Aydilge; yeni albüm, ilk konser

Aydilge, Şubat ayında çıkan yepyeni albümü ‘’Kilit’’in ilk konseri icin 10 Mart gecesi Ghetto sahnesinde olacak. Sanatçının kendine has yorumu ve sahne performansının yanı sıra, muhteşem bir görsel şov da katılımcıları bekliyor .

Video mapping tekniğinin kullanıldığı ilk konser!
Sahne İşleri Production bünyesinde T. Hüseyin Kuru ve Oben Fıstıkoğlu tarafından “Kilit” albümü için özel olarak hazırlanan sahne tasarımı, etkileyici bir görsel şova dönüşecek. Türkiyede ilk defa canlı performansa uyarlanacak olan video mapping tekniğinin görsel içeriği yurtiçi ve yurtdışında hazırladığı video enstelasyon ve sahne tasarımlarıyla tanıdığımız Videbeat lakaplı T. Hüseyin Kuru’ya ait. Madonna, Nine Inch Nails, Muse gibi benzer tekniklleri kullanan dünya stalarından sonra ülkemizde ilk kez Aydilge’nin konserinde gerçekleşecek şov için tüm hazırlıklar tamamlandı.

Geçtiğimiz ay, Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle raflarda yerini alan ve aynı adı taşıyan çıkış parçasıyla listelerde hemen üst sıralara yerleşen ‘’Kilit’’ albümünün gala konseri saat 22.00’de başlıyor… Hazır olun, Aydilge kilitlerinizi eritmeye geliyor.

23 TL olan gecenin biletleri Biletix’te !

10 Mart 2011 22:00
Ghetto, İstanbul

Share

Kilit Aydilge’de, Anahtar Sende!

Aydilge’nin kilitlendiğiniz kısır döngüleri kırmanızı sağlayacak, güçlü şarkıları ve yoğun tutkusunu içeren üçüncü stüdyo albümü “Kilit” çıktı.

“Açık yaralarınıza müzik sürün, tutkunuzu bulaştırın etrafa, aşk yapın hayatla!” diye sesleniyor Aydilge…

Dinleyicilerin takıntısı haline gelen “Takıntı” parçası, albümleri, romanları, akademik başarıları ve çok yönlü kişiliği ile müzik piyasasına kendine özgü renkler katmayı sürdüren Aydilge, yeni albümü “Kilit” ile bastırdığınız tüm duygularınızı kışkırtmaya hazırlanıyor!

Dokuzsekiz Müzik etiketiyle raflarda yerini alan “Kilit” albümündeki tüm şarkıların sözleri Aydilge’ye ait. Besteler ise Aydilge ve Cem Sarıoğlu imzası taşıyor. Daha önce yalnızca dijital olarak yayınlanan Takıntı single’ı da dahil olmak üzere beş yepyeni parçayı içeren albüm, Aydilge’nin bir önceki albümü Sobe’den de en çok dinlenen beş parçayı bonus olarak içinde barındırıyor. Prodüktörlüğünü Aydilge ve Cem Sarıoğlu’nun üstlendiği albümün aranjörleri arasında Alen Konakoğlu, Atakan Ilgazdağ, Oya Erkaya gibi önemli isimler yer alıyor. Son dokunuşları, Pink Floyd’un efsane ses mühendisi Andy Jackson’ın İngiltere’deki özel stüdyosunda, analog aletlerin büyüsüyle gerçekleştirilen albümün hızlı ve tutkulu parçaları ise Capitol Records’da (Kaliforniya) geçtiğimi günlerde Grammy ödülü alan Türk ses mühendisi Evren Göknar tarafından tamamlandı. Kilit’in ilk klibi, sözleri Aydilge’ye, bestesi Aydilge ve Cem Sarıoğlu’na ait olan aynı adlı şarkıya çekildi. Albümün kapak fotoğrafları ise Mehmet Turgut’a ait.
 
Hazır olun, Aydilge kilitlerinizi açmaya geliyor!

Share

Dikkat: Aydilge, Kilitlerinizi Kırmaya geliyor!

Aydilge’nin yeni albümü Kilit’in aynı adlı çıkış parçası ve klibi, bugünden itibaren tüm radyo ve televizyonlarda!

Şimdiye kadar kim bilir hangi duygularınızı bastırdınız? Kaç arzunuzu dizginlediniz, hiç bitmeyen korkularınız yüzünden? Düşlerinizi hangi sandıklara kilitlediniz?

Peki şimdi tüm o kilitleri tek tek kırmaya ne dersiniz?
(daha&helliip;)

Share