion, New Model Army, Björk gibi sanatçılarla çalışmış ünlü prodüktör Nick Davis ve ülkemizde yaşayan yetenekli müzik adamı ve yapımcı Reuben De Lautour ile çalıştı. İstanbul Babajım Stüdyoları’nda kayıtları yapılan şarkı, Genesis’in ünlü Fisher Lane Farm Studios’da yine Nick Davis tarafından mikslendi. Mastering işlemi ise yine Babajım Stüdyoları’nda Pieter Snapper tarafından gerçekleştirildi.

Yüksek Sadakat, 10 Mayıs 2011 tarihinde Düsseldorf’taki birinci yarı finalde sahneye çıkacak. Ardından 14 Mayıs 2011’de finali gerçekleşecek. 2011 Eurovision Şarkı Yarışması’na bu sene toplam 43 ülke katılıyor.

Share