ZAKKUM’dan Yepyeni Single

Ben böyle değildim” ve “Üç dirhem” isimli iki yeni Zakkum şarkısının yer aldığı yeni single’da, “Ahtapotlar” şarkısının akustik versiyonu da ilk defa CD formatında sunulmuş oldu.

“Ben Böyle Değildim” ismini taşıyan yeni Zakkum single’ının kayıtları, Ankara’da Midas’ın Kulaklığı stüdyosunda, Erkan Tatoğlu ile birlikte gerçekleştirildi. Single’da yer alan üç şarkının da sözleri Cem Senyücel’e, müziği ise Yusuf Demirkol’a ait…

DMC Müzik etiketi taşıyan yepyeni Zakkum çalışmasının ilk videoklibi, single ile aynı ismi taşıyan “Ben Böyle Değildim” şarkısına çekildi. Yönetmenliğini Erkan Tatoğlu’nun gerçekleştirdiği yeni videoklip, çoğu Zakkum videosu gibi gene Ankara’da çekildi.

Grubun performans görüntülerinin çekimi, Ankara Mühye Köyü’nde  gerçekleştirilirken; “Anason” klibinden de hatırlanan konuk oyuncu Kurtuluş Şakirağaoğlu’nun drama çekimleri, Ankara Kuğulu Park ve Seğmenler Parkı’nda gerçekleştirildi.

Müzik marketlere bu hafta ulaşan yeni ZAKKUM çalışması, yasal müzik platformu TTnet Müzik’den de dinlenebilir: http://www.ttnetmuzik.com.tr/album/Ben_Boyle_Degildim/268283

Yeni video “Ben Böyle Değildim” için link’:  
VIMEO: https://vimeo.com/50436433

www.zakkumonline.com
www.facebook.com/zakkumonline
www.twitter.com/zakkumonline

Share

ZAKKUM, yeni videoklip “ANASON” ile döndü

Zakkum’un DMC Müzik etiketi taşıyan “13” isimli yeni albümünün çıkış şarkısı “Yüzük”ün ardından, ikinci videoklip “Anason” şarkısına çekildi.

Sözleri Cem Senyücel’e, müziği ise Yusuf Demirkol’a ait olan ve albümün çıkışı ile birlikte büyük beğeni toplayan “Anason” şarkısı için çekilen videoklibin yönetmenliğini Burak Çaldır üstlendi. Videoklibin çekimleri, Ankara’da iki farklı mekanda üç günde gerçekleştirildi.

“Kurtlar Vadisi”, “Unutma Beni” gibi dizilerden ve “Musallat” filminden de tanınan Devlet Tiyatrosu sanatçısı Kurtuluş Şakirağaoğlu da, “Anason” şarkısı için çekilen klipte Zakkum’a eşlik etti.

Yeni videoklibin müzik kanallarında ve sosyal medya platformlarındaki gösterimine bu hafta başlandı..

Share

Zakkum’dan yeni albüm: 13

Zakkum, dört yıllık uzun bir aranın ardından, DMC Müzik etiketi taşıyan yeni stüdyo albümü “13” ile sahnelerdeki 13’üncü yılına 13 yeni şarkıyla giriyor:

“13 sene önce… Ayın 13’üne denk gelen bir Ankara gecesinde ilk kez birlikte sahneye çıkan bizler, o günden bu yana beraber geçirdiğimiz senelerin pastasına 13’üncü mumu yerleştirmeye hazırlanırken… fazlaca beklettiğimiz sizlere 13 yeni şarkıyla, 13’ün uğuruna inanarak…”

Prodüksiyonu Ankara`da Volkan Yırtıcı tarafından yapılan ve Detay Müzik Stüdyoları’nda kaydedilen albümün  ilk videoklibi Buzuki Orhan Osman`ın da albümde konuk sanatçı olarak yer aldığı  “Yüzük” şarkısına çekildi. Yönetmenliğini Yiğit Şener`in üstlendiği videoklibin çekimleri yine Ankara`da üç günde ve üç farklı mekanda gerçekleştirildi. Videoklibin televizyon kanallarındaki gösterimine başlandı.

Grubun son yıllarda sahne repertuarında sıklıkla yer verdiği “Ah bu şarkıların gözü kör olsun” isimli Türk Sanat Müziği bestesinin yeni bir düzenlemesi dışında, albümdeki tüm söz ve müzikler Zakkum’a ait..

Kendi tarzıyla müzikseverlerin büyük beğeni ve ilgisini toplayan Cem Adrian, Zakkum`un yeni albümünde “Biraz Uyu” şarkısındaki düetiyle yer alırken; Türk rock severlerin favori isimlerinden Hayko Cepkin de, “Koma” isimli şarkıda kendine has vokal örgüsüyle Zakkum`a eşlik etti.

Zakkum’un “13” isimli yeni albümü, 21 Şubat 2011 tarihinde müzik marketlerdeki yerini aldı. Zakkum’un yeni albümü, güncel haberler ve konser programıyla ilgili detaylı bilgiye http://www.zakkumonline.com/ üzerinden erişilebiliyor.

Share

Zakkum dört yıl aradan sonra…

DMC Müzik etiketli yeni albümü “13” için geri sayım sürerken, albümün çıkış parçası “Yüzük” için çekilen video, müzik kanallarında gösterime girdi.

Zakkum 4 yıl aradan sonra, yeni albüme ilk video: “Yüzük” !!

Zakkum’un, 4 senelik bir aranın ardından 21 Şubat tarihinde yayınlayacağı ve geride bıraktıkları 13 sahne yılına atıfta bulunan ve 13 şarkıdan oluşan, DMC Müzik etiketli yeni albümü “13” için geri sayım sürerken, albümün çıkış parçası “Yüzük” için çekilen video, müzik kanallarında gösterime girdi.

21 Şubat tarihinde yayınlanacak olan albümde, Cem Adrian ve Hayko Cepkin ile yapılan birer düet çalışmanın yanısıra, grubun son yıllarda sahne repertuarında sıklıkla yer verdiği “Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun” isimli Türk Sanat Müziği bestesinin yeni bir düzenlemesi de yer alıyor.

Çalışmanın ilk videoklibi ise, Buzuki Orhan Osman’ın da albümde konuk sanatçı olarak yer aldığı “Yüzük” şarkısına çekildi. Yönetmenliğini Yiğit Şener’in üstlendiği videoklibin çekimleri, Ankara’da üç günde ve üç farklı mekanda gerçekleşti.

 

Share