Listelerde mor ve ötesi egemenliği

Yeni AKTÜEL dergisinin 8 Aralık 2012 tarihli 20. Yıl Özel Sayısı’nda yer alan Sebla Koçan imzalı özel haberde, Tolga Akyıldız, Naim Dilmener, Melis Danişmend ve Atilla Aydoğdu’dan oluşan jüri tarafından belirlenen “SON 20 YILIN EN İYİ ALBÜM VE ŞARKILARI” listesine mor ve ötesi egemen oldu.

Grubun 2004 çıkışlı efsanevi albümü Dünya Yalan Söylüyor, jüri tarafından son 20 yılın en iyi albümü seçilirken, bu albümün en büyük hitlerinden “Bir Derdim Var” ise Melis Danişmend’in 1 numaralı, Tolga Akyıldız’ın 4 numaralı şarkısı oldu.

mor ve ötesi’nin kendi plak şirketi RAKUN Müzik’ten yayımladığı 2006 yılı albümü Büyük Düşler ise jüri tarafından 19. Sıraya layık görüldü. Bu albümden “Darbe”, Naim Dilmener’in listesinin 1 numaralı şarkısı olurken, 2004 tarihli “Yaz Yaz Yaz” şarkısı da bu listenin 4. sırasında yerini aldı.

Bu şekilde mor ve ötesi, albümlerde İLK 20’ye 1. ve 19. sıralarda olmak üzere iki albümle girerken, dört jüri üyesinden üçünün EN İYİ ŞARKI listelerinde, 3 ayrı şarkısıyla 1 ila 4. sıralar arasına girerek bütün listelerin en kuvvetli ismi oldu.

Yeni Aktüel dergisi

Share