Pinhâni’den yeni bir şarkı: Yitirmeden…

2006 yılında çıkardığı ‘İnandığın Masallar albümüyle Türkiye’ye kendini tanıtan Pinhâni, albümün yayınlanmasından bir yıl sonra Kavak Yelleri’nin müziklerini yapmış ve ülke çapında tanınmıştı. 2008’de yayınlanan ‘Zaman Beklemez’ albümü ile Türk Müziği’ndeki yerini sağlamlaştıran ve dinleyicilerinin beklentilerini karşılayan Pinhâni, Türkiye’nin neredeyse tüm illerinde konserler verdi ve Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinden bazılarını da beraberinde Anadolu’nun her yerine götürerek buradaki müzikseverleri bu müzisyenlerle buluşturdu.

2010 yılının haziran ayında Sertab Erener’ in albümünde yer alan ‘Bir Damla Gözlerimde’ , ‘Bir Varmışım Bir Yokmuşum’ ve ‘Asla’ adlı üç şarkının ikisinin sözlerine, birinin de söz ve müziklerine imza atan Pinhâni, 2011’e ise yepyeni bir şarkıyla başlıyor; Yitirmeden.

Söz ve müzikleri  gruba ait olan şarkı, grubun bundan önceki iki albümünün kaydını yapan ve 2008 yılı sonunda hayata gözlerini yuman değerli müzik adamı Tanju Duru’ya adandı. Şarkının kaydında iki misafir müzisyen var; kontrbasta İlkin Deniz, davulda Turgut Alp Bekoğlu. Akın Eldes elektrik gitarıyla yine şarkının tansiyonunu yükseltirken, Sinan Kaynakcı ise hem akustik gitar çaldı ve vokal yaptı, hem de şarkının söz ve müziklerini yazdı.

Şarkı 18 Ocak 2011’de ilk defa pinhani.com’ dan yayınlandı. Bu şarkı Pinhâni’ nin internetten yayınladığı ilk şarkı ancak grup bundan sonra yeni şarkılar yayınlamaya devam edecek. Şarkı yayınlanır yayınlanmaz çok olumlu tepki alırken, Pinhâni dinleyicileri Yitirmeden’ i dinleye dinleye yeni Pinhâni şarkılarını beklemeye başladılar. Pinhâni, 11 Şubat Cuma günü Beyoğlu Jolly Joker Balans’ ta vereceği konserde Yitirmeden’ in yanı sıra Sertab Erener’ in albümünde katkıda bulundukları şarkılara yer verecek.

Şarkıyı indirmek için: http://www.pinhani.com/yitirmeden/320/Yitirmeden.mp3

Share