Theodore Paul & Gabriel İle Tanışın

Theodore Paul & GabrielÜç Parisli kadın müzisyenin bir araya gelip güçlerini birleştirmesinden ortaya çıkan naïf folk-rock grubu Theodore Paul & Gabriel, “Please her, please him” adlı ilk albümlerini tanıtacakları turnelerinde Türk dinleyicileri büyülemeye hazırlanıyor.

Pauline Thomson, Theodore Delilez ve Clemence Gabriel’den oluşan Fransız Theodore Paul &Gabriel’in bir araya gelme hikayesi tam da bir rock grubuna yakışır türden. Pauline ve Celemence’in şans eseri aynı barda bulunup radyo’da çalan BB King parçası üzerine başladıkları sohbetleri, gruba Theodore’un eklemenmesiyle birlikte onları hayallerinin de ötesinde bir müzik serüveninin başlangıcı oldu.

“Kadın milletinin eline bırakılamayacak” olarak düşünülen tüm konulara gönderme yapmak üzere maskülen görünümleriyle müziğe adım atan üç genç Fransız müzisyen, rock’n roll sevdasıyla yanıp tutuşan melankolik şarkıların yaratıcıları. The Beatles, Patti Smith, Eric Clapton ve Janis Joplin gibi ikonlardan etkilenen grup, albümlerinin kayıt aşamasında çeşitli müzisyenlerle birlikte çalışarak “Please her, please him” adlı naïf ve özgün folk-rock albümünü yarattı. Albümün çıkış parçası olan “Silent Veil” ise müzik otoriteleri tarafından kısa zamanda büyük beğeni topladı. Theodore Paul & Gabriel’in “Please her, pleas him” adlı ilk albümü ise ülkemizde 5 Mart’ta Eterna Müzik etiketiyle yayınlandı.

Zarif, seksi ve klişelerden uzak duruşlarıyla müzik dünyasına yepyeni bir soluk kazandırmaya hazırlanan Theodore Paul & Gabriel, StageArt organizasyonuyla 16 Nisan’da Ankara Eskiyeni’de, 17 Nisan’da Eskişehir 222 Park’da, 18 Nisan’da Bursa Nazım Hikmet Kültür Merkezinde ve 19 Nisan’da İstanbul Salon İKSV’de müzikseverlerle buluşacak.

Théodore, Paul et Gabriel – Chasing the sea ile Morgane_Music_Publishing

Share