Aydilge’den Yeni Albüm

AydilgeAydilge’nin on şarkılık yepyeni albümü “Yalnızlıkla Yaptım” müzik marketler ve dijital platformlardaki yerini aldı. Geçtiğimiz hafta radyolar ve dijital platformlarda yayınlanan “Yine Ben Aşık Oldum” şarkısı, albümün ilk habercisiydi. Albümde “Yine Ben Aşık Oldum”la beraber 10 şarkı yer alıyor ve Aydilge’nin, besteci ve söz yazarı kimliği bu albümde de ön plan çıkıyor.

Alen Konakoğlu prodüktörlüğünde The Kulube stüdyosunda kaydedilen albümdeki tüm düzenlemeler ve miksler Alen Konakoğlu imzası taşıyor. Aydilge’nin akustik gitarıyla yaptığı bestelerin yer aldığı albümde, sanatçının daha önce dijital single olarak yayınladığı ve Boğaziçi Üniversitesi’nden “En İyi Cover” ödülü alan “Sorma” şarkısı da bulunuyor.

Albümüne ismini veren “Yalnızlıkla Yaptım” ise Aydilge ve Alen’in ortak çalışması. Sözleri Aydilge’ye bestesi Alen Konakoğlu’na ait olan şarkıda, “Düşünmeden, yalnızlıkla sevenler” anılıyor. (dreamtv)

 
Yine Ben Aşık Oldum:

Share

Aydilge Konserleri Twitter’da!

Adı gibi kendine has müziği,besteleri ve sesiyle popüler müziğin içinde özgün kalmayı beceren ender sanatçılardan olan Aydilge, Ekim ayında Isparta, Ankara, İstanbul ve Yalova’da bir dizi konser verecek. Özellikle Takıntı, Akıllı Bir Deli gibi parçaları ve Sorma cover’ı ile pop/rock alanındaki en çok sevilen sanatçılardan olan Aydilge, sahne şovlarına da çok önem veriyor. “Konserlerin sadece sahneye çıkıp şarkı söylemekten ya da bir kaç dansçı tutup zıplatmaktan ibaret olmaması” gerektiğini savunan Aydilge, canlı müziğin büyüsünü gittiği her şehre yansıtacak. Ayrıca twitter’da www.twitter.com/AydilgeSarp adresinden de konserle ilgili çok özel videolar an be an paylaşılacak.

 

 

Isparta
7 Ekim Isparta Park Suare. 20.00

Ankara
17 Ekim Deppo Performance Park 21.00

İstanbul
20 Ekim Clinic Live, Taksim. 22.00

Yalova
27 Ekim Elagance Otel, Altınova. 21.00

Share

Aydilge, Sizi Ege’ye Kaçırıyor!

Her sabah yedide kalkmaktan, metrobüste sıkışmaktan, patronla çatışmaktan, sevgiliyle kapışmaktan, sınavlarla boğuşmaktan bıktınız mı?  İşte şimdi tam Ege’ye kaçma zamanı. Aydilge sizi yepyeni single’ı ve klibiyle Ege’ye kaçırıyor…

Söz ve bestesi Aydilge’ye ait olan Kaçsam Ege’ye, dijital single olarak, Dokuzsekiz Müzik etiketiyle dinleyiciyle buluşuyor. Kaçmaya hazır mısınız?Aydilge rock tınılarını, dokuz sekiz ritmlerle birleştiriyor ve müziğiyle sizleri, mavi yolculuğa çıkarıyor.

Kayıt, mix ve düzenlemesi Alen Konakoğlu’na ait olan Kaçsam Egeye’nin klibi Evren Arasıl tarafından açık denizde, teknede çekildi. Kendi ayakları üzerinde duran ve kendi teknesinin kaptanı olan genç bir kadının serüveninin anlatıldığı klipte Aydilge, giydiği kostümlerle 50’li yılların öncü, özgür kadınlarına selam çakıyor. Basın fotoğrafları ise Ateş Kantürk imzası taşıyor.

Share

Aydilge, ödül ve konserlere doymuyor

Kendine özgü sesi ve besteleri ile ülkemizin en sevilen genç müzisyenlerinden olan Aydilge, Mart ayında Amerika’dan aldığı Make A Star ödülü, Nisan aynda Ege Üniversitesi’nden aldığı “En Çok İstek Alan Parça:Takıntı” ödülü ve Mayıs ayında da Radyo Boğaziçi’nden aldığı “Yılın En İyi Cover’ı Sorma” ödülü ile her ay bir ödülü evine götürüyor. Bir yandan da konserlere devam eden sanatçı, Marmara Rock Kulubü, Maltepe ve İstanbul Üniversiteleri’nden sonra bugün Bursa Uludağ Üniversitesi’nde 20.00’de, yarın ise 19 Mayıs kutlamaları çerçevesinde Adana Merkez Park Amfi tiyatro’da sahne alacak.

Geçtiğimiz ay, İngiliz müzik dergisi Amaze’e kapak olan sanatçı, 2 Haziran’da ise Adıyaman Festivali’nde ilk kez Adıyamanlı hayranlarıyla buluşacak.

Share

Aydilge romanıyla karşımızda!

Kendine has müzisyen Aydilge, bir kez daha yazarlık yönüyle karşımıza çıkıyor. Albümlerinden önce yayınladığı iki romanıyla, edebiyat dünyasında en çok taktir edilen genç yazarlar arasında anılmaya başlayan Aydilge’nin Aşk Notası adlı romanı, farklı bir konsept ve yenilikçi bir sunumla Artemis Yayınları tarafından yeniden yayınlanıyor.

Kendine has sesi, sözleri ve besteleriyle müzik dünyasında farklı bir renk olmayı sürdüren; Scorpions, Roxette gibi dünyaca ünlü markaların ön grubu seçilecek kadar güçlü sahne performansıyla dikkat çeken Aydilge, Aşk Notası romanıyla yazarlık kariyerini ihmal etmediğini kanıtlıyor. 

Aşk Notası, içsel çatışmalarını kendi bedenine şiddet uygulayarak dindirmeye çalışan Sade ile bağımlılıklarla flört eden genç piyanist Ozan’ın aşkının hikayesi.

Dayatılanı değil kendi arzuladıkları hayatı yaşamak isteyen, toplumun iki yüzlü ahlak anlayışınının uzağında, hiçbir sisteme ait olmadın özgürce müzik yapmak arzusuyla bir araya gelen iki genç, her yerde kurallar ve duvarlarla karşılaşır. Aşk, onları bu duvarlardan koruyabilecek midir, yoksa tutsak oldukları yeni bir bağımlılığa mı dönüşecektir?

Artemis, Aydilge’nin genç ve derin sesini, unutulmayacak bir hikaye aracılığıyla okura sunmaktan sevinçli.

Share

Aydilge’nin rüyası gerçek oldu

Listen To Your Heart’,’ It Must Have Been Love’, ‘Joyride’ gibi ölümsüz şarkılara hayat veren, dünyanın dört bir yanından milyonlarca müzikseverin kalbine taht kuran efsane grup Roxette’in  25 Mayıs gecesi Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşecek konseri öncesinde Aydilge sahne alacak.

İmzalı Fotoğraflarını hala odasında saklıyor…
Türkiye’deki birbirinden başarılı müzisyen arasından seçilip, Roxette’in ön grubu olarak sahneye çıkacak olan Aydilge, kendine has vokal tekniği ve İstanbul’a özgü rock sound’u ile o gece  çok özel bir sahne şovu sunacak.

Henüz oniki yaşındayken Roxette’e attığı bir mektubun karşılığında grubun kendisine gönderdiği imzalı fotoğrafı hala odasında saklayan Aydilge, o zamanlar, Roxette ile aynı sahnede yer almanın hayalini kurduğunu söylüyor.

Takıntı şarkısı ile takıntı yapan Aydilge , geçtiğimiz ay raflarda yerini alan Kilit albümüyle de sahnedeki kilitleri eritmeye devam ediyor. 19 Mayıs’ta Galatasaray Üniversitesi Bahar Şenliği’nde sahne alacak olan Aydilge, 20 Mayıs’ta İzmir Aliağa’da Yeşil Kamp Rock Festivali’nde, 25 Mayıs’ta ise Roxette öncesinde kilitlerinizi kıracak…

Share

Aydilge; yeni albüm, ilk konser

Aydilge, Şubat ayında çıkan yepyeni albümü ‘’Kilit’’in ilk konseri icin 10 Mart gecesi Ghetto sahnesinde olacak. Sanatçının kendine has yorumu ve sahne performansının yanı sıra, muhteşem bir görsel şov da katılımcıları bekliyor .

Video mapping tekniğinin kullanıldığı ilk konser!
Sahne İşleri Production bünyesinde T. Hüseyin Kuru ve Oben Fıstıkoğlu tarafından “Kilit” albümü için özel olarak hazırlanan sahne tasarımı, etkileyici bir görsel şova dönüşecek. Türkiyede ilk defa canlı performansa uyarlanacak olan video mapping tekniğinin görsel içeriği yurtiçi ve yurtdışında hazırladığı video enstelasyon ve sahne tasarımlarıyla tanıdığımız Videbeat lakaplı T. Hüseyin Kuru’ya ait. Madonna, Nine Inch Nails, Muse gibi benzer tekniklleri kullanan dünya stalarından sonra ülkemizde ilk kez Aydilge’nin konserinde gerçekleşecek şov için tüm hazırlıklar tamamlandı.

Geçtiğimiz ay, Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle raflarda yerini alan ve aynı adı taşıyan çıkış parçasıyla listelerde hemen üst sıralara yerleşen ‘’Kilit’’ albümünün gala konseri saat 22.00’de başlıyor… Hazır olun, Aydilge kilitlerinizi eritmeye geliyor.

23 TL olan gecenin biletleri Biletix’te !

10 Mart 2011 22:00
Ghetto, İstanbul

Share

Kilit Aydilge’de, Anahtar Sende!

Aydilge’nin kilitlendiğiniz kısır döngüleri kırmanızı sağlayacak, güçlü şarkıları ve yoğun tutkusunu içeren üçüncü stüdyo albümü “Kilit” çıktı.

“Açık yaralarınıza müzik sürün, tutkunuzu bulaştırın etrafa, aşk yapın hayatla!” diye sesleniyor Aydilge…

Dinleyicilerin takıntısı haline gelen “Takıntı” parçası, albümleri, romanları, akademik başarıları ve çok yönlü kişiliği ile müzik piyasasına kendine özgü renkler katmayı sürdüren Aydilge, yeni albümü “Kilit” ile bastırdığınız tüm duygularınızı kışkırtmaya hazırlanıyor!

Dokuzsekiz Müzik etiketiyle raflarda yerini alan “Kilit” albümündeki tüm şarkıların sözleri Aydilge’ye ait. Besteler ise Aydilge ve Cem Sarıoğlu imzası taşıyor. Daha önce yalnızca dijital olarak yayınlanan Takıntı single’ı da dahil olmak üzere beş yepyeni parçayı içeren albüm, Aydilge’nin bir önceki albümü Sobe’den de en çok dinlenen beş parçayı bonus olarak içinde barındırıyor. Prodüktörlüğünü Aydilge ve Cem Sarıoğlu’nun üstlendiği albümün aranjörleri arasında Alen Konakoğlu, Atakan Ilgazdağ, Oya Erkaya gibi önemli isimler yer alıyor. Son dokunuşları, Pink Floyd’un efsane ses mühendisi Andy Jackson’ın İngiltere’deki özel stüdyosunda, analog aletlerin büyüsüyle gerçekleştirilen albümün hızlı ve tutkulu parçaları ise Capitol Records’da (Kaliforniya) geçtiğimi günlerde Grammy ödülü alan Türk ses mühendisi Evren Göknar tarafından tamamlandı. Kilit’in ilk klibi, sözleri Aydilge’ye, bestesi Aydilge ve Cem Sarıoğlu’na ait olan aynı adlı şarkıya çekildi. Albümün kapak fotoğrafları ise Mehmet Turgut’a ait.
 
Hazır olun, Aydilge kilitlerinizi açmaya geliyor!

Share

Dikkat: Aydilge, Kilitlerinizi Kırmaya geliyor!

Aydilge’nin yeni albümü Kilit’in aynı adlı çıkış parçası ve klibi, bugünden itibaren tüm radyo ve televizyonlarda!

Şimdiye kadar kim bilir hangi duygularınızı bastırdınız? Kaç arzunuzu dizginlediniz, hiç bitmeyen korkularınız yüzünden? Düşlerinizi hangi sandıklara kilitlediniz?

Peki şimdi tüm o kilitleri tek tek kırmaya ne dersiniz?
(daha&helliip;)

Share